Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2005., 00:18   #1
Internet radio postaje

...jel' slušate? Prije jesam, ali sam odustao (spore veze), nu sad kad ima ADSL - fakat je pravi gušt...odabereš muziku kakvu oćeš i ...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 02:31   #2
iTunes ima odlican deo sa internet radio stanicama, razvrstanim po zanrovima, i sa podacima o kvalitetu streama (bitrate), vrsti muzike...
Ja najcesce idem na odeljak "eclectic", pa tamo ima omiljena mi KCRW, a na "electronic" - GrooveSalad, iliti SomaFM.
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 21:46   #3
adsl+flatrate+winamp...što će mi više?
moje omiljene stanice su radio wazee (modern alternative rock) i virgin classic rock.

tko želi pronaći više internet radio postaja: http://www.shoutcast.com/
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 23:14   #4
meni taj shoutcast ne radi... samo se pokrene winamp i gore cijelo vriejme trepce brojka od bitratea... u cem je problem? ako moze odgovor na mail ili PM jer ne citam bas cesto forum...

hvala
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 14:50   #5
iskreno se nadam da nisi upisao adresu u opciju "play URL" u winampu

inače, kada digneš stranicu "shoutcast.com" pojavi ti se lista raspoloživih stanica ispred kojih na lijevoj strani stoji "tune in"...

nije rečeno da apsolutno sve rade iako osobno do sada nisam naišao na neaktivnu.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 13:00   #6
kakva je ponuda domacih postaja - i sto mi treba za njihovo slusanje (radi li preko Winampa)?
Hvala
Kukurijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 15:19   #7
POPIS INTERNET RADIO POSTAJA

zna li netko koju internet radio postaju iz Hrvatske ili Bosne Slovenije...
ja sam nedavno čuo za Radio Val na www.radioval.tk i čine mi se dosta dobri...
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:08   #8
internet radio stanica ima dosta - zato kaj su sve manje više ilegalne ili polu-legalne...

ima i dosta "zemaljskih" stanica koje emitiraju na webu.
mi16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 10:05   #9
-

Istina, ali zna li netko koju koja ne emitira na zemaljskim odašiljačima?
I što mislite koliko su Internet radio postaje popularne u nas?

Zadnje uređivanje jure22 : 17.07.2006. at 11:23.
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 11:09   #10
Za sve ljubitelje elektronske glazbe, 2 jako dobre internetske radio stanice:

www.1.fm - dance, trance, house
www.di.fm - dnace, house, trance

www.sky.fm - top40, glazba 80-tih, 90-tih....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 11:35   #11
hr internet radio

na netu Sam pronašao zagrebački radio koji emitira na netu, ovde se možete uključiti ukoliko imate brži internet vezu(64kbps) radio deejay

a radio val je isto dobar kao i sky fm.
:::music::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 11:48   #12
franc. radio

jako kvalitetna internet radio postaja: magic radio
mislim da internet radio u nas još nije dobro razvijen.
:::music::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 12:36   #13
Quote:
mi16 kaže:
internet radio stanica ima dosta - zato kaj su sve manje više ilegalne ili polu-legalne...

ima i dosta "zemaljskih" stanica koje emitiraju na webu.
mislim da nije bitno je li radio postaja legalna ili nelegalna, važno da emitira dobar program
:::music::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 13:15   #14
e posto sam sad trenutno na poslu u dalmaciji

radiodalmacija.com

al najbolje : WWW.SHOUTCAST.COM
kyleex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 12:12   #15
radio maximum music uključi se
dance music
:::music::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 01:09   #16
Quote:
:::music::: kaže:
mislim da nije bitno je li radio postaja legalna ili nelegalna, važno da emitira dobar program
čuj, mislim da je vrlo bitna legalnost u cijeloj priči... legalni plaćaju frekvencije i još dosta davanja s kojima te ne bih ovdje zamarao, a kao najvažnije bih izdvojio prava za izvođenje pjesama...

uglavnom - ovo kaj se vrti po internetu se ni ne može nazvat radiom, jer to nije radiofonija, odnosno odašiljanje signala eterom. ovo na internetu je nešto za što još ne postoji naziv, ali moglo bi se ubrzo dogoditi da se umjesto internet radija te stranice nazivaju glazbenim stranicama ili slično... no, novi moment u cijeloj priči mogao bi se dogodit kad vlasti počnu jače kontolirat internet ili dok se pobune izvođači zbog neplaćenih prava.
mi16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:17   #17
Quote:
mi16 kaže:
čuj, mislim da je vrlo bitna legalnost u cijeloj priči... legalni plaćaju frekvencije i još dosta davanja s kojima te ne bih ovdje zamarao, a kao najvažnije bih izdvojio prava za izvođenje pjesama...

uglavnom - ovo kaj se vrti po internetu se ni ne može nazvat radiom, jer to nije radiofonija, odnosno odašiljanje signala eterom. ovo na internetu je nešto za što još ne postoji naziv, ali moglo bi se ubrzo dogoditi da se umjesto internet radija te stranice nazivaju glazbenim stranicama ili slično... no, novi moment u cijeloj priči mogao bi se dogodit kad vlasti počnu jače kontolirat internet ili dok se pobune izvođači zbog neplaćenih prava.
mislim da to nije problem slušatelja nego radio postaja,
slušateljima je samo važno da imaju dobar program, a kako je radio nabavio glazbu ostavljam njima na dušu i ne bi se u to želio petljati.
:::music::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 02:04   #18
gle - da bi dobio radio koncesiju moraš zadovoljiti neke zakonske odredbe - između ostalog postojanje informativnog programa sa središnjom informativnom emisijom, 30% progama vlastite produkcije ili glazbe na hrvatskom jeziku uključujući i prvu reprizu...

ovako ako prdonje u vladi skuže koliko je hrvatski web prostor još divlji - moglo bi se vrlo brzo dogoditi da odzvoni tim "internet radio postajama"...
mi16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 20:35   #19
ispada kako u hrvatskoj imaju samo dvije radio postaje koje emitiraju samo na internetu?!

1.Radio Val - sa emisijama svoje produkcije
2.Radio Deejay - samo sa glazbom

postoji li još neki?
:::music::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:28   #20
Thumbs up Ima hrvatski podcast! - SEDNA.::.Podcast

ne znam spada li to sirom definicijom u radio ili ne, ali evo, cisto za informaciju.
na iTunesima utipkajte "SEDNA.::.Podcast" ili posjetite http://sedna.libsyn.com

BTW, što se autorskih prava tice (vidim da ima diskusija i o tome), cisto da podijelim s forumom svoje iskustvo:
kontaktirao sam ZAMP kako bih plaćao naknadu za autorska prava, no oni zasad nemaju cjenik za podcaste, već samo za internet radio. Pa kad oni "prepoznaju" medij, i ako cijene budu adekvatne mogućnostima, tada će se SEDNA ili ugasiti, ili plaćati naknadu koja bude određena. Ako bude slicna kao i za Internet radio, ici cemo dalje...
Do tad, idemo ovako, no bez obzira na plaćanje ili ne, svaki SEDNA.::.Podcast je napravljen u skladu s "podcast rules", pa koga zanima - nek pogleda.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.