Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 18:10   #41
Quote:
Brada22 kaže: Pogledaj post
Što se tiče Domančića, skeptičan sam jer svak tko tvrdi da je našao univerzalan lijek ili rješenje za bilo što, nema veze sa stvarnošću. Ne tvrdim da je Domančić opsjenar općeg usmjerenja no tvrdnja da je našao rješenje za sve boleštine je laž na kvadrat.
...
Točno je da univerzalan lijek za sve probleme ne postoji ali je točno i to da je BIOENERGIJA RJEŠENJE ZA GOTOVO SVE BOLESTI. Da bi ti ova rečenica bila jasna, moraš znati da ne postoji liječenje u onom smislu kako ga većina ljudi zamišlja. Moraš znati da tijelo liječi samo sebe, ne liječe ga tablete. Medicina kemijskim putem, sadržajem tableta, pokušava stimulirati obrambeni sistem organizma na samoizlječenje. Terapija bioenergijom radi to isto, ali za razliku od tableta, ovo je potpuno prirodan način bez ikakvih štetnih posljedica.
Dakle, terapija bioenergijom jeste rješenje za sve bolesti jer radi na jačanju slabog, iscrpljenog obrambenog sistema. Svejedno je dali se radi o gripi ili karcinomu, bioterapijom jačamo obrambeni sistem koji bi trebao pobijediti bolest ako njezin stupanj nije prešao prag preko kojeg više nema povratka. Ne postoje ne iscjeljive bolesti ali postoje neiscjeljive osobe.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 01:14   #42
Thumbs up resperate je prava stvar !

kako mi je tlak počeo varirati i nakon što je to potvrđeno holterom, ne bi li izbjegao terapiju lijekovima, nabavio sam respoerate i nakon nekoliko tjedana sveo tlak na STALNO ISPOD 120/80 ! ! što se potvrdilo i na kontroli kod najugladnijih stručnjaka u hr (prof. kuzmanić. i čikeš). sada redovito koristim resperate i tlak je uvijek (dosta) ispod 120/80. nabavio sam ga s dosta skepse kao zadnji pokušaj za izbjegavanje terapije medikamentima, ali TO ZAISTA DJELUJE ! korištenje = ništa lakše ! opušta napetost.
4forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 18:20   #43
Smile

Quote:
4forum kaže: Pogledaj post
kako mi je tlak počeo varirati i nakon što je to potvrđeno holterom, ne bi li izbjegao terapiju lijekovima, nabavio sam respoerate i nakon nekoliko tjedana sveo tlak na STALNO ISPOD 120/80 ! ! što se potvrdilo i na kontroli kod najugladnijih stručnjaka u hr (prof. kuzmanić. i čikeš). sada redovito koristim resperate i tlak je uvijek (dosta) ispod 120/80. nabavio sam ga s dosta skepse kao zadnji pokušaj za izbjegavanje terapije medikamentima, ali TO ZAISTA DJELUJE ! korištenje = ništa lakše ! opušta napetost.
sorry,prvi put čujem...o čemu se radi...što je to ,kako funkcionira,gdje se nabavlja...može i na pp ...hvala
ivo-medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 09:51   #44
Quote:
ivo-medo kaže: Pogledaj post
sorry,prvi put čujem...o čemu se radi...što je to ,kako funkcionira,gdje se nabavlja...može i na pp ...hvala
Evo i ja bih molio informaciju šta su ti reserati?
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:11   #45
Quote:
JaBitTe kaže: Pogledaj post
Imela je zaista čarobna biljka iz Božje ljekarne. Dugotrajnim pijenjem čaja od imele mogu se riješiti mnogi problemi vezani uz poremećaj metabolizma kao što su: niski ili visoki krvni tlak, povišeni šećer, tegobe u klimakteriju, a stari travari su je koristili i kao djelotvorno sredstvo kod padavice. Naime, imela vrlo dobro djeluje na žlijezde s unutrašnjim izlučivanjem te na taj način dovodi u ravnotežu sve metaboličke procese u našem organizmu.
To je i medicinski dokazano?
Dobio sam tablete tritazide ovaj tjedan, imaju mali milion nuspojava,a tlak mi skace 170-190/110 uz užasnu glavobolju. Volio bih to rijesiti prirodnim putem. Zena mi je nesto spustila cimetom i masazama nekakvih tocki sto je nasla na internetu,ali ujutro opet skoci. S obzirom da me ramena ubijaju vec danima, misici nadlaktice kao da su vjecno upaljeni te po noci me bude grcevi u nogama,drhtavica ruku i titranje oka, rekli su mi da to moze biti radi manjka magnezija, zanima me moze li manjak magnezija toliko utjecati na tlak?
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 08:59   #46
Resperate

"Resperate" je tzv brand name aparata kojeg proizvode u Izraelu a koji služi za provođenje seansi kontroliranog diasanja koje traju otprilike 15min. Svrha je produbiti ali usporiti disanje na (uglavnom) 5 ciklusa udisaj/izdisaj u minuti. Može i četiri. Aparat se ne može nabaviti u Hrvatskoj i vrlo je teško naći nekoga tko ga želi/može/smije izvesti u Hrvatsku iz nekakvih razloga zaštite patenta. Može se naručiti u SAD na neku adresu u Njemačkoj, ako npr imate tamo nekog prijatelja a ovaj to onda može poslati u Hrvatsku. Aparat se po cijeni od 200GBP može nabaviti u engleskim apotekama 'Boots' ali one ne šalju ništa u inozemstvo tako da i tu treba imati nekoga da vam to pošalje na kućnu adresu u Hrvatskoj. Evo linka: http://www.boots.com/en/Boots-Brands-A-to-Z/Resperate/
Brada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 09:22   #47
Ayurveda i visoki tlak

Negdje na Forumu bilo je nešto govora o Mukta Vati, ayervedskom lijeku za visoki tlak. Evo mojih iskustava s time...
Lijek sam naručio u Indiji; iako nisam vjerovao da ce ikad stići, stigao je nakon više od dva mjeseca. S tlakom imam okapanja već točno deset godina; koristeći beta blokator uspijevao sam ga držati na oko 130/85 u najboljem slučaju. 140/90 je u stvari bilo to gdje je bio u najvećem broju slučajeva. Na moru bi mi sam od sebe pao na 120/80 pa sam znaoo prekinuti s lijekovima ali u ostalom dijelu godine nije za to bilo šansi. Intenzivna vježba, osobito bicikl ili pokretna traka svaki drugi dan vodili bi padau tlaka na normalu barem na deset sati. No, nakon toga opet sve po starom. Konačno, ove godine su mi na ultrazvuku srca našli da se vide tragovi tog tlaka i na srcu.
Mukta Vati sam uzeo prvi put uz lijekove koje standardno uzimam, dakle beta blokator i po najnovijem Diovan (samo oko mjesec dana ovaj drugi). S njim mi je tlak odmah otišao na normalu ali budući je došlo ovo iz Indije a radi se poznatome lijeku, odlučio sam probati i s time.
Prvi rezultat Mukta Vati bio je da je posve nestao jutarnji skok tlaka koji je bilo slabo vidljiv i s Diovanom (npr 130/85). Nakon dva dana prestao sma uzimati Diovan i nastavio s Beta blokatorom i s Mukta Vati. Tlak je i dalje bio ispod 120/80 a ponekad i 110/65 i tako po cijeli dan. To nije imalo veze s beta blokatorom (Carvelol) jer ovog uzimam već devet godina pa točno znam kakvi su mu rezultati. Činilo se dakle da je stvar funkcionira na najbolji mogući način.
Treći ili četvrti dan nakon početka uzimanja Mukta Vati 'začepio' mi se nos. Posve suhi edem nosne sluznice bez bilo kakvih daljnjih događanja; nema prehlade, nos ne curi samo je prohodan oko 20%. Nakon tri dana takva nosa smanji sam preporučenu dozu Mukta Vati na pola i uzimao ga još tri dana s nosom sve tako zatvorenim ali bez bilo kakve promjene. Tu sam ga prestao uzimati; trajalo je dakle 6 ili sedam dana. Tek šest dana nakon posljednjeg uzimanja Mukta Vati nos je postao prohodniji i to negdje 75%, i dalje posve suh.
Mukta Vati radi nešto s perifernom cirkulacijom tj širi periferen krvne žile - to meni tako izgleda jer je ovo s nosom drugačije neobjašnjivo. Ako su te dvije stvari povezane, trajanje djelovanja je nevjerojatno jer nakon sedam dana sve bi to već trebalo biti metabolizirano. U svakom slučaju, ako je ovo popratni efekt, stvar nije bezazlena. Ako je to glavni efekt onda se to treba uzimati u dozama daleko manjim od preporučene (2 x 2 tablete tj ujutro i navečer).
Lijek je potpuno biljnog porijekla a tablete imaju okus gotovo isti kao i likvoricija. Evo popisa biljaka koje su u sastavu lijeka:

Centelia Asiatica
Convolvulus Pluricaulis
Acorus Calamus
Onosma Bracteatum
Cellastrus Panniculatus
Withania Somnifera
Tinospora Cordifolia
Praval Pishti
Mukta Pishti
Rauwolfia Serpentina (!) 'processed with'...
Brada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 11:22   #48
Vidim da još nitko nije spomenuo MATIČNU MLIJEČ koja veoma uspješno lječi probleme sa krvnim tlakom i još mnogo toga. Rječ je o proizvodu pčela. Više možete nači na netu ako upišete u google "matična mliječ".
Ja mogu potvrditi da je pomoglo mojoj majci koja je imala problem sa visokim pritiskom nekoliko godina. Doduše to jest najskuplji proizvod pčela ali je i jako efikasan kod lječenja problema sa krvnim tlakom (visokim ili niskim).
kabradabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 02:53   #49
Povišen krvni tlak

Imam 35 god i cijeli život sam bio niskotlakaš (prosjek 115/70), da bi mi u zadnjih godinu dana tlak konstantno bio 140/90.
Krvni nalazi kao i nalazi urina su posve u redu osim kolesterola.

Ukupni 5,8
HDL 1,4
LDL 3,8
Trigliceridi 2,2

Životni stil i navike nisam mijenjao nešto drastično. Dakle sport, prehrana, relax i ostale stvari su kao i uvijek.

Ima tko kakav učinkovit savjet iz iskustva kako se riješiti ovih tlakaških i kolesterolskih napasti jer do sada sam stalno pretio kako povisiti tlak.
Hvala vam !
sarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:24   #50
Tražiš li službeno ili alternativno mišljenje?
Naime, tlak je u granicama normale.
__________________
How do vaccines cause autism?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 21.04.2011. at 16:34.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:28   #51
Prestani se živcirati i navali na bijeli luk.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:41   #52
bat kol .... ajde se postavi u moju situaciju pa da ti netko postavi takvo pitanje.
Što bi mu ti odgovorio?

Tražim bilo kakvo rješenje, prijedlog, učinkoviti savjet iz osobnog iskustva.
Dakle posve mi je svejedno je li alopatska ili alternativna medicina.
Bitno da skinem to s vrata jer ću više izludjeti od ovog cviljenja u ušima.


A kaj se tiče češnjaka, njega doslovce tamanim. Fini mi je i volim ga inače.
sarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:57   #53
Tlak je u granicama normale a pošto vodiš zdrav život onda bih ti preporučio da smanjiš količinu stresa jer to vidim kao jedini uzrok visokog tlaka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:01   #54
Quote:
sarko kaže: Pogledaj post
bat kol .... ajde se postavi u moju situaciju pa da ti netko postavi takvo pitanje.
Što bi mu ti odgovorio?
Pitam te iz praktičnog razloga. Naime, ova tema komotno može i na pdf Zdravlje

Quote:
sarko kaže: Pogledaj post
Tražim bilo kakvo rješenje, prijedlog, učinkoviti savjet iz osobnog iskustva.
Dakle posve mi je svejedno je li alopatska ili alternativna medicina.
Bitno da skinem to s vrata jer ću više izludjeti od ovog cviljenja u ušima.

A kaj se tiče češnjaka, njega doslovce tamanim. Fini mi je i volim ga inače.
Ako imaš cviljenje u ušima (zujanje?) onda ti je moja preporuka da odeš na pretrage. Internistu i neurologu jer problem ne mora biti u tlaku.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:04   #55
Nedavno sam citao intervju u obliku razgovora izmedju nekolicine alternativca (doduse tu ayurveda nije alternativa nego priznati oblik medicine) i alopatskih lijecnika koji je izasao u jednim indijskim novinama. Uz ostalo su govorili o visokom tlaku i u principu svi su se slozili da nemaju neko direktno, savrseno i konacno rjesenje niti da su potpuno jasni uzroci (nekad jesu). Uglavnom treba naci odgovarajuce prmjene u zivotnom stilu, ako je situacija ozbiljna (ali ovo nije) eventualno lijekove. Od alternative vijezbe opustanja bi mogle pomoci, osobno bih se posavjetovao i sa ayurvedskim lijecnikom glede prilagodbe prehrane ili eventualno kakvog suplementa.

Btw ne znm koliko godina imas, no i to igra ulogu, ono sto tijelo bez problema podnosi sa 20 treba opreznije tretirati sa 30 ili 50, nije dovoljno sto nista ne mjenjamo jer se tijelo po sebi mjenja kao i vanjski uvjeti (posao, odnosi, fizicki okolis itd) pa se i tome treba prilagodit
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:10   #56
Quote:
sarko kaže: Pogledaj post
Imam 35 god
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Btw ne znm koliko godina imas
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 23:26   #57
pas mater i doktori ... bio sam kod njih redom jer uz što mi uha užasno cvile i svrbe me. Interesantno - svrbe me samo pred kišu.
Sve ispregledali i iznatezali pa sam nakon pregleda osjećao da imam uha kao slonić Dambo. Kažu da je sa ušima sve u redu. Nema upale, nema infekcije, kanali prohodni, zvukovodi ok ... bla bla ...

Sad sam počeo zobati neke encianove tabletice crvene riže a vidio sam da imaju i artičoku. Uz to tamanim češnjak, jabučni ocat, ... crveno vino... Rekli su mi i za C vitamin, .... Magnezij, ... omegu-3 ...Matičnu mliječ, pa sam i to sve pokupovao.
Mislim, to su mi tu neki savjetovali na PM. Nekaj bu valjda od toga pokrenulo... ili... ?

Jedino još poraditi na antistresnom programu, ali ja se zaista ne osjećam da sam pod stresom. Imam dobar posao, po želji klizno radno vrijeme, dovoljno slobodnog vremena, dobro društvo, dobrog komada (ponekad živcira al sve je to ok), dobar stan, auto, dovoljno novca i općenito sam zadovoljan. Spavam ko klada, jedem dobro .... fakat ne znam koji segment svog života bih povezao da me "stresa"...
sarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 23:09   #58
Jesi li probao s yogom?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:01   #59
Niti je 115/70 bilo nisko, niti je 140/90 visoko.

ALI... promjene su se dogodile i tlak je porastao.

Osobno nisam za to da se odjednom uzima toliko lijekova, pa makar bili i prirodni.

Šum u ušima ti vjerojatno NIJE od tlaka, nego od vratne kralježnice. Pri tom ti rentgen ne mora puno pokazati, ali vrat ti očito nije u redu.

Tlak može rasti od lošeg rada bubrega (opet ponavljam - testovi neće ništa pokazati). Dakle - manje soli, dnevno pijuckati i do 2 l vode (ne odjednom, nego u manjim obrocima), pa vidi kako će se stvari odvijati.

Pozz!
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 10:15   #60
provjeri hormone štitnjače
a ako ti je krvni tlak i dalje visok, probaj piti sok od cikle
korka888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.