Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2012., 08:52   #61
EPL5, ako ti je svejedno. Imati ces veci dio funkcionalnosti i kvalitetu slike koju ima OMD za manje novaca.

OMD je postavio ljestvicu dalje od drugih EPx modela (barem do izlaska EPL5), tako da je to i konkretnija razlika. Izmedju 1-3 razlike su finese.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:06   #62
stigla je nova igračka...



i pomoglo je skidanje i stavljanje objektiva da AF proradi. E-510 + FL36 + Zuiko 35mm 3.5 + DZ kit + FL36R. Još samo da nađem vremena za pošteno igrat se s tim...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:10   #63
E-510 malo preeksponira. Ja sam ga držao uglavnom na -0.3. Inače, ovo ti je super kombinacija za makro, jer E-510 ima najslabiji AA filter od svih tijela prije E-5.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:24   #64
za macro ti dobro dođe i uzet kineske trigere za blic
inače, ta 35tica je meni bila genijalna za a)portrete i b)stitchanje panorama. Upravo je bolesno oštra, kontrastna i sa ravnim fokalnim planom.

eh da, jpege drži na Natural settingu i kao Large SuperFine (veličina i kompresija). Noise filter ti je ono što svi drugi zovu Noise Reduction - to ostavi na low ili off ako ne fotkaš na iso 400-800 po mraku. S obzirom da e510 malo oversharpa jpege ja sam ga držao na sharpness -2, al probaj i na nuli da vidiš kako ti se sviđa (korolar overshapranja je da vidiš zrno/šum u jpegu tamo gdje ga zapravo nema u raw-u). Obavezno CP za kite, inače nula od plave boje neba A oly plava je vrijedna barem 1000kn
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:34   #65
Djuro, ti si mi lokacijski prilično blizu, kad ulovim vremena, dogovorimo neki meet "u kvartu" pa ćemo u miru trančirat Olympusa tog...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:38   #66
garden mall ili maksimir, poradi prakse
ma jednostavan je to fotić za koristit, nemaš šta puno za mozgat, sve ti je prikazano na info screenu i sve možeš direktno od tamo narihtat.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:39   #67
Super control panel rulz, od E510 preko E3 do istog u EVFu OMD-a.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:40   #68
nije problem fotić... nego blic (pogotovo u wirelessu...).
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:48   #69
pa niti 510tka niti običan fl36 nemaju wireless. Zato i kažem, kineski trigeri...
s druge strane, TTL na 36tici radi savršeno i ta njena swivel/bounce glava je totalno korisna kad fotkaš klinčadiju po stanovima.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:53   #70
nije običan.. R je.. kao Racing
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:00   #71
e pa taj R ti ne radi slejvani TTL sa 510tkom, nažalost (520 i dalje rade, uključivši i sve penove). S druge strane, na 510tki možeš skočiblic dić i smanjit snagu na 1/64 i koristit ko optički triger za fl36r. Na 36tici pak uključiš sLAVE mod (tak izledaju slova ) i rihtaš snagu kak ti već paše, ručno.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:31   #72
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
Strpi se malo,ujutro će ti Đuro odgovorit.
Crni DŽ me ignorira..

Hvala evil.X.
Ako si imao prilike koristiti isti bilo bi baš od pomoći da iz svog iskustva kažeš mane i vrline!
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:31   #73
gledam si fotke i fakat imam puno fotki lišća









volim spot metering
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:33   #74
Quote:
tupe kaže: Pogledaj post
Crni DŽ me ignorira..

Hvala evil.X.
Ako si imao prilike koristiti isti bilo bi baš od pomoći da iz svog iskustva kažeš mane i vrline!
pa rekao ti je evil.

ukratko, OMD>EPL>EPM, veći brojevi>manji brojevi
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 00:00   #75
Hm Djuro, to i nije neka novina.
Hajmo ovako.
Koji je najbolji izbor u rangu od npr. 3 do 4 t?
I zašto? Ako bi mi neki konkretno predložio pomoglo bi mi da čujem pozitivne i negativne stavke! To mi treba. Zato i pišem. : )
-Ima li smisla ići preko te cifre obzirom na moje potrebe?? Znam da skuplji imaju i bolje performanse, no ako mugu proći jeftinije, bih !

Najveća pomoć meni zapravo treba I oko izbora objektiva, najprije si mogu priuštiti samo jedan. Koji bi bio optimalan? Ne treba mi pixels preserans, nisam stručnjak ali želim napredovati. Otkud, tj s čim započeti?!
Kada se ušemim na ovome dolazi u obzir i drugi objektiv.

A još jedno pitanje. AKO IMA INFORMIRANIH.
--Kuda vani su povoljniji fotkači??!!
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 07:20   #76
EPL5 zašto:
- novi i najbolji senzor do sada
- brži autofokus
- touch screen display kojeg možeš koristiti kao i smartphone (znači za fotkanje dodirom na željenu točku za fokusiranje)
- sigurno ima još što, uglavnom kopirano sa OMD-a

EPL5 zašto ne:
- vjerojatno cijena, naspram EP/EPL1-2-3 serije

Svi ostali imaju nešto lošiji senzor i sporiji autofokus. Samo brzina autofokusa je dovoljan faktor za mene.

Ako si u škripcu, EPL2 je isto sasvim ok, ali ako fali para onda ionako ne kupuješ sustav koji će zahtijevati daljnje investicije u objektive...

Ne znam koliko EPL5 košta ali je sigurno dosta jeftiniji od OMD-a (kojeg sam platio ~8000 kn kod nas s objektivom 12-50), tj. trebao bi biti jedno 35% jeftiniji.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:31   #77
Brzina AFa je praktički ista između zadnje 12mp generacije i ovih sa 16mp.
Ali senzor je puno bolji kod novih i ima još par zgodnih stvari, te bolji video.
susko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 18:53   #78
Ja sam imao istu dvojubu i već se odlučioza E-pl5 ionda me skomirala ulazna cijena,, uglavnom odlučio sam se na epl3 sa kit objektivom ( bolje da sam uzeo double zoom kit ali ga navodno nije bilo po popularnoj cijeni ) i to me ispalo 2780kn kaj je 2000kn manje od najbolje cijene za e-pl5...

U toj razlici (2000kn) još sam prodao 14-42 za 800kn i kupio 12-50 rabljeni, Panasonic 14mm f/2.5,Metz af36 itd..

razlika je 2000knili 1500 ako uzmešdtk ( ako ga nađeš nekim čudom ) pa si zbroji kaj si još sve kupiš, da ne pričam da je neminovno da ce novom pl5 cijena pasati za 10mj-godinu dana kod dođe pl6 za skoro duplo opet pa ceš imati opasan pušing kad ces ga prodavat dok ja necu
VooDooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:44   #79
ali ali...touchscreen...art filteri...touchscreen
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:26   #80
Touchscreen me uopće ne interesira. Fuj.

Hvala vam na pomoći, posvetit ću se istraživanju još malo pa se javim opet..
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.