Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 16:34   #21
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ovako - taj Gna objekt NIJE ISTA STVAR kao onaj o čemu sam pisao u uvodnom postu! Kao drugo i kao moderator - molim da ovdje ne piše o svemirskim brodovima i teorijama zavjere jer za takve stvari imate podforum alternativa! U protivnom dijelim kartone!
pa procitaj ponovo tvoj uvodni link
radi se o istoj stvari, barem ako mislimo na ovaj link iz tvog prvog posta
http://www.forbes.com/sites/briankob...-solar-system/

Doticni Astronom je vec dao i Interview gdje relativira

I gdje ti vidis teoriju zavjere??
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 18:52   #22
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
pa procitaj ponovo tvoj uvodni link
radi se o istoj stvari, barem ako mislimo na ovaj link iz tvog prvog posta
http://www.forbes.com/sites/briankob...-solar-system/
"Gna" je objekt u blizini zvijezde W Aquilae (Aql = zviježđe Orla). Objekt o kojemu je riječ u prvom postu ("U") se nalazi blizu dvoljne zvijezde alpha Centauri - dakle u zviježđu Kentaura.

Quote:
I gdje ti vidis teoriju zavjere??
Mislim da sam bio dovoljno jasan - alternativne rasprave i rješenja prebacite u alternativu, ovdje im nije mjesto.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 20:42   #23
Phil Plait je napisao zgodan osvrt na oba objekta. Ukratko, statistički je prilično nevjerojatno da se iz prvog pokušaja pronađe objekt klase smeđeg patuljka ili super-Zemlje. Vjerojatnije je da se radi o manjim ledenim objektima. U svakom slučaju, dva mjerenja nisu dovoljna za bilo kakve zaključke. Po meni, uopće se nije trebalo izlaziti s time prije nego se naprave nove snimke!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 21:23   #24
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Phil Plait je napisao zgodan osvrt na oba objekta. Ukratko, statistički je prilično nevjerojatno da se iz prvog pokušaja pronađe objekt klase smeđeg patuljka ili super-Zemlje. Vjerojatnije je da se radi o manjim ledenim objektima. U svakom slučaju, dva mjerenja nisu dovoljna za bilo kakve zaključke. Po meni, uopće se nije trebalo izlaziti s time prije nego se naprave nove snimke!
Nisam čitao ovaj tvoj link, ali meni nije jasno kako oni ne mogu zaključiti o čemu se zapravo radi..a otkrivaju planete(i klasificiraju ih) udaljene ne znam ti koliko desetaka svjetlosnih godina udaljenije nego li je ovaj. Stvarno mi nije jasno.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 08:04   #25
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Nisam čitao ovaj tvoj link, ali meni nije jasno kako oni ne mogu zaključiti o čemu se zapravo radi..a otkrivaju planete(i klasificiraju ih) udaljene ne znam ti koliko desetaka svjetlosnih godina udaljenije nego li je ovaj. Stvarno mi nije jasno.
Rekao sam već ukratko nekoliko puta, a to se ponavlja na linku - dvije snimke nisu dovoljne da bi se izračunala putanja objekta! Ovi objekti su blizu pa se mogu direktno snimiti - planeti oko drugih zvijezda se otkrivaju na potpuno drugi način! Čak i za amaterske snimke već poznatih objekata koje se šalju u Minor Planet Center potrebno je imati po dvije snimke iz dvije različite noći.

Prema tome, kome nije jasno neka se malo bolje informira Ne možemo baš u svakoj temi iznova objašnjavati na koji način se rade astronomska snimanja i mjerenja.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 15:06   #26
Kad se očekuje potvrda o čemu se točno radi?
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 16:18   #27
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Kad se očekuje potvrda o čemu se točno radi?
Teško je reći, pitanje je da li i kada će se objekt(i) ponovo snimati. S obzirom da se vrlo sporo kreću (a onaj Gnu se nije ni pojavio na trećoj snimci!) trebati će sigurno još 6 mjeseci ili godinu dana za novu snimku, eventualno potvrde sa drugih opservatorija...moglo bi se otegnuti.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 00:10   #28
http://arxiv.org/abs/1512.02652v2

Quote:
withdrawn until further data is available
Maaalo su se zaletili sa zaključcima
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 11:04   #29
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ovako - taj Gna objekt NIJE ISTA STVAR kao onaj o čemu sam pisao u uvodnom postu! Kao drugo i kao moderator - molim da ovdje ne piše o svemirskim brodovima i teorijama zavjere jer za takve stvari imate podforum alternativa! U protivnom dijelim kartone!
Be my guests
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 21:14   #30
Članak iz Jutarnjeg na hrvatskom:
http://www.jutarnji.hr/na-rubu-sunce...sto--/1502982/
Friški članak objavljen u Astronomical Journal od 20.1.2016:
http://iopscience.iop.org/article/10.../151/2/22/meta
Daljni članci:
http://www.sciencemag.org/news/2016/...n-solar-system
http://www.nature.com/news/evidence-...system-1.19182


Što god ti rekao Astrobobo ja kažem Nibiru se vraća. Koliko god ti govorio protiv i skretao temu u "ozbiljnije" vode činjenice polako izlaze na vidjelo. Nibiru, planeta X, Ison ili kako ga god zvali postoji i sad se znanstveno potvrđuje. Nije mali već je par puta veći od Zemlje i nema normalnu orbitu već ekscentričnu sa znatnim otklonom od naše ravnine. Izgleda da su teoretičari zavjere ipak imali pravo donekle. Možda taj Nibiru (ne znam zašto si ti alergičan na to ime) neće doći ni blizu nas ali čak i u blizini Kuiperovog pojasa on zahtijeva itekakvu pažnju jer sa njime vjerojatno dolazi hrpa ledenog kamenja sakupljenog usput.
To sve pokazuje kako zapravo jako malo znamo čak o vlastitom sunčevom sustavu a kamoli o zvijezdama i kako potraga za tako udaljenim objektima koji nisu zvijezde nije nimalo lagana i jednostavna i traži godine i godine traženja.

Najveća zajebancija bi bila da lociraju objekt teleskopom i da ga zaista službeno nazovu Nibiru
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 06:02   #31
Za ovo si dobio karton jer namjerno provociraš, što se službeno zove trollanje, još si i off topic s obzirom na kastastrofična predviđanja koja su materijal za alternativu.

A vijest kao takva je zaslužila poseban topic.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:13   #32
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Za ovo si dobio karton jer namjerno provociraš, što se službeno zove trollanje, još si i off topic s obzirom na kastastrofična predviđanja koja su materijal za alternativu.

A vijest kao takva je zaslužila poseban topic.
Ako je navođenje konkretnih znanstvenih članaka iz relevantnih izvora provociranje onda imaš zaista kratak fitilj i veliku dozu netolerancije a da ne govorimo o sposobnosti raspravljanja sa ljudima drugačijeg mišljenja.

Nisi ni pomislio da je tvoja vijest možda povezana sa ovom mojom?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:33   #33
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ako je navođenje konkretnih znanstvenih članaka iz relevantnih izvora provociranje onda imaš zaista kratak fitilj i veliku dozu netolerancije a da ne govorimo o sposobnosti raspravljanja sa ljudima drugačijeg mišljenja.
Karton si dobio za trollanje o Nibiruima, teoretičarima zavjere i predviđanjima katastrofa. Linkove nisam uopće spominjao. Takve stvari tornjaj u alternativu i tamo razglabaj koliko želiš. Ovdje tome nije mjesto. I ovo je zadnji put da išta objašnjavam.

Quote:
Nisi ni pomislio da je tvoja vijest možda povezana sa ovom mojom?
Vijest o potencijalnom devetom planetu Sunčevog sustava dobila je svoj topic.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 12:06   #34
Kakvo je stanje uvezi Objekta GNA?
Dali postoje nove Informacije o njemu.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.