Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 12:01   #101
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kakva glupost, ne bi' ja ni abera da nas i vas nisu sgrpali odavno u isti kos sto se toga tice.
Ma ko nas bre zavadi.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:29   #102
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kome nije jasno da je Jugoslavija osamdesetih, posle smrti Tita bila u dubokoj krizi, i da su joj bile neophodne temeljne reforme da bi uopste prezivela, taj nista nije razumeo.

To sto su neki mislili da ce biti bolje ako je nema, ako budu samostalni, zdrav razum je i onda govorio da je to teska zabluda, a to se na kraju i pokazalo.

Sloba nikada nije pomenuo niti Veliku Srbiju niti granice KOKV, ali eto, u njegovoj drzavi si mogao da spominjes te granice, da nosis kokardu, kao i petokraku, primali su ljudi boracke penzije i slicno, sta ces, u demokratiji je svasta moguce, pa i razni provokatori tipa Vuka Draskovica koji je onda mlatio kokardom a danas poziva na hitno priznavanje Kosova itd...

Svageca se u turbulentnim vremenima olos doseti, a sve radi malo para i privilegija.
A o kakvoj ti to Slobinoj demokratiji 1989. godine bulazniš? Meni se čini da ti Juge ni vidio nisi kad pišeš takve pizdarije.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio, ne bi bilo rata da smo mi bili spremni pokoriti se, ali smo radije odabrali suprotstavljanje nego pokoravanje.
Mi nismo željeli rat
Upravo tako.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:39   #103
Srbi su svojim ponašanjem zapravo srušili obje YU.
Sad će Srbi zinut kako. Jednostavno, YU ideja je bila izvorno hrvatska, i u načelu u njoj nema ništa loše, ujedinjenje malih srodnih naroda kao brana velikim silama. Nema ništa loše u tome.
Međutim, Srbi su uvijek htjeli samo dominaciju i veliku srbiju, prva YU je započela svoj život odmah u tom velikosrpskom modu, a reakcija je otpor ostalih.
To je srušilo prvu, Osovina ju je osvojila s lakoćom jer je drugi narodi nisu osjećali kao svoju. Zbog velikosrbizma.

Druga je pokušala ukrotiti velikosrbizam, uspijevala je za Titova života, a potom opet ista priča, kad je moćnik otišao, velikosrpstvo se odmah pojavilo i pokušalo prekrojiti YU da bude što bliža prvoj YU. I opet je to izazvalo reakciju.

Srpska sumanuta želja za dominacijom je srušila obje YU.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:23   #104
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
A ko je po tebi bio agresor?.....gde,tj u kojim republikama se vodio rat?
O kakvim republikama ti pricas? Rat se vodio tamo gde ima znacajnijih koncentracija srpskog zivlja, tacnije tamo gde su etnicki srpske teritorije. Ako se naravno izuzme kratki pokusaj da se disciplinuje Slovenija, ali ja to ne bih nazvao ratom.




Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Pa dobro,cak i da to jeste tako,imas ti neku ideju sta bi trebalo raditi?...nekako "vaskrsnuti" Slobodana Milosevica i krenuti u nove ratove?......ili bar nove sankcije?......ili ostati samoizolovan od ostatka sveta kao neki indijanci po juznoj americi?
Sigurno ne bi trebalo hraniti beogradske parazite i gurati cenu kvadrata na Dedinju na 4000€, treba ulagati u proizvodnju, prvenstveno poljoprivredu u celoj zemlji, a ne otvarati agencije za svemirska istrazivanja da bi se zaposlili kumovi i svalerke u Beogradu.




Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Pa mozda potraje jos nekih 100-200-300 godina......tj dok je ovog naseg sveta.....ajde da se ophladimo da ce za nasih zovota,to sve tako da traje?

I nije bas tacno da privrede nema nigde.....mozda u nekim ruralnijm podrucjima.....ali u vecim gradovima,ima privrede pre svega u drzavnim firmama,gde je zaposleno ili pokusava da se zaposli celokupna srpska populacija.....
Samo polako, Subotica je 1919. bila veca od Beograda, sve dok monopoli svih vrsta nisu napumpali taj grad do suludih razmera. Za svega 100 godina. Ali niko ne garantuje da ce se tako nastaviti i narednih 100 godina, pogotovo sto se drzava svela na par miliona ljudi, nema vise od koga da se otme.

I naravno da Srbadija pokusava da se zaposli u drzavnim firmama, pa jel ti mislsi da je neko lud da crnci za male pare dok se onaj u Beogradu izlezava na "poslu".

Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Ko je naterao Hrvate da grade i popravljaju kuce proteranih Srba pre nego sto su usli u EU?

I nisi odgovorio da li mozes da zamislis Hrvatsku od 4,5 miliona stanovnika,od kojih bar 500.000-600.000 cine Srbi?
Privatna imovina je nepovrediva, samo je pitanje ko ce tu imovinu da koristi na kraju krajeva, koliko cujem udara se zestok porez za kuce koje su rusevine po Hrvatskoj, sto ce reci da mnogo kuca nije obnovljeno, a tek vlasnici ko zna gde su.
Toliko od tvoej EU.

Zar ti mislis da se Srbi ne bi iseljavali iz te tvoje zamisljene Hrvatske? Eno u Vukovaru ih na razne nacine svedose na zescu manjinu.





Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Nisu svi kriminalci nasledjeni......vecinu je pozvao iz Evrope Slobodan Milosevic
Jel to nadjeno u arhivama da je i oko tog vukao konce?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:25   #105
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio, ne bi bilo rata da smo mi bili spremni pokoriti se, ali smo radije odabrali suprotstavljanje nego pokoravanje.
Mi nismo željeli rat
Oh kako inspirativno, nepokorni hrvatski narod koji je radije odabrao suprotstavljanje i borbu nego da bude rob, sta bre ti mlatis ovde majketi?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:28   #106
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Vidjeli smo na primjeru Višegrada kako su prošli oni koji se nisu naoružali na vrijeme.
Zar ti ne shvatas da se politicki deo problema resavao negde 1989, 1990, a da je Visegrad dosao kao posledica neresavanja problema i suludih odluka BH vlasti da po svaku cenu istraju na nezavisnosti?
Kao uostalom i suludih odluka Tudjmana da zrtvuje mir radi nezavisnosti drzave.
I sto je najsmesnije, od te nezavisnosti danas, a ni odmah posle rata nije bilo nista, ni mnogo vece drzave nisu nezavisne u pravom smislu.
ALi eto, ako je nekome bitno da ima papir, njegov problem.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:30   #107
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ma ko nas bre zavadi.
Izmedju carki grupa navijaca, ili pijanih momaka na moru, i velikog rata je ogromna razlika, rat iscrpljuje, trazi kredite, dovodi ljude u zavisnost i stvara robove na kraju krajeva.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:31   #108
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A o kakvoj ti to Slobinoj demokratiji 1989. godine bulazniš? Meni se čini da ti Juge ni vidio nisi kad pišeš takve pizdarije.
Aj ti samo meni reci sta je demokratija?
Jel to kad se milion ljudi iseli iz drzave jer nema posla ni buducnosti?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:40   #109
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Izmedju carki grupa navijaca, ili pijanih momaka na moru, i velikog rata je ogromna razlika, rat iscrpljuje, trazi kredite, dovodi ljude u zavisnost i stvara robove na kraju krajeva.
Nije uopće velika razlika. Sve ovisi kako se tu istu mladež odgaja. Ako im se usađuju vrijednosti koje su "srpske zemlje" pod "okupacijom". Ja to vidim kao veliki problem. Isto kao što vam ortodoksni i deklarirani četnici redovito dobivaju izbore i vode državu.

Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Aj ti samo meni reci sta je demokratija?
Jel to kad se milion ljudi iseli iz drzave jer nema posla ni buducnosti?
Imate problema sa iseljavanjem?
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:57   #110
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Oh kako inspirativno, nepokorni hrvatski narod koji je radije odabrao suprotstavljanje i borbu nego da bude rob, sta bre ti mlatis ovde majketi?
Izabrali smo borbu umjesto pokoravanja velikosrpstvu.
Rat smo mogli izbjeći-da smo se pokorili.

I WW2 se mogao izbjeći-da su se svi pokorili Hitleru.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:57   #111
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Nije uopće velika razlika. Sve ovisi kako se tu istu mladež odgaja. Ako im se usađuju vrijednosti koje su "srpske zemlje" pod "okupacijom". Ja to vidim kao veliki problem. Isto kao što vam ortodoksni i deklarirani četnici redovito dobivaju izbore i vode državu.
Ako su tebi reper nekakvi navijaci, onda to pokazuje tvoju percepciju stvarnosti.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:58   #112
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Izabrali smo borbu umjesto pokoravanja velikosrpstvu.
Rat smo mogli izbjeći-da smo se pokorili.

I WW2 se mogao izbjeći-da su se svi pokorili Hitleru.
Sve nedge do 1971. Jugoslavija je bila manje-vise unitarna drzava. Ne vidim, tj, ne znam da ste bili uskraceni za nesto.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:02   #113
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Sve nedge do 1971. Jugoslavija je bila manje-vise unitarna drzava. Ne vidim, tj, ne znam da ste bili uskraceni za nesto.
1980ih ste je htjeli reformirati po uzoru na prvu YU, Milošević je od srpske elite dobio zadatak da to napravi. Srpska elita je smatrala da su Srbi zakinuti, da su iz nekog razloga trebali bolje proći i da je sad nakon Titove smrti vrijeme za redefiniciju države, odnosno, reformiranje po srpskoj mjeri.
Mi to nismo mogli prihvatiti. Rezultat je raspad.

Da smo to prihvatili ne bi bilo rata.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:04   #114
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
1980ih ste je htjeli reformirati po uzoru na prvu YU, Milošević je od srpske elite dobio zadatak da to napravi. Srpska elita je smatrala da su Srbi zakinuti, da su iz nekog razloga trebali bolje proći i da je sad nakon Titove smrti vrijeme za redefiniciju države, odnosno, reformiranje po srpskoj mjeri.
Mi to nismo mogli prihvatiti. Rezultat je raspad.

Da smo to prihvatili ne bi bilo rata.
A zar nije bilo vreme za redefinisanje drzave?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:18   #115
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A zar nije bilo vreme za redefinisanje drzave?
Ili status quo ili dogovor ili razlaz. Ne reformiranje u smjeru prve YU. Ne prijetnje ratnim bubnjevima. Ne ultranacionalističko "događanje naroda".
Vaši su držali ultranacionalističke skupove puno prije nego smo mi Hrvati čuli za Franja Tuđmana.
To je trebao biti pritisak da se prihvati srpska dominacija i revizija SFRJ u srpskom smjeru.

Pa zar ti je čudno što smo odlučili pobjeći od toga?
Zar ti je čudno što nam je to bilo neprihvatljivo da smo se radije izabrali suprotstaviti?
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:20   #116
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ili status quo ili dogovor ili razlaz. Ne reformiranje u smjeru prve YU. Ne prijetnje ratnim bubnjevima. Ne ultranacionalističko "događanje naroda".
Vaši su držali ultranacionalističke skupove puno prije nego smo mi Hrvati čuli za Franja Tuđmana.
To je trebao biti pritisak da se prihvati srpska dominacija i revizija SFRJ u srpskom smjeru.

Pa zar ti je čudno što smo odlučili pobjeći od toga?
Zar ti je čudno što nam je to bilo neprihvatljivo da smo se radije izabrali suprotstaviti?
Kako ono bese, rata ne bi bilo da Hrvatska nije po svaku cenu insistirala na nezavisnosti. Imas i snimak gore.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:25   #117
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kako ono bese, rata ne bi bilo da Hrvatska nije po svaku cenu insistirala na nezavisnosti. Imas i snimak gore.
Hrvatska je nudila konfederaciju, čak i nakon proglašenja nezavisnosti, 3 mjeseca je bio moratorij i gurala se konfederacija.

Uostalom wtf, sve da smo i htjeli nezavisnost pa makar i pod cijenu rata, no big deal. Mi svoje ostvarili i krenuli dalje a vi još u blatu i opancima. Daleko vam kuća.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:27   #118
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Hrvatska je nudila konfederaciju, čak i nakon proglašenja nezavisnosti, 3 mjeseca je bio moratorij i gurala se konfederacija.

Uostalom wtf, sve da smo i htjeli nezavisnost pa makar i pod cijenu rata, no big deal. Mi svoje ostvarili i krenuli dalje a vi još u blatu i opancima. Daleko vam kuća.
Pa konfederaciju smo vec imali od 1974, SFRJ je imala vise konfederalnih elemenata nego Svajcarska konfederacija.
A i to sto je Tudjman predlagao bila je samo prelazna faza ka nezavisnosti republika.

Da da, vidim da ste daleko dogurali.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:41   #119
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pa konfederaciju smo vec imali od 1974, SFRJ je imala vise konfederalnih elemenata nego Svajcarska konfederacija.
A i to sto je Tudjman predlagao bila je samo prelazna faza ka nezavisnosti republika.

Da da, vidim da ste daleko dogurali.
Samo na papiru, u stvarnosti je bila do zla boga centralizirana.

Da, daleko smo dogurali, posebno s obzirom na to što nam se sve događalo. Ostvarili smo sve nacionalne ciljeve, neovisnost, ulazak u EU, ulazak u NATO. To što ti osobno misliš da to nije dobro, uopće nije relevantno.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:45   #120
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Samo na papiru, u stvarnosti je bila do zla boga centralizirana.

Da, daleko smo dogurali, posebno s obzirom na to što nam se sve događalo. Ostvarili smo sve nacionalne ciljeve, neovisnost, ulazak u EU, ulazak u NATO. To što ti osobno misliš da to nije dobro, uopće nije relevantno.
Bila je, ali na nivou republika i pokrajina.

Ma odlicno, samo sto kod normalnih ljudi drzava postoji radi naroda, a ne obrnuto.
Na kraju cete da zavrsite kao mi 1918, iz pobed eu pobedu do konacnog poraza.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.