Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2012., 13:19   #41
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Aha, ...ne znam gdje je to, ...ali kako si napisao, u tom slučaju je svakako prekršaj...!!!
Ilica, kod pivovare.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 13:25   #42
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Aha, ...ne znam gdje je to, ...ali kako si napisao, u tom slučaju je svakako prekršaj...!!!
Ilica u smjeru zapada, stotinjak metara s lijeve strane je Institut za tumore, a nekih 200m dalje križanje sa Selskom..., čisto da pripaziš na kamikaze, ak te put nanese ovuda...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 13:42   #43
S obzirom da je kultura naša otišla do toga da ti paljenje 4 žmigavca dozvoljava da radiš kaj god hoćeš nemam ništa protiv ovoga.

Sinulo mi je drugo jedno pitanje. Kad ste komentirali stavljanje kamerice u auto u stilu Rusa rečeno je da može za kućnu zabavu ali da ta kamerica nema težinu na sudu. Da li se to odnosi onda i na ovo da ta kamera nema apsolutno nikakvu pravnu težinu ili je ovo drugačije?
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:07   #44
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
S obzirom da je kultura naša otišla do toga da ti paljenje 4 žmigavca dozvoljava da radiš kaj god hoćeš nemam ništa protiv ovoga.

Sinulo mi je drugo jedno pitanje. Kad ste komentirali stavljanje kamerice u auto u stilu Rusa rečeno je da može za kućnu zabavu ali da ta kamerica nema težinu na sudu. Da li se to odnosi onda i na ovo da ta kamera nema apsolutno nikakvu pravnu težinu ili je ovo drugačije?
Imas temu o tim kamerama, potrqzi, ja sam na mobu pa mi je mali prob....

Sent from 3rd dimension using EVO 3D
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:16   #45
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Ilica u smjeru zapada, stotinjak metara s lijeve strane je Institut za tumore, a nekih 200m dalje križanje sa Selskom..., čisto da pripaziš na kamikaze, ak te put nanese ovuda...

OK, ...hvala na upozorenju, ...ma poznato mi je onako vizualno, ...ali rijetko idem na zapad, ...moj kvart je Dubrava, a rođen sam i odrastao u Maksimiru, tak' da rijetko idem dalje od centra...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:22   #46
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Većina vozača u RH mora izbaciti balkanski mentalitet iz svojih glava i početi poštivati zakone i propise i tada se nikakvih kazni ne treba bojati. Ja ovakve mjere itekako pozdravljam, trebale bi biti i strože, tj. trebalo bi cijeli grad premrežiti kamerama, poput npr. Londona..
Ne seri kvake,ovo je čisto iživljavanje na ljudima,a ne uvođenje reda. Represija,policjska država i pljačkanje ljudi.

Jebote naplati ti kaznu kad čekaš nekog da izađe s parkinga,to ima samo kod nas na balkanu,nigdje u svijetu ljudi ne čekaju da se netko isparkira s parkinga jel tako akademiče
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:30   #47
U 7 na zelenom valu sasvim sigurno niko ne čeka da se neko isprakira sa parkinga...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:32   #48
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
U 7 na zelenom valu sasvim sigurno niko ne čeka da se neko isprakira sa parkinga...
Genijalče zeleni val u Zagrebu je jedina jebena ulica i samo se u 7ujutro ljudi tamo parkiraju ?

Treba lijepo pričekat noć kapuljaču na glavu,kamen u ruku i po redu porazbijat sve kamere.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:51   #49
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Mene fascinira reakcija Slovenaca, koji se u leksikonu nalaze pod pojmom "slijepo pridržavanje propisa". Ipak to su Europejci, a ne Balkanci, no ipak u Mariboru su popalili i porušili dobar dio kamera, a da kazne još nisu ni počele stizati na kućne adrese?
A i kod nas je pokušaj postavljanja kamera po ZG avenijama prije 5-10 godina završio propucavanjem, razbijanjem i paljenjem istih.
No kamere po Splitu postoje već 1 godinu, dakle u manje od desetljeća smo postali veliki Europejci...

Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Većina vozača u RH mora izbaciti balkanski mentalitet iz svojih glava i početi poštivati zakone i propise i tada se nikakvih kazni ne treba bojati. Ja ovakve mjere itekako pozdravljam, trebale bi biti i strože, tj. trebalo bi cijeli grad premrežiti kamerama, poput npr. Londona..
Da, čujem da sad u Londonu nema više kriminala, ljudi ostavljaju kuće i aute otključane i sve je super...
Jonathan Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:03   #50
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
S obzirom da je kultura naša otišla do toga da ti paljenje 4 žmigavca dozvoljava da radiš kaj god hoćeš nemam ništa protiv ovoga.
da. popularno mišljenje konformista koji, čim izađu iz autoškole zaborave sva pozitivna pravila i izmišljaju svoje zakone, koji njima pašu.
Quote:
Sinulo mi je drugo jedno pitanje. Kad ste komentirali stavljanje kamerice u auto u stilu Rusa rečeno je da može za kućnu zabavu ali da ta kamerica nema težinu na sudu. Da li se to odnosi onda i na ovo da ta kamera nema apsolutno nikakvu pravnu težinu ili je ovo drugačije?
nema pravnu težinu toliko da ne možeš nekoga prijaviti da je prošao kroz crveno i ponuditi snimku kao dokaz.
ali u slučaju sudara kad se nezna tko je prošao na crveno, sudac će sigurno uzeti i snimku kao dokaz.
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Ne seri kvake,ovo je čisto iživljavanje na ljudima,a ne uvođenje reda. Represija,policjska država i pljačkanje ljudi.

Jebote naplati ti kaznu kad čekaš nekog da izađe s parkinga,to ima samo kod nas na balkanu,nigdje u svijetu ljudi ne čekaju da se netko isparkira s parkinga jel tako akademiče
imaš nekakav dokaz ovoga da je netko dobio kaznu dok je čekao parking?

i nemoj davati linkove na populističke članke iz novina (za definiciju piskaranja kurcu pogledajte zadnji članak o prigradskim vlakovima u jutarnjem) nego me zanimaju točni podaci.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:10   #51
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Genijalče zeleni val u Zagrebu je jedina jebena ulica i samo se u 7ujutro ljudi tamo parkiraju ?

Treba lijepo pričekat noć kapuljaču na glavu,kamen u ruku i po redu porazbijat sve kamere.
Ima jedna "vjetrenjača", a ta je kao i u slučaju ležećih, stupića i ostale komunalne infrastrukture - ide iz džepa nas građana.

Princip je genijalan. Postaviš što više robe X koja nervira građane. Građani unište robu X. Ti je ponovno postaviš i naplatiš to od građana, a naravno provizija ide. Građani opet razbiju i tako u nedogled, a provizija buja ko Jakuševac...

Naravno za svaku montaži i demontažu, svaki popravak, svako porihtavanje, narihtavanje, godišnje održavanje... U name it! Naravno i garancija je bitna, nesmije biti dulja od 1g.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:12   #52
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
imaš nekakav dokaz ovoga da je netko dobio kaznu dok je čekao parking?
Zbog toga sam i pokrenuo ovu temu.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:16   #53
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Većina vozača u RH mora izbaciti balkanski mentalitet iz svojih glava i početi poštivati zakone i propise i tada se nikakvih kazni ne treba bojati. Ja ovakve mjere itekako pozdravljam, trebale bi biti i strože, tj. trebalo bi cijeli grad premrežiti kamerama, poput npr. Londona..
nabijem na kurac tebe, mreže, tvoje podržavanje istih i tvog fiću ili punta sa 45konja jer da voziš išta bolje nebi ovakve proljeve valjao.
kreso01 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.12.2012., 15:22   #54
Da li je njegov "punto" manje vreijedniji u prometu od tvog BMWa?
Jesi ti jedan od onih sa 4 žmigavca nasred Ilice koji izlaze u Mlinar po krafnu?
Malo te strah sada?
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:31   #55
Njegov punto je manje vrijedan od mog xyz u bilo kojoj varijanti. I ne jedem krafne.
kreso01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:34   #56
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Princip je genijalan. Postaviš što više robe X koja nervira građane. Građani unište robu X. Ti je ponovno postaviš i naplatiš to od građana, a naravno provizija ide. Građani opet razbiju i tako u nedogled, a provizija buja ko Jakuševac...

Naravno za svaku montaži i demontažu, svaki popravak, svako porihtavanje, narihtavanje, godišnje održavanje... U name it! Naravno i garancija je bitna, nesmije biti dulja od 1g.
uz sve afere koje se pripisuju gradskoj upravi, kaj nebi bilo lakše jednostavno papirnato ukrasti lovu?
mislim, čemu pizdarije sa kamerama i ugradnjom, ako se 100 milja može ukrast potpisom na papiru?

Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Zbog toga sam i pokrenuo ovu temu.
zbog čega?
vidio sam to još na početku, da je netko platio kaznu zato što je tri minute sjedio u autu čekajući parking mjesto koje se je upravo oslobađalo (netko izlazio van).
a u to ne vjerujem, sve dok ne vidim papir s uplatnicom i objašnjenjem baš takvog "parkiranja".
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:38   #57
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
uz sve afere koje se pripisuju gradskoj upravi, kaj nebi bilo lakše jednostavno papirnato ukrasti lovu?
mislim, čemu pizdarije sa kamerama i ugradnjom, ako se 100 milja može ukrast potpisom na papiru?


zbog čega?
vidio sam to još na početku, da je netko platio kaznu zato što je tri minute sjedio u autu čekajući parking mjesto koje se je upravo oslobađalo (netko izlazio van).
a u to ne vjerujem, sve dok ne vidim papir s uplatnicom i objašnjenjem baš takvog "parkiranja".
1. ovo je dugotrajna lova i siguran posao
2. pa zar ti stvarno misliš da je tvoj tata jači od mojeg i da je meni do takvog dokazivanja? Napisao sam činjenično stanje, a to je da mobilna kamera bilježi svako zaustavljanje dulje od 3min. Nemoj vjerovat, plati kaznu i imaš dokaz!
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:45   #58
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
1. ovo je dugotrajna lova i siguran posao
dugotrajna lova?
kamere na 5 metara visine kojih ima stotine po gradu?

mislil sam da je sigurna lova krađa na autobusima ZET-a, pročistaču na domovinskom mostu, ugradnjom stupića......puno više nego kamere.
Quote:
2. pa zar ti stvarno misliš da je tvoj tata jači od mojeg i da je meni do takvog dokazivanja? Napisao sam činjenično stanje, a to je da mobilna kamera bilježi svako zaustavljanje dulje od 3min. Nemoj vjerovat, plati kaznu i imaš dokaz!
dozvoli da sumnjam u priču koja zvuči nestvarno.
takva kazna pada na sudu ako je sve regularno, a sumnjam da jest. jer interpretacija onoga tko je takvu kaznu platio i službene verzije se sigurno razlikuje.

trotoara po gradu na kojima se svaki dan parkira bespravno ima doslovno stotine. nema nikakve logike postavljati kamere na izdvojena mjesta da bi tamo slučajno ulovili trojicu, petoricu ili pedestoricu svaki dan, kad se može doslovno isplatiti kamere i zaraditi u roku tjedan dana na ilegalnim parkinzima.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:50   #59
Quote:
Shole Zg kaže: Pogledaj post
I kako ide ta procedura? Mislim, ne znam, nisam nikad prijavljivao ali trebao sam, milijun puta. Prijavis broj tablice i vozilo i sta onda? Pozovu te kao svjedoka ili traze neki dokaz u obliku videozapisa?
Jalov posao kod nas, znao sam zvati muriju sa točnom tablicom automobila koji su se pred naplatnima na Lučkom preguravali po zaustavnoj sa 150+ km/h ultradivljački, a nije bila stajaća kolona. To sam napravio nekoliko puta sa idejom u glavi da je nasuprot naplatnih policijska postaja i da im ne mogu nestati nakon naplatnih samo tako.

Njima se valjda nije dalo dić s dupeta...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:50   #60
Znači kad čekaš parkirno mjesto, možeš stat bilo gdje i to ti je vremenski neograničeno. Baš dobro.
__________________
uvik kontra, takva sorta
acmevagabundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.