Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2010., 20:19   #81
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
Burazu je rođendan za 2 tjedna i frendovi iz USA-a bi mu poslali nintendo DSi XL i igricu, kod nas bi to dvoje došlo oko 2000 kn, a tamo 1000-1200 kn, e sad ako oni šalju to preko hp expressa ili tako nečeg ide li to na carinu pošto je poklon od privatne osobe? I pošto ja neću imati račun, jer je to ipak kao poklon hoće li mi lupiti carinu na našu cijenu?
Mislim mogu ja odnijeti kopiju nekog burazovog dokumenta da dokažem da mu je rođendan, pa se možda smiluju, jer zbilja nemam soma kuna viška
možda ti ovo pomogne................ . http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx
Quote:
koja je u poštanskom prometu oslobođena od plaćanja carine. Sukladno članku 187. stavak 1. točka 3) i članka 12. točka 4. Zakona o PDV-u od plaćanja carine i PDV-a oslobođene su pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi, te da ne prelaze ukupnu vrijednost od 300,00 kuna
..
Quote:
Pod nekomercijalne naravi podrazumijevaju se pošiljke:

* koje su povremene naravi,
* koje sadrže robu isključivo namijenjenu osobnoj uporabi primatelja ili njegove obitelji, a koja po svojoj vrsti i količini ukazuje da se ne radi o komercijalnom uvozu,
* koje pošiljatelj šalje primatelju bez plaćanja.
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
I pošto ja neću imati račun, jer je to ipak kao poklon hoće li mi lupiti carinu na našu cijenu?
Mislim mogu ja odnijeti kopiju nekog burazovog dokumenta da dokažem da mu je rođendan, pa se možda smiluju, jer zbilja nemam soma kuna viška
Quote:
Propisana stopa carine obračunava se na carinsku vrijednost robe. Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja,
.

Zadnje uređivanje Katrin : 04.07.2010. at 20:07.
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:43   #82
Vidla sam ja to, ali mislim da ću ih ipak nazvat i pitat neke stvari....Jer pošto je buraz maloljetna osoba i ta roba nije kupljena od naše strane, nego ju mi samo dobivamo glupo mi je da plaćam carinu, jer se stvarno može desiti da neću imati te pare....
Jel to znači da mi recimo deda i baka žive u inozemstvu i hoće mi poslati poklon u vrijednosti iznad 300 kn ja bih morala platiti za svoj poklon, ti zakoni su žive gluposti......
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:49   #83
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
Vidla sam ja to, ali mislim da ću ih ipak nazvat i pitat neke stvari....Jer pošto je buraz maloljetna osoba i ta roba nije kupljena od naše strane, nego ju mi samo dobivamo glupo mi je da plaćam carinu, jer se stvarno može desiti da neću imati te pare....
Jel to znači da mi recimo deda i baka žive u inozemstvu i hoće mi poslati poklon u vrijednosti iznad 300 kn ja bih morala platiti za svoj poklon, ti zakoni su žive gluposti......
kužim te..al znaš da se pdv plača i na humanitarne telefonske pozive.... daruješ djetetu pužnicu na 060 ... ... , država uzme pdv a pužnica nestane u akciji... ...samo pazi da ne postane ovisan o nitendu...
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:54   #84
Quote:
uros100 kaže: Pogledaj post
kužim te..al znaš da se pdv plača i na humanitarne telefonske pozive.... daruješ djetetu pužnicu na 060 ... ... , država uzme pdv a pužnica nestane u akciji...
ma sve je to meni jasno, al moram nekak burazu objasnit da će morat još para zašparat, upravo je naime prodao playstation, zaluđen je novom nintendo konzolom
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:55   #85
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
ma sve je to meni jasno, al moram nekak burazu objasnit da će morat još para zašparat, upravo je naime prodao playstation, zaluđen je novom nintendo konzolom
..da editiro sam svoj post...maximalno sam ga ublažio..
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 17:25   #86
Quote:
uros100 kaže: Pogledaj post
kolko se ja sječam ,kad mi je dolazilo sa DHLom iz italije nešto ,DHL me pitao dali da mi oni budu špediteri ,reko sam da,pa sam im moro dat punomoć...dakle,mislim da postoji mogučnost da ih odbiješ,,to kažem zato što po zakonu za jednostavnu pošiljku,koja ima jednostavnu carinsku deklaraciju ,dakle recimo,jedna stvar-netrebaš špeditera uopće,to mora napravit ženska tam na carini... zavis kaj si naručio...
Quote:
uros100 kaže: Pogledaj post
možda ti ovo pomogne................ . http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx ..
"Ženska tam na carini" ako je dostava DHLom ne postoji.
Kurirske službe imaju svoja skladišta i svoje vlastite prostore za "carinu".
Isprobala sam sve moguće i nemoguće, i jednom ako je naručeno DHLom/FedExom i slično, carinik na npr. Plesu (gdje je carinarnica) taj paket niti ne vidi.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 01:28   #87
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
"Ženska tam na carini" ako je dostava DHLom ne postoji.
Kurirske službe imaju svoja skladišta i svoje vlastite prostore za "carinu".
Isprobala sam sve moguće i nemoguće, i jednom ako je naručeno DHLom/FedExom i slično, carinik na npr. Plesu (gdje je carinarnica) taj paket niti ne vidi.
a kaj onda ak ti nedaš punomoč za špediciju DHL-u ?.....sto si ti isprobala,što si pokušala izbjeć ili dobit?
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 03:17   #88
Ako ne daš punomoć (znam za FedEx, ne za DHL, no najvjerojatnije je isto) onda oni zovu, prijete tužbama i slično - iako realno ne mogu ništa.
Ako ne platiš paket se šalje natrag pošiljatelju i bok.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 12:36   #89
Carina i ebay

Pozdrav ljudi,nesto mi nije jasno bas pa da priupitam ako znate. Ako narucim nesto sto kosta 20 dolara sa ebaya + dostava 25 dolara,da li na to ide carina??? Jel se za carinu gleda ukupno 45dolara,ili samo koliko dodje ta stvar pa to carine,bez shipinga. evo da se lakse skonta link,pa ako imate vremena pogledajte o cemu se radi http://cgi.ebay.com/Adidas-Orlando-P...91684483101462
Eto ako moze netko ko zna sto hitnije mi napisat.
Silaer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 13:41   #90
Quote:
Silaer kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,nesto mi nije jasno bas pa da priupitam ako znate. Ako narucim nesto sto kosta 20 dolara sa ebaya + dostava 25 dolara,da li na to ide carina??? Jel se za carinu gleda ukupno 45dolara,ili samo koliko dodje ta stvar pa to carine,bez shipinga.
Da, carina se prema zakonu obračunava i na takozvani shipping olitiga putne troškove , tako da izračunaj unaprijed koliko bi te ta stvar mogla ukupno koštati ukoliko te ocarine.
No da te utješim i da ne odustaneš od kupnje- često po jedna naručena stvar (jedan komad relativno prihvatljive cijene) prođe.

I čuvaj mejlove koje ćeš razmijeniti sa sellerom (potvrdu o kupnji tj. cijeni).
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:40   #91
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
Da, carina se prema zakonu obračunava i na takozvani shipping olitiga putne troškove , tako da izračunaj unaprijed koliko bi te ta stvar mogla ukupno koštati ukoliko te ocarine.
No da te utješim i da ne odustaneš od kupnje- često po jedna naručena stvar (jedan komad relativno prihvatljive cijene) prođe.

I čuvaj mejlove koje ćeš razmijeniti sa sellerom (potvrdu o kupnji tj. cijeni).
e hvala ti puno.jel ima neki prosjek kolko izadje carina.recimo ako je cijena sa shipingom 50 dolara kolko to izadje??? mislim da ne bi trebalo vise od nekih 75dolara izaci????ili griješim???
Silaer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:59   #92
Quote:
Silaer kaže: Pogledaj post
e hvala ti puno.jel ima neki prosjek kolko izadje carina.recimo ako je cijena sa shipingom 50 dolara kolko to izadje??? mislim da ne bi trebalo vise od nekih 75dolara izaci????ili griješim???


50 $ = (cca) 257 kn + 14 % (carinska stopa) + 23 % (PDV) = (cca) 360 kn
A tu su i još neka sitna davanja

Ako te ocarine

Molit ću da ovo uzmeš s rezervom (ovaj izračun), kada sam ja naručivala bilo je otprilike ovako
Svakako odi na carina.hr pa na tarifni kalkurator i izračunaj da dobiješ točan iznos

Također imaš cijeli topik Carina na Gospodarstvu
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:37   #93
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
50 $ = (cca) 257 kn + 14 % (carinska stopa) + 23 % (PDV) = (cca) 360 kn
A tu su i još neka sitna davanja

Ako te ocarine

Molit ću da ovo uzmeš s rezervom (ovaj izračun), kada sam ja naručivala bilo je otprilike ovako
Svakako odi na carina.hr pa na tarifni kalkurator i izračunaj da dobiješ točan iznos

Također imaš cijeli topik Carina na Gospodarstvu
e hvala ti na tolkom trudu,svaka cast.eto narucit cu sutra pa javim kad stigne sta se dogadjalo. jos jednom hvala na pomoci i trudu
Silaer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 01:59   #94
Kako su zadnje poruke starije od godinu dana, može li mi netko reći jeli još sve isto il ima promjena?
wlattkouzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:07   #95
kaj ti pišeš iz budućnosti?
meni je 12.7.2010 bio prije 3 dana,ako si iz 2011 daj reci neke rezultate
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:05   #96
Onda sam nešto promašio... Uglavnom, kupio bih dres, al kad sam kupovao patike došlo me preko 1000 kn E sad mi je problem, kako da uspijem zaobići carinu i da me dođe što manje.
wlattkouzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:42   #97
Quote:
wlattkouzd kaže: Pogledaj post
Onda sam nešto promašio... Uglavnom, kupio bih dres, al kad sam kupovao patike došlo me preko 1000 kn E sad mi je problem, kako da uspijem zaobići carinu i da me dođe što manje.
što te došlo preko 1000kn? kupi dres i pošalji sa usps ...za dres netrebaš špeditera
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 14:35   #98
Question

Planiram si kupiti laptop iz amerike. Cijena+shipping me izađe 385$. Kolika bi carina na to bila. i da li se isplati kupiti preko e-baya ili je bolje naci kod nas nesto za tu cijenu ali (naravno) lošijih performansi.
mikuser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:11   #99
bok! zanima me ako netko zna koliko posto lupe na parfeme ako je on sa shippingom 300kn?!
hvala unaprijed i ispricavam se ako je slično pitanje već bilo postavljeno, nisam stigla sv pročitati, ima toga dosta..
__________________
http://www.facebook.com/group.php?gid=102121339840720 - my group with nails :)
mary210210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:15   #100
Quote:
mikuser kaže: Pogledaj post
Planiram si kupiti laptop iz amerike. Cijena+shipping me izađe 385$. Kolika bi carina na to bila. i da li se isplati kupiti preko e-baya ili je bolje naci kod nas nesto za tu cijenu ali (naravno) lošijih performansi.
Koliko ja znam kod tehnike ukupno još 35% carine na cijenu proizvoda,,barem su meni tako..naravno za to dobivaš poziv da im pošalješ račun proizvoda!
__________________
http://www.facebook.com/group.php?gid=102121339840720 - my group with nails :)
mary210210 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.