Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2013., 02:31   #1421
Quote:
Manolina kaže: Pogledaj post
Teuta, i ja ti mnogo volem Doktora. Da, njegova veličina i jest u tome što je pribrano, trezveno odreagirao misleći na njenu dobrobit, a pogotovo čin pomaganja Mustafi(za razliku od ljige koji ga ide daviti).Doduše, Doc je izrigao vatru na mater, i neka je.
nema veze...
mama je mama...
mame ne zamjeraju...
s mamama je najlakše podijeliti sreću , tugu i bijes...
zato mame i postoje! da razumiju! i mama se rasplakala na njegov bijes...
vidjela je tugu i bol u njegovim očima ..
mama se nije naljutila...
mama bi mu srce dala da bude sretan ...
mama zna da je odgojila prekrasno dijete i od njega učinila čovjeka ...

__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 25.06.2013. at 02:49.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 02:58   #1422
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
nema veze...
mama je mama...
mame ne zamjeraju...
s mamama je najlakše podijeliti sreću , tugu i bijes...
zato mame i postoje! da razumiju! i mama se rasplakala na njegov bijes...
vidjela je tugu i bol u njegovim očima ..
mama se nije naljutila...
mama bi mu srce dala da bude sretan ...
]
jako lijepo rečeno...
više je bio ljut na sebe,nego na majku...uvijek se više naljutimo na one na koje znamo da blago opraštaju...
on s majkom ima divan odnos, i uvijek može na nju računati,
ona je bila potpora svim njegovim zamislima.
danas je dobila od njega te riječi jer je on nemoćan,u situaciji s Narin, koji on razumije bolje od svih...i zna što sada prolazi, i kako je sve to bilo bolno za nju...i zna da se ona pred njim osjeća, kao prognanik u svojoj koži,
vidio je i dokaz njenog stida pred njim...sve to je kod njega pobudio tu reakciju,kao i tuga jer kako je sam priznao, nije otišao s Narin, zbog sebe.
i sada je bolno svjestan da on koji po prirodi posla mora dobro i brzo reagirati to u slučaju s Narin, nije učinio.
a ona mu je ušla pod kožu,
kao i njen dodir kako ga je primila za ruku, i rekla da se želi oprati.oprati svu tu prljavštinu sa sebe, sve tragove prošlosti, svu nemoć koja ju je obuzela,
sve ono što joj je zaprljalo tijelo, i da on čuje da ona pere sebe, od svih.
kakav je to samo čovjek, taj dr Serdar, koji Mustafi opet pomaže, onako kao liječnik ali nadasve i kao čovjek.
i ne buni se, pomaže uvijek i svima...
njoj nije mogao, jer nije bio spreman, sada je toga svjestan, što ga čini,
tužnim i bijesnim na samog sebe.
__________________
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 03:03   #1423
Doktor ne reaguje kao povrijedjeni muzjak, kao ostecena strana...jer on shvata da je Narin zrtva, Narin je ta kojoj je naneseno zlo i da je bitno njoj pruziti podrsku i pomoc...

Da vam lupe sestru sakom, obore na zemlju i otmu joj torbicu, da li biste trcali za lopovom sa torbicom u ruci ili cucnuli pokraj sestre i pokusali joj pomoci?
Za torbicom i lopovom bi vjerovatno trcali oni kojima je samo do novca i opsjednuti fensi torbicama ako je neka haj-faj torbica koja se ceka godinu-dvije, u svakom slucaju ne neko kome je covjek na prvom mjestu.

Doktor mozda kipi u sebi, ali njegovo smireno ponasanje, puno suosjecanja i razumijevanja za Narin je najbolje sto joj je mogao pruziti.

Ni Narin, a niti ostali pacijenti u bolnici, ne trebaju dodatnu dramu.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 09:58   #1424
Gledajući sinoć Mustafu i Narin i početni čin silovanja očekivala sam epilaptični napad i onda svatih...Manipulator Mustafa je i njih koristio da dobije što želi. Možda je zato samo pred Narin i imao napade jer je ostalima utjerao strah u kosti pa je samo jedan njegov pogled bio dovoljan da mu se ispune sve želje.
A o njegovom emocionalnom zapostavljanju dovoljno je rekla Durijina rečenica da je Narin zaludilla njenog sina. Bezobraznica jedna, još je u pelenama počela zavoditi jadnog Mustafu.
Užasavam se ubistava ali jučer mi je bilo žao što Mustafa nije poginuo. Zaslužio je.
anista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:12   #1425
ja mislim da je meral ovom serijom i pogotovo ovom zadnjom epizodom prvenstveno htjela da pokaze
tabu teme koje sigurno kako kod nas tako i u turskoj su nesto sto se krije
sto se u javnosti ne govori
zato imamo knjige i filmove i serije gdje se to javno moze iznijeti
imam osjecaj da je meral htjela da nas dovede do takvog stava razmisljanja
da pocnemo da shvacamo dublje likove
a ne samo crveno i crno
ova serija me tako podsjeca na dva filma
http://www.imdb.com/title/tt0105265/
http://www.imdb.com/title/tt0110322/
koja su mi posebno draga
jer u ovim filmovima sam prvi put pocela da vidim ono nesto posebno
dublje.prvi put sam zavirila u dusu ljudi punom parom
jednostavno covjek se sazivi s likovima
pocne da razmislja zasto sve to
mislim lako je osuditi mustafu i haruna i serdara i sve ostale
lako je naci im mane
al ako covjek malo bolje pogleda u dusu tih ljudi vidjece da svako od njih ima svoje nedostatke i prednosti
svako od njih ima nesto sto ga koci sto ga unistava
mustafa ima tu ljubav prema narin koja ga totalno sagorjeva i unistava
harun koji kako vidjesmo nema roditelje je totalno orjentiran sam na sebe i svoj ego
serdar je opet neodlucan i jako jako se boji sebe.njegova mama koja sve gleda povrsno i sa aspekta kako se sve da rjesiti cakum pakum
narin se nasla u totalnom beznadju
trazi spas al ne shvata da jedino ona sama moze sebi pomoci
niko drugi ni dotur ni mama inci niko
al ona je toliko u svom svijetu da ne vidi od sume drvo

jednostavno svi likovi prave greske
i to nam je valjda meral htjela i da pokaze
da nas navede na razmisljanje
do sada svi samo prave greske
da li ce meral pokazati dalje kako to stvarno treba da bude bumo vijdeli


ps.inace u rl postoje mnogo gore situacije nego ove sto smo vidjeli u ovoj seriji
samo nama je to sokantno jer je to na ekranu i jer mi osobno se s takvim necim nismo sreli u rl
al vjerujte mi postoje itekako.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 25.06.2013. at 11:22.
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:40   #1426
Mustafa u svom svetu- vidi i oseca ono sto tako ocajnicki zeli, razdire ga
Narin-zamukla kao Hatun- u ocima joj se video uzas i beznadje, kao mirenje sa sudbinom

Ono sto ja osecam bolje je rekao neko drugi, pa evo, za oboje
( promenicu samo jednu rec-bold) :

"Od onol'kih zetvi osta kusur razi...
Od onakve rapsodije...samo sum
Od riznice iskrenosti...saka lazi...
I nema srce sta da trazi tu...
Prave reci kao zvezde, padnu same...
Po svom nikne jogunasti beli krin...
Trazis poentu na kraju drame...
a poentu krije prvi cin...
Glavna lica: Nalicje i lice...
Uspomene i sitnice...jarko pero rajske ptice...

"Sacuvaj me boze ove ljubavi
koja zive rane soli,
koja kaznjava i boli ...
izbavi me vecnih sumnji i ljubomore...
koje more dok ne pokore...

Sacuvaj me boze ove ljubavi
Onog ludila i strasti
sam se nikad necu spasti...
Sacuvaj me od ljubavi kojoj kopni sjaj...
Al' mi u nju ne diraj...

Kad na jednu kartu savis sve sto imas...
Kad su ti sve misli istoj slici ram...
Kad ne brojis da li dajes ili primas..
Znaci da ces ostariti sam...

Kad se spusti zavesa ...
Aplauz sledi...
Al' u jednom trenu vlada mrkli mrak...
U tom casu posumnjas da ista vredi...
Zivot cio...pepeo i prah...?
Zivot cio samo tudji dio...
Kad pogresis... pa zavolis
vise nego sto bi smio.."
adalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:45   #1427
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
......
svako od njih ima nesto sto ga koci sto ga unistava
mustafa ima tu ljubav prema narin koja ga totalno sagorjeva i unistava
harun koji kako vidjesmo nema roditelje je totalno orjentiran sam na sebe i svoj ego
serdar je opet neodlucan i jako jako se boji sebe.njegova mama koja sve gleda povrsno i sa aspekta kako se sve da rjesiti cakum pakum
narin se nasla u totalnom beznadju
trazi spas al ne shvata da jedino ona sama moze sebi pomoci
niko drugi ni dotur ni mama inci niko
al ona je toliko u svom svijetu da ne vidi od sume drvo

jednostavno svi likovi prave greske
i to nam je valjda meral htjela i da pokaze
da nas navede na razmisljanje
do sada svi samo prave greske
da li ce meral pokazati dalje kako to stvarno treba da bude bumo vijdeli

...........
Upravo tako,slažem se s tobom .Ni jedan lik nije crn ili bijel...život nije crn ili bijel...i nikad ne znamo kako ćemo se postaviti i što napraviti kad nas život iznenadi.Odrastamo,sazrijevamo i učimo dok smo živi.

Filmovi koje si navela su odličan primjer
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:33   #1428
napokon odledala epku, pročitala postove : cerek :
čitam neke i ne shvacam kako se Narin moze ''krivit'' za bilo što?
To ko da se prenosi tradicija sa tamo neke druge teme di se također glavna junakinja krivila non stop (makar za nju je to bilo zaslužno ) pa ajmo sad i Narin krivit....muške junake nismo ni tamo pa necemo ni tu, al zato po ženskima udri.

Mislim ne kuzim postove di se pise Narin je morala postupit prema Mujagi ovako, morala je onako, nije smijela biti pasivna, morala je pazit na to to i to...ček malo pa kaj je vama?
Zasto bi ona morala podilazit jednom luđaku i ugađat mu?
Zasto? Da ju malo lakše udari ili?
Pa da je ona njemu u tom zlostavljanju pruzala otpor, pa prošla bi još gore to je jasno kao dan.
I govorit da je ona namjereno inducirala njegove ep. napadaje mi je stvarno presmijesno
Je je Narin je proračunato zlo, mora da je tako....kako reče Durije, zaludjela ga

Ovaj Mujaga vec sam i prije rekla da zivi u svom rozom balonu, jučer ju otme i priča bajke kak ce zivjet skupa, plus ona pričica kad su bili u Stambulu da ce imat puno dječice i te spike....daaaaj odrasti kretenu!
Djed Mraz ne postoji

On je zapravo jedna jako nezrela osoba, to se tocno vidi po tome dok priča te bajke da uopće ne misli na dijete od Asije....oke znam kako je doslo do toga, al daj ako je vec pristao da se rodi, pa di ti je roditeljska odgovornost?
Al ne, nema toga u toj bajci, jbg sorry bebek al za tebe nema mjesta

Bezveze mi je kovat razne teorije zasto Narin nije vikala, pa kakve to veze ima?
To po meni nije uopće bitno, bitno je to sta joj je napravio a i na kraju krajeva, nismo ni vidjeli cijeli taj čin, pa tako ko zna mozda se kasnije i derala i opirala se?
Mozemo sad svašta izmisljat, al činjenica je da nismo vidjeli to do kraja...

Glupo mi je kako se Doktoru uzima za zlo i najmanji propust, sto je u nekim situacijama imao trenutke slabosti, eee to se dočekuje na nož i naziva ga se ''svemogućim'' i to u pogrdnom smislu,
a Mujagine okršaje se opravdava, ulazi se u psihoanalizu i sta sve ne... što se tice trenutnog događaja po meni svi silovatelji su isti i
Pa di bi svijet dosao kad bi svakog od njih opravdavali i trazili tračak svijetlosti u tom gadnom činu?

I bas me zanima kako ce Mujagoljupci opravdat ovo?

Al ne nije on lud, ma jok....to kad ides silovat osobu u čijim crvenim suznim očima vidiš strah, nemoć i patnju to nije opsesija nego ljubav, ma nee...on je potpuno normalna i uračunljiva osoba, svako bi tako da mu udaju ljubav zivota zar ne?
Ne treba njemu nikakvo lječenje, samo ljubav by Narin (zločesta ta Narin, kak ju nije sram )
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:45   #1429
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Bome, mene skoro strah postati večeras.http://www.sherv.net/cm/emo/funny/1/scared-smiley-face.gif
Počela sam pisati jedan drugačiji post, ali sam odustala, atmosfera je dovoljno nabrijana. Zadovoljit ću se samo sa par idiotarija u karakterima svih koji su se pojavili.
Nema potrebe da se cenzurišeš i bojiš ja bih baš voljela da si napisala ono što si zaista htjela.

Quote:
Što mislite, da li je potegao pištolj na Serdara zato što on u cirkuskoj maniri spašava Narin? Ili zato što je u njegovim očima pročitao ljubav prema Narin?
Potegao je pištolj na Serdara zato što zna da ovaj voli Narin.

Quote:
Zašto onda pobogu večeras nije bilo nikakve pobune, reakcije, bilo je vatre, klisura, kamenja. Zašto onakvo pasivno predavanje?http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/ummm-smiley-emoticon.gif
Ne razumijem to ležanje bez da je i pokušala.Čak i da ne uspije pokušala je.Zbunjuje me iznova i iznova njen lik.Razmišljala sam i pitala se šta bi bilo da ih pilot nije ostavio prije granice?Bi li se onda desilo silovanje?Ili je spoznaja da im je to zadnja zajednička noć i da će sutra sigurno umrijeti ili od mine ili od metka prouzrokovala Mustafinu reakciju i Narininu da tako kažem nereakciju. Nije džabe rekla nešto kao da nikad više neće gledati sunce i mjesec zajedno.Opet se pomirila kad nije trebalo,klanja u polju čeka smrt i predaje svoj život Bogu.

Quote:
Harun – devinitivno najljigaviji lik ( uz bok Aslanu), večeras je nadmašio i vlastitu ljigavost. One prijetnje, prijave, tužakanje, izderavanje na Serdara, sve je bilo prije nego da zagrli i utješi svoju tek vjenčanu suprugu. Pregled koji joj je priuštio nakon svega u cilju dokaznog materijala je vrhunac ljigavosti. On se oženio za kožuricu, mamlaz odvratni, sve mu je drugo sporedno, dabogda mu se nikad ne dig'o, http://www.sherv.net/cm/emoticons/swearing/fuck-you-asshole-smiley-emoticon.gif a prije toga bolno sasušio!
Harun mi je prije svega zgadio sladoled.Odkad se pojavio imam problem s njegovim likom i nešto mi tu smrdi iako na površini tako ne izgleda.Izgledalo mi je da je njemu ustvari najteže što on Narin nije bio prvi,ponos mu trpi a kako se Narin osjeća nije ga briga.Ima nešto zlo,sebično u njemu.

Quote:
Durije i Hatun. Obje majke, jedna u podređenoj, ponižavajućoj životnoj situaciji u odnosu na drugu. Durije i opet krivi Narin, ali i ona je majka, štiti svog sina. Hatun je nježna, blaga majka koja je od šoka zanijemila. 2 godine nije riječ iscijedila, 2 godine u kojoj su joj pred očima dijete sustavno zlostavljali, i ona riječ nije izustila. Prvu izusti kad joj Asiye naudi. Drugu kad kaže kćeri da ne srlja ko budala, a treću kad ju napadne Durije. Obje su majke i kao takve štite svoju djecu. Durije ne šuti, vrijeđa, okrivljava, Hatun tek sada progovara. Zašto nije u one 2 godine?
Hatun izgleda ima isti način preživljavanja kao i kćerka joj.Šutnjom i neotporom do određene granice.Durije i Aslan su toliki licemjeri da je to čudo jedno.Jedno slijepo na sve pogreške a Aslan u svoj frci misli kako će do Bahar.

Quote:
Serdar je večeras bio Katica za sve. O'š letat, vodit akciju spašavanja, naredbe za početak pucnjave, doktor, humanista, altruist... sve je bio. Bio je i dijete, koje je svojoj majci streslo u brk sve po spisku. Narin je bila tvoj projekt, poput škole! Plači, imaš i zašto. Imaš i ti Serdare, nisi ni ti nevin u ovoj situaciji.http://www.sherv.net/cm/emoticons/swearing/youre-full-of-shit-smiley-emoticon.gif
Ja sam čekala još da i ginekološki pregled napravi a i naređivanje da se puca uopšte mrsko ne pada našem altruisti.Upravo mi je najbolja njegova reakcija sinoć to suprotstavljanje majci,dočekah neku drugačiju i nepredvidljivu reakciju i od njega.Ne da ima plakat nego može ronit suze danima i vlažiti guzeljurtski toprak oprat se ne može.Isto tako ni Narin ne može vodom oprat spoznaju šta joj je učinjeno a ni Mustafa svoj grijeh.

Quote:
Već je i SOHO rekla, ono izlaganje vjenčanice sa flekom ( valjda na strateškom mjestu, jer zašto ona krv ne bi mogla biti od ranjavanja Mustafe?), Asiyino divljanje, Harunovo proklinjanje, sve je bilo toliko ponižavajuće ne samo za Narin, nego i za mene. Odvratno je na što se žensko svodi, sram me bilo na koji nivo su me doveli. Onog majmuna koji vodi doktora da skupi dokazni materijal ne misleći pritom niti sekundu što mu žena proživljava ne želim više ni komentirati, ono je prejezivo.
Ukratko, večeras je svatko svakoga krivio za učinjeno i neučinjeno. Svi su imali dežurnog krivca, a zajednički krivac je uvijek Mustafa.
No, bit će dana i epizoda. Za večeras – toliko.
Soho je savršeno objasnila nemam šta dodati na to.Ne razumijem tu bolesnu potrebu da se to prikaže u skoro svakoj seriji koju sam dosad gledala.Asiye često reagira slično kao Mustafa.Njoj je pao mrak kad je skontala da su spavali i do njenog mozga ne dopire ništa drugo osim da je muž prevario s još jednom.Eto klela se u ljubav a na kraju je Bahar ta koja plače uz Mustafino uzglavlje.Nije Mustafa dežurni krivac dosta se uspješno otkriva lice i naličje svakog lika.

Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Priča Mustafe i Narin..... nije svijet realnosti,logike,razuma....to je parallele universe u kojem on živi....i nikakvi razgovori i logika njemu nisu mogli objasniti da griješi,da se ljubav ne može silom dobiti,ne vidi bezumnost ideje o odlasku preko granice i stvaranju novog života za njih...u trenutku kad joj silom okreće lice sebi mislim da postaje svjestan da gubi,da ni taj zadnji čin neće pomoći da postane njegova...ali više nema natrag...udala se za drugoga ali ovako će barem biti njegova
Pitam se zašto se nije javila kad je Asil dovezao auto?
Tužne i bolne scene Narin u bolnici...muke koje silovana žena proživi ne samo samim činom,već i nakon njega...tek su počele,sudeći po ponašanju njenog muža
Imaš pravo Mustafa je kad je Narin u pitanju u nekom paralelnom svemiru i pošto su nam ozet isjekli išla sam pogledat.On kaže da je proveo magičnu noć u njegovoj glavi to je nešto dijametralno suprotno od onoga kako mi to vidimo.Nije se javila Asilu jer je svjesna da joj ovaj ne bi pomogao a Mustafa bi ga ubio i da je pokušao jer i sam kaže u ozetu šta je njemu umrijeti.Ne boji se smrti.Od Haruna više ne očekujem ništa dobro.

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
ja mislim da je meral ovom serijom i pogotovo ovom zadnjom epizodom prvenstveno htjela da pokaze
tabu teme koje sigurno kako kod nas tako i u turskoj su nesto sto se krije
sto se u javnosti ne govori
zato imamo knjige i filmove i serije gdje se to javno moze iznijeti
imam osjecaj da je meral htjela da nas dovede do takvog stava razmisljanja
da pocnemo da shvacamo dublje likove
a ne samo crveno i crno
Malo te skratih i imaš pravo sivi likovi najbolje reći iako se neke pokušava napravit previše bijelima pa se u tom procesu dobro zezne i pretjera.Ako se samo gleda ono što se na prvi pogled prikaže serija nije ista ali Meral bez obzira zamjeram silovanje jer bez obzira jel tabu tema a jeste na vrlo čudan način ga tretiraju u turskim serijama.Zbune me svaki put.

eMarina hvala što si podsjetila da režu ozete to ću sad redovno na netu morat gledat a ovaj zadnji je vrlo bitan jer je iz Mustafine perspektive.Ja bih odgovorila da gotovo nije i nikad neće bit.E da se vratim na ždralove.Dok je došlo do Turnam ja gotova bila .Gluma Melise i Engina od dolaska na ruševine pa sve do zadnje u minskom polju savršena.Muzika sve propratila.One usporene scene bez teksta kad kamera snima Aslana,Jašara,Mustafu,Narin,doktora savršene.Toliko raznih emocija da je to teško opisat najbolje se osjeti dok se gleda.

Adalet bolje objasniti nego pjesmom nisi mogla.Savršeno.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica

Zadnje uređivanje Ina84 : 25.06.2013. at 13:51.
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:04   #1430
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
napokon odledala epku, pročitala postove : cerek :
čitam neke i ne shvacam kako se Narin moze ''krivit'' za bilo što?
To ko da se prenosi tradicija sa tamo neke druge teme di se također glavna junakinja krivila non stop (makar za nju je to bilo zaslužno ) pa ajmo sad i Narin krivit....muške junake nismo ni tamo pa necemo ni tu, al zato po ženskima udri.

Mislim ne kuzim postove di se pise Narin je morala postupit prema Mujagi ovako, morala je onako, nije smijela biti pasivna, morala je pazit na to to i to...ček malo pa kaj je vama?
Zasto bi ona morala podilazit jednom luđaku i ugađat mu?
Zasto? Da ju malo lakše udari ili?
Pa da je ona njemu u tom zlostavljanju pruzala otpor, pa prošla bi još gore to je jasno kao dan.
I govorit da je ona namjereno inducirala njegove ep. napadaje mi je stvarno presmijesno
Je je Narin je proračunato zlo, mora da je tako....kako reče Durije, zaludjela ga

Ovaj Mujaga vec sam i prije rekla da zivi u svom rozom balonu, jučer ju otme i priča bajke kak ce zivjet skupa, plus ona pričica kad su bili u Stambulu da ce imat puno dječice i te spike....daaaaj odrasti kretenu!
Djed Mraz ne postoji

On je zapravo jedna jako nezrela osoba, to se tocno vidi po tome dok priča te bajke da uopće ne misli na dijete od Asije....oke znam kako je doslo do toga, al daj ako je vec pristao da se rodi, pa di ti je roditeljska odgovornost?
Al ne, nema toga u toj bajci, jbg sorry bebek al za tebe nema mjesta

Bezveze mi je kovat razne teorije zasto Narin nije vikala, pa kakve to veze ima?
To po meni nije uopće bitno, bitno je to sta joj je napravio a i na kraju krajeva, nismo ni vidjeli cijeli taj čin, pa tako ko zna mozda se kasnije i derala i opirala se?
Mozemo sad svašta izmisljat, al činjenica je da nismo vidjeli to do kraja...

Glupo mi je kako se Doktoru uzima za zlo i najmanji propust, sto je u nekim situacijama imao trenutke slabosti, eee to se dočekuje na nož i naziva ga se ''svemogućim'' i to u pogrdnom smislu,
a Mujagine okršaje se opravdava, ulazi se u psihoanalizu i sta sve ne... što se tice trenutnog događaja po meni svi silovatelji su isti i
Pa di bi svijet dosao kad bi svakog od njih opravdavali i trazili tračak svijetlosti u tom gadnom činu?

I bas me zanima kako ce Mujagoljupci opravdat ovo?

Al ne nije on lud, ma jok....to kad ides silovat osobu u čijim crvenim suznim očima vidiš strah, nemoć i patnju to nije opsesija nego ljubav, ma nee...on je potpuno normalna i uračunljiva osoba, svako bi tako da mu udaju ljubav zivota zar ne?
Ne treba njemu nikakvo lječenje, samo ljubav by Narin (zločesta ta Narin, kak ju nije sram )
Hvala na gore napisanpom. Slažem se sa svim od riječi do riječi.
Zašto doktor je doktor postupio ovako a ne drugačije, zašto Narin nije vikala, nije PUSTILA Mustafu načitali smo se na ovoj temi. Mislim da nema nikoga na kugli zemaljskoj čiji su postupci baš uvijek onakvi kakovi bi trebali biti. Život je pun pogrešaka, a doktor griješi na svoju štetu i ne ugrožava nikog.
Nakon svega cijela obit Bulut smišlja kako spasiti zlotvora.
anista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:18   #1431
Meral Okay, nije stvorila besprijekorne i savršene likove to joj nije bila ni namjera …
ja kao gledatelj nisam ni očekivala od Meral da „smisli“ likove koji se po ekranu šetucaju besprijekorni , savršeni i bezgrešni … naravno da im je svima dala jedan specifičan karakter koji mene-gledatelja emotivno uzburka, neki pozitivno neki negativno a to joj je valjda bio i cilj …
nema crno-bijelih likova a ni svijeta, život je ispunjen sivilom i ružičastim životnim bojama.
ako ćemo okarakterizirati nekoga „svi likovi čine greške“ pa naravno svi mi u RL imam mali milijun grešaka i da ih činimo, ali ima ogromne razlikuje od „greške do greške“ …
ljudi griješe kad im se izmakne čaša pa prospu vode po podu ili nekome u krilo, ali isto griješe kad nekome namjerno saspu čašu vode u lice … i naravno da je to obadvoje greška ….
ali je sad pitanje koja veličina greške?! netko upuca nekoga u samoobrani a neko puca s namjerom i obadvije osobe možemo nazvati ubojicom jeli tako?! za obadvoje se sudi zbog ubojstva… ja se ne bih složila s tim da su svi likove grešni, meni je Meral servirala životne likove sa svojim manama i vrlinama a servirala mi je s druge strane jako ohole, zločeste i psihopatske likove… i kod mene su podijeljeni u te dvije skupine …
ne bih se složila s karakterizacijom likova „svi čine greške“ to je jedna „ogromanska“ razlika i jedan „ogromanski“ raspon karaktera od „greške do greške“ …
nema likova koji čine sve ispravno i da su uvijek u pravu …
likovi imaju svoje slabosti i oni koji čine užasne greške …
lakše mi je podnijeti doktora koji ima svoje slabosti nego psihopatu Mustafu,…
lakše mogu podnijeti Narin koja ima svoje slabosti nego zločestu Asiju …
lakše mi je podnijeti Jašara sa svim svojim slabostima nego Aslana sa svojim licemjerstvom i ohološću …itd …
ali prije svega mislim na lik glavnog negativca i njegovo ponašanje, koji kod mene nema bijelu ni ružičastu karakternu crtu ima samo crnu i sivu …s psihološkog aspekta na tome je Meral dobro poradila…. zbilja je osmislila odlična negativca i Engin1 koji ga je odlično utjelovio.
ali to mi nije dovoljno da kod mene razvije emocije topline i nježnosti koje mene ispunjavaju .. razvio mi je emocije sažaljenja i bijesa ….
Dok promatram doktora dobro se osjećam , dok promatram Mustafu muka mi je od njegova kretenskog karaktera …
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:39   #1432
oprosti ali ja nisam olako prešla preko Mustafina pucanja u Narin!
naprotiv , ja se još nisam "odšokirala" od jednog njegova zločina uslijedili su naredni ...
čovjek napravit oliko zla i gluposti svaku epizodu pa ih ne uspijemo sve do kraja iskomentirati ...
on svakodnevno smisli i pocini drugu glupost ... ako nije on jest mu zakonita žena, ako nije žena, jest mu otac, ako nije otac jest majka, ako nije majka jest Baharica!!! Glupostima nikad kraja!!
Mustafa u svojim budalaštima svaki put pobijeđuje samog sebe....
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 25.06.2013. at 15:37.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:24   #1433
nitko nema pravo, prisiliti nekoga na spolni čin, protiv njegove volje,
nitko nema pravo oteti da bi ga se zavoljelo,
nikoga se ne može natjerati da voli, niti da oprosti...

opravdavati da je bila pasivna u silovanju i da je trebala....što vikati u postopoljini, urlati.,i onda se nebi desilo??on bi pao u epi napad, ili je ona zaboravila daljinski, da okrene njega u novi fajl?

bila je izbezumljena, bila je očajna, bila je( ne želim niti zamisliti), jer on želi svoju želju ispuniti, sada kada je uzela prsten drugog muškarca, on želi ovjekovječiti svoju uspomenu na nju, jer ju silno "voli", dok ona grebe šljunak na podu.ovako znači izgleda romantična večer mužjaka, koji je dugo čekao i sada konačno dočekao? ovako znači izgleda mužjak, koji samo još The događaj nije svojoj "jedinoj i velikoj ljubavi" poklonio?

uzeo joj je mladost, djetinjstvo, dušu, srce, nevinost, nadu, jer to njemu pripada, jer je ona pasivna, jer je ona u stvari menipulator, jer ona nije bila nježna prema njemu, i zato on ima pravo uzeti ju od same sebe.ona nije bitna, niti išta što ona želi, on je bitan, on treba, on želi , on uzima...

tobe, tobe, mužjak, crnih očiju tako vodi ljubav sa svojom "ljubavi".ona je pomirena, znači uzeo i zadnji njen dio, njenu čast i čistoću, nema više ničega.i u tom trenutku ona se sjeća Doktora, njegovih riječi, njega, kako ju gleda i dotiče, i taj trenutak ostavlja za sebe, to je njeno, to joj Mustafa ne može uzeti. uzeo je sve što je mogao, ovu misao ne može, tu je zaključana njene sloboda, u mislima na njega, doktora...

ona u bolnici veli Doktoru da se mora oprati, on shvaća, ona želi simbolički oprati grijeh, sebe, svoju dušu, svaki dio Mustafe u njoj, svoje srce, svoj život..Doktor ima dokaz ispred sebe da je ona, ostala bez dijela sebe, koji je čuvala, on sve shvaća, jedini ju razumije...sve što je rekla i što nije.sve što trpi sada postiđena pred njim jer nije više to ona Narin, koja je bila.

njih dvoje imaju sve karte sada pred sobom, ona je ogoljena do srži, tu pred njim ona je ono što je od nje ostalo, i on je svjestan koliko zbog samog sebe nije učinio što je trebao,što ona sada pati, jer se osjeća samom,
on je ljut na sebe, što nije bio hrabriji, što nije učino ono što sada vidi da je rezultiralo ovom, tugom.

no ja se uvijek uzdam da je Božja providnost nesaglediva, da je ljubav koja je sada potvrđena i zabetonirana između njih dvoje, ta koja može, pokušati izliječiti nju cijelu od pakla, u kojem je...raj prepuštam Mustafi...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:54   #1434
hajat, ne znam zasto ne mogu da te kvotnem a rado bih. Odlicno si primetila , zaista je drugacije kada citas knjigu. A Andric je jos bio lektira za osnovce, kad smo bili neviniji.

A pitanje o metku- metak ne vredja dostojanstvo, ne ponizava, ugrozava zivot, da, al' ovo je nesto intimnije , najgore kad boli dusa...

Meni ne bi smetalo da je bilo u stali jer sam tamo to dozivljavala kao njegovo pravo, to je surov svet. U ovoj sceni mi je bilo zao Narin, prosto sam joj osetila emocije. A zao mi i njega, kakve njega muke muce... A i scena je tako dobro napravljena, one rusevine Dara, vatre, njih dvoje odlicni, ubedljivi ...sve pre i posle i zasto i zato u ovom trenutku mi nevazno... pogadja...

A ako cu neozbiljno, bolje on nego Harun, bar je duze poznaje!
adalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:03   #1435
Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
Meni ne bi smetalo da je bilo u stali jer sam tamo to dozivljavala kao njegovo pravo, to je surov svet.
da li dobro razumijem...da bi u štali bilo opravadno silovanje,
a vani nije?...koje je njegovo pravo, niti to ne razumijem?
o kojim i čijim pravima je ovdje riječ?

o čemu je uopće ovdje riječ???
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:05   #1436
Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
U ovoj sceni mi je bilo zao Narin, prosto sam joj osetila emocije. A zao mi i njega, kakve njega muke muce... A i scena je tako dobro napravljena, one rusevine Dara, vatre, njih dvoje odlicni, ubedljivi ...sve pre i posle i zasto i zato u ovom trenutku mi nevazno... pogadja...
Išla sam gledat scene njihove ponovo i isplakala se što ti kažeš pogađa i žao mi oboje. Ja se nadam Safije i nekoj provali večeras ne mogu više jada i čemera.

edit

Dvije slike Melise Sonez sa snimanja sinoćnje epizode.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica

Zadnje uređivanje Ina84 : 25.06.2013. at 16:25.
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:11   #1437
Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
hajat, ne znam zasto ne mogu da te kvotnem a rado bih. Odlicno si primetila , zaista je drugacije kada citas knjigu. A Andric je jos bio lektira za osnovce, kad smo bili neviniji.

A pitanje o metku- metak ne vredja dostojanstvo, ne ponizava, ugrozava zivot, da, al' ovo je nesto intimnije , najgore kad boli dusa...

Meni ne bi smetalo da je bilo u stali jer sam tamo to dozivljavala kao njegovo pravo, to je surov svet. U ovoj sceni mi je bilo zao Narin, prosto sam joj osetila emocije. A zao mi i njega, kakve njega muke muce... A i scena je tako dobro napravljena, one rusevine Dara, vatre, njih dvoje odlicni, ubedljivi ...sve pre i posle i zasto i zato u ovom trenutku mi nevazno... pogadja...

A ako cu neozbiljno, bolje on nego Harun, bar je duze poznaje!
Već sam si mislila da sam prolupala i da ništa ne razumijem. Meni je ova scena sa Narin jako mučna, žao mi je, ali još uvijek dvojim oko scene. Imam podijeljen doživljaj viđenog. Žao meni i Mustafe.
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:16   #1438
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
da li dobro razumijem...da bi u štali bilo opravadno silovanje,
a vani nije?...koje je njegovo pravo, niti to ne razumijem?
o kojim i čijim pravima je ovdje riječ?

o čemu je uopće ovdje riječ???
da fkt, to ni meni bome nije jasno
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:38   #1439
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
nitko nema pravo, prisiliti nekoga na spolni čin, protiv njegove volje,
nitko nema pravo oteti da bi ga se zavoljelo,
nikoga se ne može natjerati da voli, niti da oprosti...
Nitko...apsolutno nitko nema to pravo...i ne može se nikog natjerati na ljubav...o tome serija i govori...

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
no ja se uvijek uzdam da je Božja providnost nesaglediva, da je ljubav koja je sada potvrđena i zabetonirana između njih dvoje, ta koja može, pokušati izliječiti nju cijelu od pakla, u kojem je...raj prepuštam Mustafi...
Mustafa je život proživio u paklu-od rođenja do današnjeg dana-što zaslugom okoline,obitelji,bolesti...demoni tog pakla i danas ga muče...i on zbog toga muči druge...to nije isprika,samo činjenica....
Narin je imala svoj pakao...

Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
......
Meni ne bi smetalo da je bilo u stali jer sam tamo to dozivljavala kao njegovo pravo, to je surov svet. ....
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
da li dobro razumijem...da bi u štali bilo opravadno silovanje,
a vani nije?...koje je njegovo pravo, niti to ne razumijem?
o kojim i čijim pravima je ovdje riječ?

o čemu je uopće ovdje riječ???
U to vrijeme bili su još vjenčani,a muž ima pravo na ženu,po zakonima koji tamo vrijede.Kao i tisuće žena širom svijeta koje su u ugovorenim brakovima,ili jednostavno prodane,koje nemaju pravo izbora,već se pokoravaju odluci obitelji.Da je Narin u bilo kojem trenu prisilio na sex tokom te dvije godine,ne bi se to smatralo silovanjem,koliko god se ona tome protivila.Nažalost,takvi su zakoni.Čak i kod nas je teško dokazivo silovanje u bračnoj zajednici.Svaki spolni odnos za koji ne postoji privola obje strane,praktički je silovanje...ali šerijatski zakoni kažu drugačije-tu se od žene uopće ne traži pristanak,on se podrazumijeva kao njena dužnost.

U tome i jest tragedija cijele priče...
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 17:24   #1440
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
al Serdar prvo mora posložiti neke kockice... a do tad nek se Narin strpi.. i preživi

volim ja jako Serdar (a i Engina Altana , ah mladosti).. al mu malo prošlost smeta...
Serdar je život shvaćao ozbiljno i odgovorno....čovjek od kojeg se od mladih dana tražila ozbiljnost i odgovornost teško je mogao i osjećaje otkriti.. dok sve nebude sigurno on je mislio... nije to loša osobina al ima manu... nema reagiranja impulzivno, srčano.. pa se zakasni..
Narin mu se podvukla pod kožu i on nije znao što bi s tim osjećajem.. a i sam na kraju prizna... uplašio se sebe /tih osjećaja
draži mi je Mustafa od Serdara, šta da radim ne mogu protiv EA, a u ovoj priči navijam za Narin i Serdara, odgovaraju jedno drugome, gnjecavi preko svake mjere, samo da se Mustafa posloži pa nek uživaju koliko im drago...ali bojim se da nema ni njima mira i sreće dok on ne pronađe isto




bojiš se sebe ili za sebe
u ljubavi nema mjesta tolikom razmišljanju i vaganju, čekanju i preslagivanju, voliš- riskiraš, pa šta bude, poslije se ne kriviš da nisi pokušao..
a što se tiče napada na majku (nije da dotična nije zaslužila da joj se kaže u facu šta je spada) kriv je barem koliko i ona...projekat poželio Aslan, idejno osmislila Inđi, odobrio i potpisao dr.Serdar, srušilo se na Narin...
da se on usprotivio ne bi prošlo, vidjelo se iz aviona u onim velikim očima da moli da je spasi...ali on se uplašio sebe, pa pati plavokosi nije mi te žao, da si imao pola srca Mustafinog sad bi obadvoje bili sretni bez obzira na Mustafu...
e baš zanima kako će dotur počistiti zgarište

a da danas ne bila opća depresija evo pa uživajte




I bonus kako reče jedna forumašica

Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.