Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 19:25   #261
Pozdrav, zna li netko kako skinuti PČ? Postoji li način, želim ih imati snimljene da ne ovisim o internetu kada poželim slušati. Hvala

Imam ih dosta (snimljenih) od ranije........ako nekom treba.
Nemam one emisije od kada su ukinuli downlod.........negdje od kolovoza ili rujna 2015.
calimero 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 21:36   #262
Ide ti ovako (cijelo vrijeme ima download samo je bila zbunjola u početku dok nisu stavili sve elemente na sajt):

- prvo moraš otvoriti baš stranicu sa željenom emisijom.
- tražiš gdje je nota u krugu, plave boje
- desni klik na notu i "save link as"
- pojavljuje se prozor za pohranu, ti samo dolje pogledaj u tip datoteke da se radi o mp3
- save

To ti je cijela mudrost. Tako si možeš skinuti sve emisije koje ti fale, a možeš se priključiti i klubu ako želiš. To se radi slanjem privatne poruke (PM) meni osobno.
__________________
Pozdrav iz Centralne Amerike, konkretno Gvatemale!
Barbudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:51   #263
A koje su koristi članstva u klubu? I obaveze?
U njihovoj arhivi je zadnjih godinu dana, no moguće je skidanje svih starijih epizoda preko 4shareda, što je opisano ovdje na nekim prethodnim stranicama.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:15   #264
Povijest četvrtkom

Quote:
Barbudo kaže: Pogledaj post
Ide ti ovako (cijelo vrijeme ima download samo je bila zbunjola u početku dok nisu stavili sve elemente na sajt):

- prvo moraš otvoriti baš stranicu sa željenom emisijom.
- tražiš gdje je nota u krugu, plave boje
- desni klik na notu i "save link as"
- pojavljuje se prozor za pohranu, ti samo dolje pogledaj u tip datoteke da se radi o mp3
- save

To ti je cijela mudrost. Tako si možeš skinuti sve emisije koje ti fale, a možeš se priključiti i klubu ako želiš. To se radi slanjem privatne poruke (PM) meni osobno.
"Tako blizu, a tako daleko".......tako jednostavno.
Što reći.......plavuša bila, plavuša ostala
Hvala, puno hvala!!
calimero 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 07:05   #265
zna li netko gedje bih mogla skinuti spizode koje nisu u arhivi hrt-a? zanimaju me epizode o jugoslaviji i hrvatskom proljecu. tenks.
__________________
You guess? Don't you know?
Holy Golightly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 10:25   #266
Quote:
Holy Golightly kaže: Pogledaj post
zna li netko gedje bih mogla skinuti spizode koje nisu u arhivi hrt-a? zanimaju me epizode o jugoslaviji i hrvatskom proljecu. tenks.
Vidim da ti još nitko nije odgovorio. Uputit ću te na post na sedmoj stranici ove teme: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=132
Ja od tamo skidam povremeno kad nađem vremena. Ide ručno i malo sporije.
Pozdrav!
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 11:54   #267
...

Kako cijenim svaku radijski arhivu, samo bih naglasio, ako je vec postojala zelja za slusnim pristupom, onda je odabran jako los servis. Posebno ako je forumas Altair korisnik besplatnog racuna. 4shared je jako temperamentan posluzitelj i mijenja pravila bez prevelikih najava, a besplatni racun je, nazalost, osudjen na brisanje ako ne postuje zadate intervale logiranja, a ponekad i zbog x razloga. Ako ne zeli solirati postupak na nekom postenom audio servisu koji ima namjeru trajati duze od 10 godina, mozda je bolje da sve zakaci kao fajle na Google Drive. Jest da mi je najmrze ime na kojeg bi pomislio, ali bas zato, barem nece uvjetovati nikakve restrikcije trajanja, on se namiruje na drugi nacin. Spominjem jer na taj nacin fajle ce vam za zivota biti svima dostupne, bez straha od gubljenja. Vec i pogled na 4shared i njegove derivat servise, automatski navodi na zabrinutost dugovjecnosti.

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 02:35   #268
Povijest Četvrtkom - 360 epizoda

Kod:
http://radio.hrt.hr/arhiva/povijest-cetvrtkom/126/
Pošto je 4shared postao jako loš, reuploadao sam napokon sve na pristojniji filesharing servis :
Kod:
https://www.mediafire.com/folder/ck46acc4ej18v/
JDownloader prepoznaje mediafire foldere tako da bez problema možete ubaciti taj link u JDownloader i on će prepoznati sve epizode.

Napomena 1 : HRT već neko vrijeme uploada epizode u većoj kvaliteti (96kbps naspram starih 64kbps). Isto vrijedi za reprize starih epizoda pa ili skinite sve ispočetka, ili na temelju sljedeće slike skinite stare epizode u većoj kvaliteti (epizode na slici su poredane po datumu kad sam ih skinuo - na samom vrhu su nove epizode i reprize starih epizoda u većoj kvaliteti) :
Kod:
http://i.imgur.com/vmFgp3w.png
Ostale nove epizode koje nisu na slici :
Kod:
90_GODINA_HRVATSKOG_RADIJA
ELEUZINSKE_MISTERIJE_1_DIO
ELEUZINSKE_MISTERIJE_2_DIO
DRUGI_KRIŽARSKI_POHOD_1147_1_DIO
DRUGI_KRIŽARSKI_POHOD_1147_2_DIO
DRUGI_KRIŽARSKI_POHOD_1147_3_DIO

Napomena 2 : Ne znam kako se to dogodilo, ali na slici se vidi da epizoda STVARANJE_REPUBLIKE_TURSKE_I_DIO.mp3 ima samo ~2.6 MB pa skinite ispravnu verziju (22 MB) s mediafire-a u slučaju da ste prvobitno skinuli tu kratku verziju.
Kod:
http://www.mediafire.com/download/n8ua9072glsnalu/STVARANJE_REPUBLIKE_TURSKE_I_DIO.mp3

Napomena 3 : Ako vam POVIJEST_JAPANA_1DIO.mp3 ima 21.4 MB, onda to nije ta epizoda. Preimenujte tu datoteku u POVIJEST_JAPANA_SAMURAJI.mp3, a zatim skinite s mediafire-a ispravnu epizodu, dakle :
Kod:
POVIJEST_JAPANA_1DIO.mp3 - 23.5 MB
http://www.mediafire.com/download/4v54iu4ogihuxhg/POVIJEST_JAPANA_1DIO.mp3

POVIJEST_JAPANA_SAMURAJI.mp3 - 21.4 MB
http://www.mediafire.com/download/5s402fr8ljalk3z/POVIJEST_JAPANA_SAMURAJI.mp3

Napomena 4 : Možete se javiti korisniku Barbudo i čovjek će vam napraviti account za stranicu na kojoj možete skinuti sve epizode s Google Drive-a. Isto tako možete skinuti i radio emisiju Explora te TV emisiju 3. Povijest. Izgled stranice:
Kod:
http://i.imgur.com/tzL2mur.png

To je za sada to, uživajte!


Nedostaju :
Kod:
Aleksandar Veliki i helenizam
Bitka kod Kurska
Bitka za Staljingrad
Car Hadrijan
Car Kaligula
Car Tiberije
Demetrije Hvaranin
Klaudije i Neron
Korejski rat
Krbavska bitka
Kreta i Mikena
Od Konstantina do Teodozija
Povijest međunarodnih odnosa i međunarodnih organizacija
Povijest stare Grčke
Rat i mir u drugoj polovici 20 st.
Rimljani u Hrvatskoj
Rimska država i pravne institucije
Rimska država i vojska
Rimska vojska
Rimski diktator Lucije Kornelije Sula
Rimsko Carstvo
Teorije zavjere
Vespazijan, Domicijan i Tit
Altair AC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 14:59   #269
I ako kojim slučajem netko ima stare epizode na kazeticama (epizode emitirane prije digitalizacije), slobodno se javite članu Barbudo ili meni da nešto skemijamo.
Altair AC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:57   #270
Thumbs up

Quote:
Altair AC kaže: Pogledaj post
Povijest Četvrtkom - 360 epizoda



Pošto je 4shared postao jako loš, reuploadao sam napokon sve na pristojniji filesharing servis :
Kod:
https://www.mediafire.com/folder/ck46acc4ej18v/

Puno hvala na uploadu
proleter31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:06   #271
Mogu li se nekako skinut sve epizode bez tih linkova (da ne moram pojedinačno skidat) ?

Najlakše bi bilo, ako bi netko mogao staviti link na svoj google drive folder sa tim epizodama.

Unaprijed se zahvaljujem
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:20   #272
Hvala kolega

Quote:
Altair AC kaže: Pogledaj post
[

Nedostaju :
Kod:
Aleksandar Veliki i helenizam
Bitka kod Kurska
Bitka za Staljingrad
Car Hadrijan
Car Kaligula
Car Tiberije
Demetrije Hvaranin
Klaudije i Neron
Korejski rat
Krbavska bitka
Kreta i Mikena
Od Konstantina do Teodozija
Povijest međunarodnih odnosa i međunarodnih organizacija
Povijest stare Grčke
Rat i mir u drugoj polovici 20 st.
Rimljani u Hrvatskoj
Rimska država i pravne institucije
Rimska država i vojska
Rimska vojska
Rimski diktator Lucije Kornelije Sula
Rimsko Carstvo
Teorije zavjere
Vespazijan, Domicijan i Tit
Joj, kad vidim koje nedostaju, baš šteta...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:22   #273
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hvala kolega



Joj, kad vidim koje nedostaju, baš šteta...


da, bas steta.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:45   #274
Zna li netko koja je tema bila ovaj četvrtak?
Pod emisijama na zahtjev upload na HRT stranicu je čini mi se krivi. Tamo je uploadan vučedol 2. dio koji je čini mi se bio emitiran prošli četvrtak.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:02   #275
Njihova pogreška. Dvaput staviše drugi dio Vučedola. Ne bih se čudio da su ga i dvaput emitirali. A onda su mudro u arhivi preskočili datum 4.5. i sve pet. A za mjesec dana ide ljetna pauza sa reprizama. I tako to ide...
__________________
Pozdrav iz Centralne Amerike, konkretno Gvatemale!
Barbudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 09:26   #276
Vučedol je već ranije bio emitiran, ako se ne varam. Je li moguće da su već krenule reprize? Ili je to neka kakti popuna kad nemaju neemitirani sadržaj?
Eno Vučedola (1. i 2. dio) u onom mega popisu par postova iznad. Znači već je u neko doba bio emitiran.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:01   #277
Provjerio, nisu iste emisije. Vučedol je jedno, a "Svakodnevni život u Vučedolu" je drugo. Ove dvije su nove emisije. Obično premijere idu tokom godine, a od 15. 6. do 15. 9. idu reprize, ali u nešto boljem i kvalitetnijem mp3 kodiranju na 96 mbps. Što znači da se presnime sa magnetofonske trake. Što znači, mljac, mljac, da trake postoje. I one jako stare, od prve emisije.

Iritira neurednost na netu, jer se emisije često nabrzaka bubnu bez naslova, a još češće bez opisa. Vjerujem da sam urednik i autori nisu krivi za to, kao ni za činjenicu da se emisija jako malo promovira. Kriv je jedan mastodontski sustav uz kletvu "Dabogda pravio kvalitetan program na HRT-u da te se mi dokopamo".
__________________
Pozdrav iz Centralne Amerike, konkretno Gvatemale!
Barbudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:45   #278
Da li je današnja emisija emitirana?
Pod emisijama na zahtjev je još nisu stavili.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:05   #279
Sada su stavili drugi dio emisije "Vikinzi u Francuskoj", ali nisu prvi prošli tjedan, baš čudan propust.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:29   #280
Putnici kroz vrijeme

Nije baš tema "Povijest četvrtkom", ali je blizu... Inačica za djecu, "Putnici kroz vrijeme" (http://radio.hrt.hr/emisija/putnici-kroz-vrijeme/582/). Sinku se jako sviđa, ali imamo samo zadnje objavljenih 10tak epizoda. Zna netko ima li ih za skinuti i gdje?
Hvala! I isprike na skretanju teme. Ne znam gdje je bolje mjesto za dobiti ovakav info.
sanjae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.