Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 21:24   #61
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
jer, eto, u svađi se kaže svašta što se ne misli?
To je neko pravilo za sve ili što?

Ljudi koji u svađi kažu ono što ne misle nisu ljudi s kojima mi se priča kad nismo u svađi. Tko se ne zna svađati bez da se ponaša ko kreten, taj je kreten i kad se ne svađamo.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:26   #62
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
E, ali ovo zapravo i nije točno.

Koliko parova u svađi izgovori svakakve grozote jedno drugom pa onda, nakon svađe, se slože da to zapravo nisu mislili? Ili su ustanovili kako je ok partnera u svađi sterat u kurac, počastit se svakakvim imenim, zaprijetit se ostavljanjem itd jer, eto, u svađi se kaže svašta što se ne misli?
Osobno nikad ne vrijeđam i ne govorim što ne mislim i izbjegavam ljude koji me vrijeđaju i govore grozote u svađi. Zrelo svađanje ne uključuje vrijeđanje i omalovažavanje, čak ni u ne znam kakvom afektu. Nisam u 4 i pol godine nikad izrekla uvredu partneru niti je on meni, a itekako smo se znali posvađati. A da ne kažem da nisam nikad čula roditelje koji su 35 godina u braku da je itko vrijeđao ono drugo. Valjda sam od njih to i naučila.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:26   #63
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
kaže : draga, probudi se skuhao sam kavu.
Erm, ovo je tepanje.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:29   #64
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
E, ali ovo zapravo i nije točno.

Koliko parova u svađi izgovori svakakve grozote jedno drugom pa onda, nakon svađe, se slože da to zapravo nisu mislili? Ili su ustanovili kako je ok partnera u svađi sterat u kurac, počastit se svakakvim imenim, zaprijetit se ostavljanjem itd jer, eto, u svađi se kaže svašta što se ne misli?
To je točno. Na žalost.
Valjda oni koji olako prosipaju i opraštaju takve riječi i ne pridaju im značaj, jednako tretiraju i verbaliziranu nježnost. I jedno i drugo je tužno.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:31   #65
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post

Kako uopće zamisliti odnos gdje te partner djelima poštuje, dok te u isto vrijeme svakodnevno vrijeđa?
Diže se po noći umjesto tebe kad dijete zaplače, pravi ti svaki vikend omiljeni kolač, izmasira te kad dođeš umorna s posla kući, dočeka te cakum-pakum sređen stan svako malo itd...Ali te vrijeđa

Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post


pa zar nije i to njegovo djelo prema tebi,djelo verbalnog zlostavljenja recimo?
Zašto su loše riječi verbalno zlostavljanje, a dobre nemaju značenje? To mi objasni?
Ja se slažem da jesu verbalno zlostavljanje, ali meni i dobre imaju značenje. Sve mi riječi imaju značenje, samo ovisno u kojem spektru pozitivnom ili negativnom.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:33   #66
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post

pa zar nije i to njegovo djelo prema tebi,djelo verbalnog zlostavljenja recimo?


Zanimljivo. Uvredljive su riječi djela, kažeš. I ja se slažem.

Samo, kako onda po tebi nježne i tople riječi nisu djela?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:35   #67
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post


Zanimljivo. Uvredljive su riječi djela, kažeš. I ja se slažem.

Samo, kako onda po tebi nježne i tople riječi nisu djela?
To nikako da saznamo
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:35   #68
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Diže se po noći umjesto tebe kad dijete zaplače...
Čije - susjedovo?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:37   #69
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Čije - susjedovo?
Ma to je hipotetski da imaju dijete
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:41   #70
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ma to je hipotetski da imaju dijete
Hipotetski oni imaju dijete. Ne ona.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:42   #71
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Hipotetski oni imaju dijete. Ne ona.
Ma naravno, blebnula sam zbog primjera.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:42   #72
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post


Zanimljivo. Uvredljive su riječi djela, kažeš. I ja se slažem.

Samo, kako onda po tebi nježne i tople riječi nisu djela?
Što je tu neshvatljivo?

Onaj tko te voli neće te tretirat loše, ni riječima ni djelima.

Onome kome je stalo i tko ti to konstanto dokazuje djelima, riječi nisu potrebne.
"Proljevasti" izrazi pašu kako kome. Netko će ih shvatit kao slatku gestu i uzet u obzir, a nekome će se dignut tlak na 900 i napravit pritisak. 100 ljudi, 100 ćudi.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:45   #73
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Što je tu neshvatljivo?

Onaj tko te voli neće te tretirat loše, ni riječima ni djelima.

Onome kome je stalo i tko ti to konstanto dokazuje djelima, riječi nisu potrebne.
"Proljevasti" izrazi pašu kako kome. Netko će ih shvatit kao slatku gestu i uzet u obzir, a nekome će se dignut tlak na 900 i napravit pritisak. 100 ljudi, 100 ćudi.
Što su to proljevasti izrazi?
I ako je to tepanje-ne radi se ovdje samo o tome, nego o značaju bilo kojih riječi.

Je li izjava-danas si posebno lijepa-proljevasta? I je li bezvrijedna?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:45   #74
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Koji je tvoj problem, namjerno ne čitaš, ne razumiješ što piše, ili..?
Čitam, ali nigdje nikako da opišeš kriterije po kojima otpisuješ partnerove riječi kao bezvrijedne.

Evo, reci mi po čemu bi ovu partnerovu rečenicu:
da nas napadnu teroristi ja bi skočio pred metak za tebe

karakterizirala kao bezvrijednu, ispraznu tlapnju, a ovu:
presretan sam što si dio mog života, nadam se da je ispred nas još pregršit lijepih trenutaka

ne?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:46   #75
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ma naravno, blebnula sam zbog primjera.
Znam da si blebnula, ali mi je tužno kad kao najnormalnije prolazi primjer u kojem se protura ideja da je dijete i sve oko djeteta ženski posao, a ako muškarac nešto oko djeteta napravi da je to njegova usluga ženi.

Osvijesti svoje primjere prije nego ti postanu svakodnevica.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:48   #76
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Znam da si blebnula, ali mi je tužno kad kao najnormalnije prolazi primjer u kojem se protura ideja da je dijete i sve oko djeteta ženski posao, a ako muškarac nešto oko djeteta napravi da je to njegova usluga ženi.

Osvijesti svoje primjere prije nego ti postanu svakodnevica.
Zato što recimo dijete plače jer je gladno, teško da tu otac nešto može učiniti ako je majka ta koja doji. Ali ajde nećemo sad o nečemu što nije tu tema.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:51   #77
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Zato što recimo dijete plače jer je gladno, teško da tu otac nešto može učiniti ako je majka ta koja doji. Ali ajde nećemo sad o nečemu što nije tu tema.
Ako ona doji i samo ona može zbrinuti dijete, koji kurac se onda on uopće diže umjesto nje?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:53   #78
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Ako ona doji i samo ona može zbrinuti dijete, koji kurac se onda on uopće diže umjesto nje?
Provjeri hoće li se možda smiriti na masažu trbuščića ili zubića koji raste ili na malo nošenja ili ga presvuče u suho pa ako ništa ne upali probudi ženu koja će u slučaju da nije glad ostati spavat.

Ja dalje neću, a ti kako hoćeš
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:56   #79
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Provjeri hoće li se možda smiriti na masažu trbuščića ili zubića koji raste ili na malo nošenja ili ga presvuče u suho pa ako ništa ne upali probudi ženu koja će u slučaju da nije glad ostati spavat.

Ja dalje neću, a ti kako hoćeš
Ti dalje nećeš - što?

Izvlačiti se iz lošeg primjera? U redu. Neću ni ja više pilati po tom. Samo mi je bilo glupo pustiti to da stoji tako i praviti se da nije bitno što piše na topicu na kojem se priča o važnosti riječi i izrečenog, između ostalog.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:01   #80
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Što su to proljevasti izrazi?
I ako je to tepanje-ne radi se ovdje samo o tome, nego o značaju bilo kojih riječi.

Je li izjava-danas si posebno lijepa-proljevasta? I je li bezvrijedna?
Pa to ovisi valjda kako kome.
Nekome će to uljepšat dan a netko tko posjeduje hrpu kompleksa će to shvatiti posve drugačije

Ako sam masne kose, izmorena, s podočnjacima do poda i razmazanog tuša na očima od jučer, vjerojatno je da tu izjavu neću shvatit ozbiljno
Iako dotični možda uopće ne misli na to.

Puno stvari ovisi o tome u kojem trenutku je neke izjava izrečena i o trenutnom raspoloženju primatelja iste...
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.