Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2014., 21:50   #61
Quote:
max-damage kaže: Pogledaj post
Zna li itko koliko roba stoji na carini ?
U principu stoji dok ne ode, a to je od par dana do beskonačno. Koliko se meni čini carina je dobra u spajanju praznika pa ukoliko u međuvremenu uleti neki praznik vrijeme se produžava za do čitav tjedan. Tebe su zakačila dva
__________________
bashd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:52   #62
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
I kad onda to plaćam ako dolazi DHL-om?
ja sam prošli tjedan preko DHL uzela mob iz Sg, kad je došao na carinu prvo sam morala nabavit EORI, a onda su mi na mail poslali račun s iznosom carine + 125 kn DHL-ovo baratanje robom. Ako si iz Zg, navodno možeš i dostavljaču dat pare, ja sam preko net banke platila odmah
Kori12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:54   #63
Tocno, mozes njihovom dostavljacu platiti prilikom preuzimanja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 23:27   #64
Obicno na carini stoji paket oko 2 tjedna.
Sad je na carini jos od 12.6. sudeci po trackingu...Sto da radim i koga da nazovem?
Pola svijeta prodje za 6-8 dana,a onda nasu carinu ovako dugo?
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 09:54   #65
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Obicno na carini stoji paket oko 2 tjedna.
Sad je na carini jos od 12.6. sudeci po trackingu...Sto da radim i koga da nazovem?
Pola svijeta prodje za 6-8 dana,a onda nasu carinu ovako dugo?
Ista situacija, isti datum
max-damage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 14:41   #66
jel se zna koje odvjetničko društvo zastupa samsung?
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 09:56   #67
Ista stvar jedan od 12.6 a drugi od 18.6 uglavnom zadnje vrijeme nisam imala sreće jer su me više puta carinili i zadnja dva puta su mi paketi bili 14 dana na carini...nazvala sam ih i rekli su mi da imaju strašnu gužvu...itd...
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 10:16   #68
Čitam stare posteve i vidim da se masovno pišu gluposti...naručujem već 4 god iz Kine i sve je markirano ...i nikad nisu ništa oduzeli jer je njima najbitnije naplatit carinu a da se oni bakčaju s cipelama,tenisicama itd moš mislit...ovdje vidim da se plaši ekipu kaznama itd...daj neka netko pokaže da je tužen ili da je kažnjavan???slika???rekla-kazala....najgori carinik je Jadranka ako te ulovi s fejk robom opomenut će te i to je sve...ja sam pišem ako kupuješ za sebe 5-10 paketa gluposti a ne o preprodaji na tone paketa.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 10:55   #69
Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
Čitam stare posteve i vidim da se masovno pišu gluposti...naručujem već 4 god iz Kine i sve je markirano ...i nikad nisu ništa oduzeli jer je njima najbitnije naplatit carinu a da se oni bakčaju s cipelama,tenisicama itd moš mislit...ovdje vidim da se plaši ekipu kaznama itd...daj neka netko pokaže da je tužen ili da je kažnjavan???slika???rekla-kazala....najgori carinik je Jadranka ako te ulovi s fejk robom opomenut će te i to je sve...ja sam pišem ako kupuješ za sebe 5-10 paketa gluposti a ne o preprodaji na tone paketa.
Da, baš nema nikakvih problema s time, to samo ljudi plaše, kao ovaj primjer i još brdo drugih samo tu na forumu.
A najradije bi te odveo na carinarnicu da vidiš kako "nema toga", "nema zapljena" i "nema postupaka".
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:10   #70
Ok pa kažem neki dokaz da vidimo bar jednu..ja osobno znam sve carinike i sam carinik mi je jednom rekao da se prvo daje opomena i da se nikad ne govori prodavaču da piše na paket da je poklon jer to ne prolazi...naravno da postoji mogučnost da se dogodi takava stvar tipa zapljene ali to je možda taj 1 %...koji još nitko nije priložio da vidimo da je on taj 1 %...svaki paket koji su mi otvorili unutra je bila markirana roba i bez bada sam svaki puta poslala račun i platila carinu znači 4 godine.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:18   #71
Btw šta je sa svim preprodavačima s fejsa,njuškala i itd gdje se masovno prodaje fejk s tih svih kineskih stranica????mislite da to tako funkcijonira da bih bilo toliko preprodaje???mislim da i taj 1 % što zapljene ima svoj razlog...to je samo moje mišljenje a ako mi se ikad i dogodi da mi nešto zapljene moraš biti spremat imat love to platit.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:26   #72
a jbg, pa ti narucuj i riskiraj biti taj jedan jebeni posto i platiti nemalu kaznu, vecina nas ostalih narucuje izvana zato jer nemamo viska love da riskiramo kazne zato da bi se kurcili s "markama" i nemoj uvjeravati ljude da im ne moze biti nista kad to jednostavno nije istina i postoji realna mogucnost. ako netko moze riskirati neka mu, to mene nije briga, ali moraju biti svjesni svih mogucnosti i rizika

ljudi znaju platiti kaznu radi jebenog komada platna i gume samo zato jer je na njih naljepljeno all star
Grimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:31   #73
Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
Ok pa kažem neki dokaz da vidimo bar jednu..ja osobno znam sve carinike i sam carinik mi je jednom rekao da se prvo daje opomena i da se nikad ne govori prodavaču da piše na paket da je poklon jer to ne prolazi...naravno da postoji mogučnost da se dogodi takava stvar tipa zapljene ali to je možda taj 1 %...koji još nitko nije priložio da vidimo da je on taj 1 %...svaki paket koji su mi otvorili unutra je bila markirana roba i bez bada sam svaki puta poslala račun i platila carinu znači 4 godine.
Zaš sve carinike? Cool.
Ja sam radio preko 20 godina za carinu pa ih ne znam sve.
Carina ne daje opomene jer to nije ni njihova domena, kao ni tužba za uvoz krivotvorine. A takve robe i postupaka ima... puno.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:43   #74
Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
Btw šta je sa svim preprodavačima s fejsa,njuškala i itd gdje se masovno prodaje fejk s tih svih kineskih stranica????mislite da to tako funkcijonira da bih bilo toliko preprodaje???mislim da i taj 1 % što zapljene ima svoj razlog...to je samo moje mišljenje a ako mi se ikad i dogodi da mi nešto zapljene moraš biti spremat imat love to platit.

Kakvu sad zapljenu kad je to navodno laz i samo se izdaju opomene ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:26   #75
Pa mislim da je gore riskirat nego kupit orginal?Ja osobno kupujem skupe replike i pričam svoje iskustvo tokom svojih 4 godine šopingiranja i ako znaš sve carinike onda znaš i za Jadranku Posavec koja je jedina "najgori"carinik ...koja sve radi po psu....po meni je gore riskirat carinu nego otić i kupit orginal i sama osobno ne kupujem replike zbog toga što su jeftinije već zbog toga što ih nemam gdje kupit tj naći i spremna sam platit ako me kazne ali opet kažem 1 % koji sam pročitala ovdje da je roba oduzeta
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:34   #76
AndrejX Pa oprosti ja sam dobila opomenu i to od dotične koju sam spomenula i ne vidim šta je tu nekome čudno?

Old Iggy Kad već sve znaš onda ne znam čemu iščuđavanje?:-DDD
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:36   #77
Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je gore riskirat nego kupit orginal?
Ovisi što znači "gore". Meni osobno nisu jasni ljudi koji moraju imati "original" popularnih brandova iako ima jako dobrih konkurentnih produkata koji znaju biti i kvalitetniji i neusporedivo jeftiniji, samo nisu viđani na razni "špicama" u RH.

Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
Ja osobno kupujem skupe replike i pričam svoje iskustvo tokom svojih 4 godine šopingiranja i ako znaš sve carinike onda znaš i za Jadranku Posavec koja je jedina "najgori"carinik ...koja sve radi po psu....po meni je gore riskirat carinu nego otić i kupit orginal i sama osobno ne kupujem replike zbog toga što su jeftinije već zbog toga što ih nemam gdje kupit tj naći i spremna sam platit ako me kazne ali opet kažem 1 % koji sam pročitala ovdje da je roba oduzeta
"Svi znaju" Jadranku Posavec (jer ipak radi na tom mjestu gdje ljudi najčešće uvoze robu) i upravo zato što radi po PS-u je na lošem glasu (na stranu što i ona zna zeznuti stvar).
S druge strane, pitanje je kad će carina moći ocariniti većinu, a kamoli svu robu koja ulazi u RH.
BTW, što znači "nemam gdje naći"? Što se to ne da naći?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:44   #78
Ja sam rekla svoje iskustvo koje nije ni 1 mje ni 2 mje već 4 godine i sve što mi je zapelo na carini je pregledano i uredno sam platila carijenje...
BTW, što znači "nemam gdje naći"? Što se to ne da naći? TO ZNAČI DA NEMAM GDJE NAĆI U HR:-D
Meni su oni svi ok pa i ta Jadranka:-)
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:56   #79
Carina - nastavak II

Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
AndrejX Pa oprosti ja sam dobila opomenu i to od dotične koju sam spomenula i ne vidim šta je tu nekome čudno?

I to bas od zle Jadranke s kojom svi imaju "problema" ?

Inace ja sam s njom imao nekoliko susreta i sve je proslo vrlo korektno tako da bas nikad nisam razumio cemu tolika kuknjava na njen racun.

A ostatak price ti je cisto trolanje koje se polako topi kako se razvezala tema. Carina ne plijeni laznjake jer im je to fora nego je to politika cijele EU, to sto kod nas jos uvijek podosta posiljaka prolazi bez ikakvog nadzora i sto su fokusirani na manju skupinu poznatijih brandova je iz neke druge price.

I da, moje iskustvo s eBayom nije 4 nego 8 godina dok online kupujem ravno 18 godina - jel to znaci da mogu lupati gluposti s obzirom na minuli staz ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:59   #80
Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
Ja sam rekla svoje iskustvo koje nije ni 1 mje ni 2 mje već 4 godine i sve što mi je zapelo na carini je pregledano i uredno sam platila carijenje...
BTW, što znači "nemam gdje naći"? Što se to ne da naći? TO ZNAČI DA NEMAM GDJE NAĆI U HR:-D
Meni su oni svi ok pa i ta Jadranka:-)
4 godine? Wow.
Ako nešto ne možeš naći u RH, znači možda da ni nema ureda, distributera, uvoznika, ali najčešće ni pravnog zastupnika te pravne zaštite u RH.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.