Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 00:40   #1
Cool Što vam se sviđa u Zagrebu?

Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Zašto na ovom PDF-u nema teme "Što vam se sviđa u gradu Zagrebu"
Probijam led

Genijalne su mi ove kućice u dijelovima grada koji su prije u ovo predbožićno vrijeme bivali prazni. Volim vidjeti tu gradsku gužvu. I prazan prostor na kojem je prije bio šator I sviđa mi se i to što je na Pešći zagrebački streetart umjetnik Modul napisao "Gypsywall", to me svaki dan nasmije


Nije valjda da samo znamo drvljem i kamenjem po našem gradu, ajmo pisati i lijepe stvari!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 09:38   #2
Tehnicki muzej i ponekad besplatna predavanja o svemiru i sl, puno odraslih ljudi dodje jer takvih stvari nema puno, ali bude jako zanimljivo. Skoro kao da si u normalnoj zapadnoj europskoj zemlji.

Booksa i pub kvizovi.

Setnja vikendom na sljeme.

Jarun preko tjedna kada vidis puno ljudi koji se bave sportom radi zdravlja.

Utrine plivanje preko tjedna, kada nema guzve.( samo dok sam na go, pa termin dok svi rade)

Trcanje po uredjenom dijelu nasipa, gdje vjezbaju skole trcanja. Dobar osjecaj, sve zivo, urbano.

Piva ljeti u rootu, uz dobru muziku i opustene ljude.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 12:09   #3
Pa mislim da je treba malo Kymatica, koja je fora s tim pub kvizovima? Moraš imati neku ekipu pa se prijavite ili kak to ide


Mislim da je krajnje vrijeme da se pohvali onaj WC u Importaneu i one drage teta što ondje rade!
Pa WC-i tak nisu čisti ni u nekim trgovačkim centrima I uvijek su ljubazne. To mi je lijepo.


Kad sam već kod WC-a Sviđa mi se i to što je konačno pokrenuta peticija da se u SC-u maknu oni odvratni čučavci


(Ako nije protivno pravilima- link )

Zadnje uređivanje Depeche E. : 20.12.2015. at 12:41.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:47   #4
sviđa mi se što je savršeno velik, ono dovoljno da se izgubiš u masi i da te ne znaju svi ali opet ne toliko ogroman

volim Jarun i Savski nasip jer tamo provodim većinu vremena u proljeće-ljeto, radi rekreacije ali i paše mi sjest navečer na klupicu na nasipu i gledat u grad

volim stari grad, Kaptol i Gric jer se osjeti taj stari duh i povijest grada, super su mi te priče o vješticama,Krvavi most(šteta što ga stvarno nema) uglavnom ZG mi ima zanimljivu prošlost

volim Austro -Ugarsko nasljeđe (naravno treba puno tih zgrada još obnovit da bude tip top ).Markovu crkvu,Mirogoj, Maksimirski park, Novi ZG- ma nije najljepši ali neka oaza mirnoće, parkova i tak to...kažu spavaona ali meni je to čist ok, kad hoću đunglu pređem most ali najviše volim svoj kvart

volim Sljeme, jer koji glavni grad ima tako prekrasnu planinu na 15 min od centra

tramvaji, koliko god me ponekad živcirala gužva zna mi stvarno bit gušt sjesti se, vozit i promatra ljude i grad (da živim u manjem gradu to bi mi falilo, jednostavno to da se izgubiš u masi).

volim i taj naš kavanski život, jer smo kontinentalci sa dozom mediterana
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 14:15   #5
Sviđa mi se... muzej automobila Ferdinand Budicki, francuski paviljon, VMD kvart, nova Mesnička, nova glazbena akademija jer izvlače Zagreb iz prosječnosti i ustajalosti.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 14:50   #6
muzej automobila na zavrtnici popio kavu s likom koji ga vodi prosli tjedan. steta da je udaljen od centra pa nema posjecenost ali super su im bile veceri na britancu kad se ekipa provoza gradom oldtajmerima i sparka na britancu pa na rakijetinu u kavu tavu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:34   #7
čuvaj se Borca
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 17:27   #8
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post

...
Nije valjda da samo znamo drvljem i kamenjem po našem gradu, ajmo pisati i lijepe stvari!
ajme divna ti je tema, baš si me razveselila

ajde za početak- sljeme.

dosta ti je svega, sjedneš u auto i za čas si u drugom svijetu. mnoge đavle sam istjerala iz sistema tamo.
nisam ozbiljan korisnik, šetam u tenisicama dok mi nije prestrmo ili s autom odem do vrha pa gore hodam. ili samo legnem na livadu kod hunjke i gledam oblake (treba uvijek imati deku u autu).
ma već otić na kavu i nešto slatko u pilanu je ljekovito. ako ne smrdi potok, naravno.

i neka neplanirana noćna skijanja gore su mi draga.

a i nema bolje za spasit se od ljeta u gradu.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:11   #9
molim lijepo, sljeme nije zagreb - zna se kaj je zagreb, od britanca do trga burze, od cmroka do botanickog. sve drugo su dotepenci i sirijski imigranti

slazem se za sljeme, samo ja od lagvica do tornja pjesice odem, nema te terapije koja bi bila ucinkovitija.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:37   #10
je pa da, se razme. ali moramo i mi nekad među plebs.

jako sam voljela i otić na medvedgrad pa sjest na bedem i gledat grad. jel se smije to još uvijek?

a u gradu mi je drag onaj put od šumskog dvora do kraljevca, pa izađeš dolje kraj nekakvog samostana s vrtovima. ne očekuješ to.
jel znaš na kaj mislim? ili park u nazorovoj. ili dubravkin put.
sve to mi je draže od maksimira. maksimir je močvaran.
dotršćina je isto više sljemenska po vibri, tamo se isto fino šetat a i nema ljudi skoro nikad.
jedino ako te povijest tiska previše pa ti je nelagodno zato.
a opet, interesantan je onaj bakićev spomen park tamo.

to su tak, mjesta za gradske kontemplacije. malo izolirane, za nosit sprej u džepu.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:02   #11
smije, doduse sad naplacuju ulaz na medvedgrad, kreteni.

znam sve te puteve, bilo da sam ih odvozio na bmx biciklu bez kocnica, bilo pjesice. osim dotrscine.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:06   #12
odi obavezno, nema šanse da ti se ne dopadne. i to je fini komad za proć, u krug, par varijanti. super ti je i za bic i za trčat, ak ti je hodanje premali izazov.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:43   #13
Medvedgrad je zatvoren od jučer, baš bilo u Večernjem. Otvara se na proljeće.

http://www.vecernji.hr/zg-zivot/reko...-ljudi-1046522
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 13:02   #14
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Medvedgrad je zatvoren od jučer, baš bilo u Večernjem. Otvara se na proljeće.

http://www.vecernji.hr/zg-zivot/reko...-ljudi-1046522
pazi, oni su otvorili u ozujku. seronje, stoljecima je bilo otvoreno i dolazilo se gore bez da ti je netko rekaqo otvoreno/zatvoreno - da su bar nesto dodatno uredili, samo su stavili rampu i naplatnu kucicu. ne bih se bunio kaj se turizma tice ali tamo je oltar domovine, kaj se na oltar domovine moze doc sam ak platis cener i pol

ali, meni je graficar zakon - od medvedgrada do graficara mi treba manje od pol sata kroz sumu. grah im se pokvario al je i dalje najsimpaticniji od domova na sljemenu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 13:26   #15
Iduće godine bi se trebalo nešto i uredit na Medvedgradu, nadam se.
I otvorit ugostiteljski objekt.

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/no...na-kuna-991567
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:12   #16
medvedgrad je oduvijek posjecivan, nema govora o nekakvom unistavanju - a nazvati stari grad derutnim, pa to fakat moze samo lumen steta da je usao u rezim naplate i zarade, gust je bilo zavalit se ledjima uz zid i gledat grad prije nastavka pentranja do tornja. nije 15 kuna puno ali dodje ti stricek i kaze da nema sjedenja na kamenu, kad ga pitas zasto - ne zna tocno ali direktiva
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 09:48   #17
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ajme divna ti je tema, baš si me razveselila
Medvedgrad i Sljeme prednjače, za sada

Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
je pa da, se razme. ali moramo i mi nekad među plebs.
Hahaha


Ja pak volim gledati grad gore s Grmoščice, odite

Ima nadstrešnica i stol s klupama ispod, ima još jedna klupica na koju sjedneš i bliže si gradu nego kada sjediš ispod nadstrešnice Samo pazite, ondje voze downhill pa da vas ne iznenadi ovakvo nešto


Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 21:07   #18
trenutno mi se svidja 10 stupnjeva u gradu a druga polovica prosinca je.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 21:23   #19
Volim činjenicu da je Zagreb relativno siguran grad, i što se mogu šetati po centru grada bez imalo straha.

Volim i to što je relativno velik pa se možeš izgubit u masi kad ti oni iz bliže okoline idu na živce.

Volim Jarun, pogotovo ljeti - bicikli, odmaranje uz jezero, inmusic festival itd.

Volim Medvednicu, još ju nisam dovoljno istražio izvan ovih najpoznatijih šetališta.

Volim Zoološki vrt.

Volim to što kina, kazališta, i muzeji imaju dosta dobru ponudu i skoro uvijek mogu naći nešto što me zanima.

Volim što ima dobrih rock koncerata (u zadnje vrijeme manje ali ih još uvijek ima).

Volim što ima pub kvizova i stand up comedy nastupa.

Volim mjesta na kojima se može dobro pojesti (a ima ih).

Volim većinu stvari vezanu uz advent (ova godina se stvarno čini kao korak naprijed što se tiče ponude i organizacije).
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 00:33   #20
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
trenutno mi se svidja 10 stupnjeva u gradu a druga polovica prosinca je.
to je bas idealna temp. 10-15 stupnjeva, da je bar cijele godine tak umjereno, inace ne volim snijeg u gradu zbog bljuzge i zaledjivanja prek noci tak da meni super
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.