Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 15:03   #1
Amalgam je otrov jer je živa otrov

...ne kužim ljude koji si u 21.st. stavljaju amalgamske plombe?! možda jer su škrti ili zato jer su neobrazovani??? crne plombe a zubi bijeli?!

...dajte ljudi razmislite malo, ako plomba (amalgamska) sadrži preko 50% žive da li ona može biti zdrava? NE

...netko bi rekao da ima već godina crne plombe i da mu nije ništa... a možda je čelav (a nije nasljedio), boli ga glava, ima drugih zdravstvenih problema itd. ako je tak siguran neka liže živu u toplomjeru pa da vidi šta je otrov!!!

http://urednik.slobodnadalmacija.hr/...2/Default.aspx

to je isto kao da kupiš obnovljene auto gume, pa ide samo dokle...

ljudi ovo je dobro-namjeran savjet... bez "zamere"

xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 17:27   #2
Nije nigdje objašnjeno "kako" to živa iz blombe djeluje na neurovegetativni sustav.

Kako se oslobađa živa iz plombe ?

Koja je koncentracija žive u tim plombama ?

Nikakvih stručnih objašnjenja nema, samo, "rekao doktor" i gotovo.
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:50   #3
1. bijeli zub - crna plomba - izgleda glupo a i crno asocira na pokvareno
2. ako je sastavni dio amalgama živa i to 50% a zubi se troše znači stalno unosimo živu u organizam preko hrane koju žvačemo a pare koje se oslobađaju???
3. za par godina će biti da su se ljudi trovali amalgamom-živom pa se tek sada dokazalo, bla bla bla, ma nema toga šta ima otrov u sebi a da je zdravo.
4. kod nas se prodaje kancerogena odjeća (npr kina) koja izaziva razne alergije dok ta ista nema tržište u eu itd.
5. amalgam je jeftin samo zato se koristi!!! zato se može dobiti preko zravstvenog, samo zato!!!
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:19   #4
imam jedno pitanje...ne znam je li ovo pravo mjesto gdje ga trebam postaviti, pa me uputite dalje ako treba...

naime, citala sam kako ne valjaju te crne plombe i kako opcenito ne valjaju nikakvi metali u ustima...mene sad zanima da li je stetan fiksni aparatic za zube? ortodont mi je rekao kao bi morala nositi onaj metalni, jer imam prejake zube za plasticni aparatic...

hvala...
.tina. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:20   #5
...aparatić se nosi određeno vrijeme dok plombe imaš godinama... ako ti sad kažem da pitaš stomatologa neznam ako bi ti bilo od pomoći, ovisno kako gleda na te stvari. (stara škola je teška). pa ovdje ljude ne brine to šta imaju crne plombe a tebe aparatić - za pohvaliti da se netko brine o svom zdravlju. pozzz
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:28   #6
OK danas, ali prije su se stavljale samo te crne, zar ne?
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:57   #7
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
...aparatić se nosi određeno vrijeme dok plombe imaš godinama...
ali ja bi morala nositi cca 2 godine, tako da nije malo... a i cisto sumnjam da bi klasicni medicinar shvatio moju brigu...

hvala svejedno...
.tina. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:57   #8
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
OK danas, ali prije su se stavljale samo te crne, zar ne?
Ma da, svi pomumirali od kancera koji su imali "crne" plombe

Jeah, materina stara umrla sa 92 god, mamin otac s 88, očev otac sa 86, očeva mater sa 89. god, općenito, cijela ta loza naše familije je imala "crne" plombe a svi su dugovječni.

Da sam ovu informaciju znao ranije, rekao bih im da povade te plombe, jer bi vjerojatno živjeli 140 god prosječno
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:39   #9
Smile

Amalgam u zubima nije dobar, godinama sam imao nekoliko plombi, mislim da ih je bilo oko 7 kom, prosle godine sam ih odlucio izvaditi.
promjene nakon vađenja su; nestanak nocnog grca u vilici i nestanak osjecaja teskog disanja, za mene amalgam je smece i otrov i savjetujem svima koji razmisljaju o vađenju da ne razmisljaju vise nego nađu razumnog zubara
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 16:24   #10
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Amalgam u zubima nije dobar, godinama sam imao nekoliko plombi, mislim da ih je bilo oko 7 kom, prosle godine sam ih odlucio izvaditi.
promjene nakon vađenja su; nestanak nocnog grca u vilici i nestanak osjecaja teskog disanja, za mene amalgam je smece i otrov i savjetujem svima koji razmisljaju o vađenju da ne razmisljaju vise nego nađu razumnog zubara
Koliko dugo je ukupno trajao taj proces vađenja i zamjene? Je li bolan? Je li skup?
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 16:41   #11
Ja isto imam oko 7 crnih plombi već godinama. Mogu reći da mi je imunitet slab, naravno svake zime sam prehlađen, prije obavezno gnojna angina, sada samo blaže upale. Imam problema i s disanjem jer mi je nos tokom cijele godine poluzačepljen kao da sam prehlađen a nisam, općenito oči mi suze i koža oko vanjskih kutova očiju i usana mi je tamnija i osjetljivija što nevidim kod drugih ljudi.Kao dijete bio sam anemičan, i onda sam imao te plombe.Imam i manjka kila za svoje godine jer nemam apetita, slabo jedem, a ponekad imam i mučnine kad senalazim u nekoj stresnoj situaciji. Jel bi to moglo biti posljedica trovanja živom, izravno ili neizravno, iz amalgama, pošto imam tih 7-8 plombi? Ja bih to povadio ali ne znam je li potrebno...
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:17   #12
Doplatio sam 80kn po zubu, moja zubarica nije bas informirana, htjela je vaditi sve odjednom, ali sam joj rekao jedan zub mjesecno, i nije vadila kako bi se trebalo vaditi, pazljivo, jer se najvise zive oslobađa pri brusenju.
Inace nista posebno, bol uobicajena kod obrade zube s tim da je zubarica bila pazljiva jer sam joj jednom prilikom siknuo u nesvjest, otad je oprezna sa mnom.
Na vađenje sam se odlucio kad sam citajuci naisao na simptome ispustanja, djelovanja zive iz amalgama, prepoznao sam mnogo od toga i na sebi, grcenje vilice, otezano disanje(ne pusim), problemi sa koncentracijom, slabo reagiranje na tretmane lijecenja, itd....
I stalno sam imao osjecaj kao da me nesto non stop svrbi u zubima..
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:37   #13
kaže doktor ovako:
''Nije istina. Živa u amlagamu je elementarna i kao takva najmanje štetna od organskih i anorganskih spojeva žive. Svježe amalgamske plombe otpuste tijekom nekoliko dana količinu žive koja se nalazi u oko 2 kg morske ribe. Danas se amalgam u suvremenim zemljama izbjegava zbog zagađenja okoliša od ostataka amalgamskih plombi ili čak zbog otpuštanja u zrak žive tijekom kremiranja. Toksično djelovanje žive na organizam nositelja amalgamskih ispuna nije dokazana.
Idealno bi bilo kad se ispuni ne bi trebali mijenati od trenutka kad se postave. Postoje kriteriji koji ukazuju na potrebu promjene ispuna (pojava rubne pukotine, karijesa, promjena boje kod kompozitnih ispuna ...) i tek kad su oni ispunjeni pristupa se zamjeni ispuna. Prema epidemiološkim istraživanjima amalgamski ispun traje u prosjeku 10 godina, kompozitni ispun (bijela plomba) oko 5, a kompozitni inlay oko 8 godina.''
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 06:11   #14
Quote:
Ubojica kaže: Pogledaj post
Nije nigdje objašnjeno "kako" to živa iz blombe djeluje na neurovegetativni sustav.

Kako se oslobađa živa iz plombe ?

Koja je koncentracija žive u tim plombama ?

Nikakvih stručnih objašnjenja nema, samo, "rekao doktor" i gotovo.
Imas nekoliko studija o tome kako se ziva svakom iritacijom zubne povrsine oslobada i prenosi u organizam...negdje na youtube sam cak gledao kratki filmic o tome...no jos je prerano da to sada idem traziti

Uglavnom..ako se nalazi u sastavu plombe nemoj vjerovati da se ne prenosi u organizam.Farmaceutska industrija ne bi bila treci biznis u svijetu da im je zelja lijeciti,izmedu ostalog,necije zube na zdravi nacin..

Tema je zanimljiva i mozda ima i strucnjaka na forumu koji ce pojasniti.Davno sam to istrazivao i ima poprilicno puno informacija.
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 07:38   #15
Viže žive uneseš sa one 2-3 ribice što na ljetovanju pojedeš ili tunom i sardinama iz konzerve ako nemaš para za svježu ribu, nego šti iz plombice se otpusti u koliko god godina ju imaš.
Amalgamske plombe imaju svoje indikacije i korištene u tim slučajevima su puno bolje od kompozitnih...tek kompozitne plombe dovode do bolova u zgobu, jer se one brzo troše i snizuju zagriz.
Vijek trajanje kompozitne plombe je 3-5godina i velika je učestalost sekundarnih karijesa uz rub takvog ispuna...tako da, sa punim ustima takvih plombi, stalno si kod stomatologa, jer stalno padaju ili se okrhnu ili se istroše ili nastaje karijes.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 10:27   #16
Za one koje zanima: http://dentistry.about.com/od/dental...a_fillings.htm
mo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:59   #17
...na kraju krajeva svatko meže imati u zubima šta hoće ali ne kužim ljude koji ovdje napadaju ili komentiraju da su crne plombe dobre ovo i ono a zna se da nisu... ako ne žele dobar savjet neka si i dalje stavljaju i uživaju u otrovu... nadam se da jedu i "špricano" voće i povrće a najbolje da ga ne peru kako nebi isprali vitamine!!! živjeli!
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:06   #18
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
...na kraju krajeva svatko meže imati u zubima šta hoće ali ne kužim ljude koji ovdje napadaju ili komentiraju da su crne plombe dobre ovo i ono a zna se da nisu... ako ne žele dobar savjet neka si i dalje stavljaju i uživaju u otrovu... nadam se da jedu i "špricano" voće i povrće a najbolje da ga ne peru kako nebi isprali vitamine!!! živjeli!
ja ne kužim ljude koji napadaju i komentiraju da su crne plombe loše a nemaju nikakvih čvrstih dokaza za to.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:07   #19
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
ne kužim ljude koji ovdje napadaju ili komentiraju da su crne plombe dobre ovo i ono a zna se da nisu...
Usto još nisu ni estetski dobre.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 18:05   #20
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ja ne kužim ljude koji napadaju i komentiraju da su crne plombe loše a nemaju nikakvih čvrstih dokaza za to.
Ljudima dosadno pa svašta pričaju.
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.