Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 20:11   #4621
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
U pravu si prije dva dana nije ništa pisalo to se samo može kod nas događati prije nego su stavili u prodaju trebali su ga ispitat nije to neki velik posao za sat vremena sve funkcije ispataš i vidiš što ne valja i onda ga prodaješ i ne treba nikakve nadogradnje jer softver sam po sebi i nije nešto komplicirno.
Slažem se.
A vidi ovo :
Created On: 06/29/2010 10:31
Last updated on 09/15/2010 14:29

To vidis kad odes na "details"

http://www.antene.com/antene/index.p...=625&Itemid=54

2 i pol mjeseca da ovo skuže. Jaoooooooooooooooo

Za odgovorne ako čitaju ovo. Daj platite mene u fušu. Budem doma poslije posla testirao ovu digitaliju omg.
DareDevil is offline  
Old 15.09.2010., 23:57   #4622
Kupio i ja danas infinity-a i mogu reć da me zasad samo jedno muči.

Dosad sam lovio slovenske programe bez problema, ali na digitalnom mi ih ne pronalazi.

Živim na području Samobora pa me zanima ako netko zna nakojem ih kanalu treba tražiti i da li bi kakvo pojačalo pomoglo???

btw, napravio sam samo automatsku pretragu...


Edit...

još jednom pretražio i sad je pronašlo sve slovenske kanale, ali mi slika puca...

Da li bi okretanje antene ili kakvo pojačalo tu mogllo pomoći???

Zadnje uređivanje TheZ : 16.09.2010. at 00:19.
TheZ is offline  
Old 16.09.2010., 06:25   #4623
Edit...

još jednom pretražio i sad je pronašlo sve slovenske kanale, ali mi slika puca...

Da li bi okretanje antene ili kakvo pojačalo tu mogllo pomoći???[/QUOTE]
Prvo okretanje antene prema svetoj geri iliti trdinovu vrhu , ako i to ne pomogne onda pojačalo (niskošumno). Ako i to ne pomogne ,e onda kanalno pojačalo za 45kanal (usput i 64 za mux b) PS ajte ljudi proćitajte koji post ovo ponavljanje ubija
Zoranh is offline  
Old 16.09.2010., 09:42   #4624
Quote:
kokoš_bez_krila kaže: Pogledaj post
imam Infinity 6000T USB PVR digitalni prijemnik. sve sam spojila kako piše u uputama (dakle tu 100% nema nikakve greške), upalim tv, uključim prijemnik, dalje u uputama piše stisnite tipku MENU, ja stisnem i ništa se ne dogodi
e sad u kutiji imam još neki mali cd. od kakvog je on značaja?
i ima li itko ideju kako da to sredim?
Na daljincu od TV-a stisni tipku AV ako već TV automatski nije prebacio na vanjski ulaz. Pri prvom paljenju tog prijemnika automatski se ulazi u Meni za podešavanja tako da bi odmah trebao/la dobiti sliku. Na tom malom CD-u su samo igre koje se prekopiraju na USB stick i možeš ih igrati na prijemniku.
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Old 16.09.2010., 09:55   #4625
Quote:
Zoranh kaže: Pogledaj post
Edit...

još jednom pretražio i sad je pronašlo sve slovenske kanale, ali mi slika puca...

Da li bi okretanje antene ili kakvo pojačalo tu mogllo pomoći???
Prvo okretanje antene prema svetoj geri iliti trdinovu vrhu , ako i to ne pomogne onda pojačalo (niskošumno). Ako i to ne pomogne ,e onda kanalno pojačalo za 45kanal (usput i 64 za mux b) PS ajte ljudi proćitajte koji post ovo ponavljanje ubija [/QUOTE]

Ako si analogno imao dobru sliku za slovence okretanje antene ne bude ti pomoglo kod susjeda smo to isprobavali ali nije pomoglo mi smo u kustošiji a to je slično kao i kod tebe u samoboru probali smo staviti drugi uređaj od drugog proizvođača i radilo je dobro. bez okretanja antene mada neki prićaju da pomaže ali ja se nisam uvjerio u to.
Slatkacura is offline  
Old 16.09.2010., 10:51   #4626
meni se slika od nekidan više kocka nego prije. obično se slika kockala 10-15 minuta nakon paljenja receivera i onda bi se ustabilila; jučer se kockala u manjoj mjeri ali nonstop. brijem da ga neću ni gasit više

(smiješno je što se državna kampanja prelaska na digitaliju oslanjala na prikaz analogne slike kao pune smetnji a sa digitalnom će to sve biti kristalka. sad će se opet pričat priče o tome gdje je čija antena i kuda gleda i kakav je tuner u uređaju, no tako je bilo i do sad sa analognim signalom. oh da, digitalija nudi koješta, samo onda su i kampanju trebali tako isfurati jer babama u pripizdinovcima gdje je signal ionako slab neće puno značiti to što sa digitalijom sad idu i razna druga čudesa - ako im slika nema šum ali ima kockice)
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 16.09.2010., 11:51   #4627
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
erm, ovaj.. zvali me ovi iz dućana da su sami "popravili" moj Strong 8100 - da je stvar bila samo u flešanju softvera, iako sam im ja bio rekao da sam ga uredno flešao sa zadnjom verzijom raspoloživom na službenom sajtu Stronga...no, veli frajer da ipak zgleda nije bio zadnji jer da nije imao meni na HR..?? sad mi više niš ni jasno, il su ovi izbacili nekaj novog, il sam ja nekaj fulo pri install, il je ovaj metnup ko zna kakav (i čiji) softver....hm??? al ajd, ispada da sad opet uredno radi pa idem danas po njega...
riješen problem s mojim Strongom 8100 - dečki iz Prosata su šibnuli FW od 8110 (onaj s CATV stranica, vele) i sad radi stabilno. još dobih i PVR funkcionalnost.
jedino mi sinoć .ttx nije sa Stronga nikako htio proć na sam TV, za prijem preko teveovog daljinca...? a sa starim firmwareom od 8100 to je prije uredno mogao. što znači novi FW od 8110-štangasinger po tom pitanju.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.09.2010., 12:01   #4628
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
riješen problem s mojim Strongom 8100 - dečki iz Prosata su šibnuli FW od 8110 (onaj s CATV stranica, vele) i sad radi stabilno. još dobih i PVR funkcionalnost.
jedino mi sinoć .ttx nije sa Stronga nikako htio proć na sam TV, za prijem preko teveovog daljinca...? a sa starim firmwareom od 8100 to je prije uredno mogao. što znači novi FW od 8110-štangasinger po tom pitanju.
jel baš fw od 8110 ili fw od 8100 s opcijom snimanja?

jer i jedan i drugi ima na stranicama CATV
Rogerer is offline  
Old 16.09.2010., 12:43   #4629
Slažem se mjolnir. Ljudi navališe na digitalnu, a veze nemaju sta to znaci. Kao i sto
svi kupuju socijalne receivere pa se cudom cude kak sad "to nesto ne valja".
Hehe, da, sad nece imati smetnje, nego kockice.. Pa ce biti "a šta je toooo" ....

ps. joj samo da mi zamjene receiver
Nikad vise update
DareDevil is offline  
Old 16.09.2010., 12:59   #4630
Quote:
DareDevil kaže: Pogledaj post
...svi kupuju socijalne receivere pa se cudom cude kak sad "to nesto ne valja"...
hja, ovaj infinity nije socijalni receiver pa imam kockice da zovem onog tuduma iz reklame koji pada s krova da porikta antenu za novi super signal? hehehehe
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 16.09.2010., 13:00   #4631
e sad me ubij... ? ne znam. kak sad to oni imaju fw za 8100 s PVR funkcijom, a takvo što za 8100 nikad nije objavljeno na Strongovom službenom webu?? sami razvijaju softverske nadogradnje?

edit: aha, evo, pogledo sam linkove, biće prije ipak onaj za 8110 jer sam osim PVR-a, dobio i HR menu i ovo ostalo..
DeeJay Dee is offline  
Old 16.09.2010., 13:14   #4632
na nytroboxu 4001 šta znači onaj LNC i jel' treba biti uklj. ili isklj.
oktavia007 is offline  
Old 16.09.2010., 13:25   #4633
Ja riješio problem... Hvala na pomoći.

Malo okrenuo antenu prema Sv. Geri i signal bez smetnji.

sad lovim 5 naših programa i 8 slovenskih...
TheZ is offline  
Old 16.09.2010., 14:07   #4634
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
hja, ovaj infinity nije socijalni receiver pa imam kockice da zovem onog tuduma iz reklame koji pada s krova da porikta antenu za novi super signal? hehehehe
a nek kaj je nego socijalni

pravi MPEG4 reciver realno košta cca 1500-2000 kn ,kaj možeš očekivat od MPEG4 reca,playera,rekordera koji kod nas dođe 350kn ,pa taj u kini košta valjda 10$ ako i tolko

za tu cijenu se fakat skoro pa nemaš kaj bunit.
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.09.2010., 14:18   #4635
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
a nek kaj je nego socijalni
pravi MPEG4 reciver realno košta cca 1500-2000 kn ,kaj možeš očekivat od MPEG4 reca,playera,rekordera koji kod nas dođe 350kn ,pa taj u kini košta valjda 10$ ako i tolko
za tu cijenu se fakat skoro pa nemaš kaj bunit.
čekaj, alo.
spika je da se prelazi sa šugavog lošeg signala na super čisti digitalni bla, i dapače još ćemo i potpuno ugasit taj stari šugavi a vi se ljudi ljepo jebite i nalazite si receivere. pa smo sad već na 1500-200kn za dobar prijem super odličnog signala? alo. 1500kn da gledamo super odlični digitalni signal bez kockica i "pentranja po krovu"? boli me znaš koja stvar koliko što košta u kini. sad ćemo pričat o 1500-200kn? stvarno neznam na koju novu glupost bih novce bacio daj molim te.

dobro da nam država ne ukine struju i vodu i natjera da kupujemo flaše super digitanlne mineralne vode za 1500-2000kn.

my ass.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 16.09.2010., 14:30   #4636
ko kaže da neće

ajd obriši taj post,odmah nikad neznaš kaj im može past na pamet

Btw. sve pet,ne velim ja ništ,al da je Infinity neki extra skupi i kvalitetni reciver e to bogme nije,odličan je za lovu koju košta i zato sam ga i sam kupil,al nemreš za te novce očekivat neznam kaj

druga je stvar kaj vlada nije umjesto tih bonova fino raspisala natječaj pa ljepo nekoj našoj firmi dala proizvodnju(idealno ali nemam pojima jel ostvarivo) ,ili sama naručila putem OiV neke recivere za nas Hrvate pa ljepo njih djelila umjesto bonova ili eventualno i prodavala

Cjelog kuršlusa nebi bilo,a i sve bi bilo jednostavnije i jeftinije na kraju.
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.09.2010., 15:21   #4637
Nisam sigurna da li je ovo pravo mjesto za postavit pitanje ali znam da mi treba pomoć i to pod hitno!

Radi se o sljedećem; nemam signala, ni digitalnog, ni analognog!

U 6.mj. otac mi je kupio TV i digitalni prijemnik NytroBox 4001.To je montirao odmah tad da se ja u 10.mj. kada Zagreb prelazi na d.signal ne bih s tim zafrkavala. I sve je bilo dobro prvih par dana da bi onda nastupili problemi sa signalom. Tv ekran se zacrnio s natpisom po sredini 'Nema signala',a kontrolna ploča NB-a je prestala svijetliti zeleno (svijetli samo crveno kad ga se ugasi, kad ga se upali 0 bodova). Došli smo do zaključka da je problem u anteni zgrade u kojoj živim i stoga smo aktivirali malu kućnu antenu s kojom se je sve ponovno bilo u redu. Nakon ljeta sam se vratila u Zagreb, ponovno NB spojila na antenu zgrade i sve je bilo ok, signal se vratio a s njim i slika. Međutim jutos opet isti problem; nema signala! Ali ovaj put ni kućna antena ne pronalazi signal. Pokušam gledati analogno- ništa, snijeg na ekranu!
Dakle, nema signala. Što mi je činiti? I da li se uopće što može učiniti ili mi preostaje samo prekriženih ruku čekati povratak signala? Totalni sam laik u ovome pa vas molim za razumjevanje i neismijavanje cijele ove situacije. Hvala!
__________________
20
tina88 is offline  
Old 16.09.2010., 15:42   #4638
činiti ti je da probaš uloviti stabilan signal sa svojom vlastitom vanjskom antenom, najbolje usmjerena UHF yagi, al može i logaritamska za prvu ruku...pa onda vidi i javi. ako ni tako ne ide, onda dodati i širokopojasno ili (bolje) kanalno pojačalo s naponskim ispravljačem u sutav, al to već sve zahtijeva instalaciju stručnjaka (i trošak). i to sve pod uvjetom da je s risiverom sve ok. i da je sve spojeno kako treba i da su svi spojevi u redu.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.09.2010., 15:43   #4639
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
sve pet,ne velim ja ništ,al da je Infinity neki extra skupi i kvalitetni reciver e to bogme nije,odličan je za lovu koju košta i zato sam ga i sam kupil,al nemreš za te novce očekivat neznam kaj
druga je stvar kaj vlada nije umjesto tih bonova fino raspisala natječaj pa ljepo nekoj našoj firmi dala proizvodnju(idealno ali nemam pojima jel ostvarivo) ,ili sama naručila putem OiV neke recivere za nas Hrvate pa ljepo njih djelila umjesto bonova ili eventualno i prodavala
istina
ma slažem se. ali mislim, jebiga jedino što tražim od te kutije jest da sprovede signal od antene do ekrana. ako to radi uz kockanje slike onda šta da mu kažem, i njemu i onima koji nas farbaju da smo do sad imali smetnje (nisam) a sad više nećemo (sad ih imam).
plus kašnjenje zvuka na mkv divxima. čemu dekoder za taj format ako cijeli proizvod nije u stanju odraditi posao tako da se čube otvaraju sinhrono sa dijalogom bulšit. zadovoljniji sam bio sa linijskim plejerom koji je sve divxe vrtio bez greške, mkv nije no niti se nije dičio da može.

tako da, u konačnici, drago mi je jedino stoga što više ne moram pržiti beskonačne dvdove sa divxima nego ih trpam na hardisk, tojest dva diska.

da ne spominjem da žena već grinta koga vraga to govno tak dugo šalta programe.

sve u svemu ne znam jel cijela ta priča ispala s konja na magarca ili s konja na konja ili s magarca na magarca, jer s magarca na konja svakako nije. u svakom slučaju nitko od nas nije tražio da nam uvedu novu pizdariju koja će koštati xy i kusur kuna ako hoćeš bezbrižnu migraciju sa analognog na digitalno uz guštanje u digitalnom: ne pričam o geekovima ovdje, pričam o ljudima koje sve to ne zanima ali žele gledati tv ili koji nemaju kune viška za receiver koji ne kocka sliku zbog antene koja ne gleda ravno u izvor signala udaljen 500m. to smo imali i sa analognim pa ne vidim čemu migracija, tim više što mnogi nemaju love da ulažu "1500-2000kn" u nešto što iskorištava sva čuda digitalije.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 16.09.2010., 16:14   #4640
Quote:
oktavia007 kaže: Pogledaj post
na nytroboxu 4001 šta znači onaj LNC i jel' treba biti uklj. ili isklj.
Ne treba biti uključen to znaći da o po nekom svom redosljedu slaže kanale ali tebi to ne treba ti češ sebi izabrat svoj redosljed.
Slatkacura is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.