Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 16:24   #1761
pozdrav svima ... vec par tjedana me muci mucnina visoko u zlicici, poput bolesti kretanja (koju imam od kad znam za sebe). jasno mi je da se dio sadrzaja vraca jer mi je najnelagodnije kad dojim bebu, pa se nagnem nad nju u tipa 3 ujutro, ali nista me ne pece. samo ta mucnina i nekad tupa bol.

i sad malo citam ovu temu i nalazim toliko stvari koje me od malena muce, a sve su prepisivali mojim alergijama - cesto sam imala mucnine kao mala, pogotovo dok sam jela ili nakon jela ili ako sam jela prebrzo .. mucnina koja me tjerala na povracanje koje sam s vremenom naucila zaustaviti. tako da sad mi mora biti neka teza viroza da uspijem povratiti. pa mucnine prilikom voznje ako sam bila gladnjikava. pa ako sam gladna i popijem sok, pojedem bonbon, katastrofa. sjecam se jednom sam cekala ispit, i to jako bitan, cijeli dan, nisam nista jela. nakon ispita popila cokoladnog mlijeka i morala sam izaci nakon nekoliko tram stanica koliko sam se tresla, povracalo mi se ...

cekam termin za gastroskopiju kod privatnika i idem prvom prilikom
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 13:38   #1762
Pozdrav, uskoro cu napuniti 22.godine i pred 5 godina sam muku mucila s gastritisom koji se manifestirao samo kao nepodnosljive mucnine bez povracanja i nisam mogla jesti zbog toga, gastroskopijom mi je i potvrdjen taj gastrtis i dva manja polipa za koje su mi rekli da koram na zahvat da bi mi nakon nalaza biopsije ipak rekli da su polipi uzrokovani upalom sluznice i da ce proci cim prodje upala. Ja sam se narednih mjeseci sredila u glavi (uzrok ofc stres i samo stres) i tegobe su U POTPUNOSTI nestale, osim sto tih godina pazim da si bas ne iziritiran zeludac. Sve do pocetka ove godine. Imala sam uzasno stresni situaciju, zdravstvenu, za koju se ispostavilo da ipak nije nista, a spominjali su mi i rak i svasta i ja sam se zaista jako uzrujala, izgubila, postala anksiozna, svasta nedobro. Da bi u to vrijeme pocela i kronicno kasljati i to se isto analiziralo do beskraja. Ja sam se, recimo, s tim svojim strahom od bolesti, primirila, ali taj kasalj, suh, nadrazajni, me muci vec 4 mjeseca skoro, u periodima. Napokon sam uspjela shvatiti da kasalj dolazi kad se uzrujam ili prejednem, s vremenom sam pocela osjecati kiselinu, nadustost, u medjuvremenu sam pila i dve runde antibiotika koji su mi napravili jos veci kaos, teze gutam slinu jer mi je ponestaje, bol u prsima i posebno ledjima i TEK sad mi je na pamet palo, s obzirom da sam uzasno naduta u zadnje vrijeme i hrana mi doslovno stoji ili mi se mucka u zelucu, da bi to ponovno mogao biti moj zeludac. Uzv abdomena prosli tjedan su nasli zucni mjehur s gustim sadrzajem, no nisu mi nista posebno rekli, svi ostali organi okej. Dakle, pretpostavljam da bi trebala opet na gastroskopiju, dokt mi je dala controloc, njega sam i prije 5 godina pila, al to ne ide tak brzo. Neko sa slicnim iskustvima? mislim da mi treba i jedan dobar psiholog/psihijatar jer mi se cini da ponovno ulazim u zacarani krugic
sun_shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 21:11   #1763
Quote:
sun_shine kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uskoro cu napuniti 22.godine i pred 5 godina sam muku mucila s gastritisom koji se manifestirao samo kao nepodnosljive mucnine bez povracanja i nisam mogla jesti zbog toga, gastroskopijom mi je i potvrdjen taj gastrtis i dva manja polipa za koje su mi rekli da koram na zahvat da bi mi nakon nalaza biopsije ipak rekli da su polipi uzrokovani upalom sluznice i da ce proci cim prodje upala. Ja sam se narednih mjeseci sredila u glavi (uzrok ofc stres i samo stres) i tegobe su U POTPUNOSTI nestale, osim sto tih godina pazim da si bas ne iziritiran zeludac. Sve do pocetka ove godine. Imala sam uzasno stresni situaciju, zdravstvenu, za koju se ispostavilo da ipak nije nista, a spominjali su mi i rak i svasta i ja sam se zaista jako uzrujala, izgubila, postala anksiozna, svasta nedobro. Da bi u to vrijeme pocela i kronicno kasljati i to se isto analiziralo do beskraja. Ja sam se, recimo, s tim svojim strahom od bolesti, primirila, ali taj kasalj, suh, nadrazajni, me muci vec 4 mjeseca skoro, u periodima. Napokon sam uspjela shvatiti da kasalj dolazi kad se uzrujam ili prejednem, s vremenom sam pocela osjecati kiselinu, nadustost, u medjuvremenu sam pila i dve runde antibiotika koji su mi napravili jos veci kaos, teze gutam slinu jer mi je ponestaje, bol u prsima i posebno ledjima i TEK sad mi je na pamet palo, s obzirom da sam uzasno naduta u zadnje vrijeme i hrana mi doslovno stoji ili mi se mucka u zelucu, da bi to ponovno mogao biti moj zeludac. Uzv abdomena prosli tjedan su nasli zucni mjehur s gustim sadrzajem, no nisu mi nista posebno rekli, svi ostali organi okej. Dakle, pretpostavljam da bi trebala opet na gastroskopiju, dokt mi je dala controloc, njega sam i prije 5 godina pila, al to ne ide tak brzo. Neko sa slicnim iskustvima? mislim da mi treba i jedan dobar psiholog/psihijatar jer mi se cini da ponovno ulazim u zacarani krugic
poz...
imam i ja slične tegobe! Mene muči to već kojih mjesec dana...možda i više...! Lagani bolovi u predjelu želuca i osjećaj kiseline ili neke tekućine u grlu...!
Moram reći da ujutro nemam pa skoro nikakvih simptoma...nije mi niti vezano uz hranu...! Najviše me muči taj osjećaj povrata tekućine u grlu...jedne sam noći skoro ispovratio se...osjećaj kiseline...ali ništa više...! Stolica mi je uredna i svijetlo smedje boje... Gastal mi pomaže i ne...neznam...jer osječaj pečenja imao sam možda dva puta sve to vrijeme...! Šta kod doktora ili ima koji lijek koji mogu bez doktora uzeti!
cittanoves1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 09:13   #1764
Višak klorovodične kiseline

Pozdrav svima...Imam problem s kojim se mučim preko dvije godine. Naime, u jednom trenutku mi je slina postala bijela, gusta i ljepljiva, u tolikoj mjeri da ju se ne može ni gutati. Nakon raznih pretraga obavio sam gastroskopiju i nađem mi je refluks (kardija slabije zatvara) , erozivni gastritis, hijetalna hernija. Svemu tome je prethodila bakterija helico bacter pylori.

Nakon 6 mjeseci što sam trošio antacid a prethodno trojnu terapiju protiv bakterije na drugoj gastroskopiji nalaz je uredan. Međutim, meni još uvijek to nije prošlo do kraja i dalje je onako pjenušava, a usta mi znaju biti suha bez obzira koliko vode pijem.

Druga dva gastrologa smatraju da je to možda ili višak ili manjak klorovodične kiseline.

Da li itko ima ikakvo iskustvo ili savjet vezano uz ovo ?
Asklepije8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:55   #1765
Quote:
Asklepije8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...Imam problem s kojim se mučim preko dvije godine. Naime, u jednom trenutku mi je slina postala bijela, gusta i ljepljiva, u tolikoj mjeri da ju se ne može ni gutati. Nakon raznih pretraga obavio sam gastroskopiju i nađem mi je refluks (kardija slabije zatvara) , erozivni gastritis, hijetalna hernija. Svemu tome je prethodila bakterija helico bacter pylori.

Nakon 6 mjeseci što sam trošio antacid a prethodno trojnu terapiju protiv bakterije na drugoj gastroskopiji nalaz je uredan. Međutim, meni još uvijek to nije prošlo do kraja i dalje je onako pjenušava, a usta mi znaju biti suha bez obzira koliko vode pijem.

Druga dva gastrologa smatraju da je to možda ili višak ili manjak klorovodične kiseline.

Da li itko ima ikakvo iskustvo ili savjet vezano uz ovo ?
Meni to zvuči kao da imaš kandidu.S obzirom da si prošao najvjerojatnije liječenje helicobactera antibiotikom, velika je vjerojatnost da je to uzrok kandide. Pitaj dr za Rojazol. Kroz par dana bi ti se stvar trebala riješiti u ustima.
Osim toga, i zbog kandide i svega skupa bilo bi uputno da kupiš neke dobre komplekse probiotika. Ima u Bio I Bio odlične. Jesu skuplji ali se isplati i dugoročno ćeš riješiti sve probleme.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 11:44   #1766
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni to zvuči kao da imaš kandidu.S obzirom da si prošao najvjerojatnije liječenje helicobactera antibiotikom, velika je vjerojatnost da je to uzrok kandide. Pitaj dr za Rojazol. Kroz par dana bi ti se stvar trebala riješiti u ustima.
Osim toga, i zbog kandide i svega skupa bilo bi uputno da kupiš neke dobre komplekse probiotika. Ima u Bio I Bio odlične. Jesu skuplji ali se isplati i dugoročno ćeš riješiti sve probleme.
ja sam prije svega toga radio ono bris jezika i ždrijela i na oba piše "mikološki bris negativan" (znači prije helico bactera) . dal se za candidu radi poseban test ili ?
Asklepije8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 10:31   #1767
Ne znam je li dr.Hrvoje još odgovara na temi?
Evo meo nakon 7 godina ponovno na ovu temu. Gerb naravno nije nestao ali se zato pojačao.
Iako sam rekao da me na gastroskopiju mogu samo nositi mrtvoga ja sam ipak lijepo samovoljno došetao
Za 3 mjeseca mi slijedi ponovna gastroskopija.

Pitanje za zbilja dobro upućene, osobito dr. Hrvoja: koliko je ozbiljan Gerb gr. III? Internist mi kaže d anije baš dobro. Imam kronični jaki gastritis (prema PHD), a u višem i distalnom dijelu jednjaka su brojne i izražene promjene zbog prekomjerne HCl.
Rađena mi je biopsija i PHD ukazuje samo na jak gastritis i to da nemam infekt HP bakterijom niti kancerogenih promjena na jednjaku. No dr. mi kaže da unatoč PHD nalazu ono što je vidio endoskopom nije nimalo dobro i da su promjene brojne i očite.
Drži me 2 mjeseca na 2x40mg Controloc + 2-3 mjeseca ujutro pola sata prije jela na 1x40mg kroz 2-3mj + Normia caps. Nekako mi je čudno da će mi samo to pomoći jer mi nije pomagalo ni prije 7 godina. Regulirao sam prehranu, no ne mogu isključiti ni stres ni nervozu zbog posla koji radim i države u kojoj živim.

Koliko je Gerb gr.III "ozbiljan"? i može li ga se zbilja regulirati samo Controlocom? Ako controloc terapija uspije hoće li se te promjene povući ili je to mač koji mi u budućnosti stalno visi nad glavom?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:28   #1768
Dakle, obavih gastroskopiju, moglo je biti i daleko gore, ali izmucila sam se posteno

Nalaz:
- GERB LA A
- insuf.cardiae
- gastritis bio pro phd/hp
- polypus ventriculi bio pro phd

Ovaj polip je pri proslom pregledu bio hiperplasticni i ostao je iste velicine koje je i sad, 5 mm.
Dakle u 4 godine sam napredovala od blagog kronicnog gastritisa do gerba -.-

Gastric mi je rekao da ne smijem : citruse, jako zacinjeno, masno, puno slatkog, gazirano, alkohol, mahunarke, cak i blitvu i brokulu ne bi trebala i tako u nedogled naravno
Ima jos netko nekakvih savjeta? Mlijeko pijem sojino jer ne podnosim zivotinjsko. Jasno mi je da se vise nikad necu vratiti na staru prehranu, no popijete li vi u nekim prilikama alkohol kad bude neki izlazak ili prigoda?
S obzirom da mi je zbog stresa, kojeg se moram rijesiti, uzasno slab imunitet, smijem li piti maticni mlijec, smeta li to zelucu?

Hvala!
sun_shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 15:53   #1769
Molim vas da mi jednostavnim laičkim riječnikom objasnite ovaj današnji nalaz gastroskopije. Hmmm ... bulbus, hiperemično, antrum, kardija, klizna hernija???? Što je, ustvari, GERB tip A?

Endoskopom se uđe u postbulbarni segment duodenuma čija sluznica je grizastog izgleda. Sluznica bulbusa blaže hiperemična. Sluznica želuca mjestimično hiperemična, najviše u području antruma. Inverzijom kardija slabije zatvara. Inverzijom uočavam kliznu hoijatalnu herniju. U distalnoj trećini jednjaka na 5 sati vidljiva erozija manja od 5 mm. Ostala sluznica jednjaka urednog izgleda.
2 biopsije antruma, 2 biopsije sluzničkih nabora korpusa.
DG: Gastritis chr.
Bulbitis
GERB L.A.A.
Hiatus hernia
Insufficientio cardiae

Terapija: Ares 2x20 mg kroz 2 tjedna, zatim 20 mg natašte do kontrole.

Odavno imam gastritis, a prije 30-ak godina sam imao čir na dvanaestercu koji je izliječen. Obično u proljeće i jesen tegobe sa želucem se ponavljaju. Prije 8 godina mi je izvađena žuč. Unatrag nekoliko mjeseci pio sam Controloc, pa Acipan 40 mg, a sada već 3 tjedna Ares 20 mg.
Je li dijeta baš nužnost ili je dovoljno izbjegavati samo ono za što sam uvidio da mi smeta?

Hvala za svaki savjet.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 20:01   #1770
Posto imam akutnu upalu zeluca, a inace i Gerb tip A, jako tesko varim hranu, pa i uprkos lekovima imam konstantno gorak ukus u ustima, koji mi nadrazuje zube. Pomaze mi caj Josif Pancic za nadimanje i varenje, koji u sebi sadrzi mladu nanu, pa nisam sigurna da li smem da ga pijem posto obicno govore da caj od nane izaziva jos vecu kiselinu?
Mada i nihov caj protiv viska kiseline takodje ima u sebi mlade nane.
Iskreno koliko su mi usta nadrazena i grlo, ukoliko ni ova terapija lekovima ne pomogne, sigurno cu razmisljati u pravcu operacije.
ikica2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 20:39   #1771
Joj, joj...

Izgleda da nikog nema na ovoj temi tko bi odgovorio na naša pitanja
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 13:50   #1772
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Ne znam je li dr.Hrvoje još odgovara na temi?
Evo meo nakon 7 godina ponovno na ovu temu. Gerb naravno nije nestao ali se zato pojačao.
Iako sam rekao da me na gastroskopiju mogu samo nositi mrtvoga ja sam ipak lijepo samovoljno došetao
Za 3 mjeseca mi slijedi ponovna gastroskopija.

Pitanje za zbilja dobro upućene, osobito dr. Hrvoja: koliko je ozbiljan Gerb gr. III? Internist mi kaže d anije baš dobro. Imam kronični jaki gastritis (prema PHD), a u višem i distalnom dijelu jednjaka su brojne i izražene promjene zbog prekomjerne HCl.
Rađena mi je biopsija i PHD ukazuje samo na jak gastritis i to da nemam infekt HP bakterijom niti kancerogenih promjena na jednjaku. No dr. mi kaže da unatoč PHD nalazu ono što je vidio endoskopom nije nimalo dobro i da su promjene brojne i očite.
Drži me 2 mjeseca na 2x40mg Controloc + 2-3 mjeseca ujutro pola sata prije jela na 1x40mg kroz 2-3mj + Normia caps. Nekako mi je čudno da će mi samo to pomoći jer mi nije pomagalo ni prije 7 godina. Regulirao sam prehranu, no ne mogu isključiti ni stres ni nervozu zbog posla koji radim i države u kojoj živim.

Koliko je Gerb gr.III "ozbiljan"? i može li ga se zbilja regulirati samo Controlocom? Ako controloc terapija uspije hoće li se te promjene povući ili je to mač koji mi u budućnosti stalno visi nad glavom?
Napišite točne nalaze EGD i PHD-a.

Quote:
sun_shine kaže: Pogledaj post
Dakle, obavih gastroskopiju, moglo je biti i daleko gore, ali izmucila sam se posteno

Nalaz:
- GERB LA A
- insuf.cardiae
- gastritis bio pro phd/hp
- polypus ventriculi bio pro phd

Ovaj polip je pri proslom pregledu bio hiperplasticni i ostao je iste velicine koje je i sad, 5 mm.
Dakle u 4 godine sam napredovala od blagog kronicnog gastritisa do gerba -.-
Gastric mi je rekao da ne smijem : citruse, jako zacinjeno, masno, puno slatkog, gazirano, alkohol, mahunarke, cak i blitvu i brokulu ne bi trebala i tako u nedogled naravno
Ima jos netko nekakvih savjeta? Mlijeko pijem sojino jer ne podnosim zivotinjsko. Jasno mi je da se vise nikad necu vratiti na staru prehranu, no popijete li vi u nekim prilikama alkohol kad bude neki izlazak ili prigoda?
S obzirom da mi je zbog stresa, kojeg se moram rijesiti, uzasno slab imunitet, smijem li piti maticni mlijec, smeta li to zelucu?
Hvala!
Niste naveli PHD nalaz.

Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi jednostavnim laičkim riječnikom objasnite ovaj današnji nalaz gastroskopije. Hmmm ... bulbus, hiperemično, antrum, kardija, klizna hernija???? Što je, ustvari, GERB tip A?

Endoskopom se uđe u postbulbarni segment duodenuma čija sluznica je grizastog izgleda. Sluznica bulbusa blaže hiperemična. Sluznica želuca mjestimično hiperemična, najviše u području antruma. Inverzijom kardija slabije zatvara. Inverzijom uočavam kliznu hoijatalnu herniju. U distalnoj trećini jednjaka na 5 sati vidljiva erozija manja od 5 mm. Ostala sluznica jednjaka urednog izgleda.
2 biopsije antruma, 2 biopsije sluzničkih nabora korpusa.
DG: Gastritis chr.
Bulbitis
GERB L.A.A.
Hiatus hernia
Insufficientio cardiae

Terapija: Ares 2x20 mg kroz 2 tjedna, zatim 20 mg natašte do kontrole.

Odavno imam gastritis, a prije 30-ak godina sam imao čir na dvanaestercu koji je izliječen. Obično u proljeće i jesen tegobe sa želucem se ponavljaju. Prije 8 godina mi je izvađena žuč. Unatrag nekoliko mjeseci pio sam Controloc, pa Acipan 40 mg, a sada već 3 tjedna Ares 20 mg.
Je li dijeta baš nužnost ili je dovoljno izbjegavati samo ono za što sam uvidio da mi smeta?
Hvala za svaki savjet.
Bilo bi dobro da navedete PHD nalaz.
Rabeprazol/Ares je jako dobar IPP. što se dijete tiče trebate izbjegavati ono što vam smeta te reducirati jako začinjenu ,prženu i sl hranu na minimum.
GERD gradus A znači prvi stupanj oštećenja jednjaka.
Hiperemično-upaljeno
Antrum,korpus,fundus- dijelovi želuca
Bulbus dio duodenuma
Kardija- dio želuca na spoju s jednjakom
Quote:
ikica2107 kaže: Pogledaj post
Posto imam akutnu upalu zeluca, a inace i Gerb tip A, jako tesko varim hranu, pa i uprkos lekovima imam konstantno gorak ukus u ustima, koji mi nadrazuje zube. Pomaze mi caj Josif Pancic za nadimanje i varenje, koji u sebi sadrzi mladu nanu, pa nisam sigurna da li smem da ga pijem posto obicno govore da caj od nane izaziva jos vecu kiselinu?
Mada i nihov caj protiv viska kiseline takodje ima u sebi mlade nane.
Iskreno koliko su mi usta nadrazena i grlo, ukoliko ni ova terapija lekovima ne pomogne, sigurno cu razmisljati u pravcu operacije.
koju th uzimate ?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 19:39   #1773
Uzimam trenutno Omeprol 1 tabletu ujutro, Kreon u toku obroka i Colona Retard za creva, dva puta po jednu, medjutim vec neko vreme javlja mi se problem da mi se preterano luci pljuvacka i posle jela imam povecanu tecnost u grlu i u ustima i osecaj mucnine.

Da dodam da i dalje imam jake bolove sa desne strane, ispod rebara i pored pupka, u trenutku kao da me neko ubode nozem, a i ne dobijam na tezini.
Uredjena mi je kolonoskopije zbog povisenog kalprotektina od 215 medjutim biopsije uredne, dijagnoza nervozna creva.

Zadnje uređivanje body halleck : 21.07.2014. at 23:06. Reason: spajanje postova
ikica2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 18:24   #1774
Quote:
ikica2107 kaže: Pogledaj post
Uzimam trenutno Omeprol 1 tabletu ujutro, Kreon u toku obroka i Colona Retard za creva, dva puta po jednu, medjutim vec neko vreme javlja mi se problem da mi se preterano luci pljuvacka i posle jela imam povecanu tecnost u grlu i u ustima i osecaj mucnine.

Da dodam da i dalje imam jake bolove sa desne strane, ispod rebara i pored pupka, u trenutku kao da me neko ubode nozem, a i ne dobijam na tezini.
Uredjena mi je kolonoskopije zbog povisenog kalprotektina od 215 medjutim biopsije uredne, dijagnoza nervozna creva.
Omeprazol je već stara th., a još nije ni u punoj dozi. Bolje bi bilo Ares 2x20mg ili Nexium 2x40mg.
Mislim da na osnovu ovih podataka koje ste iznjeli nemate nikakvu indikaciju za uzimanjem Creona.
Ako Colospa neodgovara možete probati Dicetel 2xdn.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 08:54   #1775
Pozdrav,

imam 5-6 godina problem sa globoljom, posebno nakon konzumacije gaziranih pića ili alkohola, prije dvije godine sam operirao krajnike, ali opet problem sa grloboljom.

Išao sam vaditi nalaze da nije problem u želucu. Evo nalaza:

Ezofagoskopski nalaz: manja hermija
Gastroskopski nalaz: ostaci hrane, blaga elongacija. Uzeti uzorci za H.pylori-corpus I antrum
Duodenoskopski nalaz: uredna sluznica
Haelicobacter pylori- CLO test- nalaz: negativan
Dg: Dyspepsia Functionalis

Propisao mi je sljedeće lijekove: TH. Porlife enzimi 2x1 uz jelo, Iberogast 3x20 kapi uz jelo, Reglan 2x1 prije jela

Još mi je rekao da nema nikako kiseline u želucu?


Da li je propisana terapija u redu i zamolio bih vas vaše mišljenje što da radim?
dooku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:30   #1776
Radio sam prije vise od pola godine test stolice na H. pylori koji je bio negativan. Do tada sam dvije godine konstantno pio Contoloc 20 mg jednom na dan. Dijagnoziran mi je GERB. Sad mene zanima koliko je pouzdan bio rezultat tog testa, dali je to dugotrajno uzimanje Controloca moglo utjecat na rezultat testa?
Susiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:48   #1777
Navodim PHD nalaz :

Gerb la a
Kronicni gastritis
Polip 0,5 cm (prije 4 god je bio 1 cm)
Insuff. Cardiae
HP pozitivan

S obzirom da sam pokusala provesti trojnu terapiju u dvije verzije i nakon dva dana svake sam imala strasne nuspojave uz povracanje doslovno 15 min nakon pijenja (inace jako tesko podnosim antibiotike, sumamed, amoksicilin i takve ni ne pokusavam vise i ugl me dokt salje na intravenozno) odustala sam od antibiotika i vec mjesec i pol pijem tekuci klorofil kako bi se rijesila bakterije koja mi je vjerojatno sve ovo priustila pretpostavljam.

Nadalje, dobila sam Controloc i uzimala sam ga mjesec dana, prestala sam ga uzimati jer cim se smanjio stres smanjili su se i simptomi i sada ih prakticki nemam.

Zanima me trebam li uzimati ipp ako me ne muce nikakvi simptomi ( naravno ako se prejedem ili pojedem hranu koja mi smeta, onda imam simptome, ali sve to izbjegavam i ne jedem kasno)?
Ili ipp uzimam samo u razdobljima kada osjecam tegobe kako bi si olaksala?

Ono sto je meni cudno je da se meni nikad ne dize kiselina i nikad se ni nije, samo osjecam vracanje hrane nakon jela s vremena na vrijeme i dosta podrigujem ( controloc mi pri tome naravno nije pomogao).

I jos jedno pitanje, moze li se ovo stanje dovesti pod kontrolu i cak poboljsati? Dokt mi je rekao da mi je ta mala ranica na jednjaku u procesu zarastanja.
Je li uzrok mom stanju hp? Moze li se kardija sama ojacati?


Hvala!
sun_shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:42   #1778
Moja mama koristi Ranital za žgaravicu i kiselinu već godinama, pa možda će nekome od vas pomoći.
nikola23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:32   #1779
Meni se događa podrigivanje na prazan želudac i nakon jela. Nemam stalne žgaravice, tu i tamo mi se pojave nakon jela, ne jake, blage, uglavnom nakon podrigivanja mi se javi žgaravica i nekakva tupa bol sa lijeve strane ispod rebara. I to mi traje par dana i onda se smiri pa se opet vrati. Zbog čega dolazi do tog podrigivanja na prazan želudac i nakon hrane? Uglavnom mi se to događa u stanju mirovanja. Nemam nikakve simptome nekog oblika bolesti želuca, tipa gastritis, GERB itd, barem ne po tome što sam pročitao na netu. Da li se to javlja na živčanoj bazi, stres, psiha, nervoza, ima li tko slične nuspojave odnosno slične tegobe, što bi to moglo biti? Zahvaljujem.
nikola23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:21   #1780
Evo da se i ja javim, dakle dijagnosticiran mi je prije 5 tjedana GERB i oštećenje želućane sluznice i propisan acipan 40mg 1xdan. U početku je dosta dobro djelovao (prvih mjesec dana), ali onda sam imao pauzu od 4-5 dana bez tableta i tegobe su se vratile, no opet sam počeo piti i lagano se smiruje situacija ali kronični umor i povremeni gubitak daha i napadaji vrućine su konstantni. Pretpostavljam da dosta toga ima veze i s tim što sam izbacio dosta toga iz prehrane i još uvijek napikavam što smijem, a što ne smijem jesti i već sam lagano lud.

S obzirom da sam smanjio/izbacio unos određenih namirnica iz kojih sam dobivao potrebne vitamine i minerale da li ima netko kakav savjet koje dodatke prehrani (minerali i vitamini) je preporučljivo koristiti?
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.