Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2010., 11:54   #1
Podton kože

U zadnje se vrijeme na više mjesta vode rasprave na ovu temu, pa bi možda bilo dobro imati poseban topic samo za informacije i metode određivanja podtona kože

Koji ste vi podton (rozi, žuti, neutralni) i kako ste ga odredili?
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:15   #2
Neutralan; rekla mi kompica zvana Mirella!
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:26   #3
Quote:
SocialButterfly kaže: Pogledaj post
Koji ste vi podton (rozi, žuti, neutralni) i kako ste ga odredili?
Mene ovo najviše zanima, jer gledam sad recimo ovu stranicu i kad dođem do dijela da se može odrediti po boji žila na zapešću prestanem čitati da ne bi utjecala na svoju procjenu i ono što vidim mi izgleda plavkasto-zelenkasto, ali dosta svijetlo i ne lako vidljivo. Pogledam onda članak i on kaže:
Quote:
With natural undertones the vein color is less obvious in color and can not be distinctly recognized.

To explain more, if your veins appear to be bluish in color then you fall into the cool category. This also means your undertone is on the blue or pink side of the color spectrum. Now If your veins appear green then you fall into the warm category.
'Bem ti miša, šućmurasta kao uvijek. Po ovome ispada da spadam u sve kategorije.

Znate još neki način određivanja podtona?
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:30   #4
u mene su zelene vene sa izrazito malim predijelima ljubičaste boje na jednoj ruci, pa sam sebe odredila kao žuti i neutralni. jesam li u pravu?
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:31   #5
ja mislim da sam rozi...nitko mi nikada nije odredio..ali rekla bi ovako od oka..
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:32   #6
Ja sam o tom određivanju podtona kože već 100 puta pisala na temi o tekućim puderima, da mi je sve blesavo ponavljati.
Napisat ću samo da sam sebi na danjem svijetlu pogledala zapešće s unutarnje strane ruke i da su moje vidljive žile zelene, te sam po tome žuti podton. I inače kad stavim nadlanicu uz nadlanicu moje kume, točno se vidi razlika koliko je moja koža žuća u odnosu na njezinu, koja je neutralni podton.
I inače mi stoji žuto zlato, bijelo zlato i srebro nikako.
Također mi dobro stoje skoro sve tople boje, hladne baš i ne, to najbolje skužim na rumenilima.
kad stavim na lice neutralni il rozi tekući puder izgledam bolesno, jednostavno to nisam ja. I to je cijela filozofija.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:33   #7
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
u mene su zelene vene sa izrazito malim predijelima ljubičaste boje na jednoj ruci, pa sam sebe odredila kao žuti i neutralni. jesam li u pravu?
ne možeš biti i jedno i drugo il si žuti il si neutralni. A postoji još i rozi.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:56   #8
ja sam žuta- i baš kao što je Mirella napisala, točno se vidi to "žutilo" koje izbija iz kože (ne znam kako to dugačije opisati). uz to sva hladna rumenila na meni jednostavno iskaču i djeluju neprirodno.

čak mislim da lagano naginjem maslinastom, ljeti kad preplanem sam 100% maslina

žile na zapešću su mi raznobojne- trenutno su pri dnu zelene, a prema vrhu ljubičasto plave, tako da ne znam koliko je taj faktor bitan.

inače sam crnokosa (prirodno) sa zeleno sivim očima (ako nekome pomaže), a nijanse pudera su mi uglavnom sand, warm sand ili warm beige- ovisno o brendu
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:02   #9
A ja sam pak totalno "hladna" tj. rozi podton. Vene su mi vidljivo plave, a i kad me se pogleda vidi se da sam rozi podton.
Srebro i bijelo zlato obožavam, dok mi žuto zlato pak nikako ne stoji. Obožavam hladna sjenila i hladne ruževe. Primjerice, sve crvene koje imam su blue-based crvene tj. hladne jer mi topli crveni ruževi (vuču na narančasto) nikako ne stoje.

Ima još toga, ali eto, ukratko.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:03   #10
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
ne možeš biti i jedno i drugo il si žuti il si neutralni. A postoji još i rozi.
hvala na odgovorima (za obje teme )... ne znam, stekla sam dojam da na mene mogu i neutralni i žuti, imam neutralni za ljeto od forevera i super mi pristaje nijansa, isto kao i pro lumiere 40 koji je žuti probala sam još par žutih koji mi odlično sjednu po nijansi (ali mi po drugim karakteristikama nisu odgovarali). pa sam nekako uzela u obzir da mogu za oba podtona birat nijanse
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:07   #11
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A ja sam pak totalno "hladna" tj. rozi podton. Vene su mi vidljivo plave, a i kad me se pogleda vidi se da sam rozi podton.
Srebro i bijelo zlato obožavam, dok mi žuto zlato pak nikako ne stoji. Obožavam hladna sjenila i hladne ruževe. Primjerice, sve crvene koje imam su blue-based crvene tj. hladne jer mi topli crveni ruževi (vuču na narančasto) nikako ne stoje.

Ima još toga, ali eto, ukratko.
kod mene je obrnuto... dakle cure- pregledajte ruževe!
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:11   #12
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post

žile na zapešću su mi raznobojne- trenutno su pri dnu zelene, a prema vrhu ljubičasto plave, tako da ne znam koliko je taj faktor bitan.

inače sam crnokosa (prirodno) sa zeleno sivim očima (ako nekome pomaže)
Sve ovo ali sve vrijedi i za mene,
s tim da sam ja hladni podton.
Zbunj?
__________________
Luctor et emergo
MorianNoxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:17   #13
Quote:
MorianNoxa kaže: Pogledaj post
Sve ovo ali sve vrijedi i za mene,
s tim da sam ja hladni podton.
Zbunj?
nemaš što biti zbunj- jednostavno si hladna

zato i kažem da meni ta priča o žilama ne drži vodu... i ful brzo i puno pocrnim, nakon tjedan dana sam ko mali mulat ili jako tamno ciganče
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:18   #14
po Mirellinom opisu ja bi bila žuti...ali meni recimo stje srebro i bijelo zlato...žuto nikako ...creveni ruževi mi ne stoje (bar ja još nisam našla dobru nijansu)......prirodno sam rumenih obraza (i kada je vruće i akd aje hladno) i ne znam nekako sam si rozi tip.....baš ću se pozabaviti s time malo.... :P
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:23   #15
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
nemaš što biti zbunj- jednostavno si hladna

zato i kažem da meni ta priča o žilama ne drži vodu... i ful brzo i puno pocrnim, nakon tjedan dana sam ko mali mulat ili jako tamno ciganče
Znam zato i kazem!
Ti si 100% zuta, ja 100% roza
iako bi po ovim njihovim žila + boja kose/ociju trebale biti isti podton.

Što samo hoce reci da su svi ti savjeti cesto zbunjujuci i nedoreceni.

Plus ja hebiga na suncu ne mjenjam boju nego gorim.
__________________
Luctor et emergo
MorianNoxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:30   #16
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
nemaš što biti zbunj- jednostavno si hladna

zato i kažem da meni ta priča o žilama ne drži vodu... i ful brzo i puno pocrnim, nakon tjedan dana sam ko mali mulat ili jako tamno ciganče
Ja isto jako brzo pocrnim, ne gorim, iako sam hladni podton. No, bez obzira nato, sve ostale karakteristike idu u prilog hladnom podtonu i ja se toga držim.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:56   #17
meni je ta priča sa žilama an zapešću totalno ispravna. naime ja sam svim svojim frendicama pregledala zapešća ko ona Ciganka dlanove : "Ćeš da ti gatam ?" I uvijek sam u pravu.
Recimo kad smo se jednom našle Vichyevka i ja kod Elektre, onda sam tako gledala i njima zapešća i kad smo sve tri ruke stavile blizu točno se kužila razlika u podtonu. Elektra ima skroz plave žile, a Vichyevka plavo zelene žile na zapešću i eto sve tri smo različiti podton. Elektra je rozi, Vichyevka neutralni i ja žuti.
Mislim da se najlakše zabuniti u razlici između nautralnog i žutog podtona.
Ja sam već toliko baždarena da kad negdje sjedim s nekim na kavici, kad promatram žene oko sebe, odmah kužim kakav je koja podton kože.
Uglavnom zaključila sam da je većina žena u ZG neutralnog podtona kože. A bogme sam se nagledala i mase totalno krivo odabranih pudera mislim po podtonu što je jako uočljivo kad se ruke prinesu k licu.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:59   #18
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
meni je ta priča sa žilama an zapešću totalno ispravna. naime ja sam svim svojim frendicama pregledala zapešća ko ona Ciganka dlanove : "Ćeš da ti gatam ?" I uvijek sam u pravu.
Recimo kad smo se jednom našle Vichyevka i ja kod Elektre, onda sam tako gledala i njima zapešća i kad smo sve tri ruke stavile blizu točno se kužila razlika u podtonu. Elektra ima skroz plave žile, a Vichyevka plavo zelene žile na zapešću i eto sve tri smo različiti podton. Elektra je rozi, Vichyevka neutralni i ja žuti.
Mislim da se najlakše zabuniti u razlici između nautralnog i žutog podtona.
Ja sam već toliko baždarena da kad negdje sjedim s nekim na kavici, kad promatram žene oko sebe, odmah kužim kakav je koja podton kože.
Uglavnom zaključila sam da je većina žena u ZG neutralnog podtona kože. A bogme sam se nagledala i mase totalno krivo odabranih pudera mislim po podtonu što je jako uočljivo kad se ruke prinesu k licu.
i kada kafendišemo nas dvije?može i Elektra s nama...Čini mi se kao jako pozitivna cura pa hajde ja sam za .....ja zam iz Zgba...da tako su mi nekako plavo zelene žile ....
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:59   #19
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
po Mirellinom opisu ja bi bila žuti...ali meni recimo stje srebro i bijelo zlato...žuto nikako ...creveni ruževi mi ne stoje (bar ja još nisam našla dobru nijansu)......prirodno sam rumenih obraza (i kada je vruće i akd aje hladno) i ne znam nekako sam si rozi tip.....baš ću se pozabaviti s time malo.... :P
Ovo za boju zlata je jako subjektivno. naime ja mogu nositi i srebro i bijelo zlato i to izgleda sasvim prihvatljivo, no kad nosim recimo naušnice od žutog zlata lice mi izgleda toplije. Ista stvar je i s rumenilima, mogu ja nositi njih i hladnije nijanse,al me neće to ne znam kako uljepšati, no kad stavim neku toplu nijansu, lice mi totalno živne.
Crveni ruževi koji u sebi imaju nešto plavo mi nikako ne stoje,a crveni ruževi s primjesom žute u sebi mi super stoje.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:02   #20
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ovo za boju zlata je jako subjektivno. naime ja mogu nositi i srebro i bijelo zlato i to izgleda sasvim prihvatljivo, no kad nosim recimo naušnice od žutog zlata lice mi izgleda toplije. ista stavr je i s rumenilima, mogu aj nositi njih i hladnije nijanse,al me neće to ne zanm kako uljepšati, no kad stavim neku toplu nijansu, lice mi totalno živne.
Crveni ruževi koji u sebi imaju nešto plavo mi nikako ne stoje,a crveni ruževi s primjesom žute u sebi mi super stoje.
to ti je meni špansko selo ali fakat....meni se žuto zlato nikako ne sviđa...volim baš bijelo i srebro....rumenilo..imam jedno brončano ijedno roskasto i dobra su mi...sada čekam jedno, novo od NYXa ,isto vuče na rozo pa ću vidjeti...breskvaste boje mi baš ne stoje...možda sam ja neutralni ....nit vrit ni mimo
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.