Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 23:32   #61
sustav je vjerovatno zamišljen kao vrsta valovoda. preveliki gubici nažalost.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:53   #62
Vjerojatno da, nije mi poznato da je netko proračunao ili izmjerio koliki bi bili gubici. Naravno cilj Teslinog tornja u Wardenclyffeu je bio da se eksperimentira s tim i dobije neke brojke, ali je to dignuto u zrak prije nego je Tesla mogao imat kakve opipljive rezultate. Današnji HAARP se bavi (i) time, ali to je u domeni vojske pa opet nema nekih dostupnih podataka. Tj meni nisu poznati. Ali Teslin sustav prvenstveno nije nikom interesantan zbog ranije spomenute situacije s nemogućnošću kontrole ko troši i koliko, tj zbog teškoća s naplatom

Inače, Tesla je bio prilično optimističan s tim stvarima, smatrao je da iz hidroelektrana dobivamo praktički besplatnu energiju te da je taj izvor praktički neograničen. Mislim da nije dobro shvaćao kolika je glad za jeftinom energijom jednom kad se društvo industrijalizira i kad krene razvoj. Hidroelektrane danas ne mogu ispuniti sve potrebe, a niska cijena energije je nešto o čemu smo ovisni ko narkomani. U ovoj situaciji efikasnost sustava je daleko bitnija nego što bi Tesla u to vrijeme smatrao.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 00:15   #63
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Vjerojatno da, nije mi poznato da je netko proračunao ili izmjerio koliki bi bili gubici.
mjerili su, i koliko se sjećam pročitanog, Q-faktor za najniže harmonike schumannove šupljine je dosta nizak.
dakle, gubici su na globalnoj razini ogromni.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 00:20   #64
Okej, onda je Teslin bežični sustav bio no-go i zbog tog razloga pa ne trebamo toliko plakat što ga danas nemamo. A ovo što imamo je opet Teslin sustav
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 00:46   #65
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Okej, onda je Teslin bežični sustav bio no-go i zbog tog razloga pa ne trebamo toliko plakat što ga danas nemamo. A ovo što imamo je opet Teslin sustav
za radiokumunikacije, i to čak na svjetskoj razini, bi sigurno radio. nažalost, tesla je imao nesreću da ga u zadnji tren pretekne plagijator marconi sa jeftinijom i primitivnijom opremom. ostalo je povijest.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 12:38   #66
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Što je Teslin toranj trebao predstavljati. Uređaj za prikupljanje energije ili za odašiljanje energije, ili možda oboje?
sunce ionizira atmosferu razlicito od polariteta zemljine jezgre
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 01:27   #67
Quote:
stojni val je superpozicija klasičnih putujućih valova. "skalarni val" je ipak nešto drugo.
Taj " skalarni val " nazivaju još " nehercijanski val " i kao ima sposobnost prijenosa energije bez gubitaka - to je neko čudo od vala ? kad bi bili ljubazni pa pojasnili kakav je to val koji ne gubi energiju po kvadratu udaljenosti?
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:14   #68
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Taj " skalarni val " nazivaju još " nehercijanski val " i kao ima sposobnost prijenosa energije bez gubitaka - to je neko čudo od vala ?
skalarni val je bullshit koji se dobija silovanjem maxwellovih jednadžbi.
Quote:
kad bi bili ljubazni pa pojasnili kakav je to val koji ne gubi energiju po kvadratu udaljenosti?
gubi se ili ne gubi gustoća energije.
kod vođenih valova, bez prevelike disipacije, ne dolazi do gubitka gustoće elektromagnetske energije. takva je situacija npr. kod valovoda. geometrijski najednostavniji valovod su dvije paralelne žice napajane (kvazi)harmoničnim naponskim izvorom na jednom kraju. gustoća energije ne da slabi nego, ovisno o frekvenciji izvora, duljini žica i brzini gibanja vala, može i porasti kako se udaljava od mjesta napajanja. to je sve klasični elektromagnetizam.
za skalarni bullshit kontaktirajte crackpote (npr. thomasa beardena ili konstantina meyla).
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 10:56   #69
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Taj " skalarni val " nazivaju još " nehercijanski val " i kao ima sposobnost prijenosa energije bez gubitaka - to je neko čudo od vala ? kad bi bili ljubazni pa pojasnili kakav je to val koji ne gubi energiju po kvadratu udaljenosti?
Oho, nisam mislio da najveći Teslin fan na svijetu i vodeći crackpot alternative ima hrabrosti doći na PZ.

Baš me zanima koliko postova će uspjeti postati prije bana.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 17:33   #70
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Oho, nisam mislio da najveći Teslin fan na svijetu i vodeći crackpot alternative ima hrabrosti doći na PZ.
zašto misliš da je on veći teslin fan od mene?
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 18:04   #71
a nes mi fana, izmislja neke lude teorije o njemu, veci je fan onaj koji teslu gleda briljantnog izumitelja koji je imao i neke lude i neostvarive ideje i realno gleda na cijeli njegov rad
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 09:01   #72
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
zašto misliš da je on veći teslin fan od mene?
Ispričavam se.

Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
a nes mi fana, izmislja neke lude teorije o njemu, veci je fan onaj koji teslu gleda briljantnog izumitelja koji je imao i neke lude i neostvarive ideje i realno gleda na cijeli njegov rad
Bio sam sarkastičan.

Apsolutno se slažem s tobom.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.