Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2007., 15:54   #1
Sve se vraća sve se plaća?

istina ili mit?

po kojem principu se tak nekaj događa?

i vraća li se i plaća svima ili samo "odabranima"?
 
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:02   #2
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
istina ili mit?

po kojem principu se tak nekaj događa?

i vraća li se i plaća svima ili samo "odabranima"?

Sve se vraća i sve se plaća SVIMA.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:08   #3
kako i zakaj?

ide se po principu savjesti, tj. sami se dovedemo u situaciju da nam se vrati ili neka viša sila na to utječe?
 
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:15   #4
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
kako i zakaj?

ide se po principu savjesti, tj. sami se dovedemo u situaciju da nam se vrati ili neka viša sila na to utječe?
I po savjesti i po atrakciji.
Jednostavno: ako sponzorušu zanima novac i materijalno, jasno je da će dobiti tipa koji prečesto nema u glavi, ili nema vremena, i ne voli ju, ali ju plaća.
Ili: ako cura voli seksati se sa tipom sa kojim su se sve druge poseksale, i sve su joj rekle da je tip smeće, a kaj onda može dobiti nego smeće. Ona ganja popularnost, nešto kao: "ja sam spavala sa kapitenom nogometne reprezentacije", ili "meni su sve zavidne što sam se ja poseksala s njim" i "ja s njim imam specijalni odnos"...što očekivati nego da takva glupača loše završi. Što traži, to i dobije.
I pomalo i sama postaje smeće. Imaš ovdje primjere, pa prouči.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:19   #5
svima.
svaka tvoja akcija ima neku posljedicu, ako je akcija motivirana dobrim i rezultat ce biti dobar, i obratno.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:12   #6
Sve se vraća sve se plaća?

Svemir i čovjek skup s njim i sve oko nas funkcionira na principu akcija-reakcija, stoga svaka čovjekova akcija proizvodi reakciju, pozitivna akcija-pozitivna reakcija; negativna akcija-negativna reakcija; ono što većinu mislim zbunjuje je koncept vremena, jedan ljudski život je u kontekstu svemira malo...pa jedna ljudska akcija može izazvati reakciju u njegovom istom, narednom ili za 3, 5, 50 života. Tako nekad negativne stvari se dešavaju 'dobrim' ljudima, malim bebama ili sl. i svi se čude jer što je taj dobričina 'bogu skrivio'?!, zapravo oni proživljavaju negativna iskustva svojih vlastitih negativnih akcija od tko zna kad, od pred 1, 5, 10....života. Prosto ko pasulj.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:17   #7
"Sve se vrača sve se plača" ili "šta siješ to žanješ".

Ako je to istina onda se radi o zakonu karme.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:22   #8
Stvari se događaju kako se događaju, ukoliko se uopće događaju, a čovjek je taj koji je stvarima, pojavama, ljudima ....dao negativni ili pozitivni predznak. Tako kad nešto "loše" napravimo smatramo da će nam se to vratiti pa onda kad nam se nešto "loše" dogodi tada smatramo da je to zbog onog lošeg što smo napravili, makar te stvari bile u potpunoj divergenciji (koja onda pretpostavlja i postojanje konvergencije, tj. ako postoji zamišljeni odnos dobro-loše, može postojati i zamišljeni koncept konvergentno-divergentno). Onaj tko se osjeća krivim zbog nečeg će htjeti biti za to i kažnjen i na podsvjesnoj razini možda, nego čeprkati po sebi pa doći do toga da možda i nije kriv. S krivicom se još nekako i može nositi, ali s tim da nije kriv za nešto što duboko u sebi smatra lošim, e to je već teže.
Vertigo M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.