Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 01.02.2013., 23:41   #1
Značenje i značaj partnerovih riječi

Zaprijetih se na drugoj temi da ću otvorit zasebnu temu pa da ne bi bilo da se prijetim bez veze...

Dakle, u posljednje vrijeme na temama često susrećem termine kojima se opisuju riječi među partnerima.
Na jednoj temi smatraju da bi riječ "ljubavi" koja bi izašla iz partnerovih ustiju upućena njima bila bljuvotina, izlizana, isfurana, klišeizirana, nedovoljno originalna, preobična.... da ne nastavljam dalje.

Na jednoj drugoj temi sam naišla na stav kako je riječi vrlo lako prevaliti preko ustiju pa stoga nemaju nikavu težinu. Ako djela govore sve, što će nam riječi?
Pa onda i stav da ako partner izjavi nešto vezano za budućnost za što se ne zna oće li se dogoditi ili ne nema nikakvu vrijednost.
(Ne bih ovdje raspravljala o dotičnim temama niti bih raspravljala o vaganju riječi i djela. )

Meni je osobno nepojmljivo za bilo koju riječ ili rečenicu koju mi uputi partner kako bi mi izrazio neku svoju emociju, želju, namjeru vezanu uz nas dvoje nazvati bljuvotinom, ispraznom tlapnjom, bezvrijednom, običnom i slično.


Kakav vi značaj pridajete partnerovim verbalizacijama svoje ljubavi prema vama te svoje vizije vezane uz vašu budućnost?
Postoji li nešto što bi vam partner mogao izgovoriti (i da on to pritom zaista i misli/osjeća), a da to vama bude mlaćenje prazne slame, beznačajna i bezvrijedna stvar?




EDIT: da nadodam.

Ovdje slobodno možemo prodiskutirati i o tome zašto se neke rečenice rijetko shvaćaju ozbiljno iako dolaze od partnera kojeg doživljavamo ozbiljno. Ili možda ne?

Tipa "Ajme, djeca su mi grozna, ne želim ih ikad imati"
Ili "Ne želim se ikad vjenčati"

Ili pak "Uvijek ću te voljeti."
"Nikad te neću prevariti."

Ako za partnerove izjave smatramo da su neozbiljne, neistinite, isprazne, obične, izlizane, prazne tlapnje i slično, ne govori li to nešto o našem odnosu?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.

Zadnje uređivanje higijeničarka : 02.02.2013. at 00:36.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.