Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 14:57   #61
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
kolko se čeka refund sa hamerlika....
Kad podigneš dispute za manje od 24h, inače ne odgovaraju na mailove.



Meni su danas stigle leće s Vision directa, malo skuplje od Hamerlika ali je stiglo u roku 7 dana. I bez carine
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:35   #62
Ljudi, help! Trebam hitno leće, inače sam kupovala na Hamerliku, ali sad mi nemaju dioptriju za oba oka (Airoptix Aqua -4) i ne znam di da naručim!! Ove sve ostale stranice su puuuno skuplje....
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:01   #63
Quote:
nann kaže: Pogledaj post
Ljudi, help! Trebam hitno leće, inače sam kupovala na Hamerliku, ali sad mi nemaju dioptriju za oba oka (Airoptix Aqua -4) i ne znam di da naručim!! Ove sve ostale stranice su puuuno skuplje....
Aalens je najpovoljniji ali kod njih ne možeš platiti preko Paypala, ja sam naručila od ovih i nije me ispalo puno skuplje nego s Hamerlika, oko 40 kn.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:21   #64
MIROTTA, hvala puno, nisam znala za aalens.com. Naručila sam. A na VisionDirect mi ispada gotovo duplo skluplje!

Idući put kupujem Biofinity, kad ih svi toliko hvalite!!
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:48   #65
I recite mi, molim vas, gdje ima povoljnih tekućina za leće? Do sada sam također na Hamerliku kupovala tekućinu nekog nepoznatog proizvođača,za svega par dolara, i moram priznati da razliku između nje i poznatih koje sam do tad koristila, nisam primjetila.
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 23:50   #66
Pozdrav ekipi!

Jedno pitanje. S obzirom da godinama kupujem lece u HR i tek sada sam skonto da ih preplacujem , pronjusako sam po netu i vidio da ima hrpa stranica gdje se mogu naruciti lece. Jeftino.

Ugl, vidim da dobar dio ekipe ima iskustva u narucivanju iz inozemstva, pa stoga pitanje : Koliki su troškovi dostave?Koju stranicu mi preporucujete? i da li ima problema s HR carinom , dodatni troskovi i sl?

Hvala vam puno unaprijed.
IvanMadjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 22:42   #67
Quote:
IvanMadjar kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje. S obzirom da godinama kupujem lece u HR i tek sada sam skonto da ih preplacujem , pronjusako sam po netu i vidio da ima hrpa stranica gdje se mogu naruciti lece. Jeftino.

Ugl, vidim da dobar dio ekipe ima iskustva u narucivanju iz inozemstva, pa stoga pitanje : Koliki su troškovi dostave?Koju stranicu mi preporucujete? i da li ima problema s HR carinom , dodatni troskovi i sl?

Hvala vam puno unaprijed.
bok, troskovi dostave ti ovise o stranici s koje narucujes. Prema HRV zakonu neovlastena osoba ne smije uvoziti lece, znaci ako ti na carini otvore paketic, ne smiju ga pustiti dalje prema tebi. jedino ako imas srece pa ti ne pregledaju paketic.

posto ih prakticki svercas, nema troska carine.
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 22:45   #68
Quote:
mely2 kaže: Pogledaj post
može malo detalja kako ih naručuješ i način plačanja, može i na PM
ma ne treba na PM, vec sam pisao o tome i bila je diskusija

ne smijem (prema uputama moderatora) stavljati linkove gdje se negdje nesto prodaje, tako da preporucam upotrebu google-a. ja si narucujem sa lens planet

dostava ti je par funti,ne sjecam se tocno, mislim da 5. placam karticom. visa electron.

problem je s carinom (vise u postu iznad).

savjet je naruciti na nekog izvana,i onda autom prebaciti u HRV.
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 23:02   #69
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
bok, troskovi dostave ti ovise o stranici s koje narucujes. Prema HRV zakonu neovlastena osoba ne smije uvoziti lece, znaci ako ti na carini otvore paketic, ne smiju ga pustiti dalje prema tebi. jedino ako imas srece pa ti ne pregledaju paketic.

posto ih prakticki svercas, nema troska carine.
hvala na konkretnom odgovoru!!
IvanMadjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 08:15   #70
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
ma ne treba na PM, vec sam pisao o tome i bila je diskusija

ne smijem (prema uputama moderatora) stavljati linkove gdje se negdje nesto prodaje, tako da preporucam upotrebu google-a. ja si narucujem sa lens planet

dostava ti je par funti,ne sjecam se tocno, mislim da 5. placam karticom. visa electron.

problem je s carinom (vise u postu iznad).

savjet je naruciti na nekog izvana,i onda autom prebaciti u HRV.
ok hvala ti, samo me zanima kad naručuješ da li vrijedi ona manja cijena za 2 kutije jer moraš uzeti L+D i za koliko dana ti dođu?
__________________
stvarnost je samo stvar percepcije
mely2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 19:26   #71
Quote:
mely2 kaže: Pogledaj post
ok hvala ti, samo me zanima kad naručuješ da li vrijedi ona manja cijena za 2 kutije jer moraš uzeti L+D i za koliko dana ti dođu?
ako uzimas 2 kutije, onda ti je cijena koja pise za dvije kutije.
Kako brzo dodju ovisi o dioptriji. Zadnji put sam narucivao sa kolegicom, ukupno smo 4 kutijice uzeli. Njene su dosle za 4 dana (dioptrija -2, obicne biofinity), dok su moje stigle nakon 14 dana (-4,75 sa cilindrima, biofinity toric). moje ocito nisu imali na stocku pa im je trebalo vremena da ih nabave.

Zanimljivo je da su sva 4 pakiranja leca dosla u odvojenim posiljkama. Ne kuzim tu njihovu racunicu, ali ok
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 12:15   #72
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
ako uzimas 2 kutije, onda ti je cijena koja pise za dvije kutije.
Kako brzo dodju ovisi o dioptriji. Zadnji put sam narucivao sa kolegicom, ukupno smo 4 kutijice uzeli. Njene su dosle za 4 dana (dioptrija -2, obicne biofinity), dok su moje stigle nakon 14 dana (-4,75 sa cilindrima, biofinity toric). moje ocito nisu imali na stocku pa im je trebalo vremena da ih nabave.

Zanimljivo je da su sva 4 pakiranja leca dosla u odvojenim posiljkama. Ne kuzim tu njihovu racunicu, ali ok
Ja sam prvi put narucio sa lensplanet-a .. ( air optix )
Nadam se da nece biti carine
Kurtis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 18:53   #73
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put narucio sa lensplanet-a .. ( air optix )
Nadam se da nece biti carine
sretno!
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 17:14   #74
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
sretno!

Thx
Jesu tebi carinili ?
Kurtis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 17:50   #75
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Thx
Jesu tebi carinili ?
nema tu carine. ako dodje paketic na carinu, pisi propalo. neovlastena osoba ne smije uvoziti lece u RH. Prvi put kad sam narucivao, paketic mi je prosao bez problema, a drugi put sam narucio na kolegicu s posla u SLO, da budem siguran...
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:41   #76
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
n neovlastena osoba ne smije uvoziti lece u RH.
Zasto ? Jbt, ko da sam narucio plutonij
Kurtis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:35   #77
Kupovina kontaktnih leća na internetu

Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Zasto ? Jbt, ko da sam narucio plutonij
hm... tako je netko u drzavi odlucio prije nekih godinu dana... netko tko ocito ide na ruku domacim optikama, jer lece u RH platim 700, a izvana 300 kn

prije se je moglo normalno uvoziti
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:51   #78
hej bok! naručila sam preko hamerlika air optix leće, sad sam pročitala zadnjih par stranica teme i malo sam se zabrinula da mi, prema vašim lošim iskustvima, leće neće stići. što mi preporučujete da napravim? dal mogu poništiti narudžbu? kad bi naručila air optix za astigmatizam prek aalensa za kolko dana bi mi stigle?
free energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:41   #79
Joooj, naručila sam prije nekih tjedan dana leće s aalensa i sad vidim po tracking broju da su mi zadržali pošiljku na carini. Piše "Retention reason : Prohibited articles". Nema šanse da ju puste, jel?
Koja je uopće procedura sad? Šalju mi poštom upit jel imam dozvolu za uvoz leća ili?
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:17   #80
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
mislim da salju lece nantrag. u tom slucaju ti site moze vratiti novce kada dobiju lece natrag.

jednom sam narucivao preko hamerlika, ali sam im prije poslao mail - frajer je rekao da ako lece ne prodju granicu da ce mi vratiti lovu cim mu se lece vrate. na moju srecu, lece su prosle granicu
kontaktirala sam već lika sa stranice di sam naručila,. platila sam karticom, a ne paypalom pa me malo strah kak ide to sa refundom,. :/
ali rekao mi je on da je pokrenut proces i da čekam,.
ugl,. vjerojatno ću ovih dana i dobiti obavijest od carine,. koja se plaća, jel?,.
pa me zanima, s obzirom da znam da ne mogu ništa riješiti da dobijem leće jer nemam dozvolu, moram li ja uopće primiti to pismo? ili da ga jednostavno odbijem?,. oni će pošiljku svejedno vratiti, ne?
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.