Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 14:34   #361
Imao je MUP fordove i civilne i bijele prije škoda ... od 2006 su počeli sa škodama.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:49   #362
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
Meho opet ti, pa maj.. mu ne valja trajno vlasništo, jer su kvarovi nakon 150.000 skupi, ne voze oni (MUP) aute kod privatnih mehi, ne smiju, već kod ovlaštenih, znaš koliko košta izmjena zupčastog remena, kuplung, DPF ... to sve odlazi nakon 150.000 km, čak i prije kako oni voze i što tu nije jasno?

MUP bi tako poslije 3 godine samo punio džepove Zubaku i sličnima.



Probaj to shvatiti, ako možeš
ak je nesto u tvom vlasništvu ti biraš mehaničara pogotovo nakon garancije...

ispada da je lizing super,kasnije se auti jeftino prodaju opet zadovoljni vlasnici...svima je sve super al neko mora plati,a neko zaraditi...po nekoj logici ak lizing kuća zarađuje onda je tu mogučnost uštede....zar ne?

zamisli da će neko dat za oktaviju vračenu s lizinga 80 000kna i promeniti kvačilo i opat odvozati 150 000km ili više....

zamisl da neko naruči za mup 700 kvačila pa ta cijena bi bila bagatela...direkt od tvornice...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:52   #363
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Bijelu ... civlnog forda.

Nitko nije na tim autima vraćo km. Ako misliš da nešto o tome znaš jer imaš veze u TRCZ ... ja imam veće i više znam
ja pa dobar auto od policije možeš kupit samo prek veze
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:48   #364
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
meni recimo nije jasno kako generlno skuplji auto i to ne malo nego 56 000kn može na kraju ispasti jeftiniji...na papiru i to kroz lizing
cijena NIJE kriterij koji bi poništio sve ostale zahtjeve.

ako hoćeš uspoređivati, usporedi koliko košta 3 godine rabljena octavia i 3 godine rabljena dacia sa sličnom kilometražom.
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ti i dalje o Krapinskoj? Ajd dobro.
ne.
ja o tvom ponašanju.

krapinska je samo zadnji primjer gdje si ispao šupak a tu se praviš fin i meni predbacuješ način pisanja.
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ja guram Dacije jer mi se čini da bi najlakše mogle biti jeftinija opcija (ne nužno) ali ako će bit jeftinije octavie, focusi ili astre, nega uzmu ono što je najpovoljnije.
cijena NIJE najvažniji kriterij.

kad ti kupuješ, platio bi 10 000 kn više za auto sa dosta boljom opremom ili motorizacijom. tko kaže da tako nešto ne smije biti uvjet u javnoj nabavi (prtljažnik, održavanje, zamjensko vozilo, otkup uništenog auta u sudaru, bez penala na nedostatke.....)
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:51   #365
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ja pa dobar auto od policije možeš kupit samo prek veze
Ma moš i ovak ... ak imaš pare v žepu sve se riješava i bez veza.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:55   #366
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

ne.
ja o tvom ponašanju.

krapinska je samo zadnji primjer gdje si ispao šupak a tu se praviš fin i meni predbacuješ način pisanja.
Oh visočanstvo. Drznuo sam se proturjećiti velikom kralju. Zbilja sam da mi prostite šupak
Daj odrasti i shvati da nisi uvjek u pravu. Pa to savladaju klinci do izlaska iz puberteta.


Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:57   #367
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ja sam za trajno vlasništov


uspoređuješ održavanje nečijeg privatnog auta sa održavanjem flote od 700 vozila koja su maltene stalno u pogonu.
puno stvari tebi nije jasno.
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
eto iwonder ko ne bi kupio c elyse 3g star s 150 000 dizelaš za 1300e?
bi, odmah, u bilo kojem stanju samo da pali i vozi.
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ak je nesto u tvom vlasništvu ti biraš mehaničara pogotovo nakon garancije...
ne postoji neki drugi nego



ne bi prošlo ni mjesec dana a ti bi cvilio da MUP šalje aute na popravak kod "svojih", preko veze, da se zamračuju novci, kradu dijelovi, skidaju ispravni sa novih auta, namješta posao kumovima......
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:17   #368
Izgleda da prelaze na Ford Focus i onaj recesijski Citroen s 4 Euro Ncap zvijezdice. Čudi me da se sindikat MUPa ne žali na sigurnost? Mogli su barem uzet im C4. Ali ono tko ih šljivi. Kad pohapse lopove, onda će dobiti i bolje.

Focus je dosta dobar, ali unutra preglednost je loša.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:51   #369
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

cijena NIJE najvažniji kriterij.

kad ti kupuješ, platio bi 10 000 kn više za auto sa dosta boljom opremom ili motorizacijom. tko kaže da tako nešto ne smije biti uvjet u javnoj nabavi (prtljažnik, održavanje, zamjensko vozilo, otkup uništenog auta u sudaru, bez penala na nedostatke.....)
A wondere, ja misl'la da je to to, da si shvatio, da sam uspio ugurat nešto među tvoja vuha.

Kada se kaze da se izabere najpovoljnija opcija onda se valjda misli na nešto drugo a ne na najjeftinije, jer da sam mislio najjeftinije napisao bi najjeftinije a ne najpovoljnije. Jerbo ako neki auto po nabavnoj cijeni (ili rati mjesečnog lizinga, ovisno o načinu kupovine) košta manje od drugog ali zbog npr. lošije servisne podrške ili nekog sličnog problema dugoročno (odnosno za vrijeme korištenja/trajanja lizinga tog auta) stvara dodatne troškove koji se zbrajaju troškovima nabavne cijene onda taj auto koji je bio najjeftiniji (u startu) nije i najpovoljniji.

Daciju sam protezirao u cijeloj priči jer ima najviše potencijala da uz nisku nabavnu cijenu obuhvati i ostale parametre koji utječu na izračun konačne povoljnosti tog auta. I to baš iz razloga što mi nisu poznati uvjeti leasinga i ponude koje se slazu za takve natječaje. (što mi stalo nabijaš na nos a što ja nisam ni jednom riječi osporio nego dapače u više navrata sam naglasio).

Ukratko, predviđao sam, uzimajući u obzir sve parametre koje sam drobio u prethodnim postovima da je lako moguće da ne budu opet octavie već neko drugi (izabrani su citroeni ali se iz članka večernjeg da zaključiti da je sljedeća najpovoljnija ponuda bila Dacija, i u članku se već piše da mozda leasing kuća neće moći isporučit te citroene - što bi vjerojatno značilo da će proći sljedeća najpovoljnija ponuda ---> Dacija i da sam točno predvidio da Dacija ima najviše šanse da pokrije ostale parametre osim niske nabavne cijene).

Zatim sam nekako predviđao da je dobro i moguće uzeti raznoliku ponudu stotinjak (ili koliko god je potrebno, to MUP točno zna) budget auta (sandero, logan MCV, pug 301, c-elyse) a ostatak nešto jače/bolje tipa astra, focus. (iako tu priznajem da sam ja predviđao veći broj komada budget auta naspram manjeg broja boljih auta). I vidi vraga izabrani Focus karavani (tu sam pričao da je vjerojatno da mogu zadovoljiti i auti s gepekom manje zapremnine, i vidi vraga izabran model s valjda najmanjim gepekom u klasi, a ti si spominjao a gdje će oni stavit svoju opremu --PITANJE Hoćeš reći da su ovi u MUP-u glupi i ne znaju koliki gepek im treba za njihove potrebe ali da zato svemoćni I wonder zna puno bolje nego oni?)

Ma brate, glavno da ti meni govoriš da bubetam epske gluposti kada predviđam (a čini mi se da neloše predviđam) dok ti istodobno na nekoj drugoj temi mrtav ladan izvališ da je jadna firma koja temelji svoje poslovanje na predviđanju!

Ok, ja razumijem da si ti produkt, nekih prošlih, u normalnim glavama, zaboravljenih vremena planske privrede u kojoj nije bilo potrebe za predviđanjem kada se sve planiralo unaprijed i uvjek ovisilo o riječi partije a ne slobodnog trzišta.

Ali reći to što si rekao, a isto je temelj trzišne (kapitalističke) ekonomije, ne znam što da ti kazem...

Mozda, da nekad promisliš prije nego bubneš vani.

Eto, jedan moj dobronamjeran savjet a na tebi je da radiš s njim što god hoćeš...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:02   #370
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post


uspoređuješ održavanje nečijeg privatnog auta sa održavanjem flote od 700 vozila koja su maltene stalno u pogonu.
puno stvari tebi nije jasno.

bi, odmah, u bilo kojem stanju samo da pali i vozi.

ne postoji neki drugi nego



ne bi prošlo ni mjesec dana a ti bi cvilio da MUP šalje aute na popravak kod "svojih", preko veze, da se zamračuju novci, kradu dijelovi, skidaju ispravni sa novih auta, namješta posao kumovima......
ne bi ja ništa cvilio....imaš račun i to je to,pa nečeš nabavljat dijelove s otpada...i zašto bi plačao radni sat mehaničara 250kn kad može i 60kn....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:05   #371
MUP zapošaljava novih 400 policaja, pa navalite...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:13   #372
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
Meho opet ti, pa maj.. mu ne valja trajno vlasništo, jer su kvarovi nakon 150.000 skupi, ne voze oni (MUP) aute kod privatnih mehi, ne smiju, već kod ovlaštenih, znaš koliko košta izmjena zupčastog remena, kuplung, DPF ... to sve odlazi nakon 150.000 km, čak i prije kako oni voze i što tu nije jasno?

MUP bi tako poslije 3 godine samo punio džepove Zubaku i sličnima.



Probaj to shvatiti, ako možeš
zašto?
ako se kombiji hitne pomoći uredno servisiraju kod lokalnih seoskih obrtnika, zašto bi policija bila posebna?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:29   #373
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zašto?
ako se kombiji hitne pomoći uredno servisiraju kod lokalnih seoskih obrtnika, zašto bi policija bila posebna?
znaš li možda za način nabavke tih kombija....sigurno ih ne mijenjaju svake tri godine....?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:20   #374
za hitnu se nabavljaju na razini grada ili županije ovisno o potrebama
nedavno su u mojem selu kupljena dva nova i bio je natječaj, a stari su bili već ušli u desetu godinu
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:13   #375
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Izgleda da prelaze na Ford Focus i onaj recesijski Citroen s 4 Euro Ncap zvijezdice. Čudi me da se sindikat MUPa ne žali na sigurnost? Mogli su barem uzet im C4. Ali ono tko ih šljivi. Kad pohapse lopove, onda će dobiti i bolje.

Focus je dosta dobar, ali unutra preglednost je loša.
Slijedeći put kad te pokušaju zaustavit sa bilo čim osim Škodilakom, ti stisni gas, pusti tih silnih 100-tinjak lipicanera u galop, nek savršen DSG savršeno šalta te im pobjegni, ko ih jebe kad ne voze Škodilake. Pih, di bi oni tebe veličanstvo zaustavili sa socijalnim citraćem il nepreglednim fokijem! Fuj to!

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:58   #376
Eno nam oss-a i po indexu komentira i piše zalopojke za octaviama!
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:16   #377
On je tipični čitatelj i komentator portala imbex.hr, to je takva novinarska septička jama od portala da su čak i dnevno.hr prešišali..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:24   #378
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A wondere, ja misl'la da je to to, da si shvatio, da sam uspio ugurat nešto među tvoja vuha.
da se vraćam natrag na početak sukoba?
od početka pišem jedno te isto.

ne znaš koji su uvjeti bili raspisani, nemoj ni komentirati.
osim prve dvije rečenice, dalje ni ne čitam. badava pišeš.
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ne bi ja ništa cvilio....imaš račun i to je to,pa nečeš nabavljat dijelove s otpada...i zašto bi plačao radni sat mehaničara 250kn kad može i 60kn....
dojam je da spadaš u grupu ljudi koji vide leteće krampuse kud god se okrenu. takvima nijedan sistem nije dobar, svugdje vide krađu i prevaru a sami su savršeni.

ne, ne bi policija nabavljala dijelove s otpada ali bi ti našao problem ako kupe sachs kvačilo a ne luk, ako bi kupili ATE kočnice a ne ferodo, ako bi vozili na sava gumama a ne na kineskom snowproxu ili bilo koju drugu odluku u vezi tih auta.

jer na kraju, uopće nije problem u autima, dijelovima, održavanju i nabavi.
problem je drugdje. pogodi gdje.
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zašto?
ako se kombiji hitne pomoći uredno servisiraju kod lokalnih seoskih obrtnika, zašto bi policija bila posebna?
hitna pomoć potpada pod grad i većina auta se nabavlja lokalno, vlasništvo su lokalne zajednice pa i održavanje spada pod njih.

MUP nabavlja aute na razini države, kao ministarstvo.
zna i ministarstvo zdravlja nabaviti aute u đuture ali ih onda predaju lokalcima na korištenje i održavanje.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:50   #379
Vidim, istina boli...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:27   #380
a jeste u kurcu, izprovocirali ste wondera i sad je baniran. Što ću ja čitati ovih dana?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.