Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 20:19   #9541
Quote:
vajra kaže: Pogledaj post
Postovanje, neznam da li je ovaj thread jos uvijek aktivan no svejedno cu okusati srecu

Imam 27 godina te me zanima da li sam prestar odnosno, da li mi je prekasno da zapocnem sa treningom ninjutsu vjestine? Nekako medijski svima nama laicima nam je usadjeno da na spomen ninje si u glavi osim ratnickog aspekta odmah vidimo i vitalnost gimnasticara (spage, salte i sl. stvari) te nekakve ostale predrasude jel...

U principu to pitam jer kondicijski sam se malo zapustio u zadnjih par godina kako mi je radno mjesto uglavnom 9-11 sati za racunalom, pa jel, kako to vec ide kada covjek malo ne pripazi na sebe..

Nadalje, zanima me.. kako sam istrazivao po internetu, naletio sam na video gdje se radi o godan sakki testu (ispravite me ako sam se krivo izrazio).

Predpostavljam da za prolaz istoga ucenik sa vremenom kroz praksu razvije percepcijski dio tudje frekvencije / magnetnog polja (sesto culo iliti pojacanu aktivnost centra izmedju obrva) te time i mogucnost citanja namjere osobe koja nesto pokusava... zanima me koliki je duhovni aspekt same vjestine aktivan u klubovima opcenito te da li se sami trening fokusira iskljucivo na fizicke, tehnicke te motoricke vjezbe ili tu postoji i navika suptilnijih praksi kao sto su rad sa mantrama, mudrama te rad na koncentraciji opcenito?

Poštovanje!

Sam početak treninga započinje duhovnim aspektom Seishin Tekki Kyoyo.
Na početku se učimo manirima i ponašanju u Dojo_u, zatim kreće priča kroz fizički trening
energije
emocije
ego
Ove aspekte proučavamo kroz pet elemenata s tim da svaki ovaj dio prolazi kroz sve elemente.
Ono što si spomenup spada pod drugi i treći aspekt.
Naravno predstoje godine treninga.
Niti jedan dio ne funkcionira bez drugog.
Sa 27 godina nisi nikako star za početak. Rekao bih da si tad dovoljno zrel.
Jedino ti možeš odlučiti hoćeš li i kad početi.
Ovo gore možda nisam najjasnije objasnio,ali i nije mi namjera pisati ovdje elaborat.
Jedini način da nekamo stigneš je da kreneš.
Uglavnom puno rada na sebi.
Sretan put.
__________________
Tenshin Soshi

www.gikan.simplesite.com
DARKO GOLUBIČIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 22:08   #9542
Pozdrav, zanima me radi li jos Bujinkan u Zagrebu buduci da im web stranica nije bas nesto azurirana?
Hvala
Thermate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 00:12   #9543
Pozdrav svima zainteresiranima.
Obavještavam sve članove i one koji to žele postati da sa treninzima ovo sezonu počinjemo 12.09.2016. Ponedeljak i srijeda od 20:30-22:00.
Većinu informacija o nama možete sada pogledati i na stranici www.gikan.simplesite.com


Vidimo se.
__________________
Tenshin Soshi

www.gikan.simplesite.com
DARKO GOLUBIČIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:29   #9544
Samuraji, ninje, vojna mašinerija...

Prodajem knjige borilačke i vojne tematike.
Odlično očuvane, cijena 50 - 200 kn.





Bookman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 23:55   #9545
Naletih na zanimljivi video o povijesno pogresnim, a zbog medija rasirenim netocnim mitovima/percepcijama o nindjama, mislim da bi moglo biti zgodno za ovu temu:

https://www.youtube.com/watch?v=X-UePD6Wp5A
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:32   #9546
Tužan trenutak za shibuchoa
http://www.bullshido.net/forums/showthread.php?t=123981
Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:07   #9547
Sve niže i niže.

Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 22:25   #9548
Pa sve je to biznis. Ako cemo pravo po ono malo povijesti sto znam (ukljucujuci malo iznad postani video) cini se da je i sam Hacumi bise biznis ninja nego neka autohtona tradicija, pa je onda prica o nedrzanju tradicionalnosti malo besmislena...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:53   #9549
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa sve je to biznis. Ako cemo pravo po ono malo povijesti sto znam (ukljucujuci malo iznad postani video) cini se da je i sam Hacumi bise biznis ninja nego neka autohtona tradicija, pa je onda prica o nedrzanju tradicionalnosti malo besmislena...
Ne radi se ovdje o ''nedržanju tradicionalnosti'' kako navodite dragi moj gospodine. Riječ je o krađi. Kao što je i Manasherovu ukraden nož.
Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:34   #9550
Kopiranje, biznis ili još jedna ''slučajnost''?

Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:53   #9551
Samo vrhunsko plagiranje!

Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 01:58   #9552
Plagijatori poput Barišića mogu prilično naučiti. I za svoje video uratke shibu cho kopirao je naziv koji inače koristi majstor Doug Marcaida. Short Cuts. Short Cuts je, naime video serijal, koji objavljuje sam Marcaida. Dakle sve što se može i preba plagirati biti će plagirano.

Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 08:16   #9553
Još jedan u nizu proseravanja. Poltroni još ližu dupe. Nije spavao. Vozio. Prehlađen. On puca samo po instinktu i bez pravila. Nadam se da su ovo pročitale i osobe sa diplomom psihijatra.

Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:38   #9554
Tko normalan ide kupit nož zato što je na nožu Rostoharov potpis. I ti kinezi pobudalili. Da znaju istinu ni slovo jedno od tog potpisa na svoj prozvod stavili ne bi.
Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:06   #9555
Takamacu, ubio si ovaj topic sa svojim postovima o Rostoharu ... jedina svrha tvog profila i je borba protiv Rostohara.
Jbt .. tuži ga ako ti je stao na žulj.

.. dođem na ovaj topic da vidim ima li što pametno, kad ono tvoja tirada o Rostoharu ... shvatili smo već i iz prva dva posta što želiš reći.
Dosadan si više .. bolje ne piši ništa više, pa neću trošiti vrijeme dolazeći na ovaj topic.

Ajd piši nešto konstruktivnije, nešto o tome što ti treniraš, kako i td. malo o nekoj vještini i sl ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:41   #9556
Pošto vidim da ste bliski podijeli sa forumašima info da li ga još ''progone'' srpski mafijaši koji u sred zagreba melju na ekavici. :-) :-) :-)
Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:34   #9557
Gordan sada ima priliku objasniti ovu napadnu sličnost.

Takamacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:22   #9558
Quote:
Takamacu kaže: Pogledaj post
Gordan sada ima priliku objasniti ovu napadnu sličnost.
Ma boli me neka stvar za Rostuhara ... kako ne razumiješ da si sjebo topik o NINJUTSUU sa svojim pizdarijama
Otvori novi topic, tuži Rostuhara sudu, sretni ga na ulici pa istuci ..jebe mi se.
Jebo te dođem ovdje da pročitam nešto zanimljivo o vještini, a kad ono sranje od tvojih napada na Rostuhara

I vidim da si odbio sve koji bi tu možda i htjeli nešto pisati
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:14   #9559


Obavijest svima koji su zainteresirani.
Novu sezonu treninga, učenja i predavanja počinjemo 04.09. 2017.
Više o nama i našim treninzima te gdje i kako se prijaviti, možete pogledati na našoj stranici www.gikan.simplesite.com

Tema mjeseca je Ten Ryaku no Maki ( Strateški principi neba )
Ovo je idealna prilika za učenike početnike da upoznaju i isprobaju prve korake u Budo-u.
Za nove učenike prvi mjesec vježbanja je besplatan i ne zahtjeva nikakvu opremu.
__________________
Tenshin Soshi

www.gikan.simplesite.com

Zadnje uređivanje DARKO GOLUBIČIĆ : 30.08.2017. at 21:28. Reason: dodavanje teksta
DARKO GOLUBIČIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 20:57   #9560
Pozdrav!
Vidim da je tema praktički ugašena. Novo vrijeme, nove tehnologije.
Nego, zanima me, koliko je ovdje nas još uvijek ostalo na putu i kako sada gledamo na stvari ovak sa vremenskim odmakom? Vježbate li?
Ako je još uvijek netko na ovoj frekfenciji, bilo bi mi drago. Nadam se da nisu ostali samo svadljivci.
__________________
Tenshin Soshi

www.gikan.simplesite.com
DARKO GOLUBIČIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.