Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 17:04   #8261
Ne znam koji bi bili preporuceni za pocetnicu jer sam i ja pocetnica, ali the ordinary ti ima povoljne cijene. Ja koristim njihov aha 30% + bha 2% piling koji, vjerujem, nije bas preporucljiv za pocetnice zbog visokog postotka ali meni ne smeta. Imas i drugih formulacija, pogledaj na njihovim stranicama pod direct acids. A ovisi i u koju svrhu ti trebaju... Recimo za lagano "ciscenje" i hidrataciju povremeno stavljam alpha-h liquid gold (prilicno skup, slucajno sam ga ubola povoljno preko oglasnika) a za kemijski piling koristim the ordinary
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:35   #8262
koja je razlika izmedju bb i cc kreme i koja bi bila bolja za osobu sa mjesoviton kozon sklonon aknama?
Old 11.10.2017., 23:37   #8263
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Ja koristim njihov aha 30% + bha 2% piling koji, vjerujem, nije bas preporucljiv za pocetnice zbog visokog postotka ali meni ne smeta.
Ja upravo s njima počela, nikad prije nisam koristila kiseline, pa drito s tolikim postotkom. I niš me nije peklo nit mi smetalo. Ali ja imam masnu, debelu, neosjetljivu kožu.
Yellowrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:51   #8264
Quote:
ademptia kaže: Pogledaj post
koja je razlika izmedju bb i cc kreme i koja bi bila bolja za osobu sa mjesoviton kozon sklonon aknama?
a što koristiš od njege prije bb/cc?
bb je prije svega kombinacija njege i nijanse koja odgovara koži.
a cc ima pored navedenog još i sposobnost color correctiona - npr ako si crvenkasta - ovo ti korigira crvenilo, ili uzmeš onu koja ti korigira dullness. rekla bih da je nama prosječnim korisnicama zapravo točno svejedno je li u pitanju bb ili cc, bitno je da su ti sastojci sasvim ok.
coverage kod jednih i kod drugih je od slabog do jakog.
da li si zapravo htjela pitati kolika je pokrivna moć bb u odnosu na cc?
Old 13.10.2017., 00:04   #8265
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Nisam niti rekla da botox isključuje njegu niti sam ih uspoređivala. Ne znam gdje sam to napisala?

Usmjerila sam se na rješenje problema a kako smatram da joj problem neće riješiti kozmetika (retinol, kiseline, išta) i da godinama može doći samo do pogoršanja stanja, predložila sam botox.

A s obzirom da se radi o čelu nema boljeg izbora od toga da uspava mišiće koji stalno naboravaju kožu i rade bore sve dubljima.

A na temu pogoršanja nakon retinola, ima dosta toga na netu.
Bio to njihov osobni dojam ili ne, prirodno stanje kože ili ne, nakon drastičnog poboljšanja po primjeni retinola, vjerujem da taj prirodni izgled kože nakon primjene retinola djeluje kao drastično pogoršanje.
Plus, ako ne pazi na spf može napraviti više štete nego koristi (hiperpigmentacije i druga oštećenja kože). Samo sam nabrojala dodatne mjere opreza za vrijeme primjene retinola kojim ipak neće riješiti ono što je mislila da će riješiti.
A može li se onda retinol koristiti nakon botoxa?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:48   #8266
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
A može li se onda retinol koristiti nakon botoxa?
Moze, zasto ne.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:07   #8267
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
a što koristiš od njege prije bb/cc?
bb je prije svega kombinacija njege i nijanse koja odgovara koži.
a cc ima pored navedenog još i sposobnost color correctiona - npr ako si crvenkasta - ovo ti korigira crvenilo, ili uzmeš onu koja ti korigira dullness. rekla bih da je nama prosječnim korisnicama zapravo točno svejedno je li u pitanju bb ili cc, bitno je da su ti sastojci sasvim ok.
coverage kod jednih i kod drugih je od slabog do jakog.
da li si zapravo htjela pitati kolika je pokrivna moć bb u odnosu na cc?
konkretno zasad gel za umivanje, krema za lice, tu i tamo maska za lice a prije bb kreme i ostatka sminke primer. po ovome bi onda znacilo da meni triba cc a ne bb krema. hvala na informaciji, ionako san morala kupit novu bb jer mi je trenutna previse narancasta za moj ten, al izgleda da cu uzet neku cc i da, ima li uopce razlike sta se tice pokrivne moci?

nevezano za to, mislin se narucit ove kistove i zanima me koji sluzi za sta? pripoznajen ih odokativno ali evo npr samo za ovaj prvi znan da sluzi za highlighter i mozda 6. po redu (takav san uzela u mullera i pisalo je da je za foundation)

edit: sta znaci ono podton koze tj. kako se to odredjuje?

Zadnje uređivanje ademptia : 14.10.2017. at 18:40.
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:12   #8268
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Moze, zasto ne.
Ok hvala na odgovoru. Sad još samo trebam naći dobrog doktora jer stvarno ne znam kod koga bih išla. Za dosta njih sam čula samo neka negativna iskustva kao npr. za Bagatina.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:13   #8269
Quote:
ademptia kaže: Pogledaj post
konkretno zasad gel za umivanje, krema za lice, tu i tamo maska za lice a prije bb kreme i ostatka sminke primer. po ovome bi onda znacilo da meni triba cc a ne bb krema. hvala na informaciji, ionako san morala kupit novu bb jer mi je trenutna previse narancasta za moj ten, al izgleda da cu uzet neku cc i da, ima li uopce razlike sta se tice pokrivne moci?

nevezano za to, mislin se narucit ove kistove i zanima me koji sluzi za sta? pripoznajen ih odokativno ali evo npr samo za ovaj prvi znan da sluzi za highlighter i mozda 6. po redu (takav san uzela u mullera i pisalo je da je za foundation)

edit: sta znaci ono podton koze tj. kako se to odredjuje?
Generalno bih rekla da ima i bb i cc, a od ne tako davno i dd, koje sve spadaju u tzv alphabet creams, nema razlike. Odnosno da budem preciznija: ima prekrivne moći kod svih tih 3 vrsta kao i kod pudera: od male preko srednje do velike.
Jesi razmišljala možda o azijskim?
Za podton - umjesto objašnjenja, lakše ti je otići u obližnji mac ducan pa zamoliti tetu da ti odredi (pod)ton. Tako ćeš lakše na netu naći nijansu. Ili ako imaš tekuci puder koji ti odgovara odi na findation.com pa će ti predložiti cijeli niz tekućih pudera i bb, čini mi se i cc koje odgovaraju tvom (pod)tonu. Najlakše je kad znaš koji si mac (pod)ton. Topli, hladni, neutralni i nijansa.
Old Jučer, 12:46   #8270
Ne znam gdje ovo pitati pa ću ovdje: gdje kod nas mogu kupiti ovako velike blazinice kao što Babushka koristi u ovom videu - https://www.youtube.com/watch?v=dUF7S0j4hcs ? (1:19)
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:50   #8271
Quote:
Blue Lotus kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ovo pitati pa ću ovdje: gdje kod nas mogu kupiti ovako velike blazinice kao što Babushka koristi u ovom videu - https://www.youtube.com/watch?v=dUF7S0j4hcs ? (1:19)
ne znam za ove okrugle, ali ja za odstranjivanje sminke vec godinama koristim babylove cetvrtaste blazinice za bejbi guzu (9x11 cm) i te su mi otkrice stoljeca.
Old Jučer, 12:54   #8272
Quote:
Blue Lotus kaže: Pogledaj post
Imas takve u Mulleru pored obicnih stoje (Duchesse marka).
Old Jučer, 12:56   #8273
ima toga svugdje, i u dm-u
Old Jučer, 13:09   #8274
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Imas takve u Mulleru pored obicnih stoje (Duchesse marka).
Quote:
leirouh kaže: Pogledaj post
ima toga svugdje, i u dm-u
Odlično, odmah sutra to idem potražiti na oba mjesta, hvala!
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.