Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 07:41   #41
dobro jutro prijatelji!

uf, nema me samo dva dana, a ovdje hrpa novosti, prijedlozi, reorganizacija..
podržavam Zafovu inicijativu da se malo sredi podforum, čak i mi koji smo non-stop tu smo se malo počeli gubiti u ovim silnim razvodnjenim temama.
kad već pitate za mišljenja i prijedloge evo da se i ja očitujem.

Mislim da ni u kojem slučaju nebi smjeli ukinuti jedan revijalni zeka-peka topic na temu fondova, a može i dionica. Taj ton i jest ono što daje ovom forumu toliki šarm Pa tu se zajedno veselimo, tugujemo, tulmarimo, podbadamo se, jednom riječju - relaksacija. Predlažem da u top temama budu Fondovi - chat i Dionice - chat.

U top temu bi svakako trebalo ubaciti temu s početničkim pitanjima, što je vidim Zaf već napravio, još samo da se "novaci" discipliniraju, pa da su pitanja tipa gdje da uložim ili šo je udjel tamo. nadam se da neće biti ismijavanja i poruge nego konstruktivnih savjeta i pomoći. I meni su ne tako davno trebale takve informacije i zahvalna sam na njima. Možda podijeliti na fondovi - početnička i dionice - početnička pitanja.

Kupnja-prodaja dionica već imamo, taj topic je dobar po svojoj svrsi i mislim da kao takav treba ostati. Teme o dionicama podijeljene po gospodarskim granama su najbolje kako se dionice mogu organizirati, jer ih je definitivno previše da o svakoj diskutiramo posebo.

Podjela ozbiljnih tema po fondovima je možda malo previše zasebnih topica, eno na moj novac forumu se već ugušili od tema za svaki fond... po društvima je nešto bolje, ali onda opet ispada da npr ICF ili Rusija imaju svaki svoj topic.. ja mislim da bi bila dovoljna i podjela na dioničke, mješovite i ostale, ali napravite kako mislite da je najbolje.
Ukoliko nastanu neki novi trenutno aktualni topici, može se i njih privremeno zakvačiti, tipa kupovina t-ht-a ili porez na kapitalnu dobit, itd..

u svakom slučaju mislim da će biti dobro kad se malo reda i discipline uvede na forum, pa ćemo se svi skupa malo bolje snalaziti.
pa kad "idemo na cugu" znamo di idemo, a kad idemo po konkretan savjet ili informaciju također znamo gdje idemo.
I da, tu je i nezaobilazna igra koja će se nadam se održati i iz koje ćemo ponešto možda i naučiti.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 09:00   #42
Ono što sam za sada vidio - Zash ide u dobrom smjeru!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 09:34   #43
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
ovo je za svaku pohvalu!!! i hvala!
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:42   #44
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Jucer sam setala gradom (ZG) i pitala se je li tip u automobilu koji mi je trubio mozda edgar, je li direktor u S klasi mozda Zaf, je li klosar koji zica 5 kn mozda Slobodanjak?
.
Mene tvoja patetika nije ubila, nego baš sam se i ja na sličan način pito dal sam neke ljude sa foruma sreo u stvarnosti.

Ustvari hoću reći da me šale u topicima navode na to da su tu svi dobronamjerni i da se informacije i savjeti izmjenjuju dobronamjerno, zato bi duh "neozbiljnosti" trebalo zadržati, ali ga strogo odjeliti od ozbiljnih informativnih topica o fondovima, dionicama, nekretninama, etc. jer stvarno ako čitajući topice želim naći nešto što me stvarno zanima moram proći dosta zezancija, a onda i izgubim volju i mislim si neću se mješat da nekaj ne blenem, mislim si ovi drugi se duže poznaju, onda sam ljubomoran, i na kraju ostanem kratkih rukava, za informaciju koju samo želim pročitat e ne pitat, jer sigurno je negdje napisana, a ako pitam, starosjedioci će reć: čitaj topic od početka

Slažem se sa neocortexom da se brišu topicsi tipa gdje sa 150KN, jer svako ima želju i pravo da otvori svoj topic ma kako bezvezna tema bila, al ipak...
__________________
Daddy's gonna pay for your crashed car
helsinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:55   #45
on topic:

@lonicera

kad sam razmišljala o podjeli topica za fondove, prvo mi je pala na pamet tvoja podjela, ali mi se čini da je to možda ipak previše fondova u jednom topicu. obzirom da novčane i obvezničke svi izbjegavamo, imali bi dva mrtva topica.

ma ne znam, nisam ni sama pametna jer i jedna i druga podjela imaju smisla. najgora varijanta je podjela po fondovima pojedinačno i mislim da smo se oko toga složili.
možda je jedini način da saznamo koja će podjela funkcionirati to da ih jednostavno isprobamo.

ako jedna ne valja, probamo s drugom varijantom... možda će modovi imati malo više posla, ali...



.... tko im je kriv što su modovi i još nas pitaju za mišljenje

(@modovi: nemojte sad uvest' diktaturu... )

off topic:
Quote:
helsinki kaže: Pogledaj post
...jer stvarno ako čitajući topice želim naći nešto što me stvarno zanima moram proći dosta zezancija, a onda i izgubim volju i mislim si neću se mješat da nekaj ne blenem, mislim si ovi drugi se duže poznaju, onda sam ljubomoran, i na kraju ostanem kratkih rukava,...
i ja sam se slično osjećala prije mjesec dana. najbolji način za "osvajanje" ove tvrđave je kroz stražnja vrata - ubaciti jednu-dvije stvarno duhovite dosjetke na chatu, drukati za svoj fond s puno smajlića, šampanjaca, thumb's up-ova i slično.
jednom kad te posvoje, toleriraju ti sve... uključujući kvazi-glupa pitanja
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 21:21   #46
Ideja je odlična, mislim da smo svi mi, bez obzira na svoje formalno obrazovanje, donekle shvatili bit ulaganja. Meni su u početku mog "trgovanja" ,dosta značila mišljenja iskusnijih ulagača koja sam pročitala na raznim forumima. Ovaj forum ima otkačeni štih i baš je fora. Kroz zafrkanciju se lakše pliva u ovim vodama.
sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:20   #47
Nisam dugo na ovom forumu a ni na onom drugom Ne sudjelujem puno u raspravama ni na chatu jer prije svega nemam vremena za svakodnevni chat a priznajem nisam neki znalac da bi dijelio pamet. Tu sam prije svega da naučim osnove i izaberem fondove. Udjeli su već kupljeni pa svakodnevno brbljanje na chatu za mene nema smisla. Iako, skoro svaki dan svratim i bacim oko. Slažem se sa većinom prijedloga a podcrtavam posebnu temu za pojedini fond ili za društvo. Jer ovako je iako možda zabavno, totalno nečitljivo i neefikasno. Pa tko će čitati par stotina stranica chata?? (priznajem, ja jesam jer sam pedantan). A i na chatu se kriju korisne informacije, zar ne? Nije sve u temi fondovi!
Chat svakako treba ostaviti da se uigrana ekipa i dalje zahebava među sobom a i sprda sa novima slanjem u bačve. Smijeh jer je i smiješno a palac dole jer je u neku ruku degradirajuće pa makar i u šali. Nadam se da će Zaf sad kad je moderator više reagirati na takve ispade jer to priznali ili ne odbija nove članove a mislim da to nikome nije u interesu. Interes je da forum raste jer se od svakoga može nešto naučiti, iako njihov broj postova i datum prijave nebi odavao takav dojam.
Zato apeliram na moderatora Zafa da osim ovih tehničkih izmjena u temama poradi i na izmjeni-korekciji ponašanja starijih članova (naravno pojedinaca) prema novima. Mislim da ne tražim puno a siguran sam da nisam usamljen u razmišljanju.
U dionice se ne petljam pa prepuštam drugima da odlučuju..

I Zaf, neznam da li si jedini moderator na ovom podforumu ali ako jesi onda neka ti bog pomogne jer znam koji te posao čeka. Ne bih ti bio u koži! Dajem ti podršku za dobru volju u vezi promjena.
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:36   #48
Quote:
Renta10 kaže: Pogledaj post
...
Chat svakako treba ostaviti da se uigrana ekipa i dalje zahebava među sobom a i sprda sa novima slanjem u bačve. Smijeh jer je i smiješno a palac dole jer je u neku ruku degradirajuće pa makar i u šali. Nadam se da će Zaf sad kad je moderator više reagirati na takve ispade jer to priznali ili ne odbija nove članove a mislim da to nikome nije u interesu. Interes je da forum raste jer se od svakoga može nešto naučiti, iako njihov broj postova i datum prijave nebi odavao takav dojam.
Zato apeliram na moderatora Zafa da osim ovih tehničkih izmjena u temama poradi i na izmjeni-korekciji ponašanja starijih članova (naravno pojedinaca) prema novima. Mislim da ne tražim puno a siguran sam da nisam usamljen u razmišljanju.
...
Cekaj, cekaj... pa ja sam kolovodja. Ja sam smislio bacvu... A ti ocekujes da je ja razbijem?

Pazi, cinjenica je da je ovo pomalo ozbiljno-neozbiljni investicijski forum i to mu daje posebnu draz. Jasno je da i u poslovnom svijetu treba posebnosti da bi se uspjelo i opstalo. Mi (ubrajm i one od 5000postova i one sa 10postova) to ovdje imamo. Ali, nije samo to, buduci da se dosta zajebavamo i na svoj i na tudji racun, potrebno je da i ljudi koji dodju skuze da nisu jedino oni bitni. I da se nauce smijati na svoj racun. Kao sto smo i mi ostali to cinili.

Onda ce biti prihvaceni i moci ce najnormalnije sudjelovati u radu. Nazovi to vatrenim krstenjem. Ljudi ovdje dolaze da dobiju besplatne savjete, misljenja i informacije koje bi inace morali placati (ako bi ih uopce i mogli dobiti). Dakle, dolaze ovdje i iz koristi. Mislim da smo dokazali da smo nesebicni (iako mozda ne i uvijek najtocniji) i da imamo volju za pomoci.

Ali tkogod dodje kao napuhana velicina, taj ce po hitnom postupku u bacvu. Virtualnu, naravno

A ti si se dokazao ovim postom gdje si me nahvalio i ti mozes natrag u prizemlje
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 01:09   #49
Ajde...dobro...nakon dužeg boravka u bačvi sav sam pozelenio od plijesni. I što me dočekalo..visok prinos mojih fondova, opet zelenilo.. tko nebi poželio takav povratak.
No, dobro, prihvaćam tvoju konstataciju Zaf.. ovo je ozbiljno/neozbiljni forum..možda sam i ja tada (kad nešto pitaš a tebi prevažno) bio preosjetljiv.. itd..možda je netko i pretjerao sa šalom..no, sve je to život i idemo dalje. Ne mislim da je ekipa ovdje loša, baš dapače, mislim da želi i zna pomoći.. Niš, forum naprijed u nove radne pobjede a tebi Zaf želim debele živce.
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:16   #50
Quote:
b@y@ kaže: Pogledaj post
Evo posto vidim da je veliki problem na forumu razvodnjavanje tema chat-om
ja ima jedan prjedlog iliti upit.Dali ima zainteresiranih da se na irc-u(Internet Relay Chat) otvori kanal o investiranju na kojem ce se moci online komentirati sve vezano i nevezano za ovu tematiku?Eto ja imam tu mogucnost pa ako ima zainteresiranih nek iznesu svoje prijedloge.Prvenstveno bi me zanimalo kako nazvati kanal (INVESTIRANJE,NOVAC,FONDOVI......).Ostalo je moja briga.
pozz

Nema bas zainteresiranih ?
b@y@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:29   #51
Quote:
b@y@ kaže: Pogledaj post
Nema bas zainteresiranih ?
IMO, najveci bi minus bio to sto nebi bilo moguce pregledavati navecer sve napisano. Ili za nekoliko dana.

Mislim da nije problem u chatu, nego je problem sto se chata na bas svim topicima.

Ali pomalo cemo i to srediti. Samo me muce indijanci koji ulete pa povedu staru ekipu. Tu bih trebao njihovu pomoc da ne odgovaraju na takve postove ili da copy/pejstaju takve postove na pravo mjesto a ja cu obrisati krive kad dodjem.

Dakle, ljudi, jel moze?
Retoricko pitanje.

Nego, jos nisam vidio da ste otvorili topice tipa HPB fondovi, Aureus fondovi, FIMA fondovi, Ilirika, KD fondovi, ZB, PBZ... Ili cekate da ja to napravim.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 02:50   #52
Quote:
Renta10 kaže: Pogledaj post
...
Chat svakako treba ostaviti da se uigrana ekipa i dalje zahebava među sobom a i sprda sa novima slanjem u bačve. Smijeh jer je i smiješno a palac dole jer je u neku ruku degradirajuće pa makar i u šali. Nadam se da će Zaf sad kad je moderator više reagirati na takve ispade jer to priznali ili ne odbija nove članove a mislim da to nikome nije u interesu. Interes je da forum raste jer se od svakoga može nešto naučiti, iako njihov broj postova i datum prijave nebi odavao takav dojam.
Zato apeliram na moderatora Zafa da osim ovih tehničkih izmjena u temama poradi i na izmjeni-korekciji ponašanja starijih članova (naravno pojedinaca) prema novima. Mislim da ne tražim puno a siguran sam da nisam usamljen u razmišljanju.
...
stari moj, tek kad se naucis smijat na svoj racun mozes se bez nekog straha pocet bavit investicijama. gle mene, izgubio 5000 kuna u 2 dana i sta radim? smijem se na svoj racun! normalno, naguto sam se normabela prije toga.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 07:54   #53
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

Dakle, ljudi, jel moze?
Retoricko pitanje.


Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nego, jos nisam vidio da ste otvorili topice tipa HPB fondovi, Aureus fondovi, FIMA fondovi, Ilirika, KD fondovi, ZB, PBZ... Ili cekate da ja to napravim.
hm, teškom mukom suzdržavam se od ovoga radnog zadatka

ak krenem otvoriti topice mogao bi zbuniti nove pridošlice, naime nebi mogao odoljeti ne nazvati ih npr RBA Balast, ZB Pasiv.......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 08:55   #54
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nego, jos nisam vidio da ste otvorili topice tipa HPB fondovi, Aureus fondovi, FIMA fondovi, Ilirika, KD fondovi, ZB, PBZ... Ili cekate da ja to napravim.
Evo da se ne moras muciti ja otvorila tri teme.
ostali nek se potrude.
mislim da ova ideja s temama svakog fonda pojedinacno je dobra.
realno, mozda pomogne nekom pri odabiru fonda, a i smanjit ce dnevnu guzvu na sredisnjem.
mozda cemo se malo raspliniti, ali cemo barem moci lakse citati dnevne objavke.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:17   #55
blagajnice, krivo si shvatila zadatak.
ne fondovi pojedinačno, nego fondovske kuće... sad će opet zaf imati posla..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:33   #56
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Evo da se ne moras muciti ja otvorila tri teme.
ostali nek se potrude.
mislim da ova ideja s temama svakog fonda pojedinacno je dobra.
realno, mozda pomogne nekom pri odabiru fonda, a i smanjit ce dnevnu guzvu na sredisnjem.
mozda cemo se malo raspliniti, ali cemo barem moci lakse citati dnevne objavke.
Oprostite ali jos jednom:

Molim vas da na tim topicima:
  • Ne odgovarate na pitanja (jer pitanjima nije mjesto tamo, za pitanja imamo chat,
  • Tamo je prostor za informacije koje bacaju svjetlo na te fondove i upravitelje
  • Tamo NIJE prostor za komentiranje dnevnih rezultata (kao ni za objavljivanje tko je koliko i otkada u njima)
  • Tamo nije prostor za chat, za to imamo topic Fondovi - chat

...u skladu sa zajednickim zakljuckom u protekloj raspravi.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:42   #57
dakle, želimo da pojedinačne teme o fondovima budu ozbiljne... ali izgleda da već u startu idu u krivom smjeru ...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:06   #58
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Oprostite ali jos jednom:

Molim vas da na tim topicima:
  • Ne odgovarate na pitanja (jer pitanjima nije mjesto tamo, za pitanja imamo chat,
  • Tamo je prostor za informacije koje bacaju svjetlo na te fondove i upravitelje
  • Tamo NIJE prostor za komentiranje dnevnih rezultata (kao ni za objavljivanje tko je koliko i otkada u njima)
  • Tamo nije prostor za chat, za to imamo topic Fondovi - chat

...u skladu sa zajednickim zakljuckom u protekloj raspravi.
e, al nes ti to dozivit. pogledaj malo u proslost i vidi koliko je vjesti izlazilo na taj nacin. nema nikakvog smisla otvarat topice za svaki fond posebno. ono sta je lonicera rekla je ok po meni, za svaku banku jedan topic o SVIM fondovima. topici ce proc i zaboravit se, i onda ce ljudi opet pocet otvarat nove. jednostavno nece bit sta pisat u svaki topic o svakom fondu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:00   #59
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
blagajnice, krivo si shvatila zadatak.
ne fondovi pojedinačno, nego fondovske kuće... sad će opet zaf imati posla..
Ej, jesam vam rekla da sam plavusa!
trebalo je da netko pametniji otvori!
Sad su sigurno ici u bacvu, a od tamo povratka nema!
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 22:25   #60
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
stari moj, tek kad se naucis smijat na svoj racun mozes se bez nekog straha pocet bavit investicijama. gle mene, izgubio 5000 kuna u 2 dana i sta radim? smijem se na svoj racun! normalno, naguto sam se normabela prije toga.
Nema straha stari moj! Pa nismo deca, ovo je igra za velike igrače... tko nema muda neka i ne ulazi..nisi jedini i ja sam popušio par tisuća i uopće ne brinem..osim što je to kap u moru ne može trajati dugo, zeleno sunce je na vidiku..
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.