Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2005., 16:38   #1
HRT HR iliti Hrvatski radio

Slusa li itko osim penzica i filozofa neku od te 3 postaje kojima placamo pretplatu? Naime,cak i ako nemas telku doma,placas punu cijenu pretplate za radio (u vecini eu zemalja za radio se ne placa!) pa me zanima sta mislite o njegovim programima!?

Meni je HR2 koliko toliko ok,no ovo drugo boze sacuvaj
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:42   #2
Re: HRT HR iliti Hrvatski radio

Quote:
Constatinopol kaže:
Slusa li itko osim penzica i filozofa neku od te 3 postaje kojima placamo pretplatu? Naime,cak i ako nemas telku doma,placas punu cijenu pretplate za radio (u vecini eu zemalja za radio se ne placa!) pa me zanima sta mislite o njegovim programima!?

Meni je HR2 koliko toliko ok,no ovo drugo boze sacuvaj
dok sam bio mali stalno sam slusao radio prijenose nogometnih tekmi sa stadiona bivse nam drzave na 2. programu...sad povremeno poslusam pezzija i drugove na 98.5 mhz
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:58   #3
Znam podatak da vise ljudi placa pretplatu za radio, nego za tv (i radio). Van gradova, radio je puno jaci i vazniji medij. Takodjer, ljudi koji rade ne mogu gledat teve, radio se uvijek i svuda slusa. Dovoljno o tome govori sto svaki gradic ima svoju radio postaju. I signal radia je puno lakse uhvatit. E sad....

Vijesti na prvom programu su jednake vaznosti kao i dnevnik na tvu. Tome se pridaje ogromna vaznost. Umirovljenici ih masovno slusaju, ali i mnogi dugi koji se zele kvalitetno informirat o tome sto se desava, pogotovo detaljnije o politici i sl. jer tome se na ostalim radio-postajama ne pridaje vaznost jer im se ne isplati. Da nema HRTa ostali bi debelo uskraceni za takve stvari, a to je potrebno, ma koliko nam se politika i stanje u drzavi gadili. Za ostalo sto ima na HRT1 ne znam jer ne slusam.

3. program je za kulturu, kulturno uzdizanje. Tamo nema reklama, samo produkcija. Dakle cisti trosak. A takav program ima npr. i Slovenija. Ne vole svi top liste. Nema veliku slusanost, ali je i dio nacionalne bastine.

2. program mi je u autu obavezno u memoriji, zbog sporta. prenose HNL, i sve tekme od nacionalne vaznosti. Putuju na Olimpijade, prvenstva.... ima zabavnih emisija itd. dakle jedna normalna radio postaja, sa vecom dozom sporta.

I da ne govorim da se radio slusa i daleko van granica drzave, a i to kosta. Mislim da su sva 3 programa opravdana i kvalitetna na svoj nacin i za svojstveno slusateljstvo. Pitanje pretplate je druga stvar, i ide u paketu sa televizijom. Ako se ukida jedno, onda i drugo i obrnuto. Ne mozes dijeliti to dvoje kad je jednake vaznosti i uloge.

Osobno, za placanje sam pretplate i za teve i za radio, ali ne 1% cega vec, nego simbolicno, po 5-10 kn. 60 kuna je faking previse. preveliki namet za demonopolizirano trziste mass medija.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 13:19   #4
zato smo se mi koji možemo birati preselili na lokalne radiostanice, a inače je bio najkvalitetniji treći program koji se i nije mogao čuti u cijeloj zemlji.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 11:25   #5
Quote:
husky kaže:
Znam podatak da vise ljudi placa pretplatu za radio, nego za tv (i radio)....Osobno, za placanje sam pretplate i za teve i za radio, ali ne 1% cega vec, nego simbolicno, po 5-10 kn. 60 kuna je faking previse. preveliki namet za demonopolizirano trziste mass medija.
Da HR ima neku pristojnu slusanost,ne bih se ni bunio za taj namet od 63 kn mjesecno.
Slusanost HR1 oko 10 %
HR2 oko 4%
HR3 1%

O cemu mi tu pricamo? HTV ima najvecu gledanost,bez obzira na svu konkurenciju,dok skoro ne mozes naci nekoga tko misli da program hrvatskog radija zanimljiv i ugodan za slusanje.
U Sloveniji VAL 202 ili 2 program slo radija je najslusanija stanica u zemlji vec desetljecima...
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 22:55   #6
Evo, ja sam izgleda jedan od vjernijih slušatelja

Kad slušam radio, slušam u biti samo (isključivo) HR1 i Radio Sljeme, u alternaciji.

Ponajviše informativni program, ali i koji put neke emisije (češće na sljemenu), ovisno o tome kad i gdje sam, i imam li vremena, radija i slično...

Da, naravno, i HR2 kad prenašaju neku sportsku utakmicu, a nisam u mogućnosti pratiti na TV-u, ako me uopće zanima i ako sam na mjestu gdje nemam nešt pametnije raditi (npr. )
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 13:20   #7
Kako idilicno Hrt opisuje svoje radio programe,covjek bi pomislio da imaju barem pola slusanosti u drzavi!

Izvor: www.hrt.hr/hr
Ocijenjeno je da komercijalne, privatne radijske i televizijske stanice nikako ne mogu osigurati i jamčiti informativnu, političku, kulturnu i obrazovnu ulogu radija i televizije.
Unutarnji programski razvoj na Radio-Zagrebu i zatim na Hrvatskom radiju ostvario je profilaciju tri programa koje emitira Hrvatski radio (uz to, HR emitira i regionalne programe). I program je reprezentativni nacionalni program s primarno informativnom funkcijom, II program je zabavno- servisni program, dok najveći dio kulturnih, umjetničkih i znanstvenih sadržaja (uključujući dramski program i glavninu ozbiljne glazbe) emitira III program.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 00:03   #8
Meni se HR radio sviđa, i to sva tri programa. HR 2 slušam najviše, puno dobre glazbe (gl. urednik koji voli Bowieja ), radnim danima Vrdoljak s Brazdama, uvijek puno dobre glazbe, zatim legendarni Goran Bakić s rock distorzijom i ne znam ide li još uvijek Hulahop, išao je prije utorkom od ponoći do 5 ujutro. A moram priznati da i Turki party volim poslušati, dosta zabavne intervjue radi s našim glazbenim zvijezdama (često i ''zvijezdama'').

I sunčani sat mi je super.

HR 1 ima dosta kulture i znanosti, vrlo zanimljivo za poslušati, a ni glazba nije loša, pogotovo navečer, zna biti starijeg hrv. rocka i slično.

HR 3 odličan prije spavanja, klasika fino uspavljuje...
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 13:25   #9
točno, zna bit dobre glazbe, al to im čudno varira o danu, valjda o uredniku

meni je dobra i emisija alternet na 3. pr., ima skroz opaljenih spika, mada je ne ulovim baš često, i političke emisije na 1. pr. jutarnje znaju biti ok, i na 2. ona navečer kaj ide, neka psihologija, u kojoj glazbom prate temu, mi je dobra.

i, najvažnije, ne siluju nas s reklamama..
frulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 10:10   #10
Quote:
frulo kaže:
i na 2. ona navečer kaj ide, neka psihologija, u kojoj glazbom prate temu, mi je dobra.

i, najvažnije, ne siluju nas s reklamama..
Ovo s reklamama je tocno,imaju ih barem dvaput manje od komercijalnih stanica. Koja je to emisija o psihologiji,jeli mozda ona o zdravlju ponedjeljkom navecer?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 23:49   #11
zna li ko više o toj pretplati i zakonskom okviru?
frulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 23:49   #12
ne, subotom. pogledo sam na sajt, zove se "lica duše"
frulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 07:50   #13
informativni program I programa je kvalitetniji od htv ovog informativnog a da ne govorim o drugim postajama.Koga zanima informativni program neće zamjerati I programu jer nije kao komercijalni programi.
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:34   #14
Slušam HR2 najčešće kada su neki sportski prijenosi, a inače mi je najdraža lokalna stanica HR-a (Radio Rijeka). Daje najviše informacija koje su mi u životu bitne (za razliku od privatnih stanica - Otvoreni, Narodni, Primorski...) i preuzima glavne informativne emisije (vijesti u 7, 15 i 22) od HR-a.
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 12:37   #15
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Meni je HR2 koliko toliko ok,no ovo drugo boze sacuvaj
ma daj...
prekritičan si.
ja često slušam 3. program; najčešće u autu, a i navečer. fakat su ok.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 19:37   #16
Meni su sva tri programa ok....priznajem da 3. bas i ne slusam cesto, ali ako zelite nesto nauciti, tamo svakako mozete.

2. je zabavan i sportski, sasvim ok, kratke vijesti, glazba, emisije...

1. informativan...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:37   #17
Radio slušam možda 5 minuta u godini, tako da...

Ali što se tiče pretplate za HR, NIKAD ju ne bi plaćao!!!
marko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:28   #18
Quote:
marko7 kaže: Pogledaj post
Radio slušam možda 5 minuta u godini, tako da...

Ali što se tiče pretplate za HR, NIKAD ju ne bi plaćao!!!
Pa placas ju unutar pretplate za HRT....Hrvatska radio televizija...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:13   #19
U prošlonedeljnoj anketi najtiražnijeg beogradskog oglasnika "Halo oglasi" - Najviše neistina u medijima se prenosi putem:

- televizije 36,69%
- neistine šire pojedinci i organizacije, a mediji ih samo prenose 27,79%
- dnevnih novina 17,32%
- revijalnih i periodičnih novina 10,86%
- interneta 7,05%)
- radija 0,29%

__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 14:31   #20
Ovaj topic sam otvorio prije 2 godine. U te dvije godine programi hrvatskog radija su se pogoršali! Na 1 programu voditelji vijesti su sve sama gerijatrija,hropću,kašlju,užas za slušati! A baš volim vijesti u 1500,jer su najinformativnije i najažurnije u Hrvatskoj,ali kad slušam HR žalim za Britanijom i BBC-om koji sam tamo redovno slušao
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.