Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 11:30   #61
I? Je li neki problem pronaci alternativno građevinsko zemljiste na Savici?
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:27   #62
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ma cuj ga kako uvijeno svoju zatucanost i autisticno ponavljanje mantre sacice aktivista prodaje kao platformu za sve konfrontacije ikad - zasto bi itko preodgajao ikoga ovdje, 9500 je za, 2000 je protiv. ajde ti meni iskreno odgovori kaj te smeta, bandic ili crkva ili samo zelis da parkic i dalje krije igle u zbunju i debilceke koji prodaju cigle - kad vec nitko danima ne zeli napisati da se tamo ne hoda nocu.
Poručujem tebi, a i svim drugim pristašama zvučnog zagađenja: probajte živjeti par mjeseci pokraj crkve koja se oglašava svakih jebenih petnaest minuta, pa se onda javite što mislite o tome.
A te spike da su ljudi koji ne žele akustički terorizam zapravo komunjare i stranački aktivisti možete zapiknut mački u ljupko dupe.

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
A šatro u masi drugih parkića ponekad noću nije isto? I s crkvom bu se onda situacija aman-taman umirila?

@Stipe
Priznajem! Taj sam!
5., 6., 22. i 69. kolona, kaj god treba.
Jbg, otkrio si me..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad dođe crkva svi se budu razbežali od straha pred pravednom osvetom Jahvea...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:35   #63
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jevo bandic veli da je popis 9500 za 2000 protiv.
Napisao sam ti već u postu prije, pa te molim da elaboriraš otkuda ti podaci koje Bandić ima?

Pitanje vama s Savice, da li ste imali neko glasanje pa da ti podaci jesu realni?
likvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:51   #64
teško podnosim politiku i političare općenito, jer mrzim koliko lažu i manipuliraju uglavnom isključivo radi svoje vlastite koristi. teško podnosim kad mi bilo tko govori što moram i što trebam raditi, pa zato nisam u bilo kojoj stranci, očiglednim koristima usprkos.

ali zanimljivo mi je ovo. da se ovdje radi o izgradnji velike trafostanice ili odašiljača mobilne mreže usred stambenog bloka, čije je elektronsko zagađenje i štetnost nevidljiva, moguća ali i upitna i tema debata inženjera i laika, stanovnici Savice imali bi puno više podrške.

s druge strane, zvučno zagađenje koje proizvodi zvonik smeta samo manjem broju ljudi, od kojih nekima JAKO smeta, i zbog nekog razloga ostatak stanovništva smatra da oni to moraju prihvatiti i biti kuš.

7nation, preskočio si moj odgovor tebi https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=110 post 110, gdje sam citirao odredbe zakona o buci. zašto? ne smatraš taj problem ni najmanje važnim?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:08   #65
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Poručujem tebi, a i svim drugim pristašama zvučnog zagađenja: probajte živjeti par mjeseci pokraj crkve koja se oglašava svakih jebenih petnaest minuta, pa se onda javite što mislite o tome.
A te spike da su ljudi koji ne žele akustički terorizam zapravo komunjare i stranački aktivisti možete zapiknut mački u ljupko dupe.
koja se crkva u naselju oglasava svakih 15 minuta? ajde ne pretjeruj. ovo jesu stranacki aktivisti (ti si dodao komunjare), sdp i hns, na drugim prosvjedima se takodjer pojavljuju - iz kojeg bi razloga to ignorirao?

Quote:
likvor kaže: Pogledaj post
Napisao sam ti već u postu prije, pa te molim da elaboriraš otkuda ti podaci koje Bandić ima?
odgovorio sam ti da pitas bandica, on je to izjavio a meni je rijec sefa grada ipak mrvu relevantnija od ulice.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije fer ljudima u Savici nametati bilo što silom.
a gdje je sila.

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
7nation, preskočio si moj odgovor tebi https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=110 post 110, gdje sam citirao odredbe zakona o buci. zašto? ne smatraš taj problem ni najmanje važnim?
ne smatram jer je to isto kao 'dozvola' turisticke zajednice da se suspendira zakon o buci u turistickim zonama iz 10 navecer - da, osim ako nekome smeta. onda se prijavi i onda se gleda samo i iskljucivo zakon. nema crkvenog zvona u hrvatskoj koje probija dopustene decibele, a ako ima onda je to stvar okoline koja ne prijavljuje, ili nikome ne smeta ili ne znaju da imaju prava.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:18   #66
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
...

ne smatram jer je to isto kao 'dozvola' turisticke zajednice da se suspendira zakon o buci u turistickim zonama iz 10 navecer - da, osim ako nekome smeta. onda se prijavi i onda se gleda samo i iskljucivo zakon. nema crkvenog zvona u hrvatskoj koje probija dopustene decibele, a ako ima onda je to stvar okoline koja ne prijavljuje, ili nikome ne smeta ili ne znaju da imaju prava.
a ne da ti se kliknuti na link na kojem jest zakon? i te kako ima crkvi u Hrvatskoj koje probijaju decibele nedopuštene drugima. crkvi je to zakonom dopušteno.

a ako misliš da crkve u naseljima ne zvone svakih petnaest minuta niti da su glasne, nemaš crkvu u blizini, očito, niti te zanimaju podaci jer bi inače pogledao temu koju sam ti bio linkao, gdje imaš konkretne adrese ako te zanimaju. ljudi jesu pokušali prijaviti, nije im pomoglo NIMALO.

nisu ljudi kojima smeta buka ideološki motivirani.
ideološki, i financijski, su motivirani oni koji im je nameću.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:22   #67
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
odgovorio sam ti da pitas bandica, on je to izjavio a meni je rijec sefa grada ipak mrvu relevantnija od ulice.
Nisi odgovorio , barem ja ne vidim tvoj post u kojem si odgovorio.

Znači neka osoba nešto kaže, i tebi je dovoljna ta riječ, bez ikakvih dokaza?
Pogotovo zato što ta riječ utječe na život više od jedne osobe?
Molim te, nemoj se sramotiti, molim te razmisli malo o svojoj izjavi.
I još popljuješ "ulicu" koja će dobiti građevinu koju možda i ne želi.
Niti ima ikakvog dokumenta da su uopće to glasovi ljudi s Savice, niti ima ikakvog dokumenta da je provedeno ikakvo glasanje stanovnika Savice.
likvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:26   #68
majko mila dakle mozemo ocekivati nastanak udruge za zastitu bubnjica od klerofasista, imam pitanje: zasto ne prosvjeduju uzduz vukovarske, slavonske ali i zelenog vala i ilice gdje je od jutra do mraka buka visa od propisane? odgovor: jer je lakse buniti se protiv neceg cega nema i nece biti nego necega sto je stvarnost i svakodnevnica. ali ja se isto upustam u glupe spike, NEMA crkve koja probija dopustene decibele.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:29   #69
Quote:
likvor kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio , barem ja ne vidim tvoj post u kojem si odgovorio.
tocno, evo gledajuci unazad nasao 4 upisa gdje sam ponovio izvor izjave a nisam sve ni pregledao, bome tesko je pronac

Quote:
Znači neka osoba nešto kaže, i tebi je dovoljna ta riječ, bez ikakvih dokaza?
ta neka osoba je gradonacelnik, on ima sluzbu za odnose s javnoscu a po zakonu je duzan u odredjenom roku dati uvid u takvu vrstu informacija. dakle nema razloga i smisla lagati.

Quote:
Pogotovo zato što ta riječ utječe na život više od jedne osobe?
Molim te, nemoj se sramotiti, molim te razmisli malo o svojoj izjavi.
I još popljuješ "ulicu" koja će dobiti građevinu koju možda i ne želi.
Niti ima ikakvog dokumenta da su uopće to glasovi ljudi s Savice, niti ima ikakvog dokumenta da je provedeno ikakvo glasanje stanovnika Savice.
aha. ja se sramotim a ne oni koji desetljecima sute i jave se tocno kad bandicu 'ne odgovara'. aj dobro.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:30   #70
Nek stave zvono na vibru. Pasmater i tehnici koju ne koriste.
__________________
"Life is about balance : 50% namaste 50% fuck off"
Showing our emotions to a toxic person is like bleeding next to a shark and expecting empathy.
Rhosyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:32   #71
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
majko mila dakle mozemo ocekivati nastanak udruge za zastitu bubnjica od klerofasista, imam pitanje: zasto ne prosvjeduju uzduz vukovarske, slavonske ali i zelenog vala i ilice gdje je od jutra do mraka buka visa od propisane? odgovor: jer je lakse buniti se protiv neceg cega nema i nece biti nego necega sto je stvarnost i svakodnevnica. ali ja se isto upustam u glupe spike, NEMA crkve koja probija dopustene decibele.
za crkvu zakonski nema granice dopuštenih decibela, dok za ostale izvore buke ima.

jel ti razumiješ tu jednostavnu izjavu?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:38   #72
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
tocno, evo gledajuci unazad nasao 4 upisa gdje sam ponovio izvor izjave a nisam sve ni pregledao, bome tesko je pronac

ta neka osoba je gradonacelnik, on ima sluzbu za odnose s javnoscu a po zakonu je duzan u odredjenom roku dati uvid u takvu vrstu informacija. dakle nema razloga i smisla lagati.

aha. ja se sramotim a ne oni koji desetljecima sute i jave se tocno kad bandicu 'ne odgovara'. aj dobro.
Izvor je Bandić, moj upit je bio otkud njemu podaci. Pitao sam, ti nisi odgovorio da pitam Bandića. Ja još uvijek ne vidim taj post, pa ili sam slijep(moguće) ili nisi tako napisao(vrlo moguće).

Ta osoba je gradonačelnik i ta osoba ne smije napamet govoriti, ma koliko njega netko volio ili ne volio, ako ima neke podatke relevantne za grad, onda mora navesti izvor podataka koji je relevantan a ne rekla-kazala.

Jep sramotiš se jer bulazniš bez ikakve logike. Razumijem da moraš "vodu natjerati na svoj mlin" ali jebemu daj neku realnu sliku i podatke a ne samo velebnu nadrkanost i proglasiti sve koji imaju mišljenje suprotno tvome aktivistima i čime već.

Da ti ponovim, ako stanovnici Savice, većina, na upit odgovore "da želim crkvu" onda ok. Ako odgovore "ne želim crkvu" onda je problem.

Sada tebi ponavljam pitanje, pokaži relevantni dokaz da su rekli da ili ne?
likvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 17:52   #73
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
koja se crkva u naselju oglasava svakih 15 minuta? ajde ne pretjeruj. ovo jesu stranacki aktivisti (ti si dodao komunjare), sdp i hns, na drugim prosvjedima se takodjer pojavljuju - iz kojeg bi razloga to ignorirao?
Kako misliš, koja??? Velik dio njih!!

Za početak, na Trešnjevačkom placu je jedna od najglasnijih, od 6 kuca svakih 15 minuta, na pune sate odbroji koliko je sati, a ima i neke melodijice koje svira. Tako piči do mislim 10 navečer. Nemoj nas, koji smo živjeli u blizini tako glasne crkve, raditi ludima.

A ovdje ti je hrpa primjera
https://www.facebook.com/CrkvenaZvona/?fref=ts

Grupa na fb je nastala nakon što je čovjek s Trnovčice, praktički prvi susjed crkve, pokušao urazumiti župnika koji zvoni po cijele dane sve u šesnaest, ne jebe nikoga i nitko mu ništa ne može.
Čovjek izluđuje jer je informatičar i radi od doma i nema načina da pobjegne od buke koju rade čak četiri automatska zvona teška par tona.

Jel tebi to tako teško pojmiti??

I još lik kaže za sebe da je vjernik, bori se samo da se to utiša, a pogledaj kako ga vrijeđaju i što mu rade trolovi kakav si i ti sam.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:40   #74
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
za crkvu zakonski nema granice dopuštenih decibela, dok za ostale izvore buke ima.

jel ti razumiješ tu jednostavnu izjavu?
razumijem kaj pises ali pises gluposti, ja sam to pokusao pristojnije reci ali eto mozda treba direktnije.

Quote:
likvor kaže: Pogledaj post
Izvor je Bandić, moj upit je bio otkud njemu podaci. Pitao sam, ti nisi odgovorio da pitam Bandića. Ja još uvijek ne vidim taj post, pa ili sam slijep(moguće) ili nisi tako napisao(vrlo moguće).
ja bih trebao znati otkud bandicu podaci ajde prati malo raspravu, bandic kaze 9500 (ja napisem da je to bandiceva tvrdnja i da druge nema) a prosvjednika se skupi izmedju 2 i 2 i pol soma. koji te dio muci - matematika? logika?

Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
I još lik kaže za sebe da je vjernik, bori se samo da se to utiša, a pogledaj kako ga vrijeđaju i što mu rade trolovi kakav si i ti sam.
trolovi kao ja upucuju ljude da prijave relevantnim institucijama a ne na fejsu. ah mi trolovi, bas smo zatucani.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:59   #75
glupost, bolje rečeno bezobrazluk, je odredba unešena u zakon o buci kojom se od tog zakona izuzimaju vjerske ustanove:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/304878.html

članak 17

no moja glupost je u tome što pokušavam s trolom razgovarati argumentima. ajd

baš me zanima kako bi reagirao da to ili bilo što tome nalik treba niknuti njemu pod prozorom.

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 28.09.2016. at 22:15.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 23:16   #76
ok ajmo o clanku 17 kad inzistiras:
Quote:
Članak 17.
Zabra­­njeno je obav­­ljati radove, djelatnosti i druge aktivnosti na način da se bukom ometa i mir i odmor ­­ljudi u zatvorenim ili otvorenim boravišnim prostorima.
U nase­­ljenim mjestima dopušta se zvučno oglašava­­nje zvonima ili elektroakustičkim uređajima od 7 do 19 sati.
Iznimku od odredbe stavka 2. ovoga članka čine oglašava­­nja zvona, odnosno elektroakustičkih uređaja za vjerske obrede na dane vjerskih blagdana.
gdje vidis da je crkva izuzeta od zvonjave unutar dopustene granice? dapace, pise kad je dozvoljeno zvonjenje u naseljenim mjestima ali ne da je dopusteno zvoniti glasnije od dopustene razine. nemas bas argumenata pa smanji dozivljaj.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 23:50   #77
Quote:
likvor kaže: Pogledaj post
Napisao sam ti već u postu prije, pa te molim da elaboriraš otkuda ti podaci koje Bandić ima?

Pitanje vama s Savice, da li ste imali neko glasanje pa da ti podaci jesu realni?
Ti podaci se i ne pretvaraju da je to neko glasovanje. Tko ih tako prezentira pokušava obmanuti; potpisati peticiju može bilo tko. To je samo nabacivanje, tek toliko da se nabaci.

Neko pravo glasovanje (mini-referendum tog dijela grada) neće biti organizirano.

No, da ga naprave i da ponude dvije najspominjanije lokacije (ovu koju se gura i onu južnije, jednu od alternativnih) na izbor, nema neke dileme koju bi stanovnici odabrali.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 00:39   #78
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ok ajmo o clanku 17 kad inzistiras:
gdje vidis da je crkva izuzeta od zvonjave unutar dopustene granice? dapace, pise kad je dozvoljeno zvonjenje u naseljenim mjestima ali ne da je dopusteno zvoniti glasnije od dopustene razine. nemas bas argumenata pa smanji dozivljaj.
Citiraš stari zakon iz 2003. Novi iz 2009. kaže u članku 1:
"Odredbe ovoga Zakona ne odnose se na buku koju izaziva sama izložena osoba, buku svakodnevnih kućanskih aktivnosti, buku unutar vozila, buku iz stambenih prostora, buku na radnome mjestu, buku od vojnih aktivnosti u strogo određenim vojnim područjima te na zvučno oglašavanje zvonima ili elektroakustičkim uređajima na/iz vjerskih objekata i buku od uporabnih predmeta koji predstavljaju kulturno dobro sukladno propisima o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara."
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 02:36   #79
gup zg, donešeno još 2007, neizmjenjeno, http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...ka_prikaz.pdf:

parkiranje; ne može se ništa projektirati, odnosno projekt neće dobiti potvrdu, bez gupom predviđenog broja parkirališno garažnih mjesta, za vjerske objekte je to 1 pgm na 5 do 20 sjedala;

crkva u parku; u urbanim pravilima gupa, 2.11 piše da se u tom parku dozvoljava izgradnja vjerskog objekta, gup čl 78;

južna parcela; chromos, urbana pravila 2.10, kaže sportsko rekreacijska namjena s gradnjom, gup čl 77;

crkvu nastranu, a i vilija i uršu; direktna demokracija, referendumi, za promjene legitimnih urbanističkih planova, hm, nisam baš sigurna.. svakakvi marifetluci i manipulacije i anarhija zapravo mi padaju na pamet. ajmo to zamislit za svaku moguću izgradnju, pa ništa se ne bi nigdje napravilo da se pita narod da li može.. bez uvrede stanovnicima, jel.
tako da je meni kao pravednom diktatoru legalistu u duši skroz nebitno jel devetipo il dviipo za il protiv.

za to postoje javne rasprave kod donošenja planova, i izbori na kojima se bira gradska vlast.

moj stav, u zemlji s 90% katolika halabuka oko legitimne izgradnje crkve u naselju koje ju nema mi je trolaža.

buka; jebiga, nejm of d gejm, vidi red gore, devedesetposto, i legitimno.
crkve su u župama, župe su naselja, ergo, crkve su u naseljima. i zvone od šest ujutro, koliko glasno i često valjda ovisi o kvazimodu. ako divljaju van zakona prijavljujte, jašite..

projekt; nije mi loš, i koliko vidim park ostaje u najvećoj površini netaknut i uređuje se.
crkva ko crkva, blah. čak je i decentna.
tlocrtno crkva i parking zauzimaju 9,4% parka
http://www.zupa-bl-stepinac.hr/clana...na-savici-360/


..e da, cardo i decumanus će bit super za rolanje.

Zadnje uređivanje Orak : 29.09.2016. at 03:03.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:24   #80
eto, opet se koristi razum, znanje i logika na threadu gdje hejteri nas klerofasista prosvjeduju protiv crkve koja ce zauzzeti 146% parka i buditi im djecu vjecite studente filozofskog u podne ovaj tekst na stranicama zupe je sve ono kaj smo napisali ovdje na ovakav ili onakav nacin, s tim da zenska ima mrvu vise zivaca i tolerancije za sacicu bukaca kojima smeta vecina gradjana. predlazem akciju ispred big bena u londonu, buka koja dolazi iz tornja silno ometa rijecne galebove a i turistima je mrzak pa je zato najfotografiraniji objekt u londonu.

ego, citiram kaj je linkao a ni izmjena ne obradjuje to pitanje - nema dozvole za zvonjenje iznad propisane razine buke.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.