Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 09:00   #3301
Quote:
-Garfield kaže: Pogledaj post
@brunejz
Ali ja nebi baš mršavila više, cilj mi je poboljšati kondiciju, snagu i izdržljivost i naravno oblikovati tijelo. Zbilja ne vidim svrhu vaganja svakog zalogaja kada mi ovo funkcionira (177 cm 75 kg)
Napisala si da imaš bodyfat 34%, to je puno, kako znaš da imaš toliko?
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:40   #3302
Misliš na ova dva? OK, priznajem, ja govorim o lipolizi koja je učestalija primjena L-Carnitinea. Za izdržljivost ima primjenu.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:42   #3303
Da, na to sam mislio.

Što se tiče uzimanja l karnitina da bi se mršavilo, to se ne isplati.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:34   #3304
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Da, na to sam mislio.

Što se tiče uzimanja l karnitina da bi se mršavilo, to se ne isplati.
A što se isplati?
Mjerila sam kod nutricionista bf
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:40   #3305
Prehrana je osnovna, znači da si u kalorijskom deficitu.

Čime ti je nutricionist mjerio bf?
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:45   #3306
Ali ako l karitin navodno pospjesuje izdrzljivost, znaci vise mogu vjezbati znaci ako vise vjezbam vise i trosim tj. mrsavim? Zar to ne pomaze onda pri mrsavljenju???

Joj nemam pojma preko neke vage sve u tjelu mi je mjerio pa mi poslao grafove
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:50   #3307
Nije to baš tako jednostavno.

Joj, to je jedan od nepreciznijih načina mjerenja bodyfata.

Vjeruj mi, prehrana ti je najvažniji dio cijele priče, možeš ti trenirati dvostruko više nego sada, ali ako unosiš više kalorija nego što bi trebala, neće biti dobro.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:57   #3308
Ma daj? A što je najpreciznije? I meni se učinilo kao malo previše s obzirom da mi je trbuh skoro pa ravan, a na nogama mi se ocrtavaju mišići
Ne unosim previše kada mi kilaža svaki mjesec opada za pola kile do kilu...ne?
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:02   #3309
Najpreciznije metode su dosta skupe i neisplative običnom smrtniku.

Ako ti tako pada kilaža znači da si na dobrom putu, do sada si skinula 35 kg, i svaka ti čast na tome.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:10   #3310
Hvala..zbilja mi je prehrana regulirana kako sam i rekla. Samo kako vježbam već 2 mjeseca je kilaža ista što smatram da je normalno jer ( nadam se) razvijaju se mišići.
Koliko je moguće da onda ova mjerenja odstupaju?
I što na kraju da uzimam za izdržljivost? Da li da probam l karitin ili postoji nešto bolje? Ne mora nužno biti tabletica. A i da možda pomogne sa skidanjem bf.
I kako nije to tako jednostavno, zar ja živim u zabludi da se mršavi kada se više potroši nego što se unese?
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:16   #3311
Te vage kojima su te mjerili su dosta neprecizne, i sumnjam da imaš toliki bodyfat.

L karnitin ti ne bi pomogao u tim fizičkim aktivnostima kojima se trenutno baviš, tj možda i bi, ali u jako maloj mjeri.

Znaš ti koliko moraš vježbati da potrošiš sve šta pojedeš?

Ne ide to tako.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:30   #3312
Pa nisam nikada ni mislila da ću sa jednim treningom potrošiti baš sve što pojedem taj dan..niti mi je to nekada i bio cilj..neznam..
Hvala na savjetima, ali ti tu pričaš kao da moram imati dva doktorata da skinem par kila
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:38   #3313
Sorry, ali ja sam dobio takav dojam, da želiš više vježbati da bi više mršavila, iako si prije napisala da više ne želiš mršaviti, da te zanima kondicija, snaga, i izdržljivost.

Više nije uvijek bolje.

Šta radiš na treninzima u teretani?

Evo ti dva linka sa skoro svime šta ti treba za trening, i prehranu, nije ništa komplicirano za shvatiti.

https://rippedbody.com/nutrition/

https://rippedbody.com/training/
__________________
"Where the Rainbow Ends"

Zadnje uređivanje brunejz : 16.10.2017. at 12:50.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:03   #3314
Za sada povećavam mišićnu masu i nadam se smanjenju bf-a. Ništa drastično samo da se tijelo učvrsti i izravna jer eto dok sam mršavila nisam se bavila nikakvim aktivnostima zato što iskreno nije mi se dalo, ali sam znala da me to čeka. Osim toga, naravno, želim postići i izdržljivost, kondiciju i snagu. Uglavnom u teretani radim na većini sprava za ruke i noge sa opterećenjem 20 kg i ponavljam po 3 serije 15 ili 20 puta i to sve polako povećavam. Jedan trening mi traje otprilike sat i 40 min nekada više nekada manje. Za stomak uglavnom trbušnjake i leđnjake (jel se to tako kaže?!). Od cardia uglavnom steper i traka za trčanje. Na treningu poslje teretane, mislim da sam napisala već, ali isto neki treninzi snage možda malo kombinacija cardia..tipa jillian michaels..3 ili 4 dana tjedno navečer pretrčim oko kilometar bez stajanja. I jednom tjedno odradim neki trening kod kuće nekih sat vremena. To je uglavnom to zadnja dva mjeseca kako radim. I nisam to krenila sve odjednom nego malo po malo sam uvodila jer me skroz tražilo još nešto i za sada mi je to sve taman. Početnik jesam, ali evo učim, učim i učim.
Hvala na linkovima proučim sve
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:09   #3315
Prouči sve sa linkova, i uzmi si vremena, ne moraš sve shvatiti u tjedan dana.

Što se tiče svih tjelesnih aktivnosti kojima se baviš, previše je toga, a opet kvalitetno ne odradiš skoro ništa( tu naravno ne mislim na tvoj angažman oko vježbanja), kada počneš čitati o treningu ćeš i shvatiti zašto, ali polako.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:22   #3316
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Prouči sve sa linkova, i uzmi si vremena, ne moraš sve shvatiti u tjedan dana.

Što se tiče svih tjelesnih aktivnosti kojima se baviš, previše je toga, a opet kvalitetno ne odradiš skoro ništa( tu naravno ne mislim na tvoj angažman oko vježbanja), kada počneš čitati o treningu ćeš i shvatiti zašto, ali polako.
Vjerujem da znaš o čemu pričaš. Možda zvuči puno, ali kada bi to sve vremenski raspodjelila ispada da sam aktivna 7 dana tjedno 1 sat dnevno...a to je relativno ok, samo što ja to sve odradim u 4 dana
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:57   #3317
Ima li gdje kod nas PWO Mesomorph, ne mogu naci? Ili cu morati sa EBaya.
JesterRace is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:29   #3318
Quote:
-Garfield kaže: Pogledaj post
Vidim da sam priličnu pomutnju napravila
Hvala vam svima na opširnim odgovorima
Već sam pisala prije koji mjesec ovdje da sam skinila dosta kila i koje vježbe bi mi preporučili. Sada već 2 mjeseca 2 puta tjedno vježbam u teretani, a nakon toga idem na grupne treninge snage ( tipa jillian nmtz). Možda je malo previše, ali jedino tako si uspijem organizirati vrijeme i treninge odradim, ne govorim da nemam vremena i ne sjedim kod kuće.No, zašto sam ovo napisala...nisam vjerovatno bila dovoljno opširna jer sam postavila neko šturo pitanje. Naime, htjela bi te treninge iskoristiti maksimalo, odnosno da pred kraj jednog treninga imam snage da ga završim kako treba, a ne da kraj odradim na brzinu samo da ga odradim-što i radim.
Ček, ako sam dobro shvatio, odradiš jedan trening u teretani pa isti dan još ideš na grupne treninge snage?
Ako je tako onda obavezno izbaci dodatne grupne treninge u istom danu jer je to previše. Time radiš više štete nego koristi. Ne možeš više toga natrpati u dva dana tjedno pa da time kompenziraš ono što bi odradila u više dana.
Barem ne kao početnik.
Ako baš želiš onda drugi trening u danu neka bude nešto laganije tipa plesa, laganija vožnja bicikla, šetnja i sl.

Quote:
-Garfield kaže: Pogledaj post
Naravno postoji i određena količina masti koju trebam skinuti ( imam cca 34%). Prehrana mi je regulirana zadnje dvije godine, a što se tiče treninga još učim zato i postavljam ovdje pitanja i zanimaju me konkretno i vaša iskustva sa l karnitinom...da li ga je netko uopće koristio? Ja ne očekujem neke vau rezultate preko noći i zbilja sam realna, ali kao što sam rekla želim treninge iskoristiti maksimalno. Ako mi ne preporučate l karnitin, što preporučate?
P.s. popijem whey između dva navedena treninga
Napisao sam ti svoje iskustvo sa karnitinom. Ali s obzirom da je tvoj problem pretjerivanje u danima treninga, traženje rješenja u suplementima je u tvojoj situaciji pogrešan pristup jer ti temeljna postavka ne štima. Tvoji mišići i živčani sustav nisu spremni za to već im treba dovoljno vremena za oporavak.

Kažeš da ti je prehrana regulirana a uzimaš Whey. Jedno sa drugim nejde.
Ili ti je prehrana regulirana pa ne trebaš uzimat Whey ili nije pa zbog toga uzimaš Whey. Whey je samo koncentrat hrane i ako ga uzimaš na već sređenu prehranu jedino što ćeš dobiti je višak kalorija odnosno debljanje.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:40   #3319
Regulirana prehrana nema veze sa uzimanjem ili ne uzimanjem Whey. Whey služi kao brz i kvalitetan unos bjelančevina nakon treninga i to mu je primarna namjena. Prije ili kasnije naravno neki cjeloviti obrok.

A u jednom Whey obroku ima čitavih 100 kcal što će "bitno utjecati" na debljanje , daj molim te ne piši gluposti.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:58   #3320
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
Regulirana prehrana nema veze sa uzimanjem ili ne uzimanjem Whey. Whey služi kao brz i kvalitetan unos bjelančevina nakon treninga i to mu je primarna namjena. Prije ili kasnije naravno neki cjeloviti obrok.
To je poznati mit "vremenskog okvira poboljšane sinteze aminokiselina" nakon treninga kojeg je prodavala fitness industrija i koji nema veze sa stvarnošću.
Točnije, postoji taj vremenski okvir ali je puno duži (cca 24 sata) tako da možeš komotno par sati nakon treninga pojest obrok čiji će proteini iskoristiti taj okvir bez obzira na brzinu njihove probavljivosti.
Uzimanje whey odmah nakon treninga nema apsolutno nikakve prednosti. Barem ne onima koji troše novce na njega.


Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
A u jednom Whey obroku ima čitavih 100 kcal što će "bitno utjecati" na debljanje , daj molim te ne piši gluposti.
Čitaj što piše umjesto što misliš da piše.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.