Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 19:42   #2321
Quote:
buba_bara kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je u ljekarni covjek ponudio besplatni pregled lica sa kamerom. Ono sto sam vidjela na ekranu nije me previse iznenadilo - suhe ljuskice poput peruti, buduci da vec duze vrijeme imam nekako suhu kozu. Iznenadilo me je ono sto mi je rekao - moja koza je izvana dehidrirana, a u dubini masna. Kaze da nikako ne smijem koristiti masne (tvdre) kreme, samo one vlazne (vodene), jer cu inace dobiti pristice. No moja iskustva sa vodenim kremam nisu bas dobra. Sto se "tvdrih" krema tice sa njima imam jako dobra iskustva. Npr. obicna Nivea u limenci mi dosta dobro odgovara, ali ona vodena Nivea Soft mi izaziva crvenilo i peckanje. Uglavnom, sve vodene kreme mi izazivaju osjecaj zarenja, a ponekad i "zategntuost". Nedavno sam kupila kremu (vodenu) sa jojobinim uljem. Koza je postala nevjerojatno glatka i meka, ali pojavio se onaj osjecaj zarenja i nekakvo crvenilo. Presla sam na Rosalovu sa bademovim uljem koja je dosta masna, ali nema crvenila, nema zarenja.. jednostavno mi odgovara. No brine me to sto je covjek rekao da dehidrirana koza nije isto sto i suha kuza. Dehidriranoj nedostaje voda, a suhoj ulje. Zbog toga bi prema njegovim rijecima trebala koristiti hidratantnu kremu, nikako ne masnu sa uljima.
Ima li netko slicnih iskustva ili sam jedini izrod?
čini mi se da je takva moja koža. ponekad mislim da je suha ali čim stavim tako neku masniju kremu.... eto ti prištići.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:15   #2322
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
čini mi se da je takva moja koža. ponekad mislim da je suha ali čim stavim tako neku masniju kremu.... eto ti prištići.


I moja.....od večine krema dobijem prištiće, crvenilo, peckanje...sve dok nisam prešla na alverde prirodnu kozmetiku i sada mi je koža genijalna, uz odličan puder koji sam nedavno otkrila, nema ni traga prištićima, crvenilu, podočnjacima...
Team2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 16:05   #2323
Evo da se i ovdje izjadam o svojoj kozi lica....mislim da je vise masna nego normalna ali kada koristim preparate za masnu kozu isusi se u prvom momentu i onda se jako zamasti, a ako koristim preparate za normalnu kozu odmah se zamasti....imam dosta krupnih pora na obrazima sa miteserima koji mi najvise i smetaju....zasad koristim jonsonv piling i gel za ciscenje i njihovu kremu za kombinovanu kozu...do sada je bilo kolko tolko ok ali u zadnje vrijeme se opet mastim i mitesera na obrazima i oko nosa sve vise

neke preporuke?
Yue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:27   #2324
Quote:
Team2905 kaže: Pogledaj post
I moja.....od večine krema dobijem prištiće, crvenilo, peckanje...sve dok nisam prešla na alverde prirodnu kozmetiku i sada mi je koža genijalna, uz odličan puder koji sam nedavno otkrila, nema ni traga prištićima, crvenilu, podočnjacima...

Potpisujem, jedina kozmetika koja mi odgovara je alverde. Valjda mi koža voli prirodno. i ja od večine krema dobijem prištiće, koža mi se ili zamasti ili isuši. Koristim sve od alverdea, nočnu i dnevnu, piling, dezodorans...a još cijena
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:54   #2325
Ova isključivost čovca koji je radio testiranje kože - da masnoj koži treba samo vlaga, a suhoj samo masnoća, jednostavno nije točna.
Svakoj koži treba vlaga, a i masnoća.
Zaštitni sloj kože je hidrolipidan, pa se ovisno o stanju kože, tj. tipu, da li joj treba preparat/krema koja je više emulzija tipa voda u ulju, ili
ulje u vodi, - ili neke druga varijacija.
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 22:37   #2326
Quote:
Yue kaže: Pogledaj post
Evo da se i ovdje izjadam o svojoj kozi lica....mislim da je vise masna nego normalna ali kada koristim preparate za masnu kozu isusi se u prvom momentu i onda se jako zamasti, a ako koristim preparate za normalnu kozu odmah se zamasti....imam dosta krupnih pora na obrazima sa miteserima koji mi najvise i smetaju....zasad koristim jonsonv piling i gel za ciscenje i njihovu kremu za kombinovanu kozu...do sada je bilo kolko tolko ok ali u zadnje vrijeme se opet mastim i mitesera na obrazima i oko nosa sve vise

neke preporuke?
isti problemi samo su mi se miteseri odjednom proširili na čelo
pomoć?
Tonkich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:13   #2327
cure,ja bi trebala preporuku za neku dobru kremicu za lice..ova mutava promjena vremena mi ubila kožu..
inače sam imala mješovitu deihidriranu kožu,i sukladno tome sam ju tretirala s hidratantnim,ali ne i masnim kremicama,i cijelu zimu mi se koža nije pertuala,i sad odjednom,ova nagla i česta promjena vremena toplo- hladno ju je skroz isušila, područje oko usana, i nos mi se perutaju,a kako su mi pojedini djelovi kože nečisti,pr čelo,to mi sad dolazi do izražaja..cijena kremice nije bitna,definitvno takva ne mogu hodat po vani
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:19   #2328
meni po tom pitanju odlicna vichy, liftactiv cxp, nocna
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:23   #2329
U ovih par dana bure, mene spasila ova krema
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:22   #2330
Quote:
xena kaže: Pogledaj post
U ovih par dana bure, mene spasila ova krema
Naravno avene, naš vjerni prijatelj koji uvijek čući u rezervi i čeka da mu se vratimo, barem ga ja tako doživljavam.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:46   #2331
odlično,hvala vam..imam tester oba dvije,pa ću 3 dana testirat jednu,pa 3 dana drugu,pa odlučit koju ću
i da samo velim,imam 20 (zapravo,nemam,ove godine ću slavit 16.(četvrti put )..to je prikladno za moju mlađahnu kožu?
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:32   #2332
Avene je OK za tvoju kožu
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:42   #2333
Jel neko probao ovu kremu? Dosta je povoljna trenutno na Jagodi

http://hr.strawberrynet.com/skincare.../92573/#DETAIL
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:55   #2334
Uriage je otkriće!
fredi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:00   #2335
koje su kreme od ovih jeftinijih marki dobre? ono što se može naći u mulleru i dm-u. za kožu sklonu mašćenju, ali kojoj fali vlažnosti
LotusBlossom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 01:05   #2336
Quote:
fredi kaže: Pogledaj post
Uriage je otkriće!
Koja Uriage?
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 11:01   #2337
Cure...jel ko koristio ovu Chanel Calming emulziju?

http://www.strawberrynet.com/skincar...mulsion/22529/
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 11:12   #2338
Quote:
Tonkich kaže: Pogledaj post
isti problemi samo su mi se miteseri odjednom proširili na čelo
pomoć?
za mitisere mi je jedna dobra kozmetičarka davno rekla da ih ne treba tiskati jer se time samo povećavaju pore i imaju veći volumen za popuniti i onda se jače vide. ja sam ih imala dosta na nosu i okolo, ali sada se to više uopće ne vidi (imam jako svijetlo lice, a oni su bili baš tamni), pore su minimalne. evo kako sam uspjela. do sada sam koristila samo gel avene za čišćenje i bila sam uvjerena da to sve skine s lica jer mi je baš fini osjećaj nakon što istrljam lice i izgleda čisto, ali onda sam čisto probe radi uzela onu micelarnu sensibio za 45kn najmanje pakovanje (da vidim čemu takvo oduševljenje na pdfu micelarna) i sada već 3tj nakon gela prođem i s vaticom preko lica i imam šta vidjeti na vati. da mi je netko rekao ne bi vjerovala.
sada su pore minijaturne i oni se jedva vide. još su tu, ali zaista neprimjetni svima osim onima koji baš bulje u nos tražeći ih( samo ja )
inače imam normalnu kožu s t-zonom i bojala sam se uzeti ovu sebium verziju da mi previše ne isuši.
možda da koristiš neke blaže preparate za masnu kožu ili kombiniraš gel za norm.kožu i micelarna za masnu jer ako nešto ima veliki postotak alkohola isušiti će ti kožu u prvi tren, ali onda će koža to iće nadoknaditi proizvodeći još veće količne masnoće. inače i effeclar m i uriage hyseac matirajuća emulzija su baš hidratantne kremice sa seboregulirajućim učinkom, a avene ima dobre gelove koji dugo traju, a cijene su zbilja pristupačne.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:59   #2339
hvala
koristila sam hyseac emulziju (i gel) neko vrijeme, bila mi je ok, iako mi je nekako zatezala kožu :S baš ću pokušati s micelarna sebiumom i nekim gelom za normalnu kožu
Tonkich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 21:25   #2340
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
cure,ja bi trebala preporuku za neku dobru kremicu za lice..ova mutava promjena vremena mi ubila kožu..
inače sam imala mješovitu deihidriranu kožu,i sukladno tome sam ju tretirala s hidratantnim,ali ne i masnim kremicama,i cijelu zimu mi se koža nije pertuala,i sad odjednom,ova nagla i česta promjena vremena toplo- hladno ju je skroz isušila, područje oko usana, i nos mi se perutaju,a kako su mi pojedini djelovi kože nečisti,pr čelo,to mi sad dolazi do izražaja..cijena kremice nije bitna,definitvno takva ne mogu hodat po vani
sve si napisala ka da sam ja pisala i meni je isto tako...zadnjih dana neizdrživo..ne znam ni sama šta provat. toliko mi se koža sasušila da je postala hrapava, crvena i perutava odakle sad to??? ništa (zasad) ne pomaže...
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.