Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 18:13   #21
koliko to mlijeko može stajati u frižideru
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:41   #22
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
koliko to mlijeko može stajati u frižideru
evo c-p s rode...


Majčino mlijeko može se pohraniti na sljedećim temperaturama:

Kolostrum:

* na 27-32 °C - 12 sati

Zrelo mlijeko:

Na sobnoj temperaturi

* do 15 °C ....... 24 sata
* 19-22 °C ....... 10 sati
* 25 °C ........... 4-6 sati
* 30-38 °C ......... 4 sati

U hladnjaku:

* na temperaturi 0-4 °C ....... do 8 dana

U zamrzivaču:

* u pretincu zamrzivača unutar hladnjaka (temperatura nije stalna zbog čestog otvaranja vrata hladnjaka)...... do 2 tjedna
* u pretincu zamrzivača koji je dio hladnjaka od dva dijela (zamrzivač ima posebna vrata)....... 3-4 mjeseca
* u zamrzivaču s konstantnim dubokim smrzavanjem na -19°C ....... 6 mjeseci ili duže
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:45   #23
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
to je normalno, drugi dan bit će možda obrnuto , malo masaže pomaže
izgleda da mi lijeva slabija...svega 30ml izvuče iz nje, al desna evo popodne 100ml!!!

masiram dok izdajam

i mogu reći da sam zadoboljna, bradavice malo bole poslije ali ok!!

i izdajalica me spasila
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 19:31   #24
nray super da si zadovoljna
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:35   #25
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
nray super da si zadovoljna
hvala na preporuci!!

biti će mlijeka!!!
a i markica je zadovoljan, popapa 100ml i ko bubica je!!!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:52   #26
moj malesni ima mjesec i par dana, na prvom pregledu dobio 1300
pedijatrica je rekla da beba u dobi od mjesec treba 100 ml,to sam pitala radi nekih lijekova kad se izdojim prije da znam koliko moram dati bebi...
mene isto izdajalica spasava neke dane kad mi mlijeko nahrupi u velikim kolicinama a on spava li spava i jede 5 min i opet zaspe.. a mlijeko pokipi...
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:19   #27
Imam izdajalicu ali nisam je već dugo koristila (koristila sam je samo da si olakšam). Zanima me da li kad se izdojite npr. ujutro mlijeko stavljate u hladnjak i onda ga grijete kad vam treba ili ga držite na sobnoj temperaturi.

Jel ga grijete u mikrovalnoj? Čujem da dosta tako podgrijava ali mene strah da se neravnomjerno zagrije

Nisam malcu još davala na bočicu, imam želju tj. potrebu Ima 5 mjeseci, valjda nije kasno za bočicu
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:28   #28
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Imam izdajalicu ali nisam je već dugo koristila (koristila sam je samo da si olakšam). Zanima me da li kad se izdojite npr. ujutro mlijeko stavljate u hladnjak i onda ga grijete kad vam treba ili ga držite na sobnoj temperaturi.

Jel ga grijete u mikrovalnoj? Čujem da dosta tako podgrijava ali mene strah da se neravnomjerno zagrije

Nisam malcu još davala na bočicu, imam želju tj. potrebu Ima 5 mjeseci, valjda nije kasno za bočicu
ja mlijeko stavim u hladnjak..jer ne dojim neposredno pred obrok, pošto ne mogu tempirati...

podgrijem ga u "toploj kupelji", tj. zagrijem vodu na štednjaku i u to stavim bočicu s mlijekom, i čekam da se ugrije....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:35   #29
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
ja mlijeko stavim u hladnjak..jer ne dojim neposredno pred obrok, pošto ne mogu tempirati...

podgrijem ga u "toploj kupelji", tj. zagrijem vodu na štednjaku i u to stavim bočicu s mlijekom, i čekam da se ugrije....
A koliko treba biti temperatura mlijeka? Mislim da je najbolje da je mlaka, kao i pri izdajanju

Znam da sam kao s marsa pala

Još jedno, jel imaš one posebne posudice za hladnjak?
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 23:19   #30
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
A koliko treba biti temperatura mlijeka? Mislim da je najbolje da je mlaka, kao i pri izdajanju

Znam da sam kao s marsa pala

Još jedno, jel imaš one posebne posudice za hladnjak?
Temperatura se vrlo jednostavno odredi. na ruci , okreneš dlan prema licu. Imaš dio ruke ( ustvari žile )gdje nosiš sat ( dio ruke odmah iznad dlana ). prospeš po tom dijelu - ako ti je hladno , prehladno je. Ako je vruće, prevruće je. Tako i kasnije kada budeš dohranjivala dijete bebimilom, čokolinom, keksolinom, kad bude veće, određuješ temperaturu
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 07:36   #31
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Imam izdajalicu ali nisam je već dugo koristila (koristila sam je samo da si olakšam). Zanima me da li kad se izdojite npr. ujutro mlijeko stavljate u hladnjak i onda ga grijete kad vam treba ili ga držite na sobnoj temperaturi.

Jel ga grijete u mikrovalnoj? Čujem da dosta tako podgrijava ali mene strah da se neravnomjerno zagrije

Nisam malcu još davala na bočicu, imam želju tj. potrebu Ima 5 mjeseci, valjda nije kasno za bočicu
ja grijem u mikrovalnoj, a tu foru o neravnomjernosti na pušim, jer uvijek možeš protresti- pa i hrana grijana na štednjaku se miješa, zar ne?
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:06   #32
Ja mislim da se majčino mlijeko ne smije grijati nigdje pa ni u mikrovalnoj.
Izvadi se iz friždera i ostavi neko vrijeme na sobnoj temperaturi.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:51   #33
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se majčino mlijeko ne smije grijati nigdje pa ni u mikrovalnoj.
Izvadi se iz friždera i ostavi neko vrijeme na sobnoj temperaturi.
smije se grijati, a najbolje je ovako kako nary radi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:57   #34
da se pofalilm..moja lijeca cica proradila!!!
marko jede 120 ml po obroku, i tako svaka 3,5 do 4h

drago mi što imamo topić o izdajanju!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:11   #35
ivano ne pojede toliko, al jede češće- tj. nema obroke, dajem mu kad želi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:15   #36
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se majčino mlijeko ne smije grijati nigdje pa ni u mikrovalnoj.
Izvadi se iz friždera i ostavi neko vrijeme na sobnoj temperaturi.
znam da su u bolnici imali električni aparat za zagrijavanje (kao što se može kupiti za zagrijavanje mlijeka). ja sam doma zagrijavala u kupelji. imala sam i taj aparat, no obično je mlijeko bilo prevruće i nakon 2-3 minute.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:40   #37
a i ako se izdojeno mlijeko kvari, potrebno ga je zagrijati do vrenja, pa naglo zamrznuti, dakle smije se zagrijavati
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:58   #38
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
a i ako se izdojeno mlijeko kvari, potrebno ga je zagrijati do vrenja, pa naglo zamrznuti, dakle smije se zagrijavati

nikad čula to sa zagrijavanjem. ispumpano mlijeko se stavlja u sterilne bočice i potom u zamrzivač. bitno je da su bočice sterilne.
ako bih vidjela da ga neću potrošiti, obično sam isti dan par sati nakon izdajanja stavljala u zamrzivač. danas se ona kupa u njemu.

opet ću ja o bolnici, i oni su ispumpano mlijeko bez zagrijavanja do vrenja stavljali u zamrzivač..vidjeh, jer sam ga ja imala u izobilju.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:37   #39
c/p s rode iz teksta o pohranjivanju mlijeka

Quote:
Specifična je situacija da neke žene primjećuju okus mlijeka koje kao da je pokvareno. To se događa kad je mlijeko puno lipaze (enzima koji razgrađuje mast u mlijeku), te ovisno o njegovoj količini, čudan žareći okus može se primjetiti i ako je kratko bilo pohranjeno u hladnjaku, a ponekad tek ako je bilo zamrznuto.

Kako se to može spriječiti? Prvo treba zamrznuti nekoliko vrećica ili posudica, te ih nakon tjedan dana odmrznuti i provjeriti jesu li u redu. Ako okus nije dobar, majka ubuduće treba postupati na način da izdojeno mlijeko odmah nakon izdajanja zagrije gotovo do vrenja (da se pojave mjehurići na rubovima) i zatim ga naglo ohladi zamrzavanjem. Zagrijavanjem se sprječava aktiviranje lipaze.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:58   #40
ide do vrenja u gornjem slučaju-kad ima taj miris.
inače je dovoljno izdojeno zamrznuti
ja sam koristila sventove posudice za zamrzavanje majčina mlijeka, super stvar...sada mi koriste kad bebaču furam negdje hranu jer se super mogu zatvoriti...
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.