Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2007., 22:04   #161
ok hvala na savjetima....

- nisam ništa potpisao
- da, policajac me zaustavio onak...blicajuci svjetlima i kroz poluotvoreni prozor????
- da, mislim da treba poslati odvojeno prigovor i pritužbu na rad.... je li tko pravnik, kako to pravilno poslati?
- mislite da ne trebam obrazlagati?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 22:16   #162
poslat ćeš pritužbu na rad policijskog službenika broj značke taj i taj i sve to objasnit, od toga ti nema baš nekek pomoći, al ako ti se baš zamirija - ajde

prigovor na prekršajni nalog ne trebaš obrazlagat, podnošenjem prigovora pokreće se prekršajni postupak pa u njemu obrazlaži koliko oćeš

ček, sad vidim da nisi potpisa ništa - onda nek te edgar uputi dalje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 23:17   #163
Isprika sto uzurpiram Polluxov topic...ali moze li mi netko konacno razjasniti- koja je razlika ako potpises ili ne?

Mozes li se u oba slucaja zaliti ili?
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 23:22   #164
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
Isprika sto uzurpiram Polluxov topic...ali moze li mi netko konacno razjasniti- koja je razlika ako potpises ili ne?

Mozes li se u oba slucaja zaliti ili?
ako potpises nalog, automatski si priznao krivnju
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 00:15   #165
ne nužno, prihvačaš da si primio na znanje

tek kad platiš priznao si krvinju

a ak ne potpišeš - tko ti može dokazati da si uopće bio tamo?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 00:18   #166
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post

ako svjesno skrivis prekrsaj, onda budi faca pa snosi kaznu.
e to bi ja i poručio i aktualnoj vlasti

znači, bez HDZa smo na idučim izborima.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 00:19   #167
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ček, sad vidim da nisi potpisa ništa - onda nek te edgar uputi dalje
eto uputa:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=8731365&postcount=33


i btw, pollux, ne piši ništa, čekaj, kad stigne nešto onda se žali, da nemaš pojma o čemu pričaju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 05:23   #168
ma ok ali na nalogu je dopisao na primjedbama "osobno u ruke" e hebiga....
mislim imao je moju prometnu i vozačku i dao mi je u ruke nalog...što da ne šaljem ništa?

a pod primio je napisao "odbio potpisati"


Ali ak ne napišem prigovor u roku, ne gubim li prava u tom slučaju...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 05:31   #169
prigovor

Ime i Prezime


PREKRŠAJNOM SUDU U Dugom Selu



Protiv rješenja prekršajnog suda u xxx broj xxxx od 01.06.2007. u zakonskom roku podnosim:

PRIGOVOR

Gore navedeni rješenjem proglašen sam krivim zbog prekršaja ( navodim kojeg i članak ZOP-a) i izriče mi se (navodim što).
Protiv ovoga rješenja ulažem slijedeći prigovor.

Obrazloženje

Obrazloženje nije po Zakonu potrebno, ali ukoliko ipak želite osvrnuti se na nešto posebno to onda i učinite. Možete i predložiti svjedoke koji bi mogli potvrditi vaš prigovor u tom pravcu, ili priložite kakvu dokumentaciju kojom bi recimo utjecali na odluku o kazni ako je po Vama neodgovarajuća i sl.

Ime i Prezime

________________


evo tako bi neako trebao izgledati prigovor....kak sam našao na netu...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 07:29   #170
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
ma ok ali na nalogu je dopisao na primjedbama "osobno u ruke" e hebiga....
mislim imao je moju prometnu i vozačku i dao mi je u ruke nalog...što da ne šaljem ništa?

a pod primio je napisao "odbio potpisati"


Ali ak ne napišem prigovor u roku, ne gubim li prava u tom slučaju...
čuj tak su i meni pitali na sudu da odakle policajcu moji podaci ak nisam bio na licu mjesta

rekoh, šta ja znam, pitajte njih, pa koliko puta me zuastave uzmu dokumenete, odu do auta, nema ih po 10min i vrate i kažu sve u redu

možda si vode biljesške o potencijalnim kandidatima, u noćim a kad nemogu ispuniti normu

nek me netko ispravi ak griješim:

nakon ovoga prkeršajnog naloga, doći će te nekad neka kazna za platiti, kad to dobiješ onda se žališ i automatski ide na prekršajni sud, a taj ti je živi smijeh od suda

uglavnom zastara je 2 godine, meni je u gornjem slučaju poziv od suda došao nakon godinu dana, onda sam jednom odgodio suđenje, drugi put otišao i rekao da nemam pojma...pa su me opet zvali da mi objasne gdi je ulica i nakrjau stiglorješene o obustavi.

ukratko, ja osobno nebi ništa sad poduzimao
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 08:29   #171
aha...ovo je i bolja taktika... dakle da se ne žalim sada na prekršajni nalog već na rješenje sa suda? (naravno pošto jednom ili dva puta izbjegnem)....
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:28   #172
pollux, ulažeš prigovor, ne pišeš obrazloženje!
dakle izostavi zadnji pasus

nakon toga pokreće se prekršajni postupak, znači pozvat će te na ročište, tamo obrazlaži koliko oćeš, ukoliko imaš dokaznih prijedloga (recimo suočavanje sa policajcem predložiš i sud to usvoji) zakazat će se još jedno ročište. Sud će na kraju donijet svoju odluku na koju ćeš se moć žalit visokom prekršajnom sudu u određenom roku (8 ili 15 dana od primanja, ne znam sad točno).
nadam se da ti je sad procedura jasna, iako mislim da sam je na "pravu" ja napisala bar 4 puta, da ne kažem, lara, katrin ili Vojky
Hoće li doć do zastare ili ne, to ti niko ne može reć, sve ovisi kojom brzinom ti budu zakazivali ročište, neki suci su ažurniji, neki su pak pretrpani ili lijeni

eto, sretno
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:51   #173
Ok....dakle samo prigovor na rješenje suda koje mi dođe i kada dođe....
a ne na ovaj prekršajni nalog?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:55   #174
na ovaj
za tu drugu opciju ti ne bi mogla točno reć, jednostavno ne shvaćam kako bi to išlo - propustiš rok za prigovaranje i..? jedino šta mi pada na pamet da ide dalje je da ti država može ovršit tu kaznu, a ne provodit saslušanje da utvrdi jesi li ili ne kriv

pričekaj laru da ti potvrdi ovo, ipak je ona u tom puuuno duže od mene
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:55   #175
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
nadam se da ti je sad procedura jasna, iako mislim da sam je na "pravu" ja napisala bar 4 puta, da ne kažem, lara, katrin ili Vojky
predlazem da se otvori poseban podforum za prekrsaje, a kao top tema stavi upute o prigovorima/zalbama

vec smo ko papige svi, stalno jedno te isto
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 12:10   #176
Slažem se ok...čekamo Laru
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 12:29   #177
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Slažem se ok...čekamo Laru
da ti ponovi jos jednom sve?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 12:35   #178
ne nego da mi kaže što u slučaju ako propustim prvi rok za prigovor
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 12:37   #179
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
ne nego da mi kaže što u slučaju ako propustim prvi rok za prigovor
nemas prvi rok, imas jedan rok
ako ga propustis slijedi te ovo sto je vaci rekla, znaci izvrsenje sankcije.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:00   #180
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Ok....dakle samo prigovor na rješenje suda koje mi dođe i kada dođe....
a ne na ovaj prekršajni nalog?
ti sada ne radiš ništa. ovo je od policije. možda dođe možda ne dođe

ako dođe pisat će ti kazna ta i ta za to i to, platiti tamo

ti ne platiš nego u roku u kojem piše (8 dana valjda), onaj zadnji 8. dan pošalješ prigovor i tek onda ide na sud. to traje cijele vječnosti, dok dobiš poziv na sud pola zastarnog roka je iz tebe

sad ne činiš ništa. ništa

čekaš

govorim ti iz iskustva. 12 prekršaja, par iz saobračajki, sve ušlo u zastaru, nisam nikad ništa platio, niti imam i jedan bod

vjeruj mi

ak sad napišeš prigovor onda priznaješ da si bio tamo (iako taj prigovor doduše na sudu niš ne znači, ali ono postaje očito da muljaš)

napravi kak sam ti napisao i jedini trošak će ti biti porcija čevapa i mala piva za mene

pusti teoretičare, ja sam praktičar
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.