Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 13:04   #5081
Dali se kod iznajmljivanja soba s kupatilom,te sobe svako jutro ciste? Bacanje smeca,namjestavanje kreveta,ciscenje kupaone? Ono kao u hotelu ili toga kod privatnih iznajmljivaca nema?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:13   #5082
naravno da može biti soba... ja sam svoje kategorizirala prije četiri godine, a koliko vidim i u najnovijem pravilniku postoji što treba soba zadovoljiti za određeni broj zvijezdica

mislim da poseban ulaz nigdje posebno nije naveden (možda i griješim), ali ja iskreno ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da i gosti i ja koristimo isti hodnik u sklopu mojeg stana

Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali se kod iznajmljivanja soba s kupatilom,te sobe svako jutro ciste? Bacanje smeca,namjestavanje kreveta,ciscenje kupaone? Ono kao u hotelu ili toga kod privatnih iznajmljivaca nema?
o tome ti odlučuješ , možeš staviti to u redovnu ponudu ili možeš ponuditi svakodnevno čišćenje uz posebnu naknadu

kod mene toga nema, ali ako netko ostaje dulje ponudim da počistim i promjenim posteljinu (rezervne ručnike ostavljam u ormaru zajedno sa dostatnom količinom wc papira), a i onima koji ostaju samo jednu noć kažem da zovu ako im što fali
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:15   #5083
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Nisam siguran je li za sobe isto kao i za apartmane ali tu ovisi o broju zvjezdica koliko često moraš čistit i mijenjati posteljinu i ručnike. Za 2 i 3 ne treba svaki dan a za 4 nisam siguran.

Naravno kod svake promjene gostiju se mora sve očistit i promijenit za bilo koju kategoriju smjestaja.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:34   #5084
3 zvjezdice -svaka 3-4 dana izmjena posteljine i rucnika i ciscenje. 4 zvjezdice-svaki dan.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:42   #5085
Hvala vam na odgovorima. Pitam za svoju baku,sobe su kategorizirane 3* prije sigurno 30 god.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:59   #5086
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
3 zvjezdice -svaka 3-4 dana izmjena posteljine i rucnika i ciscenje.
samo izmjena ručnika svaki treći dan, posteljina i čišćenje sedmi dan
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:00   #5087
Šta se soba tiče po kategorizaciji je određeno što se točno mora te mi imamo sobe 3* i ta kategorizacija je jos od prije 20-ak godina, ali unatoč tome mi svaki dan čistimo kupaonice, stakla, prašinu, podove, radimo krevete, itd.

Ovisi tko kakvu uslugu nudi i koji standard želi postić. Kod nas na moru se zadržavaju duže te je većinski klijentela koja očekuje ovakvu uslugu, ali i veće su cijene pa gledamo da to i na ovaj način opravdamo. To govorim za naš objekt, a primjetila sam po recenzijama drugih objekata u blizini koji nude pansionsku uslugu, a ne čiste svaki dan tj tu i tamo promjene ručnike, da se u recenzijama žale na čistoću i daju nižu ocjenu unatoč tome što ih je dočekalo čisto jer činjenica je da u sobama nemaš sredstva za čišćenje pa već nakon par dana to zna bit stvarno prljavo.

Neka svatko sam procijeni na temelju usluge, cijene i klijentele da li želi ponudit više od onoga što je kategorizacijom određeno.

Da ne čistimo sigurno bi u sobi ostavila sredstva za čišćenje jer mi je 7 dana predug period bez čišćenja.
just do it is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:29   #5088
just do it, tako je i kod nas cistimo svaki dan, ali gosti to i ocekuju. vecina njih se vraca svake godine
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 01:50   #5089
Sad imam 2 studenta i u turist,zajednici mi kaze da treabz ici preko ugovora o najmu? Ja vise nista ne razumijem, svaka tikva kaze drugacije. Ja sam ih prijavila i tako cu kad mi plate svaki mjesec. Ne iaplati mi se otvarati ugovor o najmu za ljude koji su potpuno bez obaveza i danas su tu a a sutra mozda kod nekog drugog,posvadjaju se i odu i sl.
Old Jučer, 09:15   #5090
meni je to skroz bez veze (glede države i poreza) jer ko prvo ja uopće ne moram znati zbog čega netko unajmljuje moj prostor

drugo što mi je bez veze (glede države i poreza) što ja svakome tko hoće na duže kažem da iznajmljujem pod svojim uvjetima pa ili prihvati ili nećeš i mislim da se državu uopće ne tiče jel kratrkoročni ili dugoročni najam ukoliko se poštuju pravila za koja ja imam registraciju

ja da hoću imati u jednom periodu podstanare isto bi ih prijavljivala po mjesec dana i eventualno bi napravila odjvu za tu i tamo koji vikend kada idu doma da razbijem kontinuitet od ona tri mjeseca koliki je navodno turistički maksimum prijave (za to nisam uopće sigurna da postoji)
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 09:44   #5091
Dugoročni najam je bitno različit jer podstanari imaju prava kakva turisti nemaju. Na temelju najma prijavljuju boravište ili prebivalište, te ih ne možeš izbaciti na cestu kad se sjetiš. Naravno, pričam iz perspektive pravne države, dakle za naše pojmove gdje ni najmodavci ni najmoprimci nisu zaštićeni, prilično hipotetski.
Old Jučer, 10:21   #5092
i da nije samo hipotetski ja ne vidim kako država može znati da li moj najam spada pod turistički ili pod ugovorni ako se ja sa podstanarom dogovorim da je on u stvari gost

a što bi drugo i bio ako koristi i plaća prostor za koji imam kategorizaciju

pazi, ja ne ulazim u prava... mene zanima samo kako država može odrediti o kakvom najmu se radi u mom prostoru za koji imam urednu dozvolu za iznajmljivanje na dan, dva ili više
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:56   #5093
mENE SU PITANJIMA OSTAVILI BEZ TEKSTA-DA NE MOZE I ZASTO SAM JA HJI SE TREBAJU PRIJAVIT NA POLICIJU H UIPĆE PRIJAVLJIVALA KAD NISU STRANCI. S nasimA IDE UGOVOT O NAJMU-JE KAko da ne kazem ja pa imam skvAKAKVA IASKUSTVA-ONI ODU NAKOM MJESEC DANA,,
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.