Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 18:34   #81
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa dali imaš mobitel? imalo moderniji koji hvata (H)SDPA, odnosno 3G?
i koliko je jak taj dotični signal od jedne do 5 crtica, što jači to bolje

ako je samo (E)DGE čitaj presporo, valja isto probati i sa drugim operaterom, sa nekim drugim mobitelom ili karticom, a ako su svi (E)DGE jeb ga slabo će to iči...

ne znači da oni na toj lokaciji neće imati nadogradnje i poboljšati ako je sada loše ali tko zna kad...

Imam tele2 i sony e mob koji podržava 3g. E sad taj natpis 3gčesto stoji pokraj onih crtica i tada ima u prosjeku 3 crtice (nekada padne ako šetam sa mobom po kući). POnekad taj 3g natpis nestane i to mi nije jasno,ali čini mi se da kada nestane brpj crtica bude uglavnom 4-5.

Jel igra onda kod mene onaj tele2 stick bez pretplate?

Inače, po njihovoj karti pokrivenosti ne bi trebalo biti frke. 700 m sam zračne linije od centra Šibenika.
klapna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 23:49   #82
To kad ti nestane te 3 crtice, prebaci se na bitno sporiji EDGE 4-5 crtica,
mislim da da, ali ćeš morati loviti tu poziciju gdje imaš 3G ili si pomoć eventualno nekim usb kablom maksimalno 5 metara, najbolje do 3 metra da dohvatiš tu poziciju gdje ti najbolje lovi signal
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 18:57   #83
bezicni internet

pozdravljeni,evo situacija je slijedeca...u stan di se selim nema tel prikljucak dakle niti net..ulicu jedino pokriva t-com..na sto se ceka cca 30dana od sklapanja ugovora do realizacije..zanima me koje su mi mogucnosti za internet dok ne dodje ekipa i to spoji..obicno je racunalo-ne laptop..ovo nije moje podrucije pa cu molit savjet..o mogucnostima,koje su prednosti ,mane istih,isplativost..hvala svima na odgovorima
drazen1202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:15   #84
Internet za laptop

Evo ovako ja imam lap ali pošto sam se preselila nemam internet tj.modem.
Pošto neznam koliko ću ostati u ovom stanu glupo mi je podpisivat nešto za 2 god a bez neta nemogu.
Pa me zanima kak funkcionira internet na bonove? Jel treba podpisivat neki ugovor i dali je isplativo 1 MB podatkovnog prijenosa za 0,05 kn?
Koliko to odprilike može trajati da napunim 100kn i da neidem na tipa youtube?
Samo stranice kao face,gmail i forumi.
ja sam totalno tele za to pa molim pomoć
__________________
Kad ljudi mogu da vode ljubav u kuhinji, što ja ne bih mogla da jedem u krevetu??
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:58   #85
Koliko se ja sijećama, kad sam gledala koji internet da uzmem, taj na bonove je bio najneisplativiji. Inače, i kod njega postoji uvijet da svaki mjesec moraš nadoplaćivati s nekim iznosom taj bon (bez obzira jesi li potrošila cijeli iznos na njemu ili ne).

Ja sam na kraju uzela 3GB na pretplatu na vrijeme od godinu dana (mjesečno oko 150 kn) i mislim da je to ok. Inače, imaš mogućnost kod pretplate da platiš stik u punoj cijeni pa ne moraš ugovarati ovaj vremenski period od godinu/dvije, nego prekidaš kad hoćeš pa razmisli i o tome.

Meni je net trebao za iste svrhe kao i tebi i ja obično potrošim između 1 i 2 GB. Jedan bi ti mogao biti dovoljan (ako uzmeš tako), ali onda moraš paziti da ga ne pređeš.
Pink Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 13:06   #86
Quote:
Pink Sheep kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sijećama, kad sam gledala koji internet da uzmem, taj na bonove je bio najneisplativiji. Inače, i kod njega postoji uvijet da svaki mjesec moraš nadoplaćivati s nekim iznosom taj bon (bez obzira jesi li potrošila cijeli iznos na njemu ili ne).

Ja sam na kraju uzela 3GB na pretplatu na vrijeme od godinu dana (mjesečno oko 150 kn) i mislim da je to ok. Inače, imaš mogućnost kod pretplate da platiš stik u punoj cijeni pa ne moraš ugovarati ovaj vremenski period od godinu/dvije, nego prekidaš kad hoćeš pa razmisli i o tome.

Meni je net trebao za iste svrhe kao i tebi i ja obično potrošim između 1 i 2 GB. Jedan bi ti mogao biti dovoljan (ako uzmeš tako), ali onda moraš paziti da ga ne pređeš.
Ima i za 100kn 5GB kod vipa ali onda se moram vezat za 2 god.
Nebi se htjela vezat zato me interesira na bonove. Pa to je onda ko kod mobitela?
Koliko dugo bi trajalo odprilike 100kn?
sa obzirnom da sam ja na iternetu sat vremena dnevno?
__________________
Kad ljudi mogu da vode ljubav u kuhinji, što ja ne bih mogla da jedem u krevetu??
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 13:14   #87
možeš i bez ugovora, al ima procedura tj. u vipu ideš na minimum 3 mjeseca - ja sam to napravila
ak te zanima ti objasnim
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:23   #88
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
Ima i za 100kn 5GB kod vipa ali onda se moram vezat za 2 god.
Nebi se htjela vezat zato me interesira na bonove. Pa to je onda ko kod mobitela?
Koliko dugo bi trajalo odprilike 100kn?
sa obzirnom da sam ja na iternetu sat vremena dnevno?
Pa kažem ti, ako kupiš stik, onda se ne moraš vezati.

A po ovom tvom cjeniku ti ispadne da za 100kn dobiješ oko 2000 MB pa sad, zavisi o tebi kad ćeš to potrošiti.
Pink Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 17:38   #89
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
možeš i bez ugovora, al ima procedura tj. u vipu ideš na minimum 3 mjeseca - ja sam to napravila
ak te zanima ti objasnim
ajde ako nije bed
__________________
Kad ljudi mogu da vode ljubav u kuhinji, što ja ne bih mogla da jedem u krevetu??
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 23:13   #90
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
ajde ako nije bed

po školski

dakle - kupi bilo gdje vip internet paket na bonove (imaš na svakom malo boljem kiosku ili možeš u vipu) - jer bitno ti je da imaš samo stick
onda dođeš u vip i kažeš ja bi pretplatu (odabereš koji tarifni paket želiš) i kažeš da želiš da pretplata bude bez aneksa, znači da nije na vremensko ograničenje tipa godinu ili dvije već minimalno 3 mjeseca i nakon toga možeš otkazat kad god poželiš

ja sam tako napravila - kupila stick na bonove u metrou, došla drugi dan u vip - rekla da bi paket od 12 gb(carnet opciju možeš uzet ak si student pa ti je 50% jeftinije) - dala im potvrdu od carneta i rekla da želim samo na 3 mjeseca pretplatu tako da nakon toga mogu otkazat kad želim i onda mi je lik isprintao sve papire - ja sam fino sve pročitala (jer sam se naučila na vlastitim greškama da prije nego išta potpišem to pročitam) i kad sam vidjela da je sve onako kako želim potpisala sam i onda mi je lik dao sim karticu s brojem na pretplatu i fino ubacila u stick priključila to na laptop instalirala, podesila opcije i surfala (to je bilo tamo početkom 4.mj) i došao 7 mj. ja se vratila kući, ne treba mi više net i s 1.8 došla opet u vip i rekla da naprave raskid pretplate i fino u roku od 10 min sve bilo riješeno i gotovo i najvažnije bezbolno

eto nadam se da si shvatila, ak neš nije jasno pitaj
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 14:57   #91
Internet preko USB sticka

Čitam po netu, ali me zanimaju baš konkretna iskustva. Dostupnost, kvaliteta veze itd.. čiji odabrati? Tcom, vip ili tele2? optima mislim da nema opciju u sticku.. i da, kasnije se lako može odjaviti kompletan internet ili kako to funkcionira? Budući da idem u novi stan trebat će mi cca 3 mjeseca.

Hvala
confused_girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 16:51   #92
Moje iskustvo. Koristio sam Tele2 i sad sam na T-Mobile.

Prvo svakako provjeri kakav signal ti je dostupan u mjestu u kojem zivis.
Ako ne mozes posuditi od nikoga stick, ako nemas koga pitati iz susjedstva tko koristi neku od mobile internet usluga jednostavno ga kupis i sam provjeris. Ne treba vjerovati kad ti sluzba za korisnike kaze kod vas je pokrivenost signala odlicna (jer to tako u stvarnosti ne mora biti).

Kupiti stick bez obaveznog trajanja ugovora. Dobijes uz stick SIM karticu sa nekoliko MB na racunu i to je to. Dakle, internet start paket kupis, ili kako se to vec zove. Za provjeru signala sasvim dovoljno.

Ukoliko si zadovoljan, tada se odlucis uzeti neki paket (npr. 6GB mjesecno ako si na Tele 2), dobijes drugu karticu za pretplatnike i tada placas mjesecnu pretplatu (dolazi ti racun na kucnu adresu). Mislim da je bilo 185 kuna + radijska frekvencija 10 Kn za tih 6 GB. Ako predjes limit, naravno, platit ces vise.

Nisam s njima imao problema, pokrivenost mi je bila odlicna, brzina super, racuni su bili stvarno onoliko koliko sam i trosio.
Kod raskida pretplate takodjer nije bilo problema. Zamolio sam ih iz osobnih razloga za prekid, i oni su to napravili. Mozes prekinuti s njima u bilo koje vrijeme, jer nisi vezan ugovorom.

Nisam se htio vezati na ugovornu obvezu od jednu godinu ili dvije, jer danas si tu - sutra tko zna gdje ces se preselit, hoce li biti signala, a ako nece ti moras placati racune...

Isto tako sam napravio i sa T Mobile, jos sam njihov korisnik, takodjer bez ugovorne obaveze, samo pretplata na mjesecni paket. Sada mi malo internet steka, nakon pola godine. Ne vidim gdje je problem, imam odlican signal.... no ako se problemi nastave tada prekidam s njima svaku suradnju. Malo su neodgovorni kada ih se kontaktira. Mislio sam da je Tele 2 sluzba za korisnike slaba, ali u T Mobile su jos slabiji. Moje osobno iskustvo.

Jasno da se ugovornom obvezom dobiju neki popusti. To odgovara onima koji stalno zive na istom mjestu.

Smatram da je kod nas mobilni internet jos uvijek "luksuz" obzirom na cijene, pakete i pokrivenost signalom. Sve se svodi samo na VELIKA mjesta, tamo je pokrivenost uglavnom dobra. Ali kad nemas izbora, onda uzmi to sto se nudi.
Eto, nadam se da sam ti uspio malo prosiriti horizonte.

Dodatak: ako imas carnet racun tada je sve duplo jeftinije. Ako mozda nemas, vjerojatno imas nekog tko studira a vecina ih te racune ne koristi dok tebi moze dobro doci u smanjivanju kucnog proracuna.

I sad tek vidim koliki sam post napisao... sorry

Zadnje uređivanje Ciuc : 26.03.2011. at 17:00.
Ciuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 00:08   #93
dobro napisano, da treba se čovjek sam na određenoj lokaciji uvjeriti makar putem imalo modernijeg mobitela koji hvata hsdpa signal....

dakle moje iskustvo sa moje lokacije tebi na tvojoj lokaciji osim ako nismo dosta blizu ionako ništa ne znači

kod mene je vip jer je eto najdostupniji u mom stanu i najbrži jer me jedini pokriva sa hspa+ mrežom ostali je valjda još uvijek nemaju a vip već ima i dual carrier u većim gradovima čitaj i duplo veće brzine u praksi od mojih

edit: za to trebam novi stick osposobljen za DC koji je 1499kn bez ugovora, a meni ugovor još traje godinu i pol tako da sam na ovome meni dosta za sad platio sam ovoga 99kn kad sam potpisivao, dakle vjerovatno bi i brže no nisam dovoljno tehnički opremljan

http://www.speedtest.net/result/1221998655.png

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 27.03.2011. at 00:16.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 21:56   #94
KASENS

KASENS
kupiš to i mislim da ti je stvar riješena jer već imaš mnoštvo beplatnih open mreža po cijeloj HR. upišeš besplatne wifi mreže i dobiješ od facebooka pa nadalje gdje ljudi pišu na kojim lokacijama u HR su open wifi mreže
to je definitivno najbolji adapter koji lovi signale i na kilometre

evo ovvdje ti nešto piše o tome

https://www.forum.hr/showthread.php?t=631390
bonifacio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 22:19   #95
a da onda nitko nebi plaćao net nego bi svi furali ovo
ja da pojačan w-lan ne znam koliko i da lupim antenu na krov a oko mene ima ljudi sa w-lanom ali svi zaključani, nitko kao nebi skužio što ja to pokušavam, malo su blesavi jel?

i daj se malo osvrni na samu temu, ovo što ti pišeš ionako nema veze sa temom, tema nije w-lan, w-lan je neka druga tehnologija od mobilnih mreža, i strukturom i vrstom i frekvencijski i dometom itd

a usput kad smo već tu se recimo ti probaj informirati na googleu i o ovom pojmu "Čuvajte se 'besplatnih javnih WiFi mreža'!" osim toga što ti preporučuješ
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:20   #96
Thumbs down

Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
a da onda nitko nebi plaćao net nego bi svi furali ovo
ja da pojačan w-lan ne znam koliko i da lupim antenu na krov a oko mene ima ljudi sa w-lanom ali svi zaključani, nitko kao nebi skužio što ja to pokušavam, malo su blesavi jel?

i daj se malo osvrni na samu temu, ovo što ti pišeš ionako nema veze sa temom, tema nije w-lan, w-lan je neka druga tehnologija od mobilnih mreža, i strukturom i vrstom i frekvencijski i dometom itd

a usput kad smo već tu se recimo ti probaj informirati na googleu i o ovom pojmu "Čuvajte se 'besplatnih javnih WiFi mreža'!" osim toga što ti preporučuješ
Ja sam samo preporučio i bolju opciju od tog sticka u više slučajeva gdje ima mreža a gdje nema ni on ne pomaže
to što ti pričaš su gluposti ali ako te točno zanima što mi u naselju imamo onda ću ti odgovoriti ali isto tako to mogu i njih par napraviti a to je da uzmu flat recimo xnet ili neki drugi i onda ga dijele bez problema preko wifi

ja znam što tebe muči ali nisu svi lopovi ako si na to mislio a obično to jesu oni prvi koji se bune.
samo da ti ponovim da ovo sa dijeljenjem interneta funkcionira fenomenalno a uostalom ja i ne prodajem adaptere što je očigledno bio cilj da me takvog prikažeš već sam samo savjetovao kako do kvalitetnog i stabilnijeg wifi signala a besplatne open mreže sam samo naveo kao jednu od opcija koje su ljudi isprobali po HR pa sami oni pišu o tome a ne ja. posjeti malo facebook ili recimo naranca site itd kojih ima dosta i gdje se iz dana u dan upisuju nove lokacije koje su drgi isporbali
evo tebi

Zadnje uređivanje bonifacio : 27.03.2011. at 23:27.
bonifacio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 01:20   #97
nemreš vjerovati ali te stvarno nije nitko ništa pitao o w-lanu daj se ohladi, i hodaj okolo sa računalom na leđima i traži te tvoje otvorene mreže, mi imamo drugog posla


i uostalom stick ne pomaže gdje nema mreže?,
a to tvoje pomaže ako svi oko tebe imaju zaključan net, daj ne trabunjaj gluposti
kupi si net ne kradi tuđe jer ispadaš nesposoban ja imam plaću ne trebam krasti, imam dvije ruke i noge da zaradim,
a i kad su mi nudili upravo da će mi otvoriti mrežu nisam pristao, ne hvala imam svoj internet u džepu, koliko meni treba

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 28.03.2011. at 01:28.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:03   #98
Trebao bih nekakvo prepaid rjesenje za internet.

Krecem se na lokacijama Zagreb, Velika Gorica, Sesvete i Zapresic. Ponekad mi zatreba internet. Za procitati/napisati mail, malo po forumima/web i IM. Sve neke sitnice.

Koristio bih one USB modeme.

Vidio sam da T-mobile, Vip i Tele2 imaju takvu ponudu.

Sto mi preporucate? Gdje su cijene najpovoljnije? Kako je sa signalom (opet ponavljam, ne treba mi jako brzi prijenos podataka...al da bude ok i da ne placem svaki put kada treba citati mail na laptopu).

Sto je sa kvalitetom samih usb uređaja? Vidio sam da ima i onih sa sd utorom... :-)

Zahvaljujem...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 02:28   #99
ovako ukratko koristim vip u zg zadovoljan jesam imaju već duže preko godinu najmoderniju mrežu od svih a i dalje idu k još boljem

jedini problem sa prepaidom vidim u tome što su na prepaidu najlošiji modemi u ponudi kod svih znači za one bolje ili pretplata ili dati veću količinu kn za njih kao slobodne uređaje što to hoće reči? dok se za prepaid komplet stick daje recimo 150kn dotle se u slobodnoj ponudi sada najkvalitetniji stick modem u vipovoj ponudi sa najvećim brzinama i doslovno najmanjim pingom kreće oko 1500kn, znači odnos cijena je takav jer je otprilike i odnos vrijednosti između ta dva uređaja toliki tj, deset uređaja sa kioska ili u prepaidu ne postižu zajedno tu brzinu kao on sam, a i ping je i do deset puta manji radi se o dual carrier hspa+ uređaju, zadnjoj nadogradnji hsdpa mreže čiju nadogradnju nisu još ostvarila ostala dva operatera, t-mobile i preskače tu fazu kako izgleda,
dakle prepaid je s te strane loš što se tiče samog hardwarea, dok se na pretplati taj uređaj dobije već za 9kn na potpis dvije godine za 12gb promet mjesečno ili za 99kn za 10gb prometa mjesečno na dvije godine kojih sam i sam korisnik a sada me tih 10gb ispada 149.50 plus naknada za radijsku frekvenciju mjesečno, samo i tu ima savjet da se ne ide preko jer je 1mb preko 0.29kn ili 1gb 290kn a poneki ljudi ne provjeravaju stanje često ili ne znaju stati pa si nalupaju velike račune, i updateee svega na notebooku treba držati pod kontrolom....


dakle prepaid je ok nema obaveze ali je i sa promocijom od 55kn za gigu trenutno redovno 191kn puno skuplji na kraju od 149.50kn za 10gb pretplate ja sam to gledao na taj način, plus opet se vraćam na stavku hardware čovjek se povoljno dokopa bitno kvalitetnijeg uređaja nego što je onaj što ga nude u prepaidu,

da naravno da podržavaju večina i utore za micro sd i do 32gb kapaciteta ali to najbolje pitati jer ima više modela...

eto nadam se da sam bar malo pomogao
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:28   #100
Mobilni internet za hitne slucajeve pri ispadu mreze i slicno, za provjeru maila

Bok,

trazim si neki usb stick za internet. Treba mi u trenutcima kad mreza na koju se spajam prestane radit, a to se dogada cesto

Znaci jedan stick

- bez ikakve pretplate mjesecne i sl.

- bez nekakvih ogranicenja u smislu da moram ukucavat novi bon svakih x mjeseci i slicno, jer ce potrosnja bit minimalna, samo za provjeru i slanje maila

- jasno da bi htio dobit sto nizu cijenu mb za taj novac

Zasad vidim da se od tele2 najvise predlaze, ali imam jedan problem s tim. Pise im na stranici da se nadoplatom od 200kn aktivira tarifa od 0.5 kn za 1 mb, ali koliko sam shvatio ta tarifa traje samo 30 dana i onda se vraca natrag na 1 kn = 1 mb, sto je malo preskupo. Jesam ja to tocno shvatio? Ako da, jeli ima neka jeftinija pre paid opcija?
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.