Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 10:45   #5821
Quote:
Davor 68 kaže: Pogledaj post
Kako koristis psorex,meni stoji u ormaricu,trebao bi poceti terapiju.Imam ps malo po laktovima.
PSOREX je dosta dobar ali ima jednu veliku manu zbog koje ga ne koristim a to je da smrdi ko sam vrag!!!!!
ali doslovce
dakle smrdi kao da te netko zalio dieselom i to mi je smetalo jer mi se uvuklo u svu robu, krevet, auto apsolutno je sve smrdilo.
za korištenje nema nekih pravila osim da se tuširaš svako treći dan.

pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:09   #5822
U zadnje vrijeme Psorex koristim tako da ga namažem i držim desetak minuta, i to ne svaki dan, pa pobrišem salvetom. Funkcionira.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:08   #5823
zna li netko nešto o prurigo subacuta (kažu kronični svrbež). svrbi cijelo tijelo do ludila osim očiju i nosa.cijelo tijelo je u ranama već 10 mjeseci,molim ako neko ima savjet. hvala
rij is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:22   #5824
Quote:
Davor 68 kaže: Pogledaj post
Kako koristis psorex,meni stoji u ormaricu,trebao bi poceti terapiju.Imam ps malo po laktovima.
Mažeš svaku večer prije spavanja, probaj detaljnije da pokriješ sve...nema pranja oboljelih mjesta najmanje tri dana...kad se ideš prat onda prije pranja namaži maslinovim uljem pomiješan s malo vode...ne treba puno maslinovog ulja....onda se opereš s baby šamponom...to je to...provjeri rok trajanja kremice(pošto si rekao da ti stoji)...da, smrdi ko nafta, još se pogoršava dok je na suncu i ostavlja fleke na posteljini, ali za sad je najdjelotvorniji....i izbjegavaj se mazat dok se izlažeš suncu jer može doć do pogoršanja....prvih 10 dana može doć do pogoršanja prije nego što dođe do poboljšanja tako da ne misliš da ne djeluje...tak je bilo kod mene....probaj obavezno koristiti nešto za detoksikaciju jer to uvelike poboljšava nestanak.....dok nestane maži još bar mjesec dana..... sretno....
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 16:23   #5825
Quote:
Josip 3 kaže: Pogledaj post
Što upotrebljavate poslije tuširanja,kupanja da vam nahrani kožu,koji emolijens,neutralnu kremu ili mlijeko za tijelo?Što je to što najbolje djeluje na vašu kožu poslije tuširanja tj. umiri je, smiri zategnutost, svrab itd.?

Moraš se tuširati u hladnoj vodi ako želiš da imaš ne suhu kožu i možda ti treba filter za vodu protiv klorina.

Zadnje uređivanje Vlado2020 : 23.03.2012. at 16:35.
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:54   #5826
ok znam da sam lijena ali evo trebam info što se tiče psorijeze na noktima...
dakle, rapidno mi se jedan nokat skoro cijeli odvojio od podloge...zahvačena su mi 4 nokta...prošla sve pretrage i pokazalo se da je riječ o psorijazi...
mazala se belosalicom ali išta....
pretpostavljam da ste već pisali o tome na ovoj temi ali molim iskustva i kako se može liječiti...
znam da je neizliječivo ali bar da mi se ublaži jer mi nokti izgledaju koma...
nimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 23:38   #5827
Quote:
nimi kaže: Pogledaj post
ok znam da sam lijena ali evo trebam info što se tiče psorijeze na noktima...
dakle, rapidno mi se jedan nokat skoro cijeli odvojio od podloge...zahvačena su mi 4 nokta...prošla sve pretrage i pokazalo se da je riječ o psorijazi...
mazala se belosalicom ali išta....
pretpostavljam da ste već pisali o tome na ovoj temi ali molim iskustva i kako se može liječiti...
znam da je neizliječivo ali bar da mi se ublaži jer mi nokti izgledaju koma...
Probaj s Nailner repair stickom. It works
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:54   #5828
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Probaj s Nailner repair stickom. It works

što to nije za gljivice?!
dobila sam od doktorice preporuku za neki lak za psorijazu na noktima...ali nisam probala...ne znam sumnjam u sve to...da li netko ima iskustva sa tim lakom?

mene TNX na odgovru
nimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 16:11   #5829
Quote:
nimi kaže: Pogledaj post
što to nije za gljivice?!
dobila sam od doktorice preporuku za neki lak za psorijazu na noktima...ali nisam probala...ne znam sumnjam u sve to...da li netko ima iskustva sa tim lakom?

mene TNX na odgovru
Da, to je za gljivice. Pouzdano pomaze. Nadam se da ce i tebi.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 17:31   #5830
Quote:
nimi kaže: Pogledaj post
što to nije za gljivice?!
dobila sam od doktorice preporuku za neki lak za psorijazu na noktima...ali nisam probala...ne znam sumnjam u sve to...da li netko ima iskustva sa tim lakom?

mene TNX na odgovru
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/362/
Evo to je lak koji ja koristim nekih mjesec i pol dana, mažem svaku večer, ali mislim da mi je više do sada pomoglo nakapat sa beloderm losionom i zamotat u najlon i tako ostavit preko noći. Sljedeći dan porašpat sa finom mekanom rašpicom!
Sve u svemu za sada nemogu pohvaliti taj lak!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:44   #5831
http://mademoisellenevertells.blogsp...ni-sampon.html ako vam može pomoci mozete procitati kako djeluje dr-temt crni sampon...
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 05:14   #5832
Evo da vam malo dam nade. S 17-18 godina mi je pocela psorijaza da bi se do moje 19-20 godine prosirilo preko cijelog tijela.

Uzimao kortizon. Pomagalo malo. Ali opet mi je doslo. Onda sam se odlucio na terapiju svjetla. Nesto tako. I otislo mi je na gornjem tijelu skroz. I nikad vise nije doslo. Na nozi je bilo tesko i sa svjetlom. Valjda sto mi je tu dolje koze malo deblja.

Inace s 21 godinu u listopadu mi je sve nestalo. Jednostavno prije toga su me puno stvari psihicki opterecivali. Jednostavno onda je doslo vrijeme gdje vise nisam na tu bolest mislio. I eto tako je sve nestalo. I do tadasnjeg dana se nije pojavilo. Nadam se da i nece vise iako znam da se ne mozes izlijeciti jer je ta bolest u tebi zauvijek.


A sada vec imam 22 godine.
Zelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:37   #5833
imam pitanje za one koji bolje poznaju ovu kožnu bolest. prije 10-ak dana, s unutarnje strane stopala, kraj pete, sam primjetila da me svrbi mali dio kože, ovalnog oblika, promjera otprilike 2,5 cm. taj dio je bio crven, ali ne previše i prekrivren jako sitnim, jedva primjetnim prištićima. kroz ovih 10-ak dana me dan-dva ne bi svrbilo, pa bi me ponovno dan-dva svrbilo i tako u krug.

trenutno mi se čini da se područje svrbeža proširilo tj podijelilo u više manjih crvenkastih područja i poprimilo nekakav zlatni odsjaj. i dalje nije jako crveno, a ponekad se jedva primjeti.

nešto slično sam prije 2-3 dana primjetila na istom mjestu, ali na desnom stopalu. međutim, na desnom stopalu me "to" ne svrbi nego je samo crveno i kao da se sastoji od više malih flekica. dolje šaljem sliku dijela lijevog stopala iako se ne vidi baš najbolje.

da li je to psorijaza? imam 30-ak godina i nitko u obitelji je nema, a nisam ni kod sebe ništa slično do sad primjetila. hvala na odgovorima.

zezeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 23:42   #5834
meni na prvu odokativno NE izgleda kao psorijaza, mozda nesto drugo tipa gljivice ili tko zna sto mislim nista opasno. inace psorijaza na pocetku bas ne izbija na ovom djelu tjela. mislim bas na taj dio pete.
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 07:57   #5835
puno hvala na odgovoru.
zezeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:38   #5836
Moja mama (73) se jako dugo mučila sa psorijazom. Probala je sve i sva. No, sada smo nabavili Daivonex kremu (LEO, Švicarska) i problemi su konačno riješeni. Ono što znamo o kremi da je dosta nova i da u Švicarskoj stoji 38 franaka.
Bilo bi nam drago ako bi još nekome pomogla.
dubrovnik12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:38   #5837
ja iman psorijazu od gležnja do koljena i čula sam da pomaže mast od puha (ako znate koja je to životinja) valjda bi je trebalo sačuvati nakon što se oni ispeču jer samo njihova mast ostane u tekućem obliku... nadam se da sam vam malo pomogla )

Quote:
rij kaže: Pogledaj post
zna li netko nešto o prurigo subacuta (kažu kronični svrbež). svrbi cijelo tijelo do ludila osim očiju i nosa.cijelo tijelo je u ranama već 10 mjeseci,molim ako neko ima savjet. hvala
preporučam ti što prije kod dermatologa, dok ti ne bude kasno

Quote:
mileram 40 kaže: Pogledaj post
kako neko rece nema rijesenja za sve tako da vam kazem ni sunce nije za sve lijek. ja sam moler i radim fasade na suncu sam otvorenom 3 mjeseca koza mi pocrnjela ko iz afrike da sam al psorijaza se nije makla iako je progorila bar 100 puta (nervoza i stres ) jedite i pijete sta hocete al se stedite stresa naravno ako je moguce. pozz
ali sve ovisi koju vrstu psorijaze imaš, moja teta ima dvoje vrste na tjelu, jednoj treba sunce i more, a ova druga ne podnosi sunce, tako da lice pokrije kad ide na more. nadam se da san pomogla malo

Zadnje uređivanje Sashica : 24.04.2012. at 14:57. Reason: spajanje postova
đou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:17   #5838
Quote:
dubrovnik12 kaže: Pogledaj post
Moja mama (73) se jako dugo mučila sa psorijazom. Probala je sve i sva. No, sada smo nabavili Daivonex kremu (LEO, Švicarska) i problemi su konačno riješeni. Ono što znamo o kremi da je dosta nova i da u Švicarskoj stoji 38 franaka.
Bilo bi nam drago ako bi još nekome pomogla.
Ta krema nije nova i ima je pod drugim imenima. To je samo miks vitamina d i kortikosteroida.
Problem sa tom kremom je da se psorijaza vrati odmah kad prestanes mazati. To znam iz iskustva.
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:21   #5839
Quote:
mileram 40 kaže: Pogledaj post
kako neko rece nema rijesenja za sve tako da vam kazem ni sunce nije za sve lijek. ja sam moler i radim fasade na suncu sam otvorenom 3 mjeseca koza mi pocrnjela ko iz afrike da sam al psorijaza se nije makla iako je progorila bar 100 puta (nervoza i stres ) jedite i pijete sta hocete al se stedite stresa naravno ako je moguce. pozz
Sunce ni meni ne radi nista ali vitamin D definitivno radi ali u visokim dozama koje niko drugi ne uzima.
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:28   #5840
Quote:
Vlado2020 kaže: Pogledaj post
Sunce ni meni ne radi nista ali vitamin D definitivno radi ali u visokim dozama koje niko drugi ne uzima.
Treba biti oprezan sa uzimanjem većih količina vitamina D (kao i vitamina: A,E i K) jer tijelo ne može višak da izlučuje i to može uzrokovati ozbiljne probleme!
ćelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.