Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 00:22   #9141
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ovu konverziju iz tvog primjera je radio Paypal. Jesi siguran da si podesio da ti konverziju radi tvoja banka? Ponavljam, to je potrebno raditi iznova prije svake transakcije.
Sorry, ne moraš meni ponavljati. Ja sam na PP od 2009. i znam sva sranja koja sam do sad prolazio s njima i sve kvačice i začkoljice.
U ovom sada slučaju prilikom plaćanja računa na ebay stranici nije ni bilo opcije ''konverzije''! A kao što sam naveo, u postavkama imam tu famoznu opciju:
'' * Bill me in the currency listed on the seller's invoice.''
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.
Mislim da bi trebalo opet pročitati ono boldano, a to je u prilogu računa!

I da, one sve upute s youtuba ili googla su uglavnom 2016., ili čak ranije, pa je to sve odavno otišlo u vjetar!
San Sui is offline  
Old 17.09.2017., 00:43   #9142
Ne razumijem što želiš reći s tim boldanim. To se pojavljuje za transakcije za koje je konverziju radio Paypal. Za transakcije za koje je konverziju radila banka, tog teksta nema.
Mephisto is offline  
Old 17.09.2017., 00:52   #9143
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što želiš reći s tim boldanim. To se pojavljuje za transakcije za koje je konverziju radio Paypal. Za transakcije za koje je konverziju radila banka, to se ne pojavljuje,
Ja pak ne razumijem što ti ne razumiješ?

Transakcija i ovako i onako ide preko PayPal-a! To se odnosi na sve prodavače koji primaju uplate jedino preko tog servisa. Izuzeci su npr. Njemci na ebay.de koji često koriste opcije plaćanja isključivo na IBAN ili direktni transfer (koji je nama inače vrlo nepovoljan zbog velikih provizija banaka).

Dakle, ponovit ću - plaćanje je bilo karticom u kunama, uz podešenu konverziju prema domaćoj banci na PP, odnosno ovo -''I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.''

A uz račun dolazi ovo: ''To complete this transaction, we converted the payment amount to the currency of your card based on our agreement with you. PayPal's currency conversion fee is added to the exchange rate, set by an external financial institution.''

Ne treba boldati. Mislim da bi sada svima trebalo biti jasnije?! A ako nije izvolite molim - priložite vaše primjere pa ćemo uspoređivati. Na naklapanja bez pokrića više ne želim odgovarati.
San Sui is offline  
Old 17.09.2017., 01:19   #9144
Gdje je ovo prvo podešeno? Jedini mjesto gdje se to podešava je neposredno prije plaćanja i mora se svaki put ponovno. Evo, ja sam danas imao transakciju u eurima, nema iznosa u kunama, nema onog boldanog teksta.
Mephisto is offline  
Old 17.09.2017., 12:07   #9145
Pogledaj video kaj sam stavio na prosloj stranici. Svaki put provjerim prije placanja jel tak podeseno, ali vec neko vrijeme je dobro. Ako ste to stavili, a paypal je na svoju ruku promijenio, nazovite njihovu korisnicku podrsku i vratit ce vam razliku. Mislim da po defaultu vracaju 35$ ako stalno kupujete.
ZeroW is offline  
Old 17.09.2017., 12:34   #9146
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Ok, nisu ista firma 2-3 godine, ali su ko Ledo i Konzum, imaju istog gazdu. Ne znam kak je kod tebe, ali meni stoji kad stavim da konverziju radi po tecaju banke, maknulo mi se jednom kad je kartica istekla i nedavno su oni maknuli iz ne znam kojeg razloga. Od tad svaki put provjerim, ali stoji ono kaj sam stavio.

Pogledajte jel vam ovak namjesteno, za skuplje stvari izade dosta skuplje ako oni rade konverziju

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=CcVvvDgoqsw
___________________________

Ako ste to stavili, a paypal je na svoju ruku promijenio, nazovite njihovu korisnicku podrsku i vratit ce vam razliku.

I kao što rekoh: to nema veze! Ta opcija može tamo stajati dovijeka, ali PP će uvijek napraviti po svom. Uostalom, ispod tog videa je i napomena: ''...In the video I show how to reset the conversion option back to my setting, but I am still not sure it will work..'' - No, it won't!

O svemu tom sam pisao prije mjesec dana na ovom mjestu! Kad su mi na jednom plaćanju ''oteli'' pedesetak kuna u tečajnoj razlici poslao sam im takav prigovor da su me nazvali na mobitel u roku par sati, vratili novce i potvrdili to u e-mailu.
Očito se moramo iznova ponavljati. A uvijek će doći i netko novi i biti u nedoumicama.
I nije nebitno naglasiti, PayPal nije banka milosrdnih samaritanaca!
San Sui is offline  
Old 23.09.2017., 17:19   #9147
Otvorila sam dispute na paypalu. Do kad trebam čekati prodavačev odgovor?
Lyanna Stark is offline  
Old 24.09.2017., 18:30   #9148
pise ti do kada ima vremena da odgovori(obicno odgovaraju u zadnji tren), ali ti uvijek mozes nakon određenog vremena napraviti claim. A tako ti je i najbolje
Alfa KT is offline  
Old 30.09.2017., 14:18   #9149
poštovani kolege,
kontaktirao sam službu za korisnike PayPala, ali mi nisu htjeli ili mi nisu znali reći/objasniti, pa da pitam Vas ako je tko imao sličnu situaciju.
Naime, imam narudžbu koja je u EURima (svota nije toliko bitna). Zanima me sada, ukoliko nemam dovoljno sredstava na PayPal Balanceu koji je u EURima (nekih 90% ukupne narudžbe), povlači li se ostatak love sa Prepaid (Mastercard bivše Hypo banke) kartice (žiro u KN, pa se onda mijenja po MasterCard tečaju u EUR)? ili je to nemoguća situacija?

Unaprijed veliko hvala
Sixers fan is offline  
Old 30.09.2017., 14:32   #9150
Quote:
Sixers fan kaže: Pogledaj post
poštovani kolege,
kontaktirao sam službu za korisnike PayPala, ali mi nisu htjeli ili mi nisu znali reći/objasniti, pa da pitam Vas ako je tko imao sličnu situaciju.
Naime, imam narudžbu koja je u EURima (svota nije toliko bitna). Zanima me sada, ukoliko nemam dovoljno sredstava na PayPal Balanceu koji je u EURima (nekih 90% ukupne narudžbe), povlači li se ostatak love sa Prepaid (Mastercard bivše Hypo banke) kartice (žiro u KN, pa se onda mijenja po MasterCard tečaju u EUR)? ili je to nemoguća situacija?

Unaprijed veliko hvala
Ukoliko je kartica spojena s PayPalom povlači se ostatak love.

Kombiniraju se balansi.
deckozgslavonac is offline  
Old 03.10.2017., 16:08   #9151
Tata je zatvorio račun koji je bio vezan za PP, a nije mi rekao.
Uglavnom kad sam saznala, otvorio je novi devizni račun u Erste banci.
Ima Visa karticu.
Danas sam uklonila staru karticu i kliknula na add card jer sad više niti jedna nije povezana sa PP.
Obavijest koju dobijem kad unesem vrstu kartice, broj kartice, rok isteka kartice i ona tri broja sa poleđine kartice je: This card is not accepted. Please use a different card.

Da li netko zna zašto?
peachwoman is offline  
Old 03.10.2017., 16:50   #9152
A jel ti i prosli racun bio u erste banci? Rekao bi da je to problem do banke i da zoves njih.
Anonimi is offline  
Old 03.10.2017., 17:29   #9153
Nije bio račun.Bila je kartica.Ali da, bila je Erste.
peachwoman is offline  
Old 03.10.2017., 19:07   #9154
E da jos nesto. Ako na racunu trenutno imas 0 novaca paypal ce odbit karticu. Moras imat barem 3 dolara da bi ju mogla dodat jer paypal pokusa skinut mali iznos s kartice kad ju dodajes i ako ne uspije onda ti odbije karticu.
Anonimi is offline  
Old 11.10.2017., 18:22   #9155
Uspjela sam.
Nisam dugo spustala lovu sa PP na račun u banci, nešto puno se promijenilo?Zadnji puta sam čekala 1 u mjesecu da spustim bez fee..bar mislim..
peachwoman is offline  
Old 12.10.2017., 00:44   #9156
Sad se placa 30 kn ili 5 dolara da povuces novce.
Anonimi is offline  
Old 16.10.2017., 20:59   #9157
pravin sad paypal racun i sve ide glatko do ove tocke:

https://i.imgur.com/gAJBog0.jpg

upisen prema trazenom formatu datum rodjenja al briga njega, ka da nisan nista napisala

https://i.imgur.com/0yH3O7U.jpg

ima li tu neka greska koju ja ne vidin jer san totalno tupa ili mene ode neko zajebaje

pokusala san i sa drukcijin datumima ali nista ne prolazi
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Old 16.10.2017., 21:08   #9158
Probaj u američkom formatu 12/24/1998 ili eventualno 1998/12/24.
Mephisto is offline  
Old 16.10.2017., 21:12   #9159
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Probaj u američkom formatu 12/24/1998 ili eventualno 1998/12/24.
12/24/1998 je uspilo, hvala
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Old 22.10.2017., 12:50   #9160
pitanje - prvi put sam nešto prodavao na ebay i čovjek mi platio preko paypal-a 50USD dana 1.10....do današnjeg dana mi na paypal piše oznaka "ON HOLD" i "Completed - Funds not yet available" ...mene zanima kada bi ja te mogao povući i preseliti na žiro račun?
hrc987 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.