Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 12:54   #81
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post


ne razumijem, ali dobro
ja bi na takav komentar eventualno imala ovo i ništa više od toga
kakvo lupanje glavom u zid, kakvo uvrijeđeno držanje...

uopće koji moraš biti idiot da nekome ideš govoriti da ga je karma stigla(pa i da je )
Mislim da bi mi nagon bio za lupanjem prosvjetiteljske glave u zid, ne moje (piše u postu ) Za uvrijeđeno držanje - taj dio nema veze samnom, pa

Točno, za to moraš bit idiot Ali s obzirom da se radi o dosta osjetljivoj situaciji, dopuštam da bi mi u slučaju smanjenja koncentracije i idiot mogao dići živac
Zamisli npr. scenu na dječjem onkološkom odjelu gdje se nađe jedan produhovljeni koji roditelje krene uvjeravat da je to sve do karme i duševne neravnoteže. Pretpostavljam da je imati bolesno dijete jako jako gadno stanje i onda da se osoba u takvom stanju percipira kao wc za new age prosere, meni je nevjerojatno jadno.
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 12:56   #82
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Ali ja za sebe govorim da bi radije provela dan u društvu pod navodnicima invalida,,nego u društvu supermodela koji cijeli dan kuka zbog slomljenog nokta...ako me razumiješ.
Tko ne bi?

stvar je u tome kaj ima ljudi koji će se oduševljavati na ovakav link i onih koji neće
to i dalje NE ZNAČI da su ovi drugi kukatori, površne neznalice, necjenitelji života kao takovg, bla, bla, bla... razumiješ?

ja sma vidjela ovu priču prije nekih godinu dana još
i da, iznenadila me čovjekova volja i motivacija
i svaka mu čast

al ja osobno ne izvlačim ništa iz te priče
osim onoga što već znam
a to je da si svatko oblikuje svoj život kako zna i umije
i da svatko ima svoja zadovoljstva
ja mogu biti sretna ispijajući kavicu na terasi svoga stana
a netko drugi će biti sretan jedino ako je to vila
dok će netko treći biti sretan i u kartonskoj kutiji


oke, sad sam zabrijala
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:34   #83
Ma kužimo se mi.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:21   #84
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Malo me ovo podsjeća na "šta kukaš, Perina obitelj živi triput gore".

I nikad mi nije bilo jasno zašto bih se ja trebala bolje osjećati zato što je Perinima gore nego meni, a njihova su djeca gladna i idu u školu u poderanim cipelama
Znam da pokušavate prodati spiku o "inspiraciji" - ali ne, Perina djeca u poderanoj obući mi nisu ni inspiracija, osim za kupnju cipela za njih ili plakanje što si ne mogu priuštit kupnju cipela.
Ovaj link iz uvodnog je duhovna prostitucija, s oproštenjem. Do kud treba ići "ugledaj se u druge"?!?!
Pobjegla sam sa sela od takvih sranja, jebote. Svi o svima sve znaju, svi su razvučeni ko oprane gaće na štriku (a uvijek su na štriku OPRANE, da se razumijemo!!!, kakve su bile nakon proljeva, seksa, graha ili stajanja u nekom vlažnom kutu - mi o tom ne znamo NIŠTA) i onda posluže samo kao dobar ili loš primjer. Sajam taštine na najniži način

Živimo u Hrvatskoj gdje će te svatko stariji od 35 poklopit čim zakukaš kako ti je plaća mala sa "300 000 ljudi uopće NEMA POSAO!!!" i ovo mi je donekle u rangu i s tim - umjesto da ljudi dignu dupe i pobrinu se za svoje plaće i svoja prava, i plaće i prava svojih neposrednih kolega, pa posljedično utječu na stav prema radnicima, i više para bude u optjecaju, svi gledaju komšiju, slegnu ramenima i kažu - njemu je gore, a ipak se smješka... Well, guess what - to ne pomaže niti jednom od 300 000 tisuća nezaposlenih, a ni onim desecima tisuća koji ne dobivaju plaću. To nije ni briga za sebe, ni briga za druge, a inspirira ljude samo na lijenost i bezobzirnost. Je, on je veseo iako nema noge ili već što, ali netko se krvavo naradio da ga socijalizira i da mu omogući sadržaje koji bi mu bili nedostupni da nema volontera, ljudi koji su desetljećima radili da bi invalidima bilo bolje, drugih invalida koji su se izborili za punopravan status.
Ako hoćete ispunjenje u svojim ispraznim životima punima viška kila, prišteva i neodgovarajućih tangi, prestanite gledat kroz tuđe prozore i umjesto toga im operite te iste prozore da mogu gledati van!


jebote, kako me ovo uvijek razbjesni


nuff said
__________________
When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And, for a while, I believed that's the kind of love I had.
Miss Snješko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:42   #85
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Nisam joujou, al pokušavam zamisliti da sam teško bolesna, brijem da bi me to prilično unervozilo, a onda da mi netko ponudi instant objašnjenje u obliku karme, a to recimo smatram bedastoćom i vrijeđanjem zdrave pameti, došlo bi mi da udaram glavom o zid ne mojom
tako sam nekako mislila
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:16   #86
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
zlato,da-meni treba inspiracija. Razlika imeđu nas dvije je u tome što ja Nicka ne gledam kao invalida,nego čovjeka koji pršti optimizmom.I da,više cijenim osobu koja se nosi sa životom,takvim kakav je,nego one koji kukaju za svaki qurac
Upravo tako. I baš zato sam navela Nickov primjer, jer je taj mlaić toliko optimističan i toliko vedrog duha i uživa u životu, unatoč tragediji koja ga je zadesila. Ali on se veseli jednostavnim stvarima, to ga ispunjava i zato je sretan. I upravo zato u njemu vidim veliku inspiraciju i smatram da od ljudi poput njega svi mi možemo i trebamo jako puno naučiti. Jer njegov primjer pokazuje koliko je čovjeku malo potrebno da bi bio sretan - samo treba iskoristiti ono što ti život daje, udahnuti punim plućima i ne opterećivati se besmislenim stvarima kao što su markirana odjeća, novi mobiteli, idealna linija i druge nebitne stvari.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:51   #87
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
ja mogu biti sretna ispijajući kavicu na terasi svoga stana
a netko drugi će biti sretan jedino ako je to vila
dok će netko treći biti sretan i u kartonskoj kutiji
Ja sam rođen u kartonskoj kutiji... ...nasred autoputa... i bio sam sretan. A onda je jednog dana tegljač smoždio kutiju... bilo je vrijeme ručka... ja sam imao proljev, pa sam bio u kutiji za cipele - to nam je bio WC, u traci za zaustavljanje je bio... a mama i ostali su pojeli svoj zadnji njok.

Od tada drugačije gledam na proljev. Svaki proljev mi je kao ponovno rođenje.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:57   #88
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Upravo tako. I baš zato sam navela Nickov primjer, jer je taj mlaić toliko optimističan i toliko vedrog duha i uživa u životu, unatoč tragediji koja ga je zadesila. Ali on se veseli jednostavnim stvarima, to ga ispunjava i zato je sretan. I upravo zato u njemu vidim veliku inspiraciju i smatram da od ljudi poput njega svi mi možemo i trebamo jako puno naučiti. Jer njegov primjer pokazuje koliko je čovjeku malo potrebno da bi bio sretan - samo treba iskoristiti ono što ti život daje, udahnuti punim plućima i ne opterećivati se besmislenim stvarima kao što su markirana odjeća, novi mobiteli, idealna linija i druge nebitne stvari.
Meni nije jasno zašto su ljudi tako površni da se oduševljavaju svaki dan novim forvardušama, a znaju da kao i svi drugi imaju koncentraciju zlatne ribice što se tiče medijskih sadržaja i da će sutra zdušno naricati nad nečijim make overom s jednakim suzama radosnicama kao i u pogledu tog dečka. To je ista klasa ljudi.
Takve stvari kad dobijem na mail, a dobijem ih rijetko jer većina mojih znanaca ipak nije tako površna, brišem bez otvaranja.

Sutra ćeš zaboraviti tog lika i kukati nad nekom svojom prozaičnom nevoljom i to je ok. Jer je ljudski. Ono što nije ok jest pljuckanje po drugima jer nisu oduševljeni tvojim novim smislom života. Btw, nije baš ni ukusno pronalaziti smisao i radost u tuđem načinu nošenja s nesrećom. I ne treba ti youtube, puna je Hrvatska tužnih sudbina, samo što ljudi nisu nacereni u globalu pa ne mogu poslužiti kao nečija dnevna inspiracija uz jutarnju kavicu uz Cosmo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:06   #89
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zašto su ljudi tako površni da se oduševljavaju svaki dan novim forvardušama, a znaju da kao i svi drugi imaju koncentraciju zlatne ribice što se tiče medijskih sadržaja i da će sutra zdušno naricati nad nečijim make overom s jednakim suzama radosnicama kao i u pogledu tog dečka. To je ista klasa ljudi.
Takve stvari kad dobijem na mail, a dobijem ih rijetko jer većina mojih znanaca ipak nije tako površna, brišem bez otvaranja.

Sutra ćeš zaboraviti tog lika i kukati nad nekom svojom prozaičnom nevoljom i to je ok. Jer je ljudski. Ono što nije ok jest pljuckanje po drugima jer nisu oduševljeni tvojim novim smislom života. Btw, nije baš ni ukusno pronalaziti smisao i radost u tuđem načinu nošenja s nesrećom. I ne treba ti youtube, puna je Hrvatska tužnih sudbina, samo što ljudi nisu nacereni u globalu pa ne mogu poslužiti kao nečija dnevna inspiracija uz jutarnju kavicu uz Cosmo.
Neću ga sigurno zaboravit. Naprotiv, stavljat ću na facebook linkove na njegove snimke, poslala sam svima koje znam mailom... Iskreno sam rekla da mi je on veliko nadahnuće i da ga jako poštujem kao čovjeka i želim dati svoj doprinos da što veći broj ljudi čuje njegove poruke.... a velika mi je želja da ga jednog dana uživo i upoznam, jer je to čovjek koji bi i djeci i odraslima trebao biti uzor kako se nositi sa životnim preprekama i kako voljeti život i ono što nam pruža.


Takvi ljudi nam šalju poruku da ne trebamo odustajati od svojih snova i da trebamo biti sretni jer imamo ovaj beskrajno dragocjen život - a to je najvažnija poruka!

Zadnje uređivanje Betty Su : 07.09.2011. at 18:15.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:40   #90
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Ja sam rođen u kartonskoj kutiji... ...nasred autoputa... i bio sam sretan. A onda je jednog dana tegljač smoždio kutiju... bilo je vrijeme ručka... ja sam imao proljev, pa sam bio u kutiji za cipele - to nam je bio WC, u traci za zaustavljanje je bio... a mama i ostali su pojeli svoj zadnji njok.

Od tada drugačije gledam na proljev. Svaki proljev mi je kao ponovno rođenje.
koja je poanta? svako govno za neko dobro ili?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:43   #91
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
koja je poanta? svako govno za neko dobro ili?
poanta je: shit happens... čak i ako si rođen u kartonskoj kutiji nasred autoputa.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:45   #92
pa rekoh... shit happens - svako govno za neko dobro



malo sam se šalila...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:52   #93
Ah, poanta je jasna. Neda mi se crtati u mjerilu 1:1 zato što vi nemate kapaciteta za shvatiti.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:00   #94
bude nam lastan objasnio kad se vrati.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:01   #95
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Ah, poanta je jasna. Neda mi se crtati u mjerilu 1:1 zato što vi nemate kapaciteta za shvatiti.
Oš reć da si jednoć kakio a sad serkaš?
Ili samo da još serkaš?

neb kavu uz to pa evo ovoga:
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:11   #96
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Oš reć da si jednoć kakio a sad serkaš?
Ili samo da još serkaš?

neb kavu uz to pa evo ovoga:
Ne, hoću reći da sad živim u psećoj kućici. To je puno bolje nego kartonska kutija, a i nisam na autocesti više. Prodajom organa, odnosno, ono malo organa moje obitelji što je ostalo, zaradio sam i za školovanje, pa sad imam tri razreda osnovne, a kupio sam i prvu godinu prometa.

Na kraju krajeva, tko zna, možda bi me otac da je poživio tukao k'o životinju, a da se nisam maknuo s autoputa, nikada ne bih pronašao ljubav svog života, odbačenu traktorsku gumu.

Nije sretan tko puno ima, nego kome malo treba. Eto, meni je pimpek sedam centimetara, ali zato svršim za petnaest sekundi.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:14   #97
vrrrlete, idi, bre, u zahod i puši na miru. ostavi se malo tipkovnice!

aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:14   #98
A e može i tako
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:18   #99
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
sorry, tebe sam kvotala
ali mislila sam na spustanje u uvodnom postu i kasnije

stvarno mislim da nije ok nekome tko ne vjeruje u reinkarnaciju spustiti takvu bombu da mu je bolest zapravo teret iz proslosti
Tvoja je stvar vjeruješ li u karmu ili ne... ali odakle nekom pravo da takvo vjerovanje omalovažava i naziva glupošću? Time naziva glupošću i hinduizam, koji u svijetu ima milijune sljedbenika i koji postoji još od 16. stoljeća prije Krista.. Odakle nekom pravo da nešto toliko vrijedno omalovažava... Ako ne vjeruješ u to, onda barem poštuj.

Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
pa ako ne vjeruje u reinkarnaciju ne bi ga to trebalo pogoditi...

kako smo uopće došli do reinkarnacije? ti se pričalo o karmi... a ona te može dostići i iz sadašnjeg života
karma i reinkarnacija su vrlo usko povezane

Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Neću ga sigurno zaboravit. Naprotiv, stavljat ću na facebook linkove na njegove snimke, poslala sam svima koje znam mailom... Iskreno sam rekla da mi je on veliko nadahnuće i da ga jako poštujem kao čovjeka i želim dati svoj doprinos da što veći broj ljudi čuje njegove poruke.... a velika mi je želja da ga jednog dana uživo i upoznam, jer je to čovjek koji bi i djeci i odraslima trebao biti uzor kako se nositi sa životnim preprekama i kako voljeti život i ono što nam pruža.

Takvi ljudi nam šalju poruku da ne trebamo odustajati od svojih snova i da trebamo biti sretni jer imamo ovaj beskrajno dragocjen život - a to je najvažnija poruka!
Tako je!
Sušanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:20   #100
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
vrrrlete, idi, bre, u zahod i puši na miru. ostavi se malo tipkovnice!

Tuko, nisam pušio od jučer navečer. Osim toga, potpuno si offtopic i sada ćeš dobiti karton.

OT

Meni se također čini da je autorica teme dost' onak' površna. Mislim, zar i nije prije sudbonosnog klika na Jubitou znala da postoje žešće sjebani ljudi koji imaju snage naći sreću usprkos tome, dok istovremeno ima puno onih koji imaju sve, osim onoga što se niti ne može kupiti novcem?

Mislim, kao da je rođena u Diznilendu ili nešto. Dovoljno je proći par stotina metara bilo kojeg grada i vidjeti ćeš sjaj i bijedu, kako materijalnu, tako i duhovnu.


Quote:
Sušanti kaže: Pogledaj post
Time naziva glupošću i hinduizam, koji u svijetu ima milijune sljedbenika i koji postoji još od 16. stoljeća prije Krista..
A argumenta... mravinjaci imaju još više sljedbenika i postoje davno prije 16. stoljeća prije Krista, pa se ne divimo njihovoj pameti.

Ako su ti mravi preekstreman primjer, onda možemo navesti recimo Ruse.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.