Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2023., 11:43   #1121
Hvala ti puno na odgovoru a koliko mi je dovoljno za Mexico City? U svakom slučaju bi isli do Teotihuacan, možda floating gardens....
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 15:27   #1122
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovoru a koliko mi je dovoljno za Mexico City? U svakom slučaju bi isli do Teotihuacan, možda floating gardens....
Ja bi Mexico City uzela 4 dana, ubacila bi 2 Acapulco i 4 Tulum.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 22:02   #1123
Mene Tulum baš i nije impresionirao previše, kao ni Cancun. Playa del Carmen da, i tu bih rentao auto za Chichen Itzu npr. Tulum je blizu Playe, njihove ruševine su ok.
Xplor park za svaku preporuku, cenote bili u Cobi, bilo ok.

Poslano sa mog moto g32 koristeći Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 22:20   #1124
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
I u kojem kvartu u Mexico Cityju je najbolje da tražim smještaj?
Najbolje u Condesi i Roma Norte koji su dosta hipsterski, dobro prometno povezani. Polanco isto dolazi u obzir, ali on je više posh.

I nemojte podcijeniti veličinu Mexico Cityja . Ogroman je i stvarno treba jako puno vremena za prijevoz od točke a do točke b (pogotovo ako prijevoz uključuje metro krajem radnog dana kad je nemoguće ući u metro). Udaljenosti su velike i u pravilu nije da možeš samo prošetati. Nama se jedan petak popodne dogodilo da nismo mogli ući u metro s kojim bismo trebali pola sata do hotela; pješke bi bilo 2 sata.

Od fora stvari za preporučiti još mogu: Museo Nacional de Antropología (alternativno ako nemate toliko vremena Museo del Templo Mayo), Chapultepec, Frida Kahlo Museum (obavezno kupiti karte koji tjedan unaprijed), Palacio de Bellas Artes (nedjeljom je besplatni ulaz te imaju vođene ture na engleskom i španjolskom).

Za Cancun sam već pisala - skroz bih preskočila. Playa i Tulum su bolji izbori.
Marlis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2023., 08:49   #1125
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Mene Tulum baš i nije impresionirao previše, kao ni Cancun. Playa del Carmen da, i tu bih rentao auto za Chichen Itzu npr. Tulum je blizu Playe, njihove ruševine su ok.
Xplor park za svaku preporuku, cenote bili u Cobi, bilo ok.

Poslano sa mog moto g32 koristeći Tapatalk
slažem se.. mislim da je šteta gubiti vrijeme na Tulum.. došli, pogledali i na kraju nismo ni skužili kaj ima u tom Tulumu...
4 noći Mexico city, 3 noći Playa i 3 noći Cancun... naravno, da sam imao više vremena volio bih još zujati po Meksiku, ali kratki su uskršnji praznici za djecu
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 09:00   #1126
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovoru a koliko mi je dovoljno za Mexico City? U svakom slučaju bi isli do Teotihuacan, možda floating gardens....
Sinko, ne znam koliko ti je godina ali očito nemaš puno iskustva, jer 4 dana Ciudada je katastrofa. To je ogromna gradusina i ne mozeš jedan dobar kvart obici u toliko vrimena.
Hipsterska Condesa je vjerovatno najbolja za odsjest, ali malo udaljena od pješačke vrijednosti centra grada. Polanco preskup, biz od tamo, osim da napraviš izlet do tamo ali nemaš vremena.
Roma Norte idealna po meni.
Prijevoz Uber...sedneš i pičiš.
Ja i supruga smo bili u Meksiku više od pola godine.
U Ciudadu smo bili 3 miseca pa nismo sve uspili vidit

Tako da, malo, malo ti je vrimena. Samo za antropološki muzej triba ti cili dan.
Uvik se smijem kad cujem ovakve planove za put (bez uvrede, ali to su fakti).
A Tulum i taj dio Yucatana nema veze sa Meksikom, osim da se pohvališ kad se vratiš da si tamo bio. Američka destinacija koja je pojela duh Meksika. Odlična destinacija za ljubitelje instagrama.

Mozda sam malo pregrub ali zao mi je, to je tako. Ako vec ideš na krace onda se posveti jednoj destinaciji koju ces bar malo zagrebat jer u protivnom od svega ništa osim pečata u
putovnici kao uspomenu da si negdi tamo protrča.
Vincent9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 11:00   #1127
Vincente, žensko sam i imam puno iskustva. Bez uvrede, ali sereš ga. Svi smo debelo ograničeni vremenom i izvlačimo maximum iz toga. Nitko ne planira vidjeti sve niti se sve mora vidjeti. 6 mj za putovanje, ili 1 mjesec nema gotovo nitko.

Pusa bok

Odgovor ostalima odlučili smo se na Mexico City puna 4 dana, pa letimo za Tulum i imamo tamo punih 5 dana. Za sada znamo ugrubo gdje cemo, no sigurno cemo stici sve sto isplaniramo.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 19:49   #1128
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Vincente, žensko sam i imam puno iskustva. Bez uvrede, ali sereš ga. Svi smo debelo ograničeni vremenom i izvlačimo maximum iz toga. Nitko ne planira vidjeti sve niti se sve mora vidjeti. 6 mj za putovanje, ili 1 mjesec nema gotovo nitko.

Pusa bok

Odgovor ostalima odlučili smo se na Mexico City puna 4 dana, pa letimo za Tulum i imamo tamo punih 5 dana. Za sada znamo ugrubo gdje cemo, no sigurno cemo stici sve sto isplaniramo.
Nisam imao namijeeu nikoga vrijedjati svojim odgovorom. To što si se ti našla uvrijedjena, zao mi je da je tako.
Sretno sa "zabijanjem zastavica". Moja poruka je namijenjena onima koji vole i drugačija razmišljanja.
Vincent9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 20:08   #1129
Moze Kakav realan savjet za ženu koja putuje s dvoje male djece na Yucatan za idealnu mirnu destinaciju na plazi? Da klinci mogu roniti s obale, da je mir i da su plaze lijepe. Razmišljala sam o Mahahual?
Kakva je vožnja rent a carom? Nisam los Vozac al nisam bas ni iskusnjara za Indiju … pozdrav svim starim vagabundima s foruma! Nismo se dugo čuli 🤗🤗🤗
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.