Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 20:35   #1
Zdravstveno učilište Zagreb

Vidim da još nema teme o ovoj školi,pa sramota
vjerujem da ima na forumu još ljudi koji su išli/ idu/ će ići u ovu školu,pa evo,mogli bi podijeliti svoja iskustva s drugima i malo se podsjetiti srednjoškolskih dana
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:41   #2
pridružujem se, planiram ići u tu školu, ako netko zna neka kaže kakva je,, je li teška, išla bih za farmaceutskog tehničara! sa 61/62 boda a prag je 52, kolke su mi šanse da upanem?
okice110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:48   #3
Za farmaceutskog tehničara ti treba maksimalni broj bodova, kada sam se ja upisivao prag je bio isti, ali je maksimum bodova bio 60. Nitko se nije upisao sa 59. Tako da....sretno!

Škola je okej. Ja sam završio ove godine za zdravstveno laboratorijskog tehničara. Kažu da je taj smjer i farmaceutski najbolji, jer stekneš opće znajne iz svega. Barem je bilo tako dok nisu uveli ovo da traje 5 godina? Ili to još nisu.

Ako želite na medicinu, farmaciju ili neki jaki faks kasnije, savjetujem vam da odete u gimnaziju, bilo koju. Vrjetujte mi biti će vam kakše. Ako vam je u interesu završit ovu školu i višu, imati kako tako osiguran posao, slobodno se upišite ovdje.
Jinx_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:02   #4
Quote:
Jinx_4 kaže: Pogledaj post
Za farmaceutskog tehničara ti treba maksimalni broj bodova, kada sam se ja upisivao prag je bio isti, ali je maksimum bodova bio 60. Nitko se nije upisao sa 59. Tako da....sretno!

Škola je okej. Ja sam završio ove godine za zdravstveno laboratorijskog tehničara. Kažu da je taj smjer i farmaceutski najbolji, jer stekneš opće znajne iz svega. Barem je bilo tako dok nisu uveli ovo da traje 5 godina? Ili to još nisu.

Ako želite na medicinu, farmaciju ili neki jaki faks kasnije, savjetujem vam da odete u gimnaziju, bilo koju. Vrjetujte mi biti će vam kakše. Ako vam je u interesu završit ovu školu i višu, imati kako tako osiguran posao, slobodno se upišite ovdje.
hvala.. a za ovo 5 godina nisam čula da su i za farmaceutskog uveli tako, a čuj na fakultet ne bih tjela ići jer baš hoću neku malo jaču srednju tako da i s njom imam nešto i da se već s njom mogu zaposliti..
okice110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 17:54   #5
koliko treba realno za fizioterapeuta??? 54 je prag, ali koliko je dovoljno???
shotman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 01:16   #6
Quote:
okice110 kaže: Pogledaj post
hvala.. a za ovo 5 godina nisam čula da su i za farmaceutskog uveli tako, a čuj na fakultet ne bih tjela ići jer baš hoću neku malo jaču srednju tako da i s njom imam nešto i da se već s njom mogu zaposliti..
Gle, ako nemaš anbicija ja bih ti savijetovao laborante + 3 godine više škole, tj. ako vam bude pet godina srednja onda samo 2 godine više, što ti se super isplati jer te očekuje gotovo siguran posao. Za framaceute ne znam kako stoji zaposlenje, ali računaj na to da pliva i ostatak ekipe radije uzimaju ljude s faksom (farmaceutskim, jel), tako da ti ostane samo ljekarne, a i to je zeznuto.

Sa višom školom prosječna plaća laboranta je oko 5-6 tisuća kuna, kako gdje, kod privatnika možda i više.

Za fizio ti ne znam kakvo je stanje, ali i tamo bude navala, ali pošto ima dva razreda sada mislim da dva tri boda iznad praga bude sasvim dovoljno.
Jinx_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:12   #7
da se malo raspitam, sto se tice zubotehnicara, s kolko se bodova upada? i di s tim mozes ic dalje,jel tesko naci posao?
luciija96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 02:10   #8
Iskreno koliko ja znam, ako želiš na Stomatološki radije opet idi u gimnaziju. Zubotehničari imaju samo 2 godine matematiku, pa ako vas i dalje bude kačila matura državna ne bu vam dobro bilo.
Jinx_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 14:43   #9
Quote:
Jinx_4 kaže:
Za farmaceutskog tehničara ti treba maksimalni broj bodova, kada sam se ja upisivao prag je bio isti, ali je maksimum bodova bio 60. Nitko se nije upisao sa 59. Tako da....sretno!
Upalo je par ljudi i sa 59 bodova (ja sam imala 60 ) Ali ove godine upisuju samo 1 razred, tako da mislim da će upadati samo oni sa 60 bodova. Mislim i onda je bio samo 1 razred, ali ipak ih je par upalo sa tih 59 bodova, sve ovisi kolika je navalica..

Farmaceutski tehničari mogu dobiti zaposlenje u tvornicama, npr. znam da u Cedeviti fali tehničara, tako da ako se nekome baš radi u industriji, nema beda
Ma nije u ljekarnama zeznuto, ako te to zanima i ako to baš želiš, bit će ti super.

Nek netko od novoupisanih javi jel program po novome traje 5 godina ili je ipak 4?

Zubotehničari dosta lako nađu posao, a što se tiče faksa, ne znam jel iz ove generacije itko upao na išta..

Zadnje uređivanje Bat Kol : 06.07.2011. at 15:41.
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 13:54   #10
Ja znam da sam samo ja iz svog razreda na Medicinu upao. Za ostale ne znam, ali znam da se jako slabo upisuju na stomatologiju. Ne znam kako farmaceuti stoje s faramcijom. Za sanitarce sumnjam da su išta upisali.
Jinx_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 16:51   #11
Quote:
Jinx_4 kaže: Pogledaj post
Ja znam da sam samo ja iz svog razreda na Medicinu upao. Za ostale ne znam, ali znam da se jako slabo upisuju na stomatologiju. Ne znam kako farmaceuti stoje s faramcijom. Za sanitarce sumnjam da su išta upisali.
Mislim da si ti jedini iz generacije upao na medicinu. Sad ćeš se još više umislit
Iz farmaceuta je zasad dvoje upalo na farmaciju, jedan čeka da se lista pomakne, mislim da mu malo fali, ali nisam 100% sigurna da će upasti. Uglavnom, kako je bio jedan razred farmaceuta, a ako ih upadne troje na farmaciju, znači da smo bolja generacija od prošlogodišnje, jer su bila 2 razreda, a ako se dobro sjećam upalo ih je troje.

A sanitarci, pa bilo je par kakti pametnijih u razredu koji su ciljali na veleučilište, morat ću to malo ispitat da vidim jel itko igdje upao..

Gore sam napisala da bi ove godine trebao biti samo 1 farmaceutski razred, ali vidim da ih je primljeno 56. Čudno, jer je stvarno po onom redosljedu kak ide trebao biti 1 odjeljak...
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 23:29   #12
Mislim da su ove godine dva farmaceutska razreda. Valjda. Ili je Grad Zagreb opet tražio kao za farmaceute.
Danas sam čuo da je jedna cura rekla da je upisala stomatologiju u Njemačkoj.
Jinx_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:13   #13
ei jel mi moze netko rec nesto malo vise o zanimanju fizioterapeutskog tehnicara? sta sa zavsenim smjerom, jel se moze na neki faks dalje, kako stojim sa zaposlenjem ako zavrsim to?
hana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 19:00   #14
Trebam hitno savjet!!! Osmi sam razred i neznam koju da srednju školu upišem. Trenutno se dvoumim između gimnazije i zubotehničke. Htjela bih studirati medicinu ili stomatologiju. Stvarno neznam što mi je bolje da upišem. Obje škole imaju svoje prednosti i mane.. Htjela bih pitati jel ima neko na medicini ili stomatologiji pa da i kaže u koju je srednju išao?? hvala
nikica1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 20:14   #15
ako planiraš faks preporučam ti gimzu jer monogi su upisali nešto što im se sviđa npr jedan zubotehničar koji ce 4 god uciti sve o zubima itd. ima ce manje sanse da ce upasti na faks od jednog gimnazijalca koji o zubima i njihovim latinskim nazivima nikad nije ni cuo tužno ali istinito!! samo pazi kod gimze ti maturu MORAŠ napisati i MORAŠ PROĆI inače si nitko i ništa ali ako to sve prođeš ja sam uvjerena da ti na faks ides!! Ne želim te ništa plašiti ali bolje je da ti netko kaže istinu a ne da ti se sad kaže jedno a kad nešto upišeš da ti se kaže drugo!
okice110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 11:57   #16
jel ima šanse osmaš koji ima prosjek ocjena 4,0 uopće upisati zdravstveno učilište za dentalnog tehničara ili neku gimanziju i koju da je sličnog smjera???
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 12:04   #17
ovako... ja idem 8. razred, i želim upisati farmaceutskog tehničara.

prag je 59 bodova, ako se ne varam? ja ću imati negde oko 60/61, hoću li uspjeti upisati?

svi me plaše kako neću moći, jer "previše se učenika upisuje sa više bodova od mene", dali je to istina?
unaprijad hvala!
ivablabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 14:30   #18
Quote:
ivablabla kaže: Pogledaj post
ovako... ja idem 8. razred, i želim upisati farmaceutskog tehničara.

prag je 59 bodova, ako se ne varam? ja ću imati negde oko 60/61, hoću li uspjeti upisati?

svi me plaše kako neću moći, jer "previše se učenika upisuje sa više bodova od mene", dali je to istina?
unaprijad hvala!
Jesi li ti upoznata s novim načinom bodovanja?
Boduje se 5,6,7 i 8 razred. Prosjek svakog razreda pomnožiš s 3 i onda zbrojiš sva 4 raz. i to je to. Max je 60 bodova, a ne 61 jer se ne boduje vladanje.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:08   #19
druga škola

Znači, vjerojatno se slijedeće godine prebacujem u drugu školu. Točnije, u
3. razred za farmaceuta u Zagrebu.

Ima možda ovdje netko tko ide u tu školu (može i razred) da mi malo objasni kako je tamo i ako mi se uopće to isplati.

Inače, ne mijenjam smjer, samo školu. :P
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:45   #20
Pozdrav zanima me smjer farmaceutskog tehničara.
Htio bih ga upisati, ali mi nije u potpunosti drago jer taj smjer većinom upisuju cure.
Pa bi mi ipak bilo neugodno, jer sam muško.
Možete li mi reći kakav je sad otprilike omjer dječaka i djevojčica u smjeru farmaceutskog tehničara?
Da se kasnije ne pokajem.
Hvala!
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.