Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2014., 16:51   #3361
Fala momci. Dobro da niste skrenuli s teme...
Nego ellkarde, idi piši zašto film nije mrtav, poslikaj sebe s kolekcijom i šalji... Urednica čeka...

Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 17:21   #3362
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Fala momci. Dobro da niste skrenuli s teme...
Viš kak je super kad se postavljaju dobra pitanja.

Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Nego ellkarde, idi piši zašto film nije mrtav, poslikaj sebe s kolekcijom i šalji...
Hej! Ja sam zaposlen čo'ek!

Budem.

Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Urednica čeka...
Jel zgodna?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 17:32   #3363
Jašta. I živi i destvuje u Kraut-državi...
Ispričavam se na offtopicu, gotov sam.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 17:59   #3364
Isprobala sam prakticu, lijepo radi, bez greške, ali nije analogna fotografija za mene, držim se ja svog digitalca. Tako da, mislim da ću ju radije prodati jer nemam namjeru niti plaćati razvijanje filmova, a još manje sama se time baviti. Pitanje je koliko para mogu tražiti za Prakticu VLC? Uopće nemam pojma kako se kreću cijene...


Ako je netko od vas zainteresiran, neka se slobodno javi u inbox...
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:44   #3365
Teško ćeš dobiti više od 150 kuna.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:45   #3366
Našao predivnu Yashicu Electro 35 GSN na Hreliću. I kaj skužim kasnije- nema točke za fokusiranje u viewfinderu Jel itko tko popravljao takvu stvar, makar na nekom drugom rangefinderu'
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:16   #3367
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Našao predivnu Yashicu Electro 35 GSN na Hreliću. I kaj skužim kasnije- nema točke za fokusiranje u viewfinderu Jel itko tko popravljao takvu stvar, makar na nekom drugom rangefinderu'
Imam ja negdje GSNku kojoj ne radio onaj "elektro" dio. Planirao sam iščupati objektiv van, remuntati ga u m43 ili M39, tak da ću imati rangefinder viška.
Budem se sjetio potražiti ju prvom prilikom kad ću ići do staraca (tam mi je sve kaj ne koristim on a daily basis), dobiš sve osim objektiva.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:08   #3368
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Imam ja negdje GSNku kojoj ne radio onaj "elektro" dio. Planirao sam iščupati objektiv van, remuntati ga u m43 ili M39, tak da ću imati rangefinder viška.
Budem se sjetio potražiti ju prvom prilikom kad ću ići do staraca (tam mi je sve kaj ne koristim on a daily basis), dobiš sve osim objektiva.

Ako ćeš trebati nešto pokvareno, imam smeća...
...koje Japanci, Kinezi, Tajvanci vole kupovati
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 09:09   #3369
E, imam još jedno pitanje. Stavio sam u PK mount Carenu, m42 to PK adapter. Zašarafio 200tku m42. I sad, taj viewfinder nije nešto posebno bistar. Fokusiram pomoću split screena. Ali čini mi se da dolazi do neslaganja između split screena i ostatka viewfindera, kao da je split screen 'fula' fokus (jer je slika dosta mutna u ostatku viewfindera). A ne da mi se čekati fotke da se razviju da vidim jel to istina. Jel moguće da je to zbog adaptera? Ono, milimetar sim-tam...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 19:01   #3370
elk i ja bi isto uzeo neki npr Fed Mikron 2 il neš tak, ultra mali 30/1.9 objektiv pa bih ga adaptirao ali samo za mirrorless.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:37   #3371
Jučer sasvim slučajno nabavih Canon AE-1 s 50mm 1.8 objektivom. Nije da mi je baš trebao, ali ajde... Uglavnom, neće mi okretati polugu za premotavanje filma. Okrene samo onaj dio gdje ima prazni hod, dalje ne može. Pretpostavljam da je okidač već napet, a s obzirom da je baterija potrošena, ne mogu okinuti, pa ni ponovno napeti. Jesam li dobro pretpostavio?
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:56   #3372
Meni se čini da si u pravu. Stavi novu bateriju i trebal bi okinuti
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:15   #3373
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si u pravu. Stavi novu bateriju i trebal bi okinuti
I hoću, al danas je nemam gdje kupit.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:49   #3374
BTW još jedno pitanje, nevezano za dotični aparat, već za analogiju općenito. Bez obzira koju postavku blende namjestimo, blenda je zapravo otvorena do kraja sve dok se ne pritisne okidač, a onda se blenda pritvara do zadane vrijednosti. Jel tako?
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:54   #3375
Uglavnom da. Na pamet mi padaju samo pre-set M42 objektivi koji ne funkcioniraju tak
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:06   #3376
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si u pravu. Stavi novu bateriju i trebal bi okinuti
Baterija stavljena, fotic radi ko vurica.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:17   #3377
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
BTW još jedno pitanje, nevezano za dotični aparat, već za analogiju općenito. Bez obzira koju postavku blende namjestimo, blenda je zapravo otvorena do kraja sve dok se ne pritisne okidač, a onda se blenda pritvara do zadane vrijednosti. Jel tako?
stara dobra izreka za filmaše kaže: kod SLR-a ćeš uvijek imati isti ili veći dof nego što ga vidiš u tražilu, kod rangefindera ćeš uvijek imati isti ili manji dof nego što ga vidiš u tražilu.

...kod velkoformatnih kamera ćeš naravno imat ikakav dof tek na f32 i ako tiltaš prednju ploču
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 21:18   #3378
Ma velki format najbolji za ulicu. I smetlari prođu dok ga ti namjestiš.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:35   #3379
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Ma velki format najbolji za ulicu. I smetlari prođu dok ga ti namjestiš.
http://www.iso1200.com/2013/06/touch...otography.html
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:46   #3380
Mislim da.sam nekaj slicno citao ali mozda nije bio isti fotograf. Ne znam tak puno o velikom formatu al znam da su malo duze ekspozicije u pitanju.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.