Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 12:42   #21
..neznam koju si točku af-a koristio ali na barem dvije fotke ti je fulal

(2ga i zadnja, osim ak si fokusiral na list na drugoj i na ploču od stola ispod linije )

a inače si me loše citiro jer nisi naveo svoju rečenicu na koju je ono bil moj odgovor:

mbukal: "pa naravno kad se ne sramimo priznati cjelokupnoj javnosti na kaj smo potrošili peneze i da nam to ne služi za crtanje mrtve prirode po danu -mi to moremo i po kmice jer pentax aparati imaju ISO od milion ali nečemo sveze glede da se nebi neko islompleksiral"
dakle, i dalje nisam videl točno autofokusirane fotke lišća na drveću po kmici na iso miljon
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:18   #22
Da podržim kolege...
ISO 4000

__________________
Vraćam se odmah!
Godot
Greensleeves is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:25   #23
na statični objekt u mraku može fokusirati čak i canon (ponekad) ali da, jezušeka definitivno brojim u mrtvu prirodu
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:42   #24
Fotkano je iz ruke Tamronovom posvudušom. Jedino statično je bilo moje dupe na klupi, a stativ ne posjedujem. :P
__________________
Vraćam se odmah!
Godot
Greensleeves is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:57   #25
..nije pitanje jel se tvoja ruka miče, neg jel se mrtva priroda miče na zgradu u mraku iz ruke fokusira i moj zenit E
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:57   #26
Quote:
Greensleeves kaže: Pogledaj post
Fotkano je iz ruke Tamronovom posvudušom. Jedino statično je bilo moje dupe na klupi, a stativ ne posjedujem. :P
Imas jako stabilno dupe

Izvsna fotka sa tako visokim ISO!
sino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:32   #27
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..nije pitanje jel se tvoja ruka miče, neg jel se mrtva priroda miče na zgradu u mraku iz ruke fokusira i moj zenit E
Neka ti bude.
Ovo je bilo u prilog ISO kvalitetama.
__________________
Vraćam se odmah!
Godot
Greensleeves is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:45   #28
Quote:
Greensleeves kaže: Pogledaj post
Neka ti bude.
Ovo je bilo u prilog ISO kvalitetama.
huh, jučer sam odskenirao svježe razvijeni 400ASA film pushan na ~5000ASA, ovih tvojih 4000ASA je definitivno jako puno manje šumovito.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:38   #29
ma ja brijem da je to sve do skenera upravo mi je fantastično koliko detaljne i bešumne fotke ispadaju kad su odskenirane sa microtekom na poslu, u usporedbi sa onima koje si ti skeniro na canonu trebalo bi sve to usporedit sa nekim kak spada profi dediciranim film skenerom...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:47   #30
nije kriv elkarrde kaj koristi canona (dal se navleči),nek zakaj je aparat lagal za blendu ovom objektivu F serije(koristio 50/1,7 i ovak viskok ISO-800 i veliku brzinu 1/3200=bledunjava jabuka),nisam prije obračal pozornost ali je rib@ primjetil (nemam tak brzi objektiv) ,mislim da na 28-80 i 70-210 to misam primjetil
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:11   #31
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ma ja brijem da je to sve do skenera upravo mi je fantastično koliko detaljne i bešumne fotke ispadaju kad su odskenirane sa microtekom na poslu, u usporedbi sa onima koje si ti skeniro na canonu trebalo bi sve to usporedit sa nekim kak spada profi dediciranim film skenerom...
E viš, a ja bome ne znam čime su do sad skenirali moje negative jer u jednom batchu bude i šumovitih i dobrih.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:46   #32
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ma ja brijem da je to sve do skenera upravo mi je fantastično koliko detaljne i bešumne fotke ispadaju kad su odskenirane sa microtekom na poslu, u usporedbi sa onima koje si ti skeniro na canonu trebalo bi sve to usporedit sa nekim kak spada profi dediciranim film skenerom...
Pa dajte vec jednom usporedite te skenere i negative, jer ispada - ono tipa ipak ja imam vecega, a svi ste u qrcu jer su rezultati poznati ko fol samo, vama, a ja imam jednog Sikorskyja, ali mi drzava brani pisati o tome tak da mi je glupo reci da ga drugi zovi skycrane jer to meni nije dopusteno poradi neodavanja najvaznijih drzavnih tajni i slicnog sjanja .....................
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:11   #33
u međuvremenu sam greatly unaprijedio proces skeniranja - em više ne skeniram s onim plastičnim film holderima, em odnedavno i drugačije skeniram u vuescanu, tak da sam minimizirao utjecaj automatike softvera. sad svaki loš film postaje još gori, a dobar još bolji.

kaj se skenera tiče, on sam takiovak niš jako pametnog ne radi, sve te velike razlike su uglavnom u softveru i nekompetentnom useru. npr. naš uredski microtek, koji bi trebal po svemu pojest 8800F za doručak, daje zaquratz skenove negativa. vjerujem da bi dal jednake rezultate nakon kaj bi dobil pol sata tweakanja softvera...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:30   #34
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Pa dajte vec jednom usporedite te skenere i negative, jer ispada - ono tipa ipak ja imam vecega, a svi ste u qrcu jer su rezultati poznati ko fol samo, vama, a ja imam jednog Sikorskyja, ali mi drzava brani pisati o tome tak da mi je glupo reci da ga drugi zovi skycrane jer to meni nije dopusteno poradi neodavanja najvaznijih drzavnih tajni i slicnog sjanja .....................
errr? a tvoj problem je točno što? jer to očigledno nismo mi

eto ti microtek 9800xl, koji je u biti relativno "slab" skener:



100% crop:



to je bio 2xpass scan, rezolucija je 4600x3800px, dakle niš posebno.

fuji nps 160 (negativ):



100% crop:



btw, upozorba: nula obrade, dakle, sken tiff bez ikakvog dodatnoh sharpeninga.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"

Zadnje uređivanje CrniDjuro : 03.11.2010. at 22:41.
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:58   #35
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
to je bio 2xpass scan, rezolucija je 4600x3800px, dakle niš posebno.
double pass i nije baš tak "niš posebnog" - moji skenovi su single pass, u full automatik modu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:09   #36
http://www.dxomark.com/index.php/en/...and2%29/Pentax

kak je moguce da noviji i bolji pentax k-r ima losiji iso od k-xa
wireshark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:09   #37
mislim da taj naš microtek nema opciju da skeniram u single pass modu...to jest, nisam je našao u silverlightu...ovo je najjednostavniji i najbrži sken moguć, i uglavnom mi izgleda čist dobro. (eh da, one prve slike su fotkane sa EPT filmom po danu...ergo bizarro boje ). imam negdje i dm paradies 400tku slično skeniranu i gle čuda, film ima čist sitno i kontrolirano zrno
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:12   #38
Quote:
wireshark kaže: Pogledaj post
http://www.dxomark.com/index.php/en/...and2%29/Pentax

kak je moguce da noviji i bolji pentax k-r ima losiji iso od k-xa
zato što je to DXO koji ima sasvim svoju filozofiju iza toga što točno oni mjere

ukratko, arhitektura senzora im je minimalno drugačija+procesor signala im je dosta drugačiji, ali krajnja razlika je potpuno nebitna. i jedan i drugi su dobri na visokom iso-u (iako nemaju boje niti autofokus ).
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:34   #39
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
imam negdje i dm paradies 400tku slično skeniranu i gle čuda, film ima čist sitno i kontrolirano zrno
not a chance, film ima poprilično raspršeno zrno, točno ko kodakcolor 400 - možda zato jer su filmovi isti.
usporedi rezultate s npr. kodakom ultramax 400 ili nedaobog s fujijem nph400, iz direktne usporedbe ćeš vidit kaj znači sitno i kontrolirano zrno.

btw, nadam se da ne gledaš zrno na ispravno eksponiranim fotkama.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:10   #40
pitanje?
koji bi vi pentax fotoaparat preporucili za kupnju?
dobio sam preporuku za k-x?
hvala unaprijed
Buduci otac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.