Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Tko je jači?
Tigar 25 27.17%
Lav 10 10.87%
Lemur 16 17.39%
ja san retaj! 41 44.57%
Glasovatelji: 92. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 11:38   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ova monstruoznost se javi kada se mješaju.

izgleda cool, ali je preteška da bude lovac

Ligar
preteška je jer je šopaju sa spizon da nikad ne bude gladna da joj se mogu približit
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:41   #42
Tigar je jedan od nas
Torcida uz tigra
roll the dice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:53   #43
rizla moš okačit tu snimku?

Samo nemoj onu "Gir forrest" u kojoj se u fajtu 1 na 1 koriste dva lava i minimum 4 različita tigra,od kojih je jedan ženka....

Ja koliko znam,a znam ponešto,ne postoji NITI JEDAN dokazani slučaj da je lav ubio tigra,dok u obrnutoj situaciji postoje 3 iz zooloških vrtova (New York,Turska,Kina),te dva dokazana slučaja iz prirode (radi se o Azijskom lavu,na rubu istrebljenja,jako mala populacija je živa).

Ove slučajeve iz Rimskih koloseuma,te raznoraznih situacija di su nekakvi bogatuni,carevi to radili za svoj gušt neću uzimat kao dokazane,mada su i ti masovno na strani tigra.

Dapače,jedini koji jesu tvrdili da je uopće bilo ponekog slučaja pobjede lava jest iz Rimskih koloseuma.Šta ne bi bilo čudno,jel,lav-simbol zapadne civilizacije,tigar-istok.

To je to,kad pričamo o fajtu di je ishod smrt.A ovih kvazi fajteva ima kolko oš....ima slučajeva di se tigar podredi,ima di se lav podredi.

Moje mišljenje je da lav nema puno šanse,u situaciji di su u maloj prostoriji bez mista za uzmak.Stavio bi 10 naprama 1 za tigra.A taj jedan bi dao samo u situaciji di je neki ekstremno velik/lud lav.

lav bi ima problema i kontra sumatranskog tigra,kakvi sibirski,šta ti je....
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:55   #44
Quote:
roll the dice kaže: Pogledaj post
Tigar je jedan od nas
Torcida uz tigra
Torcida Bengalski Zaljev
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:57   #45
Važna tema, tema koja golica maštu zoologa, mačkofila i djece diljem zemaljske kugle..

U Ankarskom zološkom vrtu 2011. došlo je do velikog propusta osoblja, nisu zatvorili klizna vrata kaveza i bengalski tigar je završia u kavezu sa lavom. Tigar je skočia na lava i borba je trajala svega nekoliko sekundi.. Tigar je šapom prereza lavu vratnu žilu i kralj životinja nije ima šanse, iskrvavija je na mistu.

Xang Lee, vodeći kineski ekspert za velike mačke kaže: "Posljednja istraživanja pokazuju da je tigar doista jači od lava, ako pričamo o fizičkoj snazi. Lavovi love u čoporima, dok su tigrovi prepušteni sebi i svojoj sposobnosti koja mora biti veća što se tiče ubijanja plijena. U pravilu, tigar je veća mačka od lava. Lav bi imao jako male šanse protiv sibirskog ili bengalskog tigra. Muški lavovi nisu niti lovci, navikli su da ženke obave prljavi posao za njih."
Fajžendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:03   #46
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Naravno mislim na onu smeđu pumu, ne crnu. Nikad zapravo nisam znao razliku između njih (osim u boji).
Crna puma ne postoji. To je crna pantera a.k.a. jaguar. Uzrok crne boje kod jaguara je melanizam (pretjerana pigmentiranost). Radi se o normalnom jaguaru koji je malo zagoren, potpuno ista vrsta.

Suprotnost melanizmu je albinizam kod kojeg nedostaje pigment boje u koži, pa nam priroda ponekad podari i bijelog lava, tigra..

edit: tek sad vidin da je sve ovo šta san nadrobija već rečeno prije
edit2: predlažen nekakav poll
Fajžendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:12   #47
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
rizla moš okačit tu snimku?

Samo nemoj onu "Gir forrest" u kojoj se u fajtu 1 na 1 koriste dva lava i minimum 4 različita tigra,od kojih je jedan ženka....

Ja koliko znam,a znam ponešto,ne postoji NITI JEDAN dokazani slučaj da je lav ubio tigra,dok u obrnutoj situaciji postoje 3 iz zooloških vrtova (New York,Turska,Kina),te dva dokazana slučaja iz prirode (radi se o Azijskom lavu,na rubu istrebljenja,jako mala populacija je živa).

Ove slučajeve iz Rimskih koloseuma,te raznoraznih situacija di su nekakvi bogatuni,carevi to radili za svoj gušt neću uzimat kao dokazane,mada su i ti masovno na strani tigra.

Dapače,jedini koji jesu tvrdili da je uopće bilo ponekog slučaja pobjede lava jest iz Rimskih koloseuma.Šta ne bi bilo čudno,jel,lav-simbol zapadne civilizacije,tigar-istok.

To je to,kad pričamo o fajtu di je ishod smrt.A ovih kvazi fajteva ima kolko oš....ima slučajeva di se tigar podredi,ima di se lav podredi.

Moje mišljenje je da lav nema puno šanse,u situaciji di su u maloj prostoriji bez mista za uzmak.Stavio bi 10 naprama 1 za tigra.A taj jedan bi dao samo u situaciji di je neki ekstremno velik/lud lav.

lav bi ima problema i kontra sumatranskog tigra,kakvi sibirski,šta ti je....
A da ti okacis snimku di Tigar ubija Lava?
Stari nije stvar tvojeg ili mojeg misljenja,stvar je di strucnjaci koji su pratili te divlje macke,proucavajuci ih vise g. prikazali sukob bas Lavica i Tigrova m i z,i sve je to tu negdi li-la,a Lav muzjak lezi i gleda di se nakon par min. borbe Kralj ustaje ulazi medju njih i doslovce otkine glavu najvecem muzjaku tigru di nakon toga uzmicu i bjeze doslovno svi i tigrovi i lavice(i lavice njegove picoke )...Moze biti da su ti sta su snimali ljubitelji Lavova a mrzitelji Tigrova pa su onda to promovirali u korist Lavova ...
rizla-wb-1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:14   #48
To su neki Venecijanci snimali.
Gost23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:16   #49
Quote:
Uvijek istok kaže: Pogledaj post
Ljude je uvijek fasciniralo koja je od te dvije mačke jača, i svaki put kad su ih stavili u ring lav je završio mrtav.
Case closed.
dvi snimke koje se mogu nać na yt u borbi do smrti je obe dobia lav
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:20   #50
meni zanima kako je nasta stih: " I tko je kralj Splita, i tko je kralj lavovaaaaa" ??


https://www.youtube.com/watch?v=kCPi-N0ojlE
__________________
MP
Jack Russell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:39   #51
Dosta je spekulacija, prica i pricica, jaci ovaj, jaci onaj, ovaj ubio onoga, onaj ubio ovoga...

Treba otici u maksimirski ZOO (ima li u splitskom lavova?), pustiti lava Plavka i tigra pa da vidimo cija majka crnu vunu prede
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=IaBIJH-8RNI

HAJDUK TE ZOVE
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:46   #52
100 eura na tigra
roll the dice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:52   #53
Priznajem samo jednog lava



Od ovog nema jačeg
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:56   #54
Quote:
rizla-wb-1950 kaže: Pogledaj post
...Nemoj misliti da je meni Lav nesto drazi od Tigra dapace tigar mi je lipsi i djeluje mocnije no medjutim postoje snimke di Lav rjesava tigra brzo i brutalno,dok ne postoji ni jedan snimak di Tigar ubija Lava...
nisam ja za lava,ali...
roletna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:59   #55
Quote:
Fajžendo kaže: Pogledaj post
Važna tema, tema koja golica maštu zoologa, mačkofila i djece diljem zemaljske kugle..

U Ankarskom zološkom vrtu 2011. došlo je do velikog propusta osoblja, nisu zatvorili klizna vrata kaveza i bengalski tigar je završia u kavezu sa lavom. Tigar je skočia na lava i borba je trajala svega nekoliko sekundi.. Tigar je šapom prereza lavu vratnu žilu i kralj životinja nije ima šanse, iskrvavija je na mistu.

Xang Lee, vodeći kineski ekspert za velike mačke kaže: "Posljednja istraživanja pokazuju da je tigar doista jači od lava, ako pričamo o fizičkoj snazi. Lavovi love u čoporima, dok su tigrovi prepušteni sebi i svojoj sposobnosti koja mora biti veća što se tiče ubijanja plijena. U pravilu, tigar je veća mačka od lava. Lav bi imao jako male šanse protiv sibirskog ili bengalskog tigra. Muški lavovi nisu niti lovci, navikli su da ženke obave prljavi posao za njih."
Gospoda
Woodgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:18   #56
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Priznajem samo jednog lava



Od ovog nema jačeg
A ima i lijepe cikice.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:28   #57
Nekad sam negdje pročito da je bilo dosta slučajeva fajta između ove dvi živine i da je otprilike u 70-tak % slučajeva pobjeđivo tigar...sad jel točno...ne znam.


Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post



To je to,kad pričamo o fajtu di je ishod smrt.A ovih kvazi fajteva ima kolko oš....ima slučajeva di se tigar podredi,ima di se lav podredi.
Kad promisliš malo, lav (mužjak) je borac, on ne lovi, ženske love za njega, njegovo je da jede, jebe, spava i bori se sa drugim mužjacima gdje mu nije cilj da ih ubije neg da ih otjera.

Tigar je lovac i kad napada on napada da ubije pa je samim tim i smrtonosniji.

U fajtu gdje je cilj otjerat protivnika - mislim da lav ima velike šanse - jer to radi čitav svoj život...i vjerojatno bi se tigar povuko prije nego lav.

U kavezu na život ili smrt, tigar ima puno veće šanse.

Quote:
Metuzalem kaže: Pogledaj post
Treba otici u maksimirski ZOO (ima li u splitskom lavova?), pustiti lava Plavka i tigra pa da vidimo cija majka crnu vunu prede
Ja sam siguran da bi se ovo davno isposlovalo da nije onih jebenih zelenih

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 18.08.2014. at 13:34.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:31   #58
Vi tovari bi se i sa stupom na rivi posvadili



Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
kuguar je mačka Sj.Amerike.
Evo, snimljena u napadu:

ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:39   #59
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Nekad sam negdje pročito da je bilo dosta slučajeva fajta između ove dvi živine i da je otprilike u 70-tak % slučajeva pobjeđivo tigar...sad jel točno...ne znam.




Kad promisliš malo, lav (mužjak) je borac, on ne lovi, ženske love za njega, njegovo je da jede, jebe, spava i bori se sa drugim mužjacima gdje mu nije cilj da ih ubije neg da ih otjera.

Tigar je lovac i kad napada on napada da ubije pa je samim tim i smrtonosniji.

U fajtu gdje je cilj otjerat protivnika - mislim da lav ima velike šanse - jer to radi čitav svoj život...i vjerojatno bi se tigar povuko prije nego lav.

U kavezu na život ili smrt, tigar ima puno veće šanse.
U kavezu i Bob Sap ima puno veće šanse od drugih protivnika jer djeluje fizički superiorno,medjutin u stvarnosti je izlazija kao gubitnik....

Molin snimke Marginalca ili bilo koga di pokazuje i dokazuje kako Tigar ubija Lava?...Tko stavi takve snimke di pokazuje i dokazuje da je to tako za nagradu ima dvi gajbe Hajdučkog piva !
rizla-wb-1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:43   #60
ma ja bi volio vidit fajt između malo većeg jaguara i mala manjeg tigra u kavezu...da su tu negdje po kilaži i veličini...mislim da bi to bilo puno zanimljivije jer imaju sličan temerament i način lova...lav i tigar su nebo i zemlja.

Al se bojim da zelena stoka ni to nebi dala
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.