Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 13:52   #41
Izdvojila sam raspravu o modovima, pa se dalje probajte držati teme.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 19:47   #42
Evo kod mene je na kraju odluka pala na NEX Još se trebam u potpunosti upoznat sa svim funkcijama i mogućnostima, ali zadovoljna sam zasad! Išla sam se danas malo šetkarat po prirodi s njim pa sam okinula koju fotku i baš sam uživala!
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 21:04   #43
ljudi trebam pomoć, a nisam godinama (tj. 7 godina -.-) imao fotoaparat i stvanro više ne znam di da gledam... a mobitelom slikat je zabavno i jednostavno, al nije to i slike su pretamne.

s obzirom da dosta putujem i dosta slikam, postalo mi s vremenom važno da bude ipak malo kvalitetnije. nisam nikakav profić i trebao bi mi neki aparat u cijenovnom razredu do nekih 1300kn...
a i relativno mi je hitno, tj trebam ga u roku od 3-4 dana kupit jer opet idem dalje

vidim da spominjete NX2000, pa ću i njega malo proučit. spominju se i neki canon modeli...

ovaj mi zapeo za oko, pa ako imate koji savjet, primjedbu, pohvalu il neki bolji prijedlog, stvarno ste jako dobrodošli

Digitalni fotoaparat Sony DSC-W690/L
http://www.sancta-domenica.hr/digita...fotookvir.aspx


također, zanimalo bi me da se baterija može izvadit i punit i da aparat ima optički stabilizator.

Zadnje uređivanje native : 20.04.2014. at 21:22.
native is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:11   #44
Taj fotić Sony DSC-W690/L ti je šrot naspram NX2000, tako da dalje nema smisla raspravljati.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 01:49   #45
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
isto pitanje, namjena - priroda i grad...do max 1500 kn....koji od navedenih...ili neki drugi, bitno da ima tijelo slično dslr-u....

canon, pentax, samsung
Evo da ne prepisujem, manje više trebam isto. Kompakt do 1.500 kn, mogu se protegnuti do 2.000 kn ako je baš razlika u klasi. Treba mi prvenstveno za putovanja, slikanja turističkih slika za osobnu kolekciju.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 03:10   #46
većina za taj rang cijena preporučuje samsung nx2000, jer je snizen za 50 % i sad dođe 1300 kn....ima ga u sancta domenici na vrbanima 3 (sc point) dostupno odmah te u drugim samsung trgovinama....

nekoliko forumasa je nedavno kupilo i dalo recenziju na temi kompakt i prosumeri....dečko i ja smo razmišljali o kupovini, ali na kraju odustali jer objektiv ne dolazi sa stabilizacijom (iako neki tvrde da se ne osjeti), a to bi nam bio samo dodatni fotic uz dslr, pa ne bi u njega ništa više ulagali....

prijateljica je na kraju uzela pentax i zasad je jako zadovoljna kvalitetom slike....za nx je zaključila da nije za nju zbog izmjenjivih objektiva i financija te je htjela sve u jednom fotoaparatu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 23.04.2014. at 03:18.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 11:33   #47
Da, ako je moguće, htio bih što kompaktniji, da ne kažem manji. Užasno puno putujemo u zadnje vrijeme, imam gomilu što svojih, što stvari za band i ne da mi se nositi još i fotić u 3 dijela. Do sad sam slikao mobitelom
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 12:02   #48
Onda uzmi Olympusa XZ-2.
Ima odličan objektiv, dovoljno širok za većinu potreba, i dovoljno svjetlosno moćan za fotkanje u lošijim svjetlosnim uvjetima. A jednog dana ako ti zatreba eksterni blic - može i to.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 15:44   #49
Hmmm, taj ima samo 4x optički zoom?
Canon ima Wi-fi, što mi se čini jako zgodno za seljenje slika bez spajanja žicom. Praktično je.
GPS isto nije loša stvar.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.

Zadnje uređivanje banderas : 23.04.2014. at 15:50.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 16:17   #50
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Hmmm, taj ima samo 4x optički zoom?
Canon ima Wi-fi, što mi se čini jako zgodno za seljenje slika bez spajanja žicom. Praktično je.
GPS isto nije loša stvar.
Da, "samo" 4× zoom. Realno, u 99% slučajeva ti niti ne treba više od toga, a svaki objektiv s više zooma je kompromis, i to uglavnom na štetu kvalitete.

Wi-Fi je zgodna stvar, definitivno, no uvijek možeš kupiti jednu od onih SD kartica s wirelessom, npr. Eye-Fi, Toshiba FlashAir ili neku sličnu - pa imaš wi-fi link u bilokojem fotiću.

Sva tri fotića koja si gore naveo su low-end kategorija, sa sićušnim senzorčićima i kompromisnom optikom. XZ-2 ima bitno veći senzor (i dalje sićušan u usporedbi s npr. Samsungom NX2000), ima bitno bolji objektiv, i u lošijim svjetlosnim uvjetima se to i vidi.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:20   #51
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Da, "samo" 4× zoom.
Ja ti kazem, ko prvi izbaci mobitel sa 20x optickim zoomom taj ce napravit biznis
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 08:30   #52
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Ja ti kazem, ko prvi izbaci mobitel sa 20x optickim zoomom taj ce napravit biznis
Ne ne - kad Apple napravi mobitel s 10× zooom, tek onda će to postati popularno, i početi će se prodavati.

Jer, očito, Samsungov Galaxy Zoom s 24-240 mm-e objektivom nije dovoljno hipsterski - nit ima Apple logo, nit je dovoljno zaključan.

Ali možda si i u pravu s 20× zoomom - očito 10× nije dosta.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 15:08   #53
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ne ne - kad Apple napravi mobitel s 10× zooom, tek onda će to postati popularno, i početi će se prodavati.

Jer, očito, Samsungov Galaxy Zoom s 24-240 mm-e objektivom nije dovoljno hipsterski - nit ima Apple logo, nit je dovoljno zaključan.

Ali možda si i u pravu s 20× zoomom - očito 10× nije dosta.
istina, isto tako primjetio sam da mnogi ljudi kupuju cedevitu koja košta preko 40kuna ili više, a ima u prodaji i konkurentski napitci sa više vitamina ili slično i košta recimo 30kuna.
Cedevita se odlično prodaje upravo zbog imena, ljudi se teško odričeju imena. Zbog toga ljudi i često kupuju canone i Nikone nego druge. Jako slabo paze što ima konkurencija.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 23:15   #54
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ne ne - kad Apple napravi mobitel s 10× zooom, tek onda će to postati popularno, i početi će se prodavati.

Jer, očito, Samsungov Galaxy Zoom s 24-240 mm-e objektivom nije dovoljno hipsterski - nit ima Apple logo, nit je dovoljno zaključan.

Ali možda si i u pravu s 20× zoomom - očito 10× nije dosta.
Vidi stvarno vec napravljen
Vis kolko smo mi ajfonovci ne informirani, kaj sve vec ima kod konkurencije.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 05:58   #55
aparat za studenta arhitekture

Što uzeti da bi se moglo snimati detalje ( makete) udaljene detalje (detalji fasade..) i pejsaž ( zgrade, trgovi...)? Budžet studentski, za početak nešto rabljeno.
starodobni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:35   #56
Quote:
starodobni kaže: Pogledaj post
Što uzeti da bi se moglo snimati detalje ( makete) udaljene detalje (detalji fasade..) i pejsaž ( zgrade, trgovi...)? Budžet studentski, za početak nešto rabljeno.
bilo bi dobro da napises svoju cijenu koju nebi prelazio.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 14:00   #57
Do max. 1000 kuna
starodobni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 01:01   #58
Amater bi kupio aparat do 2000k. Preko toga mi je sve preskupo. Svrha, uglavnom za putovanja tu i tamo po koja panorama i tako. Da radi koliko toliko kvalitetne slike, pri slabijem svjetlu, u mraku i da ima mali jači zoom. Gledao sam canon powershot sx 510 hs i canon sx 280 hs pa me zanima vaše mišljenje. Do sada sam imao powershot sx 210 is.Ima li uopće neke razlike izmedju tih aparata?
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 13:07   #59
Quote:
Josip 3 kaže: Pogledaj post
Amater bi kupio aparat do 2000k. Preko toga mi je sve preskupo. Svrha, uglavnom za putovanja tu i tamo po koja panorama i tako. Da radi koliko toliko kvalitetne slike, pri slabijem svjetlu, u mraku i da ima mali jači zoom. Gledao sam canon powershot sx 510 hs i canon sx 280 hs pa me zanima vaše mišljenje. Do sada sam imao powershot sx 210 is.Ima li uopće neke razlike izmedju tih aparata?
Nitko ništa?
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 22:12   #60
Quote:
Josip 3 kaže: Pogledaj post
Nitko ništa?
Ta dva fotića ti imaju CMOS chip u odnosu na tvoj stari tako da rade malo bolje fotke u tamnijim uvijetima. A po danu u dobro osvijetljenim uvijetima vjerojatno jednako stim da ti je najbolje izguglati testove tih modela i vidjeti primjere fotografija, i onda odlučiti dali bi po tebi te fotografije opravdale kupnju novog fotića.

http://www.photographyblog.com/revie...510_hs_review/

http://www.photographyblog.com/revie...280_hs_review/


Tvoj stari.

http://www.photographyblog.com/revie...230_hs_review/
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.