Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2003., 10:55   #1
Knjige koje čitaju vaša djeca

Bijeli jelen
Nikica
Čudnovate zgode šegrta Hapića
serijal Pet prijatelja
Koko (serijal)
Ronja- razbojnička kći
Pipi Duga Čarapa
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 18:10   #2
Nisam pročitao knjige od William Saroyan:


- Tata ti si lud,

- Mama volim te

Koja je, knjiga "bolja"?
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 16:16   #3
Jel znate ima li negdje kupiti dječje stripove na engleskome? Dolazi mi u posjet prijateljica s djetetom za kojeg znam da voli čitati stripove Paško Patak pa bi mu kupila,ali ne zna hrvatski tako da mi treba engleski...
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 19:29   #4
za paju patka nisam sigurna, ali u bivsem algoritmu ima jako puno stripova na engleskom, i za klince i za odrasle.
dolje kad se spustis u podrum malo ravno od stepenica pa desno, police prepune raznih stripova na eng. doduse, hrpa toga je manga.
za klince znam da sam uzimala garfielda, calvina i hobbesa, asterixa, peanutse... ali kazem, za paju nisam ziher.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2021., 21:15   #5
Curka - 10 god - Warriors Cats, Nikadgrad, Višnjin dnevnik, Garfield, Hilda, Pipi Duga Čarapa, Doktor Dolittle, one vile ( gdje ih ima raznih boja u seriji ) su joj bile super, Sestre, David Walliams joj nije sjeo, iako ga mnogi obožavaju, Ivy Pocket - luda je bila za tim knjigama - mislim da ih je čitala 3 puta, Tajni ključ svemira i ostale u seriji, Bajkarice, Matilda - nju obožava - čak si ju je i kupila, Vještice - Roalda Dahla voli, Niz nesretnih događaja je bio upravo to - kad se totalno zakačila na njih više nije bilo prevedenih nastavaka i bilo je čak i plača, Spiderwick, Sanja Polak joj je bila super, Darcy Burdock je bila ok, ništ posebno, ali ih je pročitala, Jakicu je isto voljela, Harry Pottera je pročitala prva 3, jer mislim da je 4ti malo teži i da mora malo stasati. Ugl, ovo je samo ono čega se mogu sjetiti, ona je djevojčica koja jakoo voli čitati, puno vremena provodi u knjižnici, skompala se s tetama tamo.

Dječak - 7 god - on je malo drugačija priča od seke, čita on, ali nekako ne tako s voljom kao sestra, uvijek će radije izabrati Playstation - sve što je pročitao, pročitala je prije seka pa ga i ona malo nagovara- Čovpas - najbolji za sada, kapetan Gaćeša mu je ok ( meni je užasan ), Tom Gates mu je bio ok, sad je počeo s Gregorom, Višnjin dnevnik, Hilda su mu isto ok, Minecraft priručnike sve žive je pročitao ( ali to je zato što i igra tu igru i jako ju voli ).

Prije nego što su postali samostali čitači najdraže slikovnice su nam bile - Grubzon, Bubamara i sve ostale od Julie Donaldson, Vuka smo jakoo voljeli, Voćnu farmu smo stalno posuđivali, Djed i repa, - znam ih ponekad i sada uzeti pa im pročitati za laku noć, iako ih sada već mogu i sami čitati.
aposavec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2021., 10:11   #6
za ljubitelje grega, gacese, toma gatesa...

Chris Hoy: Leteći Lovro
https://shop.egmont.hr/knjige/djecje.../leteci-lovro/
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 09:50   #7
Možda će netko ovdje znati ime knjige.

Jučer u tramvaju sam čula sadržaj za dječju knjigu naše autorice,ali nisam uhvatila ime osim da se spominje "Igra".Radi se o dječacima koji su osmi razred i ovisni o kompjuterskim igricama,jedan na kraju završava tragično.
Možda netko zna o kojoj je knjizi riječ?
Voljela bih ju prelistati pa možda i kupiti.Imam nećake koji su ovisni,a vidim da i moja mala lagano ide njihovim stopama jer joj dopuštaju da igra s njima.Gospođe čiji sam razgovor načula su govorile kako bi dobro bilo da je knjiga lektirna jer je pisana jednostavno i lako se čita,a tematika je djeci bliska i prenosi im važne poruke.Mene naravno brine što je kraj tragičan,ali ne možemo djecu od svega štitit.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 11:29   #8
Interesantno....

Ovo je slicno, ali je strana autorica i nisu kompjuterske igre: https://shop.skolskaknjiga.hr/djeca-...obna-igra.html
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 11:32   #9
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Interesantno....

Ovo je slicno, ali je strana autorica i nisu kompjuterske igre: https://shop.skolskaknjiga.hr/djeca-...obna-igra.html
Ovo isto zvuči interesantno!

Ali nije to.Sigurna sam da su spominjale da je naša autorica.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 15:19   #10
Ova mozda? Igra izazova / Tamara Lövey
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 15:49   #11
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Mislim da je!
Puno hvala!
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 17:40   #12
Ove obje knjige zvuče super. Mislim da bi se čak i mojoj maloj svidjele. A čita samo lektiru i to prisilno.
Apropos knjiga, ima li Interliber ove godine i online verziju? Ne bih baš u gužvu na Velesajam.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 22:48   #13
Interliber nikad nema svoj webshop, samo izdavaci daju popuste na svojim stranicama.
Na velesajmu nema nikakve guzve.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 12:09   #14
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Ove obje knjige zvuče super. Mislim da bi se čak i mojoj maloj svidjele. A čita samo lektiru i to prisilno.
Apropos knjiga, ima li Interliber ove godine i online verziju? Ne bih baš u gužvu na Velesajam.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Imas popust online na sve kao i tamo.
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 17:54   #15
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Interliber nikad nema svoj webshop, samo izdavaci daju popuste na svojim stranicama.
Na velesajmu nema nikakve guzve.
Quote:
Merion1 kaže: Pogledaj post
Imas popust online na sve kao i tamo.
Ok, hvala. Kad sam upisala u Google Interliber webshop ili online, bacalo mi na izdavače. To su znači ti interliberovski popusti. Budem prosurfala.
Jedne godine sam i ja bila preko tjedna ujutro, milina. Ali sad bi mogla samo u subotu, a to ipak očekujem veću gužvu.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 19:30   #16
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. Kad sam upisala u Google Interliber webshop ili online, bacalo mi na izdavače. To su znači ti interliberovski popusti. Budem prosurfala.
Jedne godine sam i ja bila preko tjedna ujutro, milina. Ali sad bi mogla samo u subotu, a to ipak očekujem veću gužvu.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
Da, da, moras guglat po izdavacims, svi imaju sad popuste.
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 10:28   #17
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Ove obje knjige zvuče super. Mislim da bi se čak i mojoj maloj svidjele. A čita samo lektiru i to prisilno.
Apropos knjiga, ima li Interliber ove godine i online verziju? Ne bih baš u gužvu na Velesajam.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Pročitala sam knjigu "Igra izazova" i mislim da ipak nije za osnovnoškolsku djecu.Možda 8.razred,ali ne prije.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 16:36   #18
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Pročitala sam knjigu "Igra izazova" i mislim da ipak nije za osnovnoškolsku djecu.Možda 8.razred,ali ne prije.
Ok, hvala na preporuci, onda ćemo malo pričekati.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 21:14   #19
Popusti na interliberu su bijedni, nikad slabiji...
Jedino sto je super, nema guzve i fino covjek moze disat i knjige listat.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 23:24   #20
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Popusti na interliberu su bijedni, nikad slabiji...
Jedino sto je super, nema guzve i fino covjek moze disat i knjige listat.
Ja sam bila u subotu i bila je gužvetina. Popusti su stvarno bili loši, ali kupila sam za sebe novi roman Sally Rooney (koji sam ionako namjeravala kupiti) za 120 umjesto 150. Klincima sam kupila nekoliko knjiga iz serijala Pet prijatelja, Toma Sawyera za 25 kuna i nekoliko stripova. Kupila sam još neke vodiče i sveukupno nisam baš bila oduševljena utrškom.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.