Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 13:45   #21
..

[QUOTE=reddwarf E jbga. ja sam mislio da će koštati isto koliko i 1000D, ali možda 100-200kn skuplje Ukratko onda si pogledaj moje slike tomislave pa da znaš što možeš očekivati od fotoaparata. Nije neka sreća, ali nije baš tako ni loš previše. Ja mislim da još idač s foruma s njim slika te wenze (bivši korisnik 1000D)

naravno ako ti financijska situacija dopušta rasteeeeeeegni se koliko god možeš skuplji aparat je obično i bolji aparat :[/QUOTE]


Samo da se zahvalim, poslušao sam te i nisam uzeo sam danas 1000d, nakon sto su mi dali nekakav info da tko zna kada ce 1100-ka fukušima & stuff pa mi bilo mrsko čekat...tako da se nadam da skoro bacim koju fotku tu gore!

Lp!
__________________
Nekima je križ na grobu jedini plus u životu.
tomislavzgb84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:32   #22
samo upozorenje svima koji kupuju polovno, da vam se može desiti ono što i meni, a to je da vam nešto na fotiću rikne izvan garancijskog roka. i to 7 mjeseci nakon kupnje. a onda pada u vodu priča da novi fotoaparat gubi na vrijednosti, dok rabljeni ne. jer ja sad za ovog mogu tražit kaj, 500 kn (ako bi ga uopće mogao prodati), a platio sam ga 2300...jer, u servisu ne znaju u čemu je problem, kažu da se jedino može mijenjati shutter, što je 1500 kn. shutter radi, ali ne sasvim dobro. nekad okida, nekad ne. a sve je izgledalo idealno - imaju je nešto preko 2000 okidanja, bez ogrebotina, a ja sam okinuo 10ak tisuća puta...
čisto da znate kakav rizik se javlja.

nikad ne reci nikad, ali nakon ovog iskustva ja mislim da više nikad neću kupovati rabljeno tijelo fotoaparata.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:44   #23
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
samo upozorenje svima koji kupuju polovno, da vam se može desiti ono što i meni, a to je da vam nešto na fotiću rikne izvan garancijskog roka. i to 7 mjeseci nakon kupnje. a onda pada u vodu priča da novi fotoaparat gubi na vrijednosti, dok rabljeni ne. jer ja sad za ovog mogu tražit kaj, 500 kn (ako bi ga uopće mogao prodati), a platio sam ga 2300...jer, u servisu ne znaju u čemu je problem, kažu da se jedino može mijenjati shutter, što je 1500 kn. shutter radi, ali ne sasvim dobro. nekad okida, nekad ne. a sve je izgledalo idealno - imaju je nešto preko 2000 okidanja, bez ogrebotina, a ja sam okinuo 10ak tisuća puta...
čisto da znate kakav rizik se javlja.

nikad ne reci nikad, ali nakon ovog iskustva ja mislim da više nikad neću kupovati rabljeno tijelo fotoaparata.

O čemu se radi?
Inače, ako si ti platio 2000kn, novi je valjda 4000kn a popravak te ispadne manje od razlike (ako se pokvari).
Uostalom, sad za tu razliku čak i da se ne može popraviti možeš kupiti novi(ji) model aparata nakon recimo godine dana - sve za iznos koji si uštedio kupnjom polovnog.

Naravno, velikoj većini ljudi se tako nešto ne dogodi, tako da je kupovina polovnog u globalu isplativa.
susko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:56   #24
sve što si rekao stoji, ja sam se samo osvrnuo na MKovu izjavu da polovni nakon godinu dana opet možeš prodati za istu lovu. ja ne mogu. možda mogu, ako uložim 1500 kn u popravak
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 17:06   #25
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
sve što si rekao stoji, ja sam se samo osvrnuo na MKovu izjavu da polovni nakon godinu dana opet možeš prodati za istu lovu. ja ne mogu. možda mogu, ako uložim 1500 kn u popravak
Možda ne bi mogao ni novi aparat s godinom garancije
susko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:03   #26
preporuka dslr-a

Pozdrav,

dakle odlucio se i ja bacit u foto-amaterske vode.... pa hocu ubost nesta malo kvalitetnij uredaj...

uglavnom, sljedeci uredaji su mi za oko upali...

1. http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=300.324.136
2. http://www.ronis.hr/?nikon/683/fotoa...18-55VR+TAMRON

sad ako bi neki znalci mogli dat koju dobru preporuku zasto ovo zasto ono.... ovi gore uredaji nisu uvjet.... al eto... oni su mi zapeli.
Uglavnom rabljeno mi ne ulazi nikako u izbor.
Unaprijed Hvala.

edit:

il mozda uzet eos 550d sa dva objektiva
http://www.ronis.hr/?canon/682/fotoa...18-55IS+TAMRON
__________________
Retaj

Zadnje uređivanje dragan88 : 03.04.2011. at 23:15.
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 00:10   #27
kakav je tvoj stav o rabljenoj opremi?

mislim, ovo je sedam kila kuna koje ces potrosit na ful okej aparat koji ce ti dopizdit za tri mjeseca. za istu lovu mozes dobit ful dobar set rabljene opreme s kojim ces bit sretan ko malo dijete
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 00:22   #28
da budem iskren nisam bas sklon kupnji rabljene opreme... nepovjerenje me muci, tko zna sta je bivsi vlasnik s uredajem radio, garancija.....
e a sad je najveci problem sta kupit....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
__________________
Retaj
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 00:45   #29
iz ove linije, potpuno svejedno. nikon ima dva objektiva kolko vidim, pa vjerojatno bolje to
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:30   #30
Canon 500D s 50mm f/1.4 mm, 18-55mm ili Canon 550D s 18-55mm
LennaFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:52   #31
canon 5d sa 50mm f1.8
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:30   #32
Sta je bolje, Lumix G2 ili G10?
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:34   #33
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Sta je bolje, Lumix G2 ili G10?
nijedan, uzmi radije GH1 ili GH2 (GH2=top m43 tijelo trenutno)
gh1 ima najbolji visoki iso, i bolje tražilo neg g2-g10, a gh-2 ima najbrži fokus, najveći MP i najbolje izveden video (i najveće tražilo)
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:14   #34
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
nijedan, uzmi radije GH1 ili GH2 (GH2=top m43 tijelo trenutno)
gh1 ima najbolji visoki iso, i bolje tražilo neg g2-g10, a gh-2 ima najbrži fokus, najveći MP i najbolje izveden video (i najveće tražilo)
Problem je da mi se ova dva nude polovna. Vidio sam po cijeni da nisu neka sreca. Znaci bolje nedirat.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:04   #35
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Problem je da mi se ova dva nude polovna. Vidio sam po cijeni da nisu neka sreca. Znaci bolje nedirat.
a ono, problem kod njih je da osim finog EVF-a nemaju ništa baš tako super duper - nemaju čak ni stabilizaciju senzora, a nisu baš ni jako mali, tako da cijela ta priča sa m43 malo gubi smisao. GH1 i 2 barem imaju ludilo senzor i video (i bolji EVF), iako ni oni nemaju stabilizaciju.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 20:34   #36
Dobio sam zanimljivu ponudu. Pentax k-x, kupljen 2009. Ima 10 000 okidanja! Kit objektiv 18-55, Metz 48 af1, sigma 70-300 apo dg macro, 3 seta enelop baterija i punjač! Sve za cca 4800kn!

Pretežito ću fotić koristit za slikanje sakralnih prostora u kojima dolazi dobar iso uz mali šum ovog modela do izražaja. Al s druge strane, hodam dosta po motocross natjecanjima pa se bojim da bi prašina mogla ući u fotić i objektive! Jel prašina može ući u uređaj uopće?? Uz K-x mi jedino preostaje k20d ili k200d jer su zabrtvljeni, al njihov iso je naspram Kx-a očajan, imaju sporiji okidač, u manje-više svemu zaostaju!

Slobodno preporučite neki drugi brand ako mislite da se isplati bolje, ali gornja granica bi bila 5000kn i uzimao bi isključivo polovno!

Unaprijed hvala!

LP
jus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 20:38   #37
Quote:
jus kaže: Pogledaj post
Dobio sam zanimljivu ponudu. Pentax k-x, kupljen 2009. Ima 10 000 okidanja! Kit objektiv 18-55, Metz 48 af1, sigma 70-300 apo dg macro, 3 seta enelop baterija i punjač! Sve za cca 4800kn!

Pretežito ću fotić koristit za slikanje sakralnih prostora u kojima dolazi dobar iso uz mali šum ovog modela do izražaja. Al s druge strane, hodam dosta po motocross natjecanjima pa se bojim da bi prašina mogla ući u fotić i objektive! Jel prašina može ući u uređaj uopće?? Uz K-x mi jedino preostaje k20d ili k200d jer su zabrtvljeni, al njihov iso je naspram Kx-a očajan, imaju sporiji okidač, u manje-više svemu zaostaju!

Slobodno preporučite neki drugi brand ako mislite da se isplati bolje, ali gornja granica bi bila 5000kn i uzimao bi isključivo polovno!

Unaprijed hvala!

LP

nemoj se mislit, uzimaj
__________________
klikk
brda1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 20:40   #38
za sakralne objekte kakvi god bili, uzmi stativ, pa fotkaj na iso 100
inače je ponuda dosta dobra
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 22:15   #39
uzimaj ak još nisi
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 19:00   #40
bok ekipa. imam par pitanca i nadam se da cete mi moc pomoc..
ovak.. 1. koliko kosta u hrv canon t2i (i jeli dosao u hr uopce)
2. koji biste mi aparat, kao amateru preporucili do nekih 3500kn-4000?.
3.pentax k-x, canon eos d1000 ili canon eos d500..??
4. postoji li neki nikon do jedno 3500kn koji ima bar 12megapixela?
molim vas za pomoc
hvala
tammi385 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.