Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 20:53   #5081
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
a da kupite Ikeinu i platite montažu? Mi imamo njihovu kuhinju u apartmanu, prezadovoljna sam

To mi je bila originalna ideja, al moram platit i prijevoz do Rijeke i unos, pa posebno kupovat svu tehniku, pa placat unos i za to.... a visi kat bez lifta Nekako sam sklonija rjesenju gdje bi mogla organizirati jednu ekipu za sve. Dodatni problem je i parking prilaz (centar, u radno vrijeme se ne moze prici blizu autom/kamionom) itd.

Ono, ako ne nadjem neko bolje rjesenje onda ce bit tako.
Lei is offline  
Old 19.09.2017., 21:04   #5082
Pred par godina moja susjeda je naletjela na neku akciju u Primi. Mislim da je kuhinja dužine 2.60 sa svim aparatima osim hladnjaka bila 10000 kn. Je da niti kuhinja niti aparati nisu bili vrhunske kvalitete, ali moderan i lijep dizajn i kvaliteta koji su više nego dobri za apartman. Tako provjeri tu i tamo po reklamnim materijalima i vjerovatno ćeš naići na nešto što bi ti moglo biti ok. Tu je mislim jedini mogući problem hoće li ti odgovarati tipizirane kombinacije koje se u tim ponudama standardno nude. Mislim da su neke manje prilagodbe na licu mjesta moguće al to često ovisi o rasporedu instalacija u kuhinji i o tome imaš li dovoljno prostora.
Born2Learn is offline  
Old 20.09.2017., 15:54   #5083
upit iskusnima.
Koliko je komplicirano ako postaviš na pravila u b.com da stoji ( nije potrebna kreditna kartica za rezervaciju ) onda bi Gost platio sav iznos u objektu gdje boravi) i onda treba vratiti b.comu 15 posto i to je sve,ili to ne ide baš jednostavno. Važi za Iznajmljivače koji nisu obveznici pdv a.
Hvala
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 20.09.2017., 16:24   #5084
ja tako radim s njima već dvije godine i ni najmanje mi nije komplicirano

ništa ne vraćaš nego plaćaš račun koji dobiješ u extranetu... ili napišeš uplatnicu i nosiš na banku/poštu/finu ili platiš internet bankarstvom
Opal Zg is offline  
Old 30.09.2017., 03:15   #5085
pitanje

Pozdrav. Zanima me mogu li se još uvijek kategorizirati sobe na moru? Naime pitao sam u turističkoj zajednici tj tamo gdje se kategorizira i odma mi žena rekla da ne ne, to se više ne kategorizira, mora biti sanitarni čvor u sklopu sobe, tj studio apartman. A vidim sad da za postojeće objekte vrijedi da se ipak mogu sobe kategorizirati. Što to znači postojeći objekt? Btw. sobe koje bi ja iznajmljivao su na prvom katu stare kuće uz more koja se jos od ko zna kada valjda 2 sv.rata iznajljivala, ali gornji dio(moj) nema aktualnu kategorizaciju, dok ujak dole normalno iznajmljuje. Bilo bi mi previše ulaganja da dodajem sanitarne čvorove u sobe. Hvala!
Ignoramus is offline  
Old 30.09.2017., 09:04   #5086
već najmanje pet godina soba mora imati svoje kupatilo (čija minimalna veličina je isto zadana) bez obzira radi li se o novom ili postojećem objektu...tvoj ujak je kategorizirao po tko zna koliko starom pravilniku i ta kategorizacija mu i dalje vrijedi

tebi preostaje ili kupaone ili hostel ako hoćeš po zakonu (mislim da za hostel postoji propisano koliko kreveta može na jedan sanitarni čvor)
Opal Zg is offline  
Old 30.09.2017., 12:18   #5087
Vani je pola airbnb-a soba u nečijem stanu a kod nas to nije dozvoljeno. Mislim da mora bit poseban ulaz i vlastita kupaonica s time da to i dalje moze bit soba a ne studio apartman (dakle ne mora imat kuhinju).

Za hostel ne znam kako je to s poslovne strane (porezi i to) i koje još uvjete mora ispunjavat (recepcija i slicno).
number 19 is offline  
Old 30.09.2017., 14:04   #5088
Dali se kod iznajmljivanja soba s kupatilom,te sobe svako jutro ciste? Bacanje smeca,namjestavanje kreveta,ciscenje kupaone? Ono kao u hotelu ili toga kod privatnih iznajmljivaca nema?
screppy is offline  
Old 30.09.2017., 14:13   #5089
naravno da može biti soba... ja sam svoje kategorizirala prije četiri godine, a koliko vidim i u najnovijem pravilniku postoji što treba soba zadovoljiti za određeni broj zvijezdica

mislim da poseban ulaz nigdje posebno nije naveden (možda i griješim), ali ja iskreno ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da i gosti i ja koristimo isti hodnik u sklopu mojeg stana

Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali se kod iznajmljivanja soba s kupatilom,te sobe svako jutro ciste? Bacanje smeca,namjestavanje kreveta,ciscenje kupaone? Ono kao u hotelu ili toga kod privatnih iznajmljivaca nema?
o tome ti odlučuješ , možeš staviti to u redovnu ponudu ili možeš ponuditi svakodnevno čišćenje uz posebnu naknadu

kod mene toga nema, ali ako netko ostaje dulje ponudim da počistim i promjenim posteljinu (rezervne ručnike ostavljam u ormaru zajedno sa dostatnom količinom wc papira), a i onima koji ostaju samo jednu noć kažem da zovu ako im što fali
Opal Zg is offline  
Old 30.09.2017., 14:15   #5090
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali se kod iznajmljivanja soba s kupatilom,te sobe svako jutro ciste? Bacanje smeca,namjestavanje kreveta,ciscenje kupaone? Ono kao u hotelu ili toga kod privatnih iznajmljivaca nema?
Nisam siguran je li za sobe isto kao i za apartmane ali tu ovisi o broju zvjezdica koliko često moraš čistit i mijenjati posteljinu i ručnike. Za 2 i 3 ne treba svaki dan a za 4 nisam siguran.

Naravno kod svake promjene gostiju se mora sve očistit i promijenit za bilo koju kategoriju smjestaja.
number 19 is offline  
Old 30.09.2017., 14:34   #5091
3 zvjezdice -svaka 3-4 dana izmjena posteljine i rucnika i ciscenje. 4 zvjezdice-svaki dan.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.09.2017., 14:42   #5092
Hvala vam na odgovorima. Pitam za svoju baku,sobe su kategorizirane 3* prije sigurno 30 god.
screppy is offline  
Old 30.09.2017., 14:59   #5093
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
3 zvjezdice -svaka 3-4 dana izmjena posteljine i rucnika i ciscenje.
samo izmjena ručnika svaki treći dan, posteljina i čišćenje sedmi dan
Opal Zg is offline  
Old 02.10.2017., 15:00   #5094
Šta se soba tiče po kategorizaciji je određeno što se točno mora te mi imamo sobe 3* i ta kategorizacija je jos od prije 20-ak godina, ali unatoč tome mi svaki dan čistimo kupaonice, stakla, prašinu, podove, radimo krevete, itd.

Ovisi tko kakvu uslugu nudi i koji standard želi postić. Kod nas na moru se zadržavaju duže te je većinski klijentela koja očekuje ovakvu uslugu, ali i veće su cijene pa gledamo da to i na ovaj način opravdamo. To govorim za naš objekt, a primjetila sam po recenzijama drugih objekata u blizini koji nude pansionsku uslugu, a ne čiste svaki dan tj tu i tamo promjene ručnike, da se u recenzijama žale na čistoću i daju nižu ocjenu unatoč tome što ih je dočekalo čisto jer činjenica je da u sobama nemaš sredstva za čišćenje pa već nakon par dana to zna bit stvarno prljavo.

Neka svatko sam procijeni na temelju usluge, cijene i klijentele da li želi ponudit više od onoga što je kategorizacijom određeno.

Da ne čistimo sigurno bi u sobi ostavila sredstva za čišćenje jer mi je 7 dana predug period bez čišćenja.
JustSpicy is offline  
Old 07.10.2017., 10:29   #5095
just do it, tako je i kod nas cistimo svaki dan, ali gosti to i ocekuju. vecina njih se vraca svake godine
fairy wings is online now  
Old 16.10.2017., 02:50   #5096
Sad imam 2 studenta i u turist,zajednici mi kaze da treabz ici preko ugovora o najmu? Ja vise nista ne razumijem, svaka tikva kaze drugacije. Ja sam ih prijavila i tako cu kad mi plate svaki mjesec. Ne iaplati mi se otvarati ugovor o najmu za ljude koji su potpuno bez obaveza i danas su tu a a sutra mozda kod nekog drugog,posvadjaju se i odu i sl.
__________________
Dunav Sava Radio Drava
Otvorenomore is offline  
Old 16.10.2017., 10:15   #5097
meni je to skroz bez veze (glede države i poreza) jer ko prvo ja uopće ne moram znati zbog čega netko unajmljuje moj prostor

drugo što mi je bez veze (glede države i poreza) što ja svakome tko hoće na duže kažem da iznajmljujem pod svojim uvjetima pa ili prihvati ili nećeš i mislim da se državu uopće ne tiče jel kratrkoročni ili dugoročni najam ukoliko se poštuju pravila za koja ja imam registraciju

ja da hoću imati u jednom periodu podstanare isto bi ih prijavljivala po mjesec dana i eventualno bi napravila odjvu za tu i tamo koji vikend kada idu doma da razbijem kontinuitet od ona tri mjeseca koliki je navodno turistički maksimum prijave (za to nisam uopće sigurna da postoji)
Opal Zg is offline  
Old 16.10.2017., 10:44   #5098
Dugoročni najam je bitno različit jer podstanari imaju prava kakva turisti nemaju. Na temelju najma prijavljuju boravište ili prebivalište, te ih ne možeš izbaciti na cestu kad se sjetiš. Naravno, pričam iz perspektive pravne države, dakle za naše pojmove gdje ni najmodavci ni najmoprimci nisu zaštićeni, prilično hipotetski.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 16.10.2017., 11:21   #5099
i da nije samo hipotetski ja ne vidim kako država može znati da li moj najam spada pod turistički ili pod ugovorni ako se ja sa podstanarom dogovorim da je on u stvari gost

a što bi drugo i bio ako koristi i plaća prostor za koji imam kategorizaciju


pazi, ja ne ulazim u prava... mene zanima samo kako država može odrediti o kakvom najmu se radi u mom prostoru za koji imam urednu dozvolu za iznajmljivanje na dan, dva ili više
Opal Zg is offline  
Old 20.10.2017., 00:09   #5100
apsurdno je da su i u samom obrascu kod prijavljivanja dopustili tu kategorihju-studenti a sad imaju razne izmisljoitine.ja studente poznam -posvadjaju se,odu dutra ujutro brz da su se najavuli 30 dana,S kopiti s nekim studentom najam na6 mjeseci kad ti njih dva samo kazu -sutra se pkajuemo, bili kod mene par musarac i cura i stalno se svafjali i na kraju otisli.uredno su placali ali onaj šok kad ti neko da otkaz pa ja trazim brale nove, normalne(naocigled) studente je neopisiv, I zato je meni nemoguce
sklopit najam na 6 mjeseci jer njih ne drzi ni vrime ni misto, Zadnja mi je u 22h rekada odustaje od faksa i da putuje u 5 ujutr0 kuci.(vise se golicala ispod deke sa momkom koji bi redovno uskako oko 7)

:::::::::::::::a da hoću imati u jednom periodu podstanare isto bi ih prijavljivala po mjesec dana i eventualno bi napravila odjvu za tu i tamo koji vikend kada idu doma da razbijem kontinuitet od ona tri mjeseca koliki je navodno turistički maksimum prijave (za to nisam uopće sigurna da postoji):::::::::::::::::::::::::::::::::

Mene sada on ubjedjuju da se ta 3 mjeseca odnose na stranse a ne na domace ljude i da domaci ljudi moraju ici prijavit dolazak u MUB maa ga dobiju preki EVISITOTSA-.eto otidjite na ruvu kod Splitske banke ne zna se koja je mudrolija.a baš vaja baš
student mi placa pocetkom u miseci na 6 miseci o pa da gledam kako kida namjestaj i uurla a ne mogu ga izbacit..najbolje je miswc za misec
__________________
Dunav Sava Radio Drava
Otvorenomore is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.