Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 16:32   #101
Quote:
duck rider kaže: Pogledaj post
Za početak pozdrav svima. započinjem sa radom u turističkoj agenciji, pa za sada imam i dosta dilema oko agencijskog poslovanja. agencija je isto tako nova i bez ustaljenog poslovanja, za sada postoje tek neki ugovori o subagenturi, no planira se i postepeno kreiranje vlastitog proizvoda tj. paket aranžmana. S obzirom da za početak ne možemo računati na neki kontinuitet prodaje, ugovor o alotmanu, tj zakupu smještajnih kapaciteta pri kojem agencija odgovara za nepopunjene kapacitete, bi za nas bio jako nepovoljan. ono što bi nama odgovaralo je neobavezujući ugovor, tj. rezervacija "na zahtjev". Stoga me konkretno zanima kako hotelijeri gledaju na ovakav oblik suradnje i o o kakvim postocima se tu radi?

hvala...
Ja, kao hotelijer, sa agencijama s kojima imam tzv. ugovor "na upit" dogovaram proviziju između 10 i max 20%.
A to znači agencije koje mi bolje pune i u povoljnijem terminu dobijaju više provizije. Osim toga agencije s kojima prvi puta surađujem imaju manje provizije od onih s kojima surađujem godinama.
Mogu reći da otprilike sa jedno 80% agencija imam ugovor na 15%, tek rijetko s kojom 10 ili 20%.

Sretno, a možemo se i dogovoriti za suradnju
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 13:08   #102
Molim ako netko zna da mi odgovori u svezi poslovanja strane turističke agencije u HR koja direktno dovodi goste iznajmljivaču.Kojim propisomje regulirano, nema ništa u Zakonu o pružanju usluga u turizmu.
Hvala
lucija80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:42   #103
Najbolje ti je poslat upit hotelima za konkretan upit koji imaš. Kako je rekao katekit od 10-20%...
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 16:47   #104
turističa agencija

dobar dan,,
živim u gradu gdje ima 15 000 stanovnika, 4 osnovne škole, 2 srednje škole, 2 autobusna prevoznika, 10 srednjih poduzeća, dva velika poduzeća,,,,

svega toga ima a nema turističke agencije.
to je grad koji naginje i radi na turizmu, dosta se ulaže u turizam i ja tu vidim svoju vlastitu priliku kako bi otvorio turističku agenciju.

da, da ne zaboravim reći da sam išao na opatijski hoteljerski fakultet, tako da mi sad ovo ispada i više nego slučajno što sam se sjetio te ideje da radim na tome da sse probam zaposliti na neki način jel posla u turizmu ovdje neeema...,,,
ima u ugostiteljstvu ali u turizmu malo ili nimalo

e sad, ja bi otvorio turističku agenciju koja bi prodavala izlete jednodnevne/višednevne. imam u gradu dva autobusna prevoznika koji nema ni jedan autobus mlađi od 20 godina,, no to nije problem jel danas je toga tržište popunjeno tako da se može naručini autobus s nekom prevozničkom firmom samo tako pošto i npr. zagreb i slavonski brod nisu daleko.

dakle, orjentirao bi se na škole, maturalce, sindikate, team buildinge,, i sve ostalo jel ipak oko mene ima sve zajedno recimo u krugu od 25km negdje cca 30 000 do 35 000 stanovnika i to je kakvo takvo tržište-


zanima me, jel se može šta tu raditi i jel se ima šta tu raditi uopće i kao drugo jel se može tu plaća zaraditi jel ipak tu nije svaki dan radni da para dolazi samo tako,,,
znači recimo 2 vikenda mjesečno za izlete i to bi bilo i više nego dovoljno za početak ??!,,,

već sam smislio par načina kako bi promovirao svoju agenciju, išao bi okolo od firme do firme, od ureda do ureda, u gradsko poglavarstvo, u škole svagdje bi išao kako bi prodao nekome putovanje.-
mislim da bi ovo moglo uspjeti, šta vi mislite ?
žilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 18:14   #105
Quote:
mg-press kaže: Pogledaj post
zanima me razvoj novih proizvoda i programa u kontinentalnom turizmu, te promocija, organizacija i vođenje.

Mislim da bi se tu dosta dalo napraviti korištenjem postojećih smještajnih kapaciteta i kroz postojeće turističke agencije.

Bok mg-press!

Ovo što spominješ mi je zanimljivo i čini mi se mogućim jer recimo ti imaš ideju, a agencije imaju utvrđene kanale prodaje... Misliš li na to da si ti jednostavno taj koji osmišljava turistički proizvod i onda ga gotovog nudiš agencijama na prodaju, a prodajom agenciji cijelog programa ili ugovorom na postotak od prodaje ostvaruješ zaradu?

Tako nešto sam i ja mislio s obzirom da osim položenog tečaja za voditelja i vodiča, nemam financijskih uvjeta za otvaranje agencije.

Jesi li to što kažeš da si uspješno probno ponudio uspio i naplatiti? Kako si registriran, u kojem obliku trgovačkog društva ili obrtnik ili treće...?

No ono što mene brine ipak, ako je tako i moguće raditi kao svojevrsni savjetnik, proizvođač turističkih proizvoda, je što se na stranicama Ministarstva turizma poticaji za nove turističke proizvode dodjeljuju samo agencijama, dakle ti i ja bismo tu izvisili... (?)

Može i netko drugi uključit se u razgovor
knezMislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 17:29   #106
Da, poticaji se odnose na turističke agencije, ali kada netko želi otvoriti turističku agenciju, naiđe na 1001 propis koji nema veze sa ničim i ako želi raditi ne može.

Knez, napisao si da imaš položen ispit za voditelja poslovnice. Da li imaš dvije godine radnog iskustva?
mil. dolar girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:15   #107
Da, nas sličnim ili istim poslovima, a od ovog proljeća imam i položeno za voditelja agencije i prvo sam htio otvoriti sam agenciju, no zapelo je na žalost na financijama. Imam milijun ideja koje želim provesti, a jedino kako mogu sada, kako mi je logično, je eventualno pokrenuti posao kao svojevrsni "savjetnik" gdje ću sklapati programe i nuditi ih agencijama. To me zanima zapravo je li moguće iako znam da kad je nama ljudima nešto logično, Država je često potpuno nelogična.
knezMislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 00:30   #108
Bok Svima!
mene zanima dali se agencija može otvoriti preko udruge? Pa da se zaobiđe tečaj za voditelja poslovnice
wash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 20:31   #109
Quote:
wash kaže: Pogledaj post
Bok Svima!
mene zanima dali se agencija može otvoriti preko udruge? Pa da se zaobiđe tečaj za voditelja poslovnice
Bok wash! Udruga može otvoriti agenciju, no opet njen voditelj mora biti licenciran, dakle imati taj tečaj za voditelja agencije.

I moraš imati na umu da udruga može raditi samo "neprofitno" poduzetništvo, dakle sve zarađeno ulagati natrag u udrugu, a ne isplaćivati nekakve "dividende". Voditelj agencije može biti zaposlen u udruzi profesionalno, dakle primati plaću.

No osobno smatram da se takvi poslovi ne bi smjeli raditi preko udruga ako želiš biti ono što povlači agencija a to je pravi poduzetnik.

Jedino si Dinamo smije dopustiti da radi kao udruga, a to ni u kom slučaju nije
knezMislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:51   #110
Da li netko ima iskustva sa agencijom koja usluge pruža posredno? (Ima oznaku C) Zanima me koje djelatnosti takva agencija smije obavljati?
mil. dolar girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:16   #111
Da li je netko otvarao agenciju u Rijeci? Zanima me koliko kompliciraju sa papirima i sl.
__________________
Remember if people talk behind your back, it only means you are two steps ahead
Ivana_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 13:16   #112
Smile

pozdrav svima
evo jedno kratko pitanje vezano za turističke agencije

ako se radi o on-line agenciji koja nudi aranzmane koji ukljucuju sve osim prijevoza, npr. vikend u stubičkim toplicama u razdoblju od 01.04.-31.08, pa si onda kupac sam bira termim a prijevoz organizira sam, da li to spada pod klasicnu turističku agenciju, te da li je potreban voditelj poslovnice sa ispitom, s obzirom da ustvari fizicke poslovnice ni nema

ako netko ima kakav savjet bila bi zahvalna

pozdrav
telepathy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:17   #113
nasla sam sve informacije, pozzz
telepathy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 14:06   #114
pozdrav svima,

zanima me ako bi preko interneta kao posrednik iznajmljivao/prikazivao/nudio turisticke kapacitete, koji ugovor mi treba da sklopim sa ponuditeljima turistickih kapaciteta?
jer nebi stvarao aranzmane, samo bi oglasavao smjestajne kapacitete ponudjaca smj. kapaciteta.

i jos jedno pitanje, znaci provizija se krece oko 15%-20% u prosjeku?


hvala vam unaprijed!
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:32   #115
pozdrav svima

vidim da se tu raspisalo svasta i da se puno osoba razumije pa molim savijet...

Zeljela bi otvoriti vlastitu agenciju-jos neznam sta je ispalivije,
prostor imam tj mogucnost sredivanja za agenciju..

koje su vase preporuke i sta bi zapavo trebala prouciti prije samog otvaranja?
nemam polozen taj tecaj za voditelja al mislim da do iduce godine ili kad je u biti najbolje vrijeme za otvaranje budem polozila..

zivim u malom turistickom mjestu, agencija ima i svaka radi,doduse neke su i kao agencije pa usput i suvenirnice... tako nesto zelim i ja..
koja je preporuka?
nemojte zamjeriti al sve me zanima pa mozda se neznam ni dobro izraziti..

hvala unaprijed
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 11:47   #116
Pozdrav svima imam par pitanja:
1 Kolike su prosjecne marze na prodaju privatnog smjeshtaja?
2 Je li se zakon mijenjao i postoji li neko zajednicko misljenje o tome treba li mi uredjeni prostor za agenciju koja posreduje samo na internetu?
Hvala!
životjelijep is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:32   #117
Bok, da ne otvaram novi post... da li je obavezno da osoba koja ce biti voditelj poslovnice mora u istoj poslovnici biti i prijavljena?
Ako da, da li mora na puno radno vrijeme ili može i kao neki part-time? Primjer, radi u nekoj agenciji full, ali u drugoj radi kao
voditelj poslovnice? Pri tome nije na platnoj listi, već možda kao neki ugovor o djelu ili slično? Ima li netko ovakav primjer ili iskustvo?

hvala
sale01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:55   #118
Quote:
sale01 kaže: Pogledaj post
Bok, da ne otvaram novi post... da li je obavezno da osoba koja ce biti voditelj poslovnice mora u istoj poslovnici biti i prijavljena?
Ako da, da li mora na puno radno vrijeme ili može i kao neki part-time? Primjer, radi u nekoj agenciji full, ali u drugoj radi kao
voditelj poslovnice? Pri tome nije na platnoj listi, već možda kao neki ugovor o djelu ili slično? Ima li netko ovakav primjer ili iskustvo?

hvala
koliko mi je poznato - ne može, ( tako bi 1 osoba mogla teoretski biti voditelj u 100 poslovnica)... ali ipak...odeš u drž. inspekt. u ZGu i pitaš, jer zavisi od grada do grada, od službe do službe...
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 09:36   #119
zvao, pitao, ne ide...

hvala na pomoći legaos!
sale01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:43   #120
re: voditelj

A koliko ti sad plaćaš svog voditelja, ili nemaš još voditelja? Jer btw, kod otvaranja poslovnice, mislim da kad izađu one tete iz UZG voditelj mora biti prisutan, odnosno, već moraš imati voditelja s potisanim ugovorom o radu s njim, jer bez toga ne možeš dobiti ID...bez ID, nema poslovanja
Što znači da praktički sad radiš na crno i moliš boga da ti ne uleti inspekcija..kazne su ogromne sada, čak i do 100tis kn za pravnu osobu, ali ugl. naplate ti ništa ili 1-5 tis kn ak si novi u branši

Ali ima fora kako rade agencije na moru, (doduše dosta rizikuju, jedni moji konkurenti su tako prošle godine u početku 8 mj, dobili drž inspektora, nisiu imali vodilja...isti dan pečačenje posl. prostora, kazna 100tis) i prijatelju moj, moš se slikati ode sezona k vragu!

Znači ovako neke agencije, rade sljedeće: uzmu voditelja, prođe im komisija, dobiju ID, poslije 1-mj daju otkaz voditelju i rade bez njega, kažu da je na bolovanju i sl...ak inspektor dođe, ak prođe prođe...
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.