Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 08:40   #81
Francika napisala sam na rodi za blog i tvoj mail
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 08:40   #82
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Francika napisala sam na rodi za blog i tvoj mail
fala draga

joj danas sam baš nekak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 09:27   #83
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82
10. maby
11. Nolina
12. Blackie
13. petra 30

cure lista je zapravo samo popis onih koje su poslale mail na ministra i sve navedene adrese.
Tako pratimo koliko nas ima koji su poslali da kasnije ministar ne bi opet rekao kako je dobio 5 pisama i 1 rezglednicu i da je to zapravo bila podrška zakonu.
Zato pišite i podržite nas tim mailom .....
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 09:45   #84
...cure moje drage

Life is a bitch....
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 10:41   #85
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82
10. maby
11. Nolina
12. Blackie
13. petra 30
14. andy7
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 10:41   #86
Evo i mog pisma, poslano na sve adrese. Nadam se da je u redu!




Pismo buduće mame!

Poštovani, ja na svojoj koži nisam osjetila problem zatrudnjivanja, evo trudna sam 4 mjeseca i uživam u svakom danu maštajući o svojoj bebici, mazeći trbuh gledajući kako raste, osjećam leptiriće u njemu i išćekujem ultrazvuke i jako se veselim. Postavljam si pitanje tko je ta osoba koja može i smije uskratiti te osjećaje, tko je ta osoba koja smije oduzeti majčinstvo djevojkama koje o tome sanjaju. Gospodine Milinoviću, to niste vi, a ni nitko na ovome svijetu!!! Djevojke odlaze u inozemstvo u Sloveniju po svoje bebice... plaću i mole da im se omogući sve to i u Hrvatskoj. Jednostavno je nevjerojatno i nedopustivo da postoji takav zakon!

Poznam mnogo djevojaka koje bi sve dale za bebicu, koje ulaze u razne postupke potpomognute oplodnje, strepe i čekaju da prođe ciklus i da ugledaju svoje plusiće na testu, da izvade betu i da napokon bude velika. Onda se desi da nije uspjelo i što onda, opet u Sloveniju! Te djevojke ne pokušavaju mjesec - dva dobiti bebu, te djevojke pokušavaju to godinama!

Koliko žena ima u saboru, vladi, novinama.... neka i one dignu glas, mislim što bi one napravile da im je netko oduzeo majčinstvo. A vi očevi zamislite da vam je netko oduzeo dječicu, da ju nikada niste imali zato što niste imali novaca ili ste morali dizati kredite da bi dobili svoje anđele. Razmislite malo o tome! Krenite od sebe!!!!!

Nikada ne znam kome će zatrebati potpomognuta oplodnja, a vi koji ovo čitate, znate li vi možda, odgovor je uvijek isti NE ZNATE!!!! Zato ukinite ovaj glupi zakon i dopustite svakoj ženi da bude mama i svakom muškarcu da postane tata!!!
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:22   #87
Evo i mog pisma....znam da ima gresaka,ali nisam imala volje nista ispravljat.



Postovani ministre Milinovicu,

Nismo od onih parova koji odlaze u inozemstvo , da bi dobili ono sto najvise zele, svoje idjete.
Mi smo par,koji se bas zbog vaseg zakona ostaje u inozemstvu...ali opet se nadamo ne zadugo...
Mi smo par,u ranim 30-tim,koji je pun etuzijazma planirao povratak u svoju domovinu, i uspijeli smo.
I onda,jedan dan, saznajemo da roditelji nemozemo postat prirodno...sok,nevjerica...ali sta je tu je,
idemo,doli cemo u postupak MPO. I, onda dolazi jos jedan sok, fas famozni zakon...ostali smo ovdje, ne iz
hira,nego zbog zelje da i mi postanemo roditelji, da nas netko zove tata i mama...
Mozda se sad vi pitate,zasto pisem kad se to ne odnosi na nas. Pisem, jer sam ogorcena, jer mi je zao parova
( a znam ih jako puno) koji upravo zbog vas, prolaze kroz raznorazna savjetovalista i svakodnevno nailaze na raznorazne prepreke...cekaju po bolnicama,nedostatak lijekova, itd.
Pitam se, da li je vam je poznat onaj osjecaj kad zagrlite svoje dijete i cijeli svijet je vas.
I, nemogu vas razumijeti,kako vi ministre Milinovicu nakon dana ispunjenog lazima i ismijavanjem ljudi kojima je za srecu potrebno tako malo, kako vi mozete svojoj dijeci pogledat u oci?

I, da ovo pismo nije podrska vama,ovo je pismo podrska svim parovima koji se bore da postanu roditelji,a
vi im to onemogucujete.

S postovanjem,

Buduci roditelji !
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:37   #88
I moje pismo je poslano

1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82
10. maby
11. Nolina
12. Blackie
13. petra 30
14. andy7
15. danila
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:49   #89
drage moje.... imam potrebu vam izreći svoje suosjećanje iako nama nije trebala potpomognuta oplodnja... pročitala sam svako vaše pismo na blogu i ovdje na forumu i ne mogu vam opisati koliko mi je žao što to sve morate prolaziti... tijekom dana ću i ja napisati pismo koje ću poslati... i najiskrenije se nadam da će ovaj kreten shvatiti kakvu je gadost napravio... želim vam svima svu sreću ovoga svijeta da i vi uskoro budete u sretnom iščekivanju vaših mališana...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:02   #90
Evo mog pisma i Fran slobodno ga objavi na blog-u

Poštovani gospodine Milinoviću!

Pišem Vam kao žena koja je imala tu sreću u životu da je zatrudnjela prirodnim putem i koja će, uz Božju pomoć, za koji tjedan grliti svog prvog sina. Od 18. tjedna trudnoće mirujem i strepim nad tim malim bićem, ne spavam noćima i osluškujem svoje tijelo nebi li otkrila da nešto opet kreće po zlu. Ali svu tu strepnju i strah nikad nebih dala jer znam da na kraju stiže nagrada. Najljepša, najveća i najbogatija nagrada koju čovjek može dobiti!

Jeste li svjesni kolikim ženama uskraćujete to pravo na nagradu? Jeste li ikad razgovarali sa svojom suprugom o Vašem zakonu i što Vam je ona rekla na njega? Ne mogu se pomiriti s činjenicom da bi ijedna majka, a Vaša supruga to jest, mogla opravdati čin da se nekome tko samo nema tu sreću da zanese prirodnim putem, uskrati ili oteža pravo na majčinstvo...

Ružno je, nemoralno i neetično pa čak bih rekla i zlobno, da se smijete dok pričate o parovima koji idu u inozemstvo potražiti pomoć. Velika većina tih parova, možda i svi, izdvajaju, gospodine Milinoviću, od svojih primanja svaki mjesec novac u državni proračun da bi Vi imali za plaću, za vozača, za reprezentacije... ali i da bi oni dobili adekvatnu zdravstvenu skrb kad im zatreba. Mislite da oni idu u inozemstvo jer ne znaju kud s novcem u današnje vrijeme? Mislite da put nije stres? Mislite da je lakše se sporazumjeti na stranom nego na materinjem jeziku? I sama radim posao na kojem odlučujem o sudbinama drugih ljudi i oni su za mene spisi, još jedan slučaj koji sam stavila ad acta i za koji ću bit nagrađena jer sam ga riješila... I zato, Bog mi je svjedok, da sam Vas pokušala čak i razumjeti, ali oprostite, nije mi uspjelo. Nebih nikad mogla učiniti to što ste Vi učinili mnogima!

Uistinu se nadam da Vaša taština nije toliko velika da nebi mogli reći : 'Pogriješio sam.' i da ćete učiniti sve da pomognete svim ženama koje žele biti majke. Jer, gospodine Milinoviću, mi smo stvorene da bi bile majke!!!

S poštovanjem,
___________________
Tia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:09   #91
amo cure...još dajte podrške...
p.s. moje pismo je na blogu, pa nema potebe da ga kopiram...bitno da je onoj ''faci'' poslano
__________________
Ljubav ja i ti...J&M

Zadnje uređivanje mala8 : 31.03.2010. at 12:23.
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:02   #92
Pitanje: postoji li mogućnost da se sva ta pisma prevedu i pošalju možda UN-u za ljudska prava? Mislim ak se bave glađu u svijetu, bore protiv trgovanja ljudima, pa onda bi se mogli pozabaviti i ovime. Jer di u civiliziranom svijetu još postoji da se parovima ograniči pravo na dijete. Pogotovo u zemlji u kojoj kukaju da ćemo izumrijeti.
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:08   #93
dobila sam još par pisama na mail što znači da su se cure s Rode aktivirale
objavim ih čim dođem doma
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:14   #94
cure, to šaljemo s normalnog privatnog maila i potpisujemo se pravim imenom, jel tako?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:19   #95
ja sam tako ali i ne moraš tako - kako te volja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:21   #96
Quote:
jelica kaže: Pogledaj post
Pitanje: postoji li mogućnost da se sva ta pisma prevedu i pošalju možda UN-u za ljudska prava? Mislim ak se bave glađu u svijetu, bore protiv trgovanja ljudima, pa onda bi se mogli pozabaviti i ovime. Jer di u civiliziranom svijetu još postoji da se parovima ograniči pravo na dijete. Pogotovo u zemlji u kojoj kukaju da ćemo izumrijeti.
Hm nije ti loša ova... možda ni Unicef ne bi bio hladan na to
Ako imaš kakav kontak, javi ja odmah prevodim svoje i šaljem
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
dobila sam još par pisama na mail što znači da su se cure s Rode aktivirale
objavim ih čim dođem doma
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:22   #97
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
4. maradja
5. ribica 78
6. mala8
7. mmujic
8. Sanja29
9 Jasen 82
10. maby
11. Nolina
12. Blackie
13. petra 30
14. andy7
15. danila
16. Tia7
17. mladenka : ))
18. NiNy21
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.

Zadnje uređivanje sly47 : 31.03.2010. at 13:42.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:22   #98
Ribice i Andy - molim dozvolu da vaša pisam objavim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:27   #99
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ribice i Andy - molim dozvolu da vaša pisam objavim
imas mejl
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:29   #100
Quote:
ribica78 kaže: Pogledaj post
imas mejl
aaaaaaaaaa sad sam skužila da si to ti
stavljeno
nisam mogla čekati da dođem doma
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.