Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 11:45   #1261
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Hajde, smiri doživljaje.

Brusilica je skroz okej, a za tu lovu super.

Preporučio bih ti da za usporedbu probaš MAKITA brusilicu, pa mi onda reci impresije...
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:05   #1262
Makita s 3 god garancije dodje barem duplo ako ne i više skuplje.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:12   #1263
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Knauf... Siporeks...!? Pa šta će ti štemalica za to? Ja sam prije mjesec dana razvaljivao armirani beton s tom od 5J
Onda dobro.

P.S. Koliko je bio debeo armirani beton, i kakva se pokazala?
maki93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:42   #1264
Armirani beton je bio taman tak 10-ak cm (gornja ploha od stare septičke), a osim toga sam štemao i betonske stepenice koje su bile deblje ali bez armature u njima. Iako je kod stepenica bio noviji, deblji i jači beton, išlo je lakše jer je beton lakše pucao i odvajao se jer nije bilo armaturne mreže.

Nemam ništa za usporedbu, ali sam zadovoljan kako je išlo s obzirom na to koliko sam je platio. Do sad sam štemao samo s takvim jeftilenima...
Nikad to ne ide kao kroz maslac, al ide. Treba samo manje zalogaje uzimat...

P.S. a ako je kod tebe knaf, to probi s nogom
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:12   #1265
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Makita s 3 god garancije dodje barem duplo ako ne i više skuplje.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
Pa?

Ali je zato kvaliteta i lakoća rada s njom više nego duplo veća...
Provjereno.
Ako želiš dobar alat, plati ga.
Nećeš požaliti. Obavit ćeš posao kvalitetnije, brže i imat ćeš manje kvarova
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:30   #1266
A ako ti taj alat treba jednom ili 2x godišnje za nekakvu sitnicu?

Daj odi drobi o negdje drugdje, jel ti shvaćaš da je ovo tema o hobby alatima, iz Lidla? Našao si se pravit pametan usporedbama s profi alatom.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:38   #1267
Neznalica, onda neka kupi Metabo sa regulacijom okretaja, koštala je (kada sam ja kupovao) 1400 kn i sasvim je drugi svijet. Ali kupio sam i Lidlaču sa regulacijom okretaja, daleko je od Metaba, ali sve se da napraviti s njom. Ne treba svakome skupa mašina.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:41   #1268
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Pa?

Ali je zato kvaliteta i lakoća rada s njom više nego duplo veća...
Provjereno.
Ako želiš dobar alat, plati ga.
Nećeš požaliti. Obavit ćeš posao kvalitetnije, brže i imat ćeš manje kvarova
Istina živa ALI ....
Imam kolegu električara koji ima ovakvo iskustvo:
Imao je pravu štemericu Hiltijevu, jelte. I otišao na gradilište, drugi dan mu je neko maznuo.
Otišao u trgovinu, pljunuo 4 i pol hiljade za novu. Za tjedan dana maznuli mu i nju.
I sad on lijepo, kad ide na teren kupi najjeftiniji Einhel, odradi posel i baci ju.
Veli on, to nitko ni pogledati neće, kamo li ukrast, a meni za jedan posel se otplati.
Tak da, svak zna svoje, što mu se više isplati.
Inače, one Parkside pile za 100 kuna idući tjedan (valjda) bi trebale ići na brušenje,
pa ću dojaviti kaj Vinski veli za njih i kak poslije njegovog brušenja pile.
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:04   #1269
Meni kao hobi majstoru je Parkside vrh za koji sam spreman dati pare. Nitko ne tvrdi da je bolje od makoite ili robzija ili plavog Bosha, no čest košta 15-20% cijene, što je čisto dovoljno za donijet odluku. Da živim od stemanja, posao bi morao otplatiti profi alate, do tada, samo Lidl :-) a velim, 3 god garancije nudi malo tko.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:17   #1270
Parkside udarni čekić 3 Jula, 1050 W - koristim ga već nekoliko mjeseci, bušio rupe do fi 12 u armirani beton, skidao stare pločice...stroj za sad radi super i već se otplatio. Za hobi alat i više od očekivanog. Bitno je samo kao i kod svakog hobi alata "odmaranje", zato što nemaju isti duty cycle kao profi, odnosno nakon nekoliko rupa potrebno je alat ostaviti da se malo ohladi.

Jedina zamjerka je to što je glava počela malo više plesati kod bušenja, npr kod bušenja u šuplji blok napravi malo problema.
DarthVader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:26   #1271
Mislim da i s tim odmaranjem ljudi pretjeruju. Imam desetak parkside alata i nista ih ne odmaram. Istina, većina je takva da i nisam imao potrebu raditi pola sata u komadu. Al recimo štemalica/bušilica od 5 Jula je radila ovo ljeto 2-3 dana zaredom po cca 2-3 sata s tim da sam se svakih pola sata ja odmarao - nisam odmarao nju. I odmor bi bio 10 min i opet udri - ne bi se ni ohladila. Ništa nisam primjetio da joj je naškodilo. E sad da sam nastavio tim tempom još neko vrijeme sigurno bi kihnula. I npr. ekscentrična brusilica, nju gasim tek kad završim ili mijenjam papir. Ništa je ne štedim niti gasim svakih 5 min da se ohladi i već, čini mi se, dvije godine radi ko nova.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:11   #1272
To najbolje vidiš sam, ako se alat jače grije ili osjetiš da nešto smrdi naravno da ćeš ga ugasiti i pustiti da se ohladi. Ako se ne grije i ne smrdi radis sa njim dok se ti ne umoris.
DarthVader is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:51   #1273
Pozdrav svima.
Molim bilo kakav savjet, tj iskustveno zapažanje.
Naime, u novom katalogu se nudi Parksideov akumulatorski višenamjenski alat za 399 kn. Baterija je 20V, 2AH.
Pitanje - da li se isplati investicija - hobistička primjena - čisto zbog vremena autonomije baterije, te ujedno nastavci - da li su univerzalni prihvati (dakle, da li se može montirati nastavak nekog drugog proizvođača ili nastavci moraju biti strogo Parksideovi)
zahvalan na bilo kakovom mišljenju
pozz
gluka
gluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:11   #1274
Quote:
gluka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Molim bilo kakav savjet, tj iskustveno zapažanje.
Naime, u novom katalogu se nudi Parksideov akumulatorski višenamjenski alat za 399 kn. Baterija je 20V, 2AH.
Pitanje - da li se isplati investicija - hobistička primjena - čisto zbog vremena autonomije baterije, te ujedno nastavci - da li su univerzalni prihvati (dakle, da li se može montirati nastavak nekog drugog proizvođača ili nastavci moraju biti strogo Parksideovi)
zahvalan na bilo kakovom mišljenju
pozz
gluka
višenamjenski alat jevcrlo rijetko alat koji se dugotrajno koristi, vise da odradis par stvari. Neces s njime rezati ivericu za cijelu kuhinju. Tako da je baterija za sve uporabe koje meni padaju napamet vise nego dovoljna. Dodatno, to je baterija namijenjena i uredjajima koji se dosta koriste kao busilica, a ovdje se vise koristi da se zadrzi standard a ne jer treba tako velika baterija.

Vecina alata se radi univerzalno, i mozes ih montirati na razlicite oscilirajuce uredjaje, pa i na parkside. Ako se bas zainatis vjerojatno mozes naci alat koji je radjen bas za neki tocno uredjaj koji nece odgovarati, ali univerzalnih ima veliki izbor.

Da li se isplati - to samo ti mozes procijeniti. Oscilirajuci alat nije najbitnija stvar, i nije prvi alat koji kupujes nego medju zadnjima, a za 400kn se moze dobiti dobra aku busilica, busilica, cirkular, i sl. Ali ako bas trebas oscilirajuci uredjaj, ovaj parkside ima dobar omjer ulozeno/dobiveno.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:36   #1275
I još jedna napomena. Katalog je od 21.6. tak da je moguće da ga nećeš nit naći više. Ne znam koliko je tražen taj alat, ali bio sam prekjučer u lidlu u vukovarskoj (zagreb) pa sam usput bacio oko. Nije bilo skoro ničeg iz tog kataloga pa ni tog višenamjenskog alata.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:23   #1276
osim štemerice 15J+benzinskog trimera+benzinskog višenamjenskog trimera,danas u prolazu navratio (na povratku iz schracka u marmir )
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:32   #1277
Ako te zanima, imam takav multitool samo s 12V baterijom u ručki.
Vrijedi svake lipe. Pri meni je skratil 2m laminata i sad mi više ne treba, a nisam ga stigel vratiti u 30 dana. Ak te zanima, dam ga po povoljnoj cijeni. Garancija je još 2 godine.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:50   #1278
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
lipe. Pri meni je skratil 2m laminata i sad mi više ne treba, a nisam ga stigel vratiti u 30 dana.
Odlična politika! Balkan stajl

Zbog takvih kao ti će trgovački lanci kod nas promijeniti politiku poslovanja.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:46   #1279
Ajd ne prigovaraj. Ti to nisi nikad pomislil?
To i nisam napravil, iako sam imal namjeru. Osim toga, to je odavno normalno na zapadu.
Pa nitko ne kupuje stroj na 30 dana da bi ga samo gledal? Onda mi ga i ne treba.

Uostalom, pa nek promijene politiku poslovanja, i NEK smanje marže, pa nebu trebalo razmišljati na takav način.

Zadnje uređivanje Zvon : 28.09.2017. at 16:41.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:22   #1280
Ima li u lidlu kakav ok set gedori sa onim produžecima?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.