Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 12:30   #21
Hvala na prijedlogu! Ne bi mi uopće pao na pamet, jer se nisam susretala s kukicama za prozore. No, nadam se da neće ni trebati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:08   #22
hoće, hoće mi muški i stari i mladi imamo problema ili sa vidom ili veličinom uređaja za ispuštanje viška tekućine, jadne daske
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:53   #23
Prepodstavljam da ovih keramičkih ima u bilo kojoj prodavaonici koja se bavim vodoinstalacijama ? Pitam jer imam neki problem sa svojom akvom pa ne znam da li da uzmem ovu keramičku ili da jednostavno nešto poduzmem pa popravim ovu trenutnu na gumicu. Dakle problem je stavio sam novu gumicu na akvu i ako se sporije zavrti s njom kad se pušta voda počne ko brod da trubi i vibrirat pa ne znam di sam fulo te da li da odustanem od prčkanja tog i kupim tu keramičku, prije promjene ove gumice nisam nikad imao tih problema. Također sam par puta znao čut ko neko tuljenje iz akve baš ko neki niskofrekventni zvuk tuljenja i onda pustim jedan-dva puta i bude ok to ne znam da li je akva u pitanju ili možda bojač vode. Da li netko zna otprilike cijene tih keramičkih u usporedbi sa ovim običnim na gumicu te može li se s njima isto regulirat recimo protok vode ili su baš sve kao i na gornjoj slici pustiš pa dok se ona ne vrati sama mehanizam.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 17:23   #24
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
hoće, hoće mi muški i stari i mladi imamo problema ili sa vidom ili veličinom uređaja za ispuštanje viška tekućine, jadne daske
Sjedni na wc školjku i ostačeš iznenađen kaoliko je higijenskiji prostor oko cw- a i kako se drvena daska ne mijenja često!
Naravno to ne moraš nikome reći da radiš tako.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 17:31   #25
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Prepodstavljam da ovih keramičkih ima u bilo kojoj prodavaonici koja se bavim vodoinstalacijama ?
Stavio si preveliku gumicu na obrtalj!

Svaki obrtalj ima određenu veličinu mesinganog tanjura na koji dolazi gumena brtva. Gumica nikako ne smije biti veća od tog mesinganog dijela i mora biti pritegnuta s vijkom ili ugurana u svoje ležište. Dobro pogledaj sliku.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 17:52   #26
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Sjedni na wc školjku i ostačeš iznenađen kaoliko je higijenskiji prostor oko cw- a i kako se drvena daska ne mijenja često!
Naravno to ne moraš nikome reći da radiš tako.
ne mjenjam dasku već jednom godišnje kupujem jeftinu plastičnu zrelu za reciklažu tko vrši malu nuždu sjedeći na dasci- školjki tko?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 18:00   #27
žene to nije seksističko pitanje već ergonomsko pitanje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 18:27   #28
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
tko vrši malu nuždu sjedeći na dasci- školjki tko?
... that is the question




Možda Majstor:

Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Sjedni na wc školjku i ostačeš iznenađen kaoliko je higijenskiji prostor oko cw- a i kako se drvena daska ne mijenja često!
Naravno to ne moraš nikome reći da radiš tako.
Naravno da ovo nećeš nikome reći. Dogovoreno?






Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
žene to nije seksističko pitanje već ergonomsko pitanje
Naravno da je ergonomsko pitanje. Kak svakoj kralježnici ne odgovara svaki madrac, tako ni svakoj riti ne odgovara svaka daska.



A sad dosta zezanja. Natrag na ispirače.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 19:24   #29
Kaj misliš tko?

Nemojte samo Se.......!! Svaka čast ergonomiji, ali šaraf mi nikako ne ulazi u tu ergonomiju, pa reci ti kaj god hočeš.
Moram biti pristojan i suzdržan , poput odvjetnika .
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:07   #30
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Stavio si preveliku gumicu na obrtalj!

Svaki obrtalj ima određenu veličinu mesinganog tanjura na koji dolazi gumena brtva. Gumica nikako ne smije biti veća od tog mesinganog dijela i mora biti pritegnuta s vijkom ili ugurana u svoje ležište. Dobro pogledaj sliku.
Aha, a za kupit ispravnu je najbolje uzet ovu staru i pokazat kad se kupuje nova ili ?

P.S
Jel ja ovo dobro vidim na ovoj slici šta si dao znači postoji akva koja ima ventil sa graničnikom znači stane na jednom mjestu kad pustiš i ona koju možeš vrtit u nedogled kao šta je moja koju imam doma ili sam malo nešto pobrko ?
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:53   #31
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Aha, a za kupit ispravnu je najbolje uzet ovu staru i pokazat kad se kupuje nova ili ?

P.S
Jel ja ovo dobro vidim na ovoj slici šta si dao znači postoji akva koja ima ventil sa graničnikom znači stane na jednom mjestu kad pustiš i ona koju možeš vrtit u nedogled kao šta je moja koju imam doma ili sam malo nešto pobrko ?
Da dobro si zaključio. Ta ručica s graničnikom, to je aqua s keramičkim vretenom, a onaj koji se više puta može okrenuti , to je s gumenom brtvom.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:38   #32
Da malo dopunim paletu aqua ispirača i svim dostupnih kombinacija za montažu.
Svi moraju imati dovod vode 3/4"!

Klasični zidni ispirač s vretenom i gumenom brtvom 3/4". Okretanjem u lijevo kontroliramo količinu i vrijeme ispiranja.

Zidni ispirač starije generacije koji ima u sebi regulirano vrijeme i količinu ispiranja, potiskivanjem ručice prema dolje. gumice se ne mijenjaju, a u slučaju popravka mijenja se cijeli set.

Zidni ispirač novije generacije s potisnom tipkom. Na toj se tipki određuje vrijeme i količina ispiranja. Nema klasične gumice za promijeniti, mijenja se cijeli set za popravak.

Zidni ispirać , novije generacije s potisnom tipkom na gornjoj strani.

Ugradbeni ispirač za zidne viseće školjke.

Ugradbeni ispirač za viseće zidne školjke.

Ugradbena samostojeća nosiva konzola za wc školjku s ispiračem u sebi.

Još jedan model nosive ugradbene konzole za viseću školjku. Potreban ugradbeni ispirač.


Ugradbeni ispirač s potisnom tipkom. Regulacija količine i vremena ispiranja moguća u samoj kutiji.

Nadam se da je izbor više nego dovoljan?!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 11:24   #33
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Da dobro si zaključio. Ta ručica s graničnikom, to je aqua s keramičkim vretenom, a onaj koji se više puta može okrenuti , to je s gumenom brtvom.
Onda taj sa keramičkim vretenom mi se čini bi bio ustvari najbolji odabir što se tiče dugotrajnosti jer ova gumica dosta brzo odu cca godinu dana izdrži recimo.

Kolko košta akva sa keramičkim vretenom otprilike i da li mogu samo ventil uzet Ili bi baš morao komplet kupit ? Malo sam guglao, ali nisam mogo nać ništa.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 12:21   #34
Možeš uzeti samo ispirač bez cijevi, no neki modeli su (barem tako mislim, nisam siguran ) zajedno s cijevi. Cijene su jako različite od recimo 200,00 - 400,00 kuna. Isplati se malo potražiti po gradu (ovisi gdje stanuješ) i izabareš najpovoljniji.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 12:27   #35
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Da malo dopunim paletu aqua ispirača i svim dostupnih kombinacija za montažu.
.
.
.
.
Nadam se da je izbor više nego dovoljan?!
Oh! Koliko ispirača!

Pretpostavljam da bi meni onda odgovarao ugredbeni ispirač za viseće školjke, odnosno, ugradbena konzola s ispiračem. Nisam znala da takva postoji. Sad ću ipak znati što pitati u trgovini.

Hvala, Majstore!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 13:49   #36
nemoj probiti dimnjak
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:57   #37
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Možeš uzeti samo ispirač bez cijevi, no neki modeli su (barem tako mislim, nisam siguran ) zajedno s cijevi. Cijene su jako različite od recimo 200,00 - 400,00 kuna. Isplati se malo potražiti po gradu (ovisi gdje stanuješ) i izabareš najpovoljniji.
Pa ako znaš gdje bi se moglo jeftinije u proć u Novom Zagreb-u recimo gdje bi me uputio recim feroterm ?


E da zaboravio sam pitat da li moram pazit kad mjenjam gumicu samo širinu kad si reko da sam preveliku stavio ili i debljinu ?
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:55   #38
Oprosti, nisam napisao sve potrebno u vezi gumice na aqui.
Moraš uzeti veću gumicu ali je treba obrezati oštrim nožemi pripasati je da bude točne dimenzije kao i mesingani tanjur, na koji gumica nasjeda. I pritegni s maticom.

Znam da imaju aque u Ferotermu, ali ne znam za cijenu - pazi da ne bude skupa.
Imaš u Oreškovićevoj Kikadom i u Sv. Mateja mali dučan sa dosta velikim izborom.

Svakako pogledaj na velesajmu , ne znam naziv dučana, ti bokca tko bi ih se svih sjetio..... u Trnju imaš Plava kada, u Cvjetnom naselju kod kockice ,Pipa itd.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:37   #39
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Oprosti, nisam napisao sve potrebno u vezi gumice na aqui.
Moraš uzeti veću gumicu ali je treba obrezati oštrim nožemi pripasati je da bude točne dimenzije kao i mesingani tanjur, na koji gumica nasjeda. I pritegni s maticom.

Znam da imaju aque u Ferotermu, ali ne znam za cijenu - pazi da ne bude skupa.
Imaš u Oreškovićevoj Kikadom i u Sv. Mateja mali dučan sa dosta velikim izborom.

Svakako pogledaj na velesajmu , ne znam naziv dučana, ti bokca tko bi ih se svih sjetio..... u Trnju imaš Plava kada, u Cvjetnom naselju kod kockice ,Pipa itd.
Na velesajmu je smit commerce tamo bi moglo bit da. Znači vrlo vjerovatno kad kupim neće bit 100% točna da stane u mesingani tanjur pa ću ju morat rezat i znači mora se jako stegnut kad se šerafi onaj šeraf ?
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:39   #40
Upravo tako.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.