Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 09:40   #1
Montaža umivaonika

Video tutorijal pokazuje kako ss izvodi montaža umivaonika. Korisna stvar za Samovce!
Montiranje umivaonika.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 07:29   #2
Pozdrav svima..imam problem sa ormaricem, tj.policom na koju se montira umivaonik. kada se kupaonica gradila nismo znali u kojem cemo smjeru sto se tih ormarica tice, ici. sada kada je knauf i plocice gotov zanima me da li je moguce montirati 2 umivaonika na policu s dvije plitke ladice, a bez da imaju nogice,tj. da je sve u zid zabušeno. jedan poznanik mi je rekao da to nije moguce buduci da s druge strane knaufa nema daske na koju ce se pricvrstiti polica..pa me cisto zanima vase misljenje. p.s. ako imate stolara za izradu istog za preporuku-javite. imam odabran materijal, skicu..na njemu je da sastavi i smontira
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:32   #3
Montaža umivaonika bez noge ili ormarića bez nogica na knauf i pločice, a da prethodno nije ugrađeni bilo kakav držač nije moguća.

Knauf i pločice ne mogu držati takav teret. Postoji mogućnost samo ako se sa suprotne strane otvori dio zida i ugrade se daske ili držači i opet se sve zatvori s knaufom.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:55   #4
da, to sam si i mislila..ok, idem dalje razmisljat
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:50   #5
Moguce je..i ne samo da je moguce vec ja imam smontirano.
Kupe se malo bolje metalne tiple a ispod ormarica se stavi L aluminijski profil koji sluzi kao osigurac.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:36   #6
u medjuvremenu sam se cula s jednim stolarom koji mi isto kaze da je moguce, pogotovo ako se busi na profile od knaufa..pa sad..cekam jos poneko misljenje. vise mozgova je pametnije nego jedan
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:15   #7
Ja sam jako bio skeptican kada sam se uselio u montaznu kucu ali sada me uopce toga nije strah. Tipla za suplje zidove sve nosi. Za neke teze stvari kao sto je umivaonik, plinski bojler i sl.za to sam koristio metalne tiple.
Zadnje sto sam ovjesio je stolica za tv dimenzije 2,7x0,4x0,4m sav od iverala, ima preko 50kg. Stavio sam 8 plasticnih tipli, alu profil odispod i na kraju sjeo na njega. I normalno sve stoji.
Ljudi su jako skepticni po pitanju knauf zida ali cvrsto je to.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 07:57   #8
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ja sam jako bio skeptican kada sam se uselio u montaznu kucu ali sada me uopce toga nije strah. Tipla za suplje zidove sve nosi. Za neke teze stvari kao sto je umivaonik, plinski bojler i sl.za to sam koristio metalne tiple.
Zadnje sto sam ovjesio je stolica za tv dimenzije 2,7x0,4x0,4m sav od iverala, ima preko 50kg. Stavio sam 8 plasticnih tipli, alu profil odispod i na kraju sjeo na njega. I normalno sve stoji.
Ljudi su jako skepticni po pitanju knauf zida ali cvrsto je to.
Da, samo mi kojima su u igri montazne kuce imamo dva sloja ploca, onaj vanjski dekorativni su gipsKARTONSKE, dok je ispod njih sloj gipsVLAKNASTIH koje su iskljucivo strukturalne nosive ploce. Plus postoje i vertikalne letve/grede u rasteru pa je situacija povoljnija za razliku od zidova gdje je netko samo knaufom dekorativno oblozio.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:14   #9
A gledaj mi ne znamo za informaciju da je to dekorativno oblozeno a danasnji neki standard je to da se knauf zid radi sa 2ploce. Masa knaufera radi jos uvijek samo sa jednim redom ploca ali to je uljudno receno kara. Spojevi pucaju itd.
Iskreno meni je zao da nemam 2 reda ploca i na plafonu al ajd.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:51   #10
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
A gledaj mi ne znamo za informaciju da je to dekorativno oblozeno a danasnji neki standard je to da se knauf zid radi sa 2ploce. Masa knaufera radi jos uvijek samo sa jednim redom ploca ali to je uljudno receno kara. Spojevi pucaju itd.
Iskreno meni je zao da nemam 2 reda ploca i na plafonu al ajd.
Ali dva reda gipskartonskih ploca se opet ne mogu mjeriti sa ovom tvojom situacijom i to govorim samo da ljudi budu ipak svjesni da stvari nisu tako banalne, da ako si ti tako ovjesio da ce nuzno moci i oni.
Postoje tehnicka uputstva za svaki tip ploca koliko i sto mogu nositi i na koji nacin se sto vjesa. Sve se moze i ako se postivaju tehnicka uputstva problema nece biti.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 09:44   #11
Umivaonik-zamjena

Pozdrav svima,
jedna čudna situacija o kojoj neznam što da mislim. Naime uselili smo u stan 2015, te smo dobili kupaonske elemente već u stanu. nakon 9 godina umivaonik je popucao. Ne samo kod nas nego kod velikog broja susjeda. Drveni dio elementa je u jako dobrom stanju, te sam odlučio zamjeniti samo umivaonik.


Tu počinje čudna situacija. Pronašao umivaonik. Radi se o Catalno New Light širine 80cm

Međutim te dimenzije koje su navedene razlikuju se od dimenzija koje sam ja izmjerio dobrih 3 cm. Primarno dubina. Da li je moguće da su toliko promjenili kalup ili ja nešto krivo mjerim?

Drugo; mogu li ja staviti drugi umivaonik i na koji način da to provjerim? Hvala unaprijed.
GreyEye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 10:33   #12
Drmni Popis tema, tamo imaš o tome prilično toga
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 13:40   #13
Pozdrav,
Imam problem s montažom umivaonika. Iz zida izlazi stara olovna cijev profila 1“ za koju je nemoguće naći odgovarajući sifon pa smo postavili reducir komad od mesinga na koji se potom montira sifon od 5/4“. Međutim, sada je udaljenost od zida do osi izljeva umivaonika 24cm, a naš umivaonik je 19cm.
Pokušali smo naći odgovarajući umivaonik, ali bezuspješno. Podni ormarić s umivaonikom ne stane jer se bočno nalazi kada koja je od osi sifona udaljena 25cm.
Zanima me je li moguće ispilati olovnu cijev s ručnom pilom te na taj način dobiti tih 5 cm?
Hvala
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 18:54   #14
Olovna cijev se skrati skoro do zida, da ostane barem 2 cm olovne cijevi. Na tu se cijev zalota mesingana redikcija i montira se odvodna cijev , koja se po potrebi skrati.Ta cijev od sifona je mesingana i može se rezati s pilom za željezo ili limarskim škarama.

Nije dozvoljeno isti post stavljati na dvije slićne teme!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 13:03   #15
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Olovna cijev se skrati skoro do zida, da ostane barem 2 cm olovne cijevi. Na tu se cijev zalota mesingana redikcija i montira se odvodna cijev , koja se po potrebi skrati.Ta cijev od sifona je mesingana i može se rezati s pilom za željezo ili limarskim škarama.

Nije dozvoljeno isti post stavljati na dvije slićne teme!
Isprike na duplom postu, nisam znala.
Uspjelo je, zahvaljujem!
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.