Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 19:05   #61
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
sorry, ovo je bila samomala provokacija

navikni se, takav sam...........
ok, nema beda, ali do sada ih je bilo nekoliko

ili to samo ja vidim bijele miševe ?
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:06   #62
neznam, možda mi pobjegne

ali ja bi rekao da je prva
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:10   #63
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
neznam, možda mi pobjegne

ali ja bi rekao da je prva
ajde ok, neka bude

i onako sam davno rekao da ne smijem više pušiti

malo se napušim i odmah sve vidim drugačije
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:15   #64
pa zato jer zadnji objave cijenu udjela,,,,očigledno cijelo popodne traže grešku
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:16   #65
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
ajde ok, neka bude

i onako sam davno rekao da ne smijem više pušiti

malo se napušim i odmah sve vidim drugačije
aha, znači i ti si na sintetici
zato se dobro slažeš s blagajnicom

zajedno malčirate travicu....lijepo lijepo
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:19   #66
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa zato jer zadnji objave cijenu udjela,,,,očigledno cijelo popodne traže grešku
traženjem grešaka u poslovanju najviše se bavi KD

- u pola godine promijenio je više od pola djelatnika, sa predsjednikom uprave na čelu
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:32   #67
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
traženjem grešaka u poslovanju najviše se bavi KD

- u pola godine promijenio je više od pola djelatnika, sa predsjednikom uprave na čelu
zašto, što se desilo?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:39   #68
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
zašto, što se desilo?
više se toga nakupilo

- najprije osnivač VICTORIA fonda, FONDINVEST, koji je sjebo fondu PGP na osnovu prvih 18 mjeseci poslovanja

- poslije se uprava zaplela sa nekim čudnim "savjetnicima" koji su radili više za sebe nego za fond

- rezultati zadnjih nekoliko godina daleko ispod očekivanog i mogućeg

- što točno zamjeraju kome od pojedinaca ne saznaje se

- trenutno su u fazi uigravanja novih kadrova

Ova nova uprava kao da ima ozbiljne namjere
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:53   #69
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post

P.S. Citajuci tvoje objavke nije mi jasno kako te nitko nije prokuzio da moras biti na necemu uz sve ove objavke!
ja sam na duhanu, ponekad na jegeru a najčešće na kruhu i vodi

otplačujem 3 kredita, imam dva trajna naloga za fondove, jedan za stambenu i jedan za IIIstup...odkale mi još za salamu

imaj milosti
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:45   #70
drustvo, a da vi otvorite novi topic: 3. stup?
Nije na meni da dijelim lekcije, ali ipak ako smo se svi slozili s nekim pravilima onda bi ih se donekle trebali i drzati.
3. stup u neki drugi topic, a chat inv. fondovi ovdje.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:45   #71
potraži ima dvije teme negdje na gospodarstvu ili možda čak itu negdje, traži pod IIIstup, pregledja i one za životno osiguranje
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:46   #72
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
E, a zašto ne bi imali topik Mirovinski fondovi, vidiš da nas zanima? Ili ima negdje?

mislim da ima topic na gospodarstvu.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:47   #73
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
drustvo, a da vi otvorite novi topic: 3. stup?
Nije na meni da dijelim lekcije, ali ipak ako smo se svi slozili s nekim pravilima onda bi ih se donekle trebali i drzati.
3. stup u neki drugi topic, a chat inv. fondovi ovdje.
slažem se

znam da ću opet nagrabusiti (dežurni krivac ) ali ja sam samo rekao da sam na kruhu i vodi jer između ostalog izdvajam i za IIIstup

ajd nek se ovo za IIIstup tu obriše skroz ili prebaci na neki novi topic

ah, težak je život moderatora, zash opet do 3. ujutro mora brisati postove........
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 23:00   #74
pa ovo je topic za pitanja ljudinovih u polju investirnja, ali se prepostavlja da se išta zna...(ne kažem da ti ništa neznaš da ne bi bilo....)

čuj, ja bacio pogled na to...iskrenone kužim ništa

nek ti tamjan objasni

ja mislim da su ti troškovi o izdavanju udjela zapravao ulazne naknade, ali ne kužim kojih 5% kad je ulaz 3,5%

iskeno, kaj se zamaraš s njima, imaš hrpu drugih fondova s istim ili približnim prinosima koji nisu tak komplicirani

ak imaš račun u banci koja ima neki fond, odi do osobnog bankara i otvori trajni nalog...reći će ti koji je minimum mislim od 100-400 za trjaninalog, ovisno o fondu, banci.......bez obzira kaj inače piše da je min 100e ili 2000kn itd...kad je trajninalog oni to vole pa spuste kriterije jer mogu računati da konstantni priljev love

ovako nešto nisma vidio u životu........ti iz kD su izgleda zalutali....ne da mi se to ni proučavati...čemu...konkurencija je puno fleksibilnija a i KD u usporebdi s drugima nijeniš superiornija pa kaj se mučiti s njima
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 01:17   #75
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

wrong!
kad sam prije pola godine ulazio u fondove namjerno 60% ubacio portfelja ubacio svjesno se odrekavši nekih luđačkih prinosa u korist neke kvazi sigurnosti u stresnim situacijama, držeči se ekonomske teorije o sigurnosti obveznic au portfelju mješovitih fondova

sad nakon 6mjeseci i preživljenih tri korekcija i/ili stagnacija dolazim do zaključka da je držanje love u mješovitom ili dioničkom kod nas isti vrag...jer naravno ekonomska teorija ne prolazi kod nas upraksi

najuspješniji fond u 2007 je mješoviti ..........kad počnu padati, mješoviti padaju uglavnom više od dioničkih, ili nema neke značajne razlike u % pada prinosa od dioničih

to su moje opservacije
ako ništa drugo, onda je vrijednost u tome što dolaziš do zaključaka razmišljanjem
- ponešto naučiš i iz literature koliko sam skužio
- da je samo još malo više iskustva i prakse, ajmeeee

inače su sva nabrojena pravila manje/više točna, no na žalost ne vrijede u vrijeme tranzicije. Premnogi to shvate tek kada tranzicija prođe, pa onda kukumaču

čestitam, ti nisi od tih
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 01:45   #76
Quote:
snaša kaže: Pogledaj post
tamjan i edgar, malo sam ostala . previše informacija u kratkom roku pa se malo pobrkalo. pogledajte http://www.hrportfolio.com/dokumenti...rospekt_KD.doc kraj točke 6 na strani 5 ako imate minutu, tu je objašnjen taj trošak "dokumenata o udjelu".

baš se ne slažem s onim da ovo nije mjesto za traženje informacija, jer ne tražim nikoga da mi složi portfelj već pitam za mišljenje. hvala na odgovorima.
"Na temelju pristupne izjave i obavijesti o priljevu novčane uplate na račun fonda radi se obračun uplate i ulagaču izdaje izvod stanja na ulagačkom računu ( i dokument o udjelu ako to ulagač traži, prema čl. 9. Statuta), koji glasi na određeni broj udjela."


razlika je ogromna, zar ne ?
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 08:25   #77
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
ako ništa drugo, onda je vrijednost u tome što dolaziš do zaključaka razmišljanjem
ovo nije bilo lijepo za pročitati

Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
- ponešto naučiš i iz literature koliko sam skužio
igrom slučaja ubrajam se u skupinu akademski obrazovanih građana.......

i vidi vraga....evo gledam na diplomi piše...dipl.oec

Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
- da je samo još malo više iskustva i prakse, ajmeeee

i lova do krova

Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
inače su sva nabrojena pravila manje/više točna, no na žalost ne vrijede u vrijeme tranzicije.

e viš to mi nisu rekli na faksu

Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
Premnogi to shvate tek kada tranzicija prođe, pa onda kukumaču

čestitam, ti nisi od tih
neograničena količina mudrost izvire iz moje glave......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 08:26   #78
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
čuj, ako imaš starce, napravi dil s njima i uplaćuj na njihovo ime, i onda moš s parama kako hoćeš
hm....vidiš mudro zboriš

toga se nisam sjetio
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 08:37   #79
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
"Na temelju pristupne izjave i obavijesti o priljevu novčane uplate na račun fonda radi se obračun uplate i ulagaču izdaje izvod stanja na ulagačkom računu ( i dokument o udjelu ako to ulagač traži, prema čl. 9. Statuta), koji glasi na određeni broj udjela."


razlika je ogromna, zar ne ?
aj pojansi to što snaša pita

ja niš ne kužim taj njihov inv. plan

ali me dobro podsjetio zašto ne ulažem već od ranije od fondova

dolazili su mi kojekakvi agenti nudeći kojekavke fondove, lai uz ovakva objašnjena su mi bili totalno odbojni

od kad se procedura uplata/isplata pojednostavila samo na razinu ulaznih izlaznih naknada fondovi su mi puno privlačniji

ovakakvo tumačenje uplata ne vidjeh godinama

ne čudim se što mijenjaju statut
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 23:12   #80
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
aj pojansi to što snaša pita

ja niš ne kužim taj njihov inv. plan

ali me dobro podsjetio zašto ne ulažem već od ranije od fondova

dolazili su mi kojekakvi agenti nudeći kojekavke fondove, lai uz ovakva objašnjena su mi bili totalno odbojni

od kad se procedura uplata/isplata pojednostavila samo na razinu ulaznih izlaznih naknada fondovi su mi puno privlačniji

ovakakvo tumačenje uplata ne vidjeh godinama

ne čudim se što mijenjaju statut
vrlo rado, ali jednostavno ne razumijem što ima tu nerazumljivoga Nije valjda da ne razlikujete : "izvod stanja na ulagačkom računu" i "i dokument o udjelu"

koliko je meni poznato, bez toga jednostavno ne ide, ne mogu zamisliti fond koji mi samo šalje "izvod stanja na računu", a ako zaželim original "dokument o udjelu", ne mogu ga dobiti

Zvanično se tako posluje u svijetu. No činjenica je, da hrvatski fondovi nisu "kvalificirani" fondovi, pa pretpostavljam da neke stvari rade malo po "domače"
- svakim danom bliže smo EU i njihovim propisima, a ovo je tek jedna sitnica koja mora biti promijenjena

nije fer, niti je ukusno nabacivati se blatom i ljagom na neki fond ili njegovu upravu samo zato jer ne razumijem njihov način poslovanja
- možda griješim, ali osječam jaki naboj pun negativizma kada je u pitanju određeni fond, upravitelj ili njihov način rada, kao i bilo tko tko zna malo više o tome i poznaje stvari
- možda griješim, ali i ton ovoga posta kojega repliciram doživljavam kao prepunog cinizma

Ali nije bitno, uvijek ču rado odgovoriti na svako postavljeno bitanje, ali pod uvjetom da bude jasno i esplicitno
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.