Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2007., 21:22   #1
Talking Škola primijenjenih umjetnosti u Zagrebu - ŠPUD

ide li tko u tu školu?
i kakav dojam imate o slikarskom odjelu i o dizajnu tekstila?
koji je odjel najbolji za upisat se?
da li je teško upisati se u slikarski odjel i kakvi su ispiti?
:klap: a profesori iz crtanja?
umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 21:27   #2
Question Škola primijenjenih umjetnosti

Jeli tko isao u primjenjenu školu umjetnosti i dizajna ili ide ,pa ako je moželi mi tko reći kako je na slikarskom odjelu sto je bilo prijamnom ispitu? Jako bih voljela ici tamo
umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:51   #3
Ja sam iz primijenjene,na slikarstvu.Maturantica.Jaaako dobro razmisli,ako već jesi u primijenjenoj,koji odjel želiš.U 2.razredu je još sve ok,ali određeni profesori te nakon nekog vremena stvarno ubiju u pojam.
Na prijamnom je bilo crtanje mrtve prirode u olovci i temperama.Lagano,jako lagano,još kad uzmeš u obzir da slikarstvo više nije tak popularno,lako možeš proći.
Zajebano je sad s maturom,mi na slikarstvu do kraja 4.mj trebamo imati 50 skica,koje ulaze u maturalnu mapu i ocjenjuju se,skupa s maturalnim radom koji se izvodi na zidu ili platnu.Dok usporediš našu maturu s onom na kiparstvu,koji imaju 3 skice i automatski kreću u izradu iz drveta....ne idi na slik.SPASI SE DOK MOŽEŠ!!!!!!!!!!!
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:20   #4
Question

a jesi mozda cula nesto o tekstilu kakav je ispit i je li tesko?
umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:24   #5
ok je na tekstilu,sam odjel nije težak a za prijamni znam da je bilo crtanje figure,za drugi dio ne znam.Ma uopće ti nije teško upasti na odjel koji želiš,samo da imaš dobre ocjene jer si automatski u prednosti.Neki odjeli-aranžerstvo,grafika,arhitektura su redovno najpopularniji pa ih i manje prođe,ali na tekstil nikad nije neka navala,isto kao i slikarstvo
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:02   #6
a znas li mozda gdje se upisati za pripreme za tekstil ali ako ne mozes li nekog pitati od svojih ako ide na tekstil da li se priremao pa gdje je isao
umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:09   #7
koja ti je bila najgora profa u 1. razredu? Meni je najgora iz povijesti,grozna je
umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:27   #8
ja san smjer dizajn...
katastrofaaaa...
ko voli nek izvoli.... ja inace nebi ali tad nije bilo drugih smjerova
za maturu sad moran nacrtati 25 kreacija, jednu od njih odabrati i napraviti konstrukcijske crteze, onda to sašiti i ka šlag za kraj u tome se slikati... ko je to izmislija da mi je znati..
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:17   #9
Iskreno,mislim da nitko nije išao na pripreme.Ako i je,onda u jako malom broju.Moje frendice su ti uzimale modne časopise,i iz njih izvlačile kreacije,a bit je da figura ne bude figurativna nego što više stilizirana.Malo prouči ono iz pov.umj.gdje glava ide 7 puta u tijelo,pa se prema tome ravnaj jer je jako bitno da to štima.
Profesori ma ova iz povijesti ti je ok.Previše priča,dosadna i tvrdoglava,ali na kraju će ti dati dobru ocjenu samo da imaš što ljepšu bilježnicu,i da napraviš predobar referat.Ona je ok,u prvom razredu sam mrzila Brzicu iz matematike
Vidjet ćeš u drugom razredu kad dobiješ teoriju oblikovanja (ili u trećem,nisam sigurna)koju predaje Gudec.Genijalan stvor,ali aaagresivaan...
Koliko znam za profe na tekstilu,dobre su,samo da što više radiš.
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:30   #10
Eo ja sam bio u primjenjenoj, doduše ja sam bio E razred (glazbeni jelte, koji idu znaju o čem pričam), i pobjegao sam nakon 1. razreda Otišao u strojarsku školu, malo su me čudno gledali tamo (s glazbe na strojarstvo), al nisam tu odluku požalio ni sekunde!

I ja sam mrzio Brzicu... Al bila je ona mala neka iz povijesti, mlada ono ful dobra, al čuo sam da je otišla tj. zamjena je bila I Gudac je legenda, dao mi je 4 uz ovaj komentar:

"A ti si tamo s bliskog istoka (Sesvete) isto ko i ja, ajde evo ti 4"

Eh starr, ak si maturantica, onda si moja generacija Moji bivši su sad isto 4.
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:17   #11
Aha,znam neke glazbenike,simpatisch
Gudec je meni dao 4 (kao i polovici razreda)na polugodištu,"za pod bor"
Trenutno nam povijest umjetnosti malo pije krv...profa je hmmm,u najmanju ruku stroga...
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:29   #12
A ne predaje ti Gudec pov. umj? Meni je on to predavao
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 22:25   #13
A-a,Gudec predaje povijest struke,i teoriju oblikovanja.Ne znam,možda je to kod glazbenika drugačije.
Pov.umj predaju Tatomirka i Gruberica
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:42   #14
ma dajte gudac je zakon!!!!!!!!onaj njegovi opojni miris............ma obozavala sam njegove satove!!!!!sada je bas lijepo smijati se jadnim 2 i 3 razredima koji ga moraju slusati...........a sporica.......................sad cu ja tebi da ti jednu jedinicu...........pa jos jednu............pa jos jednu.........
Dionaea muscipula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 19:22   #15
Lightbulb SŠ Primjenjene umjetnosti i dizajna

Dali se isplati pohađati Srednju školu primjenjene umjetnosti i dizajna?
Mislim odabrati smjer grafika, ali kolko vidim na njihovoj stranici prva godina
je za sve jednaka a onda druge godine pravo na izravan upis imaju odlikaši.
Pa jel mi može 'ko pomoći i malo opisati školu odnosno sustav koji se u njoj
provodi.Dali je zahtijevna i na kraju krajeva dali 'ima života' od umjetnosti,
u ovom slučaju grafike?I da, jel može ko potanko objasnit kakav je to ispit
u 5. mjesecu i kakvi su to zahtijevi za upis(bodovi, šanse...)
Unaprijed hvala
__________________
AMD Athilon 6000+
VGA nVidia GeForce 8800GTS MSI
RAM DDR2 4GB (2x2GB)
HDD Western Digital Caviar 320GB
slavuj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:51   #16
*R*E*F*R*E*S*H*
__________________
AMD Athilon 6000+
VGA nVidia GeForce 8800GTS MSI
RAM DDR2 4GB (2x2GB)
HDD Western Digital Caviar 320GB
slavuj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:57   #17
zg ?

Neznam kako je tamo

Ja sam u RI.
Škola je genijalna i unikatna definitinvo.
Naučit ćeš dosta toga...
Iako , matematika , fizika i to - užas. Nula poena.

Znanjem ces bit miljama od gimnazijalaca ...
Al ekipa je ludilo

Od umjetnosti živit ... hmm , diskutabilno
Ja bi dizajn.

Ako poslje misliš na srodni faks najebat ćeš se oko matematike i fizike koje traže na prijemnima.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:11   #18
*R*E*F*R*E*S*H*
__________________
AMD Athilon 6000+
VGA nVidia GeForce 8800GTS MSI
RAM DDR2 4GB (2x2GB)
HDD Western Digital Caviar 320GB
slavuj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:39   #19
Pa... hm... škola nije zahtjevna, tj. zahtjevna je kolko sam u nju uložiš. Program je prelagan i ako nakon završetka iste odlučiš da se možda ne želiš baviti nečim takvim najebo si jer te ne spreme za ništa drugo osim likovnu akademiju. Sa srednjom stručnom spremom ne možeš ništa, to ti je valjda jasno.
Preporučam ti gimnaziju i dobar tečaj crtanja radije. mislim da s tim imaš veće šanse za upis nekog dobrog faksa.
Ja sam završila grafiku. Nauče te tehnikama i svemu ali postaneš fah-idiot. Ne trebaš si tak rano u životu suzit izbor za daljnje školovanje...

Prva godina je općenito i druga se upisuje izravno ako si odlikaš, to je istina. Na grafiku je zadnjih godina navala, pa ako to stvarno želiš, imaj 5, nije teško. I čuvaj se kemije... ako još predaje ista profa... uh.
Memories...
Taun We is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 07:21   #20
*R*E*F*R*E*S*H*
__________________
AMD Athilon 6000+
VGA nVidia GeForce 8800GTS MSI
RAM DDR2 4GB (2x2GB)
HDD Western Digital Caviar 320GB
slavuj2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.